Článek

Ivan David: Sedm milionů granátů na Ukrajinu aneb Rusku dochází munice

 
Za 11 měsíců od ruské invaze na Ukrajinu tam vybuchlo 5000 dronů a řízených střel a sedm milionů dělostřeleckých granátů. Rakouský expert na ozbrojené síly plukovník Markus Reisner nyní analyzuje, jak by mohla tato krvavá válka pokračovat. Zabíjení bude podle něj trvat ještě dlouho. Jeho analýzy už jsem několikrát uvedl.
17.01.2023 07:40 |

podobné články

Osobnosti: David Markus (1 článek) , Ivan Ivan (2633 článků) , David David (1510 článků) , David David (1130 článků) , Ivan Ivan (211 článků)
Podobné články

Boří les je pořád plný granátů, pyrotechnici v něm našli množství funkční munice

 
Více než tisíc kusů munice našli od listopadu loňského roku do konce ledna pyrotechnici v Bořím lese u Břeclavi. Mnoho granátů navíc zůstává pod zemí. Lidé tam přesto chodí na houby. Pět lidí za to v minulosti zaplatilo životem.
03.02.2018 10:20 |

podobné články

V Písku je byt plný výbušnin. Má je tam příbuzný muže, kterému munice vybouchla v Praze

 
Policie prohledává byt na píseckém sídlišti Jih. Mají v něm být desítky granátů a munice. Sběratel, který nebezpečné výbušniny doma má, je příbuzný Pražana, kterému v pátek explodovala munice doma.
17.09.2012 19:55 |

podobné články

Pyrotechnici zasahovali u nálezu nevybuchlé munice!

 
Nedaleko Mladé Boleslavi bylo nalezeno větší množství nevybuchlé munice. Policejní pyrotechnici zneškodnili na polích u obce Hrdlořezy na Mladoboleslavsku 23 granátů z druhé světové války. Přes 150 kusů další nevybuchlé munice odvezli. Válečné střelivo našli amatérští hledači pokladů.
15.03.2014 15:25 |

podobné články

Bezpečnostní rada se bude zabývat skladováním munice

 
Bezpečnostní rada státu se dnes bude v souvislosti s nedávnými výbuchu v muničním skladu ve Vrběticích na Zlínsku zabývat skladováním munice v Česku. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) by měl představit návrhy na zpřísnění kontrol munice a s tím související změny legislativy. Jednání se zúčastní šéf Asociace krajů ČR a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek a také hejtmani Zlínského a Pardubického kraje. Nevybuchlá munice z Vrbětic by totiž měla být převezena do skladu v Květné na Svitavsku.
22.12.2014 06:41 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2463 článků) , Milan Chovanec (1427 článků)

Krádež, nebo chyba v evidenci? Slovenská armáda řeší ztrátu munice a výbušnin

 
Slovenská armáda na nařízení ministra obrany Petera Gajdoše provedla první kompletní kontrolu zásob munice od vzniku samostatné Slovenské republiky. Akce ukázala, že armádě chybí přes 200 tisíc kusů munice. Co se s vojenskými zásobami stalo, momentálně není jisté. Policie nadále prověřuje, zda byla munice odcizena, nebo se jedná o pochybení v evidenci.
08.12.2017 13:50 |

podobné články

Kauza granátů ve skladě: Měli si ji odvézt Ukrajinci, kritizují nás neprávem, hájila se Černochová

 
Vláda Petra Fialy (ODS) před pár dny schválila dar Ukrajině v podobě munice, kterou by Ukrajinci mohli využít k obraně vlastní země. Ve čtvrtek 24. února nad ránem ruský prezident Vladimir Putin skutečně spustil invazi na Ukrajinu. Jenže česká munice stále leží v našich skladech. Kde je problém? Podívejte se sami.
25.02.2022 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4841 článků) , Petr Fiala (4925 článků)

Tanky, vrtulníky, zbraně, munice, granáty... Vše na Ukrajinu! Vojenský analytik nahlíží do armádních skladů. Hrozivá zpráva

 
„Česká republika se prakticky odzbrojila a poslala do boje své schopné tanky, nejefektivnější bojové vrtulníky, tisíce pistolí, samopalů a obrovské zásoby munice i granátů. Česká armáda je v současné době armádou beze zbraní,“ varuje vojenský a bezpečnostní odborník Jaroslav Štefec. Odzbrojování ve prospěch cizí armády mu dohromady neladí s prohlášením českého premiéra, že se země nachází ve válce. Na obnovu prý už nebudou peníze.
16.07.2022 16:35 |

podobné články

Výbuch granátu ve škole a dva přeražené nosy. Armádní policie čelí problémům, o kterých se dozví i ministr Metnar

 
Ve vojenské policii to v poslední době notně vře. Krátce poté, co odcházející ministryně obrany Karla Šlechtová oznámila, že vojenští policisté prověří nákupy vrtulníků a radarů, se v tomto sboru odehrálo několik personálních změn. Vojenská policie přitom vyšetřuje mimo jiné výbuch granátu ve vojenské akademii ve Vyškově. Podle zjištění ParlamentníchListů, ale nešlo o náhodnou delaboraci jednoho granátu, při které zemřel voják. Výbušného materiálu bylo v prostorách akademie více. Ve hře jsou i další závažné kauzy.
30.07.2018 08:41 |

podobné články

Na Žďársku zasahovali pyrotechnici: Žena tam našla 77 granátů z války

 
U Vlachovic na Žďársku v pondělí po poledni policejní pyrotechnici zlikvidovali třemi řízenými odstřely válečnou munici. Šlo o 77 útočných ručních granátů a 127 rozněcovačů. Dalších 87 ručních granátů odvezli. Munici nalezla v lese v sobotu žena pomocí detektoru kovu. Při její likvidaci nebyl nikdo zraněn a nevznikly ani škody na majetku. O zásahu byli informováni obyvatelé obce, ale nebylo je potřeba evakuovat, sdělila mluvčí krajské policie Dana Čírtková.
04.10.2021 20:40 |

podobné články

Ministryně Šlechtová schválila nákup munice za 250 milionů

 
Ministryně obrany Karla Šlechtová dnes schválila uzavření rámcové smlouvy na pořízení tankové munice od české společnosti STV GROUP. Rámcová smlouva na sedm druhů munice bude uzavřena v nejbližších týdnech.
13.03.2018 19:50 |

podobné články

David Beckham: Bradku jsem měl kvůli Bradu Pittovi

 
Sám je vzorem pro miliony lidí po celém světě, ale i David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je Brad Pitt . Slavný fotbalista teď přiznal, že si zkoušel nechat narůst bradku právě jako hollywoodský idol. Brad ji má jen kvůli nové roli, ale i tak mu sluší. Ovšem David si ve vousech připadal divně.
19.11.2009 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Brad Pitt (1953 článků) , David Beckham (1135 článků)

Ivan Mládek předvedl spořádaný život, na křest vzal ženu, syna i vnučky

 
Muzikant Ivan Mládek, který letos slaví životní jubileum, pojal křest bilančního trojalba jako rodinnou sešlost. Dorazil v doprovodu manželky Evy, syna Štěpána i vnuček. Ukázal tak, že rodinný život vede spořádaně. Další články k tématu: Ivan Mládek oslaví sedmdesátiny. Vydá 3CD a dostane platinovou desku Ivan Mládek vystoupil v Rusku, Jožina, který se dotkl Putina, omluvil VIDEO: Ivan Mládek dobyl Polsko, Michal Hrůza má políčeno na Indii Ivan Mládek: Prezident Klaus v mé kapele hrát nechce
02.02.2012 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Mládek (181 článků) , Michal Hrůza (273 článků)

Granáty, nábojnice, pyrotechnika: Boří les na Břeclavsku čistí od tun munice

 
V Bořím lese na Břeclavsku skončila druhá etapa čištění lesa od munice z druhé světové války. Z prostoru 100 hektarů zmizely stovky kusů munice. Práce dosud stály osm milionů korun. V plánu je celkem deset etap v deseti letech za 50 milionů korun.
24.10.2017 12:50 |

podobné články

VÝBUŠNÝ NÁLEZ! Houbaři našli sedm GRANÁTŮ a MINU...

 
Houbařka v sobotu odpoledne u obce Hlubocký – Hrubá voda na Olomoucku našla sedm granátů. Na Prostějovsku pak houbař zase dělostřeleckou minu, uvedla v neděli policejní mluvčí Jitka Dolejšová.
14.08.2011 14:10 |

podobné články

„Čeká nás smrt nebo zajetí.“ Ukrajinci prohrávají bitvu o Mariupol, dochází jim munice i zásoby

 
Proruští separatisté z ukrajinské samozvané Doněcké republiky oznámili, že mají pod kontrolou přístav v ukrajinském Mariupolu. Informovala o tom dnes agentura TASS. Druhá strana bojů se k této informaci nevyjádřila a z nezávislých zdrojů ji nelze ověřit. Několik hodin předtím brigáda ukrajinského námořnictva v Mariupolu uvedla, že se připravuje na poslední bitvu, protože jí v ruském obležení dochází munice. Ukrajinská agentura Unian dnes uvedla, že proruští separatisté zvažují chemický útok na ocelárny Azovstal v Mariupolu.
11.04.2022 18:05 |

podobné články

Chtějí válku s Ruskem, blbí a nebezpeční. Česko je zatím ničeno jinak. Ivan David se opřel do politických elit

 
„Útok na Ukrajinu by měl smysl jen v případě odvety na nepřehlédnutelný útok ze strany Ukrajiny na ruskojazyčné obyvatelstvo LLR a DLR. Někteří získali občanství Ruské federace. Pokud Ukrajina nebo cizí vojáci z území Ukrajiny nezaútočí nebo nebudou rozmísťovány zbraně s dlouhým doletem, Rusko nechá Ukrajinu jejímu chátrání a zadlužování. Rusko má svých zdrojů i problémů dost. Nepotřebuje konflikt se zemí, kde je vybičována nenávist vůči Rusku a mnozí ještě s dojetím vzpomínají na dědečka bojujícího v ukrajinské divizi SS,“ vysvětlil europoslanec Ivan David (SPD) pro ParlamentníListy.cz. „USA budují základny u ruských hranic a posílají do Evropy další tisíce vojáků s útočnými zbraněmi, ale podle naší milé oficiální propagandy eskaluje hrozba z ruské strany,“ doplnil.
05.02.2022 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2633 článků) , David David (1510 článků) , David David (1130 článků)

NÁLEZ MUNICE: Armáda likviduje přes tunu granátů z války!

 
Policejní pyrotechnici spolu s armádou likvidují obrovský nález munice z války, kterou našel již o víkendu myslivec v lese na Českokrumlovsku.
01.12.2010 15:40 |

podobné články

Soused k pohledání: Vášnivý sběratel munice měl doma i protiletadlové střely!

 
Přes stovku různých typů granátů a protiletadlových střel objevili policisté v bytě vášnivého sběratele z Písku Zdeňka S.. Muž si pro rozsáhlou sbírku vyhradil celý pokoj v paneláku, kde bydlel. Vysoký počet munice včetně mnoha exemplářů odborníky překvapil.
18.09.2012 23:10 |

podobné články

Muniční sklad ve Vrběticích ukrývá 57 leteckých pum! Vrtule střepin zabíjí na vzdálenost 3 kilometrů

 
Proč stále vybuchuje munice ve skladu u Vrbětic, který explodoval před dvěma měsíci? Otázku, která otřásá Českem, může částečně objasnit až dosud utajený seznam munice. Ve skladech podle informací serveru lidovky.cz leží nebo leželo přes tisíc tun trhavin – z toho miliony nábojů, tisíce samopalů a granátů, a dokonce i letecké pumy! Jedna z nich vytvoří kráter o šířce 6 metrů a její střepiny zasáhnou cíl na vzdálenost 3 kilometrů.
10.12.2014 14:05 |

podobné články