Článek

Ivan Jordák: Jsme stále nepoučitelní?

 
Po převratu před více než třiceti lety byl národům východní a střední Evropy slibován návrat k tradicím, osobní svoboda každému, takřka absolutní rovnoprávnost všech, plná majetková práva a řada dalších práv, zajištěných členstvím státu v EU, NATO a dalších organizacích.
25.03.2021 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1804 článků)
Podobné články

Jsme nepoučitelní, obhajuje Prymula náhlé uzavření obchodů

 
Jsme nepoučitelní, je dobře, že jsme obchody zavřeli ze dne na den, uvedl ve čtvrtek na Twitteru ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). O uzavření značné části obchodů rozhodla vláda ve středu s tím, že opatření bude platit od čtvrtka.
22.10.2020 11:20 |

podobné články

Češi „zaútočili“ před zavřením na hobbymarkety. Prymula si zoufá: Jsme nepoučitelní

 
Necelých 18 hodin měly obchody v Česku na to, aby se připravily na dočasné zavření, které ve středu nařídila vlády. A stejný čas mohli lidé využít k „last minute“ nákupům. Rozum říká, že by bylo lepší zůstat doma a objednat věci přes e-shop, spousta Čechů však vyrazila do obchodu fyzicky a snažila se vytěžit z posledních otevřených hodin maximum. Hobbymarkety opět praskaly ve švech, což zarmoutilo ministra zdravotnictví Romana Prymulu (za ANO). „Jsme nepoučitelní,“ komentoval ve čtvrtek nákupní šílenství, které vypuklo ve středu. Podle něj to jasně ukazuje, proč obchody musely zavřít tak náhle, lidé jednoduše nejsou zodpovědní.
22.10.2020 12:55 |

podobné články

Rakousko: Češi, jste nepoučitelní, vzdejte se jádra

 
Češi jsou nepoučitelní. Tento vzkaz nám znovu vyslalo Rakousko v souvislosti se záměrem české strany skladovat vyhořelé jaderné palivo z Dukovan a Temelína poblíž hranic. Rakousko, jehož úpěnlivý boj proti "jádru,"  lze s trochou nadsázky označit za národní sport, se tak opět dává hlasitě slyšet ve svých námitkách. Paradoxní je, že rakouská média, která se na kauze přiživují, shodně opomíjejí skutečnost, že část elektrické energie vyráběná v českých atomových elektrárnách zásobuje hojně i jejich spotřebu.
31.03.2011 16:15 |

podobné články

Jiří X. Doležal: Komunisté jsou zcela nepoučitelní fašisté. Jakešův rozhovor pro ruská média to zase potvrdil

 
Někdejší generální tajemník komunistické strany Miloš Jakeš si posteskl v rozhovoru pro ruská média, že Michail Gorbačov svou perestrojkou leccos zkazil, protože otevřel příliš mnoho prostoru ke kritice režimu. Podle Jiřího X. Doležala Jakeš ukázal, že i ve vysokém věku „jsou komunisté zcela nepoučitelní fašisté“.
10.01.2017 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Jakeš (137 článků) , Jirka Doležal (270 článků) , Jiří Doležal (270 článků)

Bude zle. Jste nepoučitelní! Kubek vyplísnil vládu a vystrašil covidem

 
Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Jan Blatný oznámil, že hrozí návrat Česka do 4. stupně na škále protiepidemického systému PES. Ale s tou výjimkou, že tentokrát by se nezavíraly obchody. A prezident České lékařské komory Milan Kubek se pořádně rozzlobil. „Oni jsou nepoučitelní,“ udeřil na ministry kabinetu Andreje Babiše (ANO).
10.12.2020 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21417 článků)

Ivan Mládek předvedl spořádaný život, na křest vzal ženu, syna i vnučky

 
Muzikant Ivan Mládek, který letos slaví životní jubileum, pojal křest bilančního trojalba jako rodinnou sešlost. Dorazil v doprovodu manželky Evy, syna Štěpána i vnuček. Ukázal tak, že rodinný život vede spořádaně. Další články k tématu: Ivan Mládek oslaví sedmdesátiny. Vydá 3CD a dostane platinovou desku Ivan Mládek vystoupil v Rusku, Jožina, který se dotkl Putina, omluvil VIDEO: Ivan Mládek dobyl Polsko, Michal Hrůza má políčeno na Indii Ivan Mládek: Prezident Klaus v mé kapele hrát nechce
02.02.2012 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Mládek (169 článků) , Michal Hrůza (270 článků)

Ivan Poledník: Zanikne naše civilizace? Nepoučitelní králové, preláti i kmáni

 
Ivan Poledník vysvětluje, co je na roce, do něhož jsme právě vstoupili, vůbec nejzávažnější, a odkazuje na text italské autorky nabádající k následování výzev Matky Boží.
09.01.2017 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1804 článků)

Ivan Jordák: Televize dokáže vždy překvapit

 
Díky řadě televizních kanálů jsme se na přelomu dubna a května letošního roku dozvěděli, že sucho, které je, tu bylo naposled před pěti sty lety. Dozvěděli jsme se něco o stále trvající pandemii a viděli, jak a kde s ní zápasí. O víkendu pak došlo k vrcholu televizní tvorby, zejména publicistiky.
04.05.2020 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1804 článků)

Ivan Jordák: Nepropadáme se?

 
Náhodně jsem se setkal s kamarádem, už dlouho neviděným. Po ujištění, že přes výši důchodů, ceny léků a změny ve zdravotnictví stále žijeme, jsme několika slovy odbyli tenis, hokej a fotbal.
13.06.2017 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1804 článků)

Ivan Jordák: Finis coronat opus

 
Ještě minulý týden jsme z médií stále slyšeli, že v druhém kole volby prezidenta zvítězí, nebo by aspoň měl zvítězit profesor Drahoš. Nějak jsem nebyl schopen pochopit proč, když jsem si připomněl debaty mezi ním a prezidentem Zemanem. Ale informace na internetu mi naznačily, proč tomu má být. Čekal jsem proto v sobotu na čtrnáctou hodinu, a postupné vyhlašování výsledků, abych se přibližně v sedmnáct hodin dozvěděl, že prezidentem bude Miloš Zeman.
29.01.2018 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25130 článků) , Ivan Ivan (1804 článků)

Ivan Jordák: Dvakrát měř a jednou řež

 
Patřil jsem k těm, kteří zvolení pana Trumpa prezidentem USA přivítali. Nazýval věci pravými jmény. A to bylo hodně. Patřil jsem i k těm, kteří přivítali zvolení pana Obamy za prezidenta USA. Jeho úmysl snížit ve světě napětí byl chvályhodný a svitla z něj naděje na domluvu. Potom se vše pokazilo, počínaje udělením Nobelovy ceny panu Obamovi, kdy vyjma politiků a nohsledů, nikdo nevěděl za co. A ve světě se opět napětí zvyšovalo a stále zvyšuje, podobně, jak nyní.
09.04.2017 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1804 článků)

Ivan Jordák: Stále lze jednat poctivě

 
Za několik málo dní máme zase volby. Po delší době jsou opět prakticky v normální, nezkrácené lhůtě. Skoro se dere na jazyk, všechno tedy bylo v pořádku. Skutečně?
17.10.2017 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1804 článků)

Ivan Jordák: Strach, naděje, změna

 
Stále více se mění způsob našeho žití. Přestáváme být společností a stáváme se seskupením jednotlivců. Vazby mezi námi se tvoří na základě vzájemné výhodnosti, nebo potřebnosti, zřídka i na případné stejné zálibě, třeba sportu, koníčku, obdobném využívání volného času.
05.03.2020 11:16 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1804 článků)

Ivan Jordák: Nebetyčná hloupost, nebo odsouzeníhodný záměr?

 
Koronovirová krize se chýlí ke konci. Skutečně? Mizí roušky ze všech obličejů. Lidé chodí do práce, děti do škol, aspoň ti a ty, kteří a které chtějí. Jsou otevírány restaurace, kina, divadla, muzea, stadiony, ale také i hranice. Život se vrací do svého normálu. Jenže zní stále častěji varování před podzimní koronovirovou pandémií a dalšími nákazami.
02.06.2020 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1804 článků)

Ivan Jordák: Kam směřujeme?

 
Po šťastné výhře na MS v hokeji nad Norskem, jsme si pustili zprávy, čekaje ve sportovní části ty nejlepší okamžiky zápasu. Myslím pro nás, ne pro Nory. Byli jsme překvapeni, že napínavé okamžiky byly tohoto dne, takřka ve všech činnostech.
12.05.2017 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1804 článků)

Ivan Jordák: Lze vůbec hodnotit míru svobody?

 
V týdnu jsme se dozvěděli, že podle zprávy Reportérů bez hranic (RSF) jsme se pohoršili spolu s dalšími třemi státy (Slovensko, Malta a Srbsko) na žebříčku míry svobody médií. Přemýšlel jsem, jak lze vůbec tuto míru svobody měřit a tím i srovnávat mezi jednotlivými státy.
29.04.2018 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1804 článků)

Ivan Jordák: Ach ti kuřáci

 
Nevím, kolikrát již byli v Parlamentu propíráni kuřáci. Jen letos je tomu už snad desetkrát. Začínají mi připadat jako nepřítel státu číslo jedna. Přiznávám, jsem kuřák, a zároveň i vím, že to není nic dobrého. Proto jsem i rád, že nikdo z mých potomků nekouří. Závidím také těm z nás, kteří, když jsme to poprvé někdy před šedesáti léty zkoušeli, se pozvraceli a kouření zavrhli.
08.09.2016 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1804 článků)

Ivan Jordák: Čí pravda a láska zvítězí?

 
V sobotu večer jsem sledoval fotbalový zápas Slávie s Karvinou. Mám zlozvyk, že v době přestávky a po konci projedu všechny stanice televize, zda jsem o něco nepřišel. Jak jinak, na štěstí o nic, ale v pořadu historie.cz na ČT 24 zrovna přítomní vzpomínali Václava Havla a jím často citovaného hesla „Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí“. Nebudu nyní zmiňovat naplnění tohoto hesla V. Havlem, je už mrtvý a o mrtvých jen dobré, nebo raději nic, říkala má babička. Ale zaujal mě názor diskutujících, kteří v té chvilce, co jsem se díval, láli Čechům, tedy i mně, že jsme ono heslo nedokázali naplnit.
02.10.2016 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5973 článků) , Ivan Ivan (1804 článků)

Ivan Jordák: Jak jsme o dění u nás vlastně informováni

 
Náramně mě zaujaly dvě reklamy z poslední doby. Jednak že Kaufland má rád Česko a pak, že reportéři ČT se nebojí.
20.10.2016 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1804 článků)