Článek

Ivan David: Zprávy o Sputniku, této "hybridní nebezpečné" vakcíně

 
Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) ve čtvrtek konečně oznámila, že zahájila postup v oblasti odborného zkoumání Sputniku V. Experti určí shodu vakcíny s normami EU pro účinnost, bezpečnost a kvalitu.
10.03.2021 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1986 článků) , David David (915 článků) , David David (693 článků)
Podobné články

Sputnik jde do Rakouska. Ivan David: Spiknutí Merkelové. A byznys za Topolánka

 
Europoslanec za SPD Ivan David se na svém faceboookovém profilu rozepsal o tom, jak Rakousko získá mezi dubnem a červnem jeden milion dávek ruské vakcíny Sputnik. Rakouská vláda současně jedná i o licenční výrobě ruské vakcíny. Ke Sputniku se také ve svém komentáři na serveru Info.cz rozpovídal Karel Barták, který si povšiml toho, že německá kancléřka Angela Merkelová i francouzský prezident Emmanuel Macron v úterý hovořili s ruským prezidentem Vladimirem Putinem právě o využití Sputniku V v evropské očkovací kampani proti covidu-19.
01.04.2021 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3645 článků) , Angela Merkelová (2740 článků) , Karel Barták (13 článků) , Emmanuel Macron (520 článků) , Ivan Ivan (1986 článků) , David Angelo (9 článků) , David David (915 článků) , David David (693 článků)

Sputnik jde do Rakouska, my nic. Ivan David: Spiknutí Merkelové. A byznys za Topolánka

 
Europoslanec za SPD Ivan David se na svém faceboookovém profilu rozepsal o tom, jak Rakousko získá mezi dubnem a červnem jeden milion dávek ruské vakcíny Sputnik. Rakouská vláda současně jedná i o licenční výrobě ruské vakcíny. Ke Sputniku se také ve svém komentáři na serveru Info.cz rozpovídal Karel Barták, který si povšiml toho, že německá kancléřka Angela Merkelová i francouzský prezident Emmanuel Macron v úterý hovořili s ruským prezidentem Vladimirem Putinem právě o využití Sputniku v evropské očkovací kampani proti covidu-19.
01.04.2021 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3645 článků) , Angela Merkelová (2740 článků) , Karel Barták (13 článků) , Emmanuel Macron (520 článků) , Ivan Ivan (1986 článků) , David Angelo (9 článků) , David David (915 článků) , David David (693 článků)

Vím, proč se bojíte Sputniku, padlo od Okamury. Ale také jiné zprávy

 
O Ruské vakcíně Sputnik toho bylo v posledních dnech napsáno hodně. Čeští i slovenští odborníci nejednou prohlásil, že by tato vakcína měla být prověřena Evropskou lékovou agenturou. Poslanec hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury Jiří Kobza má však za to, že kořeny obav ze Sputniku planou z toho, že by tzsto vakcína opravdu mohla fungovat.
04.03.2021 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (475 článků) , Jiří Svoboda (475 článků)

Slováci upozornili na problém, stihl je hněv Moskvy. Matovič šil do „nepřátel Sputniku“

 
Slováci upozornili na problém se šaržemi vakcín Sputnik V a stihl je hněv Moskvy. Slovenský Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) porušil podle Rusů smlouvu tím, že zadal testování dodané zásilky Sputniku laboratoři, která není součástí sítě oficiálních laboratoří EU. Slovensko nní reaguje tím, že bude podle ministra zdravotnictví Lengvarského používat jen vakcíny schválené certifikovanou laboratoří nebo unijní lékovou agenturou EMA. Sputnik schválení nemá. Ministr financí Igor Matovič v pátek na tiskovce kritizoval „nepřátele Sputniku“.
08.04.2021 17:40 |

podobné články

Slovensko odtajnilo smlouvu o nákupu Sputniku. Musí za vakcíny zaplatit, i když je nezíská

 
Slovensko se zavázalo zaplatit za dva miliony dávek vakcíny Sputnik V proti covidu-19 i v případě, že očkovací látku nepřevezme a ruský dodavatel kontrakt v hodnotě 19,9 milionu dolarů (426 milionů korun) neporušil. Podle slovenských médií to vyplývá z kupní smlouvy, kterou zveřejnilo slovenské ministerstvo zdravotnictví. Nákup Sputniku V dříve vyvolal spory nejen mezi Bratislavou a Moskvou, ale i ve slovenské vládní koalici. Očkování zmíněnou vakcínou v zemi zatím nezačalo, byť prvních 200 000 dávek Sputniku V převzalo pětimilionové Slovensko již na začátku března.
30.04.2021 22:40 |

podobné články

Zeman odvolal Petříčka, Hamáček chce jednat s Rusy o Sputniku. A Zaorálek váhá s přesunem

 
Tomáš Petříček (ČSSD) již není ministrem zahraničí. Vicepremiér Jan Hamáček dnes potvrdil rozhodnutí ČSSD, prezident Miloš Zeman pak neváhal a Petříčka ještě dnes odvolal. „Odcházím se vztyčenou hlavou,“ vzkazoval Petříček a připomněl spory se Zemanem mj. kvůli Dukovanům či Sputniku. Právě o ruské vakcíně se dnes rozpovídal Hamáček, který by za nového ministra zahraničí rád Lubomíra Zaorálka. Ten však váhá. Na místo ministra kultury má nastoupit Jan Birke (všichni ČSSD).
12.04.2021 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2806 článků) , Jan Hamáček (3168 článků) , Jan Birke (59 článků)

David Beckham: Bradku jsem měl kvůli Bradu Pittovi

 
Sám je vzorem pro miliony lidí po celém světě, ale i David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je Brad Pitt . Slavný fotbalista teď přiznal, že si zkoušel nechat narůst bradku právě jako hollywoodský idol. Brad ji má jen kvůli nové roli, ale i tak mu sluší. Ovšem David si ve vousech připadal divně.
19.11.2009 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Brad Pitt (1904 článků) , David Beckham (1109 článků)

Nedivím se, že veřejnost má k vakcíně malou důvěru, řekl exministr zdravotnictví

 
Předseda hnutí SPD Tomio Okamura zveřejnil na svém youtube kanále video s posledními aktualitami. Ve videu hovořil s europoslancem SPD a bývalým ministrem zdravotnictví Ivanem Davidem a tématem bylo očkování proti koronaviru. „Vzhledem k neprůhlednému jednání, jakým se EU chová, se ani nedivím, že veřejnost má k vakcíně malou důvěru,“ uvedl Ivan David.
08.12.2020 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2578 článků) , Ivan Ivan (1986 článků) , David David (915 článků) , David David (693 článků)

Ivan Mládek předvedl spořádaný život, na křest vzal ženu, syna i vnučky

 
Muzikant Ivan Mládek, který letos slaví životní jubileum, pojal křest bilančního trojalba jako rodinnou sešlost. Dorazil v doprovodu manželky Evy, syna Štěpána i vnuček. Ukázal tak, že rodinný život vede spořádaně. Další články k tématu: Ivan Mládek oslaví sedmdesátiny. Vydá 3CD a dostane platinovou desku Ivan Mládek vystoupil v Rusku, Jožina, který se dotkl Putina, omluvil VIDEO: Ivan Mládek dobyl Polsko, Michal Hrůza má políčeno na Indii Ivan Mládek: Prezident Klaus v mé kapele hrát nechce
02.02.2012 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Mládek (171 článků) , Michal Hrůza (271 článků)

Hamáček vstává z bahna, handl Vrbětic s Rusy nikdo nepotvrdil a záhadné volno před výbuchem

 
Kauza Vrbětice v Česku znovu ožila a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) byl podle svých slov vláčen bahnem, ze kterého zvolna vstává. Objevily se nové informace o jeho plánované cestě do Moskvy pro vakcínu Sputnik V. Seznam Zprávy uvedly, že měl v plánu vyměnit „tiché odložení“ kauzy Vrbětice za milion Sputniků. Hamáček to odmítá, mluví o lžích. Web přišel i se svědectvím Hamáčkova stranického kolegy, kterému měl 15. dubna říct, že do ČR přiveze milion dávek Sputniku a zachrání tak ČSSD od volebního debaklu. Ukázalo se, že jím byl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Podle zjištění Blesk Zpráv se neuskutečněnou cestou zabývá protimafiánský policejní útvar. A podle serveru iROZHLAS.cz policie na dva dny zadržela majitele areálu, šéfa zbrojařské firmy Imex Group Petra Bernatíka. Den před výbuchem dal totiž brigádníkům nečekaně volno a v areálu byl sám.
04.05.2021 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3645 článků) , Jan Hamáček (3168 článků) , Miloš Zeman (25763 článků)

Zesměšnil ji Tvrdík a ona říká: Tajná příprava Sputniku. Řídí to Prymula

 
Investigativní novinářka Markéta Dobiášová, která nyní působí na serveru Seznam Zprávy, se v rozhovoru pro Český rozhlas plus rozmluvila o vakcíně Sputnik V. Podle jejích informací dostali úředníci za úkol zjistit, jestli je vakcínu možné nasadit v Česku - i bez schválení evropských a českých regulačních úřadů.
10.02.2021 14:11 |

podobné články

Rakousko vyjednalo nákup milionu dávek Sputniku V. Ovčáček tleská a opozici vmetl „žvásty“

 
Rakousko-ruské vyjednávání o Sputniku V je de facto u konce, řekl dnes rakouský kancléř Sebastian Kurz. Vídeň si podle něj může od Ruska koupit milion dávek této vakcíny proti covidu-19. Pro rakouskou očkovací kampaň to bude znamenat „dodatečné urychlení“, citovala kancléře agentura APA. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček, jehož šéf patří mezi hlavní podporovatele vstupu vakcíny Sputnik V do českého očkovacího plánu, to komentoval slovy: „Rakousko koná. Češi budou očkováni ideo-žvásty opozice.“
10.04.2021 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Sebastian Sebastian (90 článků)

A najednou Sputnik všude: Prý se to obrací

 
Vysokoškolský pedagog Radim Valenčík si všímá toho, že v EU roste zájem o ruskou vakcínu proti nemoci covid-19 Sputnik V. V českých médiích přibývá zpráv o této vakcíně. Podle Valenčíka se se zprávami o Sputniku přímo „roztrhl pytel“. Je to snad pokus o hybridní válku? Podle analytika Karla Svobody nikoli. Podle něj se jen Rusko snaží protlačit svůj Sputnik do EU pochybnými cestami.
10.03.2021 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Svoboda (621 článků)

Richard Seemann: Německo jedná o použití a výrobě Sputniku V, schválit si ho může samo

 
Na pozadí prudce se zhoršující pandemické situace v Německu, na kterou reagovala Angela Merkelová včera večer nutným zavedením dalších zostřených opatření, šéfové vlád Bavorska a Durynska požadují zavést výrobu Sputnik V. Ve víkendovém pořadu stanice ARD Tagesschau byly potom označeny výhrady proti této ruské vakcíně za ideologicky hloupé.
30.03.2021 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2740 článků) , Richard Angelo (23 článků)

Ivan David z Bruselu: Poprvé v historii jeden členský stát NATO požádal Rusko o pomoc proti jinému státu NATO

 
Europoslanec Ivan David (SPD) na svém facebookovém profilu okomentoval současnou situaci v Řecku, které požádalo Rusko o pomoc proti Turecku. Oba státy jsou v současné době na hraně války, a to poté, „když turecká vrtná loď Oruc Reis doprovázená konvojem devatenácti tureckých vojenských lodí a dvou ponorek vnikla do řeckých pobřežních vod s úmyslem nelegálně těžit řeckou ropu a plyn. Cestu k ložisku uhlovodíků jim přehradilo 21 bojových plavidel řeckého námořnictva a dvě řecké ponorky,“ uvádí Ivan David.
23.07.2020 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1986 článků) , Ivan Reis (5 článků) , David David (915 článků) , David David (693 článků)

„Muž muž, žena žena.“ Ivan David a odchylky pohlaví. Tvrdý závěr

 
Europoslanec za SPD Ivan David pronesl prosté sdělení: „Pohlaví jsou jenom dvě“. A pak svou myšlenku důkladně rozvedl. Pokud s tím má někdo problém, je to jeho osobní věc, se kterou by neměl zatěžovat celou společnost. Ta musí řešit skutečné problémy. Tak to vidí Ivan David.
24.05.2021 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1986 článků) , David David (915 článků) , David David (693 článků)

Novinářka vlepila facku redaktorovi Sputniku. Do dění vstoupil Rozhlas a tamní boss Pokorný dostal taky. Ale libově. Mlask. Mlask. Pouze na PL

 
Dne 23. listopadu vyšel na irozhlas.cz článek, který informoval o incidentu, kdy redaktorka Deníku N Petra Procházková nejdříve vulgárně a poté i fyzicky napadla redaktora Sputniku Vladimíra Frantu. To, jak o situaci irozhlas.cz informoval, se ovšem nelíbilo radnímu ČRo Tomáši Kňourkovi. Ačkoliv ředitel zpravodajství Jan Pokorný a ani šéfredaktor Radek Kedroň v článku problém neviděli, Rada Českého rozhlasu jednoznačně odhlasovala porušení Kodexu Českého rozhlasu.
21.12.2019 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Petra Procházková (166 článků) , Jan Pokorný (154 článků) , Jan Pokorný (13 článků) , Radek Petr (229 článků) , Petr Rada (278 článků)

Průlom: EU příznivě rozhodne o Sputniku. V Česku to nikdo nepsal

 
Covidový pas, tedy certifikát umožňující volné cestování po Evropě, by měl zahrnovat kromě vakcín schválených Evropskou lékovou agenturou i ty látky, které potvrdily úřady samotných členských států. Týkat by se to tedy mělo ruského Sputniku i čínského Sinopharmu. Jasno bude po 17. březnu, kdy Evropská komise návrh představí. Není to tak dlouho, co se někteří smáli těm, co se nechají očkovat Sputnikem, že je pustí leda tak na Krym.
11.03.2021 14:15 |

podobné články

Richard Seemann: EMA konečně zahájí kontrolu Sputniku

 
Zatímco Rakousko a nyní i Německo již jedná o objednávce „Sputniku V“ s Ruskem, což bylo oznámeno na včerejším jednání ministrů zdravotnictví EU, Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) teprve příští týden začne přezkoumávat její vědeckou kvalitu.
09.04.2021 07:40 |

podobné články