Článek

Ivan David: Sankce kvůli Navalnému, Oruc Reis vplouvá do řeckých vod

 
Rakouská veřejnoprávní televize ORF včera psala na svém webu: „Po útoku jedem na kritika Kremlu Alexeje Navalného zavádí EU nové sankce vůči Rusku. Ministři zahraničí zemí EU se v pondělí na schůzce v Lucemburku dohodli, že zahájí nezbytné přípravy, dozvěděli se diplomaté. Kromě toho země EU rovněž souhlasily se sankcemi proti běloruskému vládci Alexandru Lukašenkovi.“
13.10.2020 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (260 článků) , Alexandru David (2 články) , Ivan Ivan (2428 článků) , Ivan Reis (5 článků) , David David (1297 článků) , David David (971 článků)
Podobné články

Ivan David z Bruselu: Poprvé v historii jeden členský stát NATO požádal Rusko o pomoc proti jinému státu NATO

 
Europoslanec Ivan David (SPD) na svém facebookovém profilu okomentoval současnou situaci v Řecku, které požádalo Rusko o pomoc proti Turecku. Oba státy jsou v současné době na hraně války, a to poté, „když turecká vrtná loď Oruc Reis doprovázená konvojem devatenácti tureckých vojenských lodí a dvou ponorek vnikla do řeckých pobřežních vod s úmyslem nelegálně těžit řeckou ropu a plyn. Cestu k ložisku uhlovodíků jim přehradilo 21 bojových plavidel řeckého námořnictva a dvě řecké ponorky,“ uvádí Ivan David.
23.07.2020 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2428 článků) , Ivan Reis (5 článků) , David David (1297 článků) , David David (971 článků)

Ivan David: Brusel povzbudil Turky k opětovnému vrtání - těžební loď Oruc Reis vyplouvá

 
Řecké servery i libanonský Al Masdar dnes píší, že turecká těžební loď míří do řeckých výsostných vod, „doprovázená blíže neurčeným počtem válečných lodí“. Po Barbarosu, který vrtá u Kypru, se tedy dala do pohybu další turecká loď s úmyslem krást cizí ropu a plyn.
11.08.2020 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2428 článků) , Ivan Reis (5 článků) , David David (1297 článků) , David David (971 článků)

Ivan David: Hudba jako zbraň?

 
Inter arma silent musae - ve válce múzy mlčí – nebo ne? Jak napsal řecký web Infognomon Politics, ve „válce nervů“ minulý týden, tedy v době, kdy turecký Oruc Reis kladl kabely na dno řeckých moří, a ani řečtí politici si nebyli jistí, jestli je to natolik závažné porušení suverenity, aby riskovali konflikt, došlo kromě jedné srážky a mnoha „cvičných“ vzdušných soubojů i ke komickým momentům.
25.08.2020 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2428 článků) , Ivan Reis (5 článků) , David David (1297 článků) , David David (971 článků)

Ivan David: U řeckých ostrovů objeveny zásoby plynu na tři tisíce let

 
Posádka tureckého průzkumného plavidla Oruc Reis, které v pondělí ukončilo nelegální těžební práce v řeckém podmořském šelfu, zveřejnila závěry, zjištěné podmořským průzkumem.
28.08.2020 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2428 článků) , Ivan Reis (5 článků) , David David (1297 článků) , David David (971 článků)

Řinčení zbraní. Řecko reaguje na Erdogana. Teď je v Athénách velmi horko

 
Řecko vyhlásilo stav nejvyšší pohotovosti v reakci na pohyb turecké výzkumné lodi Oruc Reis, která má jižně od řeckého pobřeží provádět pozorování seismické aktivity v oblasti. Řekové mobilizují armádu a podali oficiální stížnosti na půdě OSN, NATO i EU. Turecký prezident Recep Erdogan tvrdí, že neporušují mezinárodní námořní právo a na výzkum nepotřebují povolení.
22.07.2020 22:50 |

podobné články

Ivan David: Turecko chce obsadit turisty oblíbené řecké ostrovy?

 
Turecká vláda vydala v pátek 15. 5. 2020 prostřednictvím mezinárodní navigační příručky NAVTEX oznámení, v němž zakazuje vstup civilních i vojenských lodí jiných zemí do řeckých výsostných vod kolem turisty velmi oblíbených řeckých ostrovů Rsara, Chios, Samotrhaka a Samos.
19.05.2020 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2428 článků) , David David (1297 článků) , David David (971 článků)

Ivan David: Řecká vláda požádala Rusko o pomoc proti Turecku

 
Na hranicích řeckých pobřežních vod u ostrůvku Kastellorizo poblíž Kréty na sebe dnem odjištěnými raketami skupiny tureckých a řeckých fregat.
25.07.2020 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2428 článků) , David David (1297 článků) , David David (971 článků)

David Beckham: Bradku jsem měl kvůli Bradu Pittovi

 
Sám je vzorem pro miliony lidí po celém světě, ale i David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je Brad Pitt . Slavný fotbalista teď přiznal, že si zkoušel nechat narůst bradku právě jako hollywoodský idol. Brad ji má jen kvůli nové roli, ale i tak mu sluší. Ovšem David si ve vousech připadal divně.
19.11.2009 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Brad Pitt (1935 článků) , David Beckham (1131 článků)

Moskva zmrazila Navalnému majetek. Putinův kritik přišel o byt, nedostane se ani k účtům

 
Ruskému kritikovi Kremlu Alexeji Navalnému, který přežil nedávný pokus o otrávení nervově paralytickou látkou novičok, byly v Rusku zmrazeny bankovní účty a byl mu zkonfiskován byt kvůli staršímu soudnímu sporu. Oznámila to ve čtvrtek jeho mluvčí Kira Jarmyšová.
24.09.2020 17:50 |

podobné články

Europoslanci udělili Navalnému cenu za svobodu myšlení. Opozičník přežil otravu novičokem

 
Evropský parlament (EP) dnes udělil Sacharovovu cenu za svobodu myšlení ruskému opozičnímu předákovi Alexeji Navalnému. Na plénu to oznámila místopředsedkyně EP Heidi Hautalová. Parlament hlasitého kritika ruského prezidenta Vladimira Putina ocenil za odvahu v boji za svobodu, demokracii a lidská práva. Navalnyj si nyní odpykává trest odnětí svobody v délce zhruba 2,5 roku kvůli porušení podmínky staršího rozsudku, který se týkal obvinění ze zpronevěry. Evropský soud pro lidská práva považuje jeho proces za nespravedlivý.
20.10.2021 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4460 článků)

Putinovu kritikovi Navalnému hrozí 13 let natvrdo. „Diskreditoval režim,“ tvrdí prokurátorka

 
Prokuratura požádala ruský soud, aby uvězněnému ruskému opozičnímu politikovi Alexeji Navalnému uložil další trest 13 let vězení za údajný podvod a pohrdání soudem. Oznámila to dnes tisková agentura TASS. Proces s Navalným se odehrává ve věznici, kde si opoziční politik odpykává předchozí trest. Jeho stoupenci jsou přesvědčeni, že se tak děje proto, aby soud co nejvíce unikal pozornosti veřejnosti, kterou Navalnyj i z vězení burcuje k protestům proti ruskému vpádu na Ukrajinu. Po vystoupení prokurátorky jako zástupkyně obžaloby má Navalnyj dostat „poslední slovo“ před soudem, který se pak odebere k poradě, aby rozhodl o verdiktu, napsala agentura Interfax.
15.03.2022 12:35 |

podobné články

O čem se nemluví: Řecku hrozí obdoba Mnichovské dohody. V hlavní roli Erdogan a Merkelová

 
Europoslanec Ivan David zvolený za hnutí SPD Tomia Okamury komentuje dohodu, kterou uzavřela řecká vláda s Egyptem a týká se vymezení námořní hranic. Včetně rozdělení výhradních ekonomických zón kolem řeckých ostrovů a podmořského šelfu vybíhajícího na jedné straně z Egypta a na druhé straně z řeckých ostrovů. „Řecko se snaží vyhnout opakování Mnichova 1938,“ má jasno David. Proti smlouvě se postavila německá kancléřka Angela Merkelová se slovy, že Německo bude usilovat o návrat situace před řecko-egyptskou dohodu.
13.08.2020 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2825 článků) , Ivan Ivan (2428 článků) , David Angelo (9 článků) , David David (1297 článků) , David David (971 článků)

Ivan Mládek předvedl spořádaný život, na křest vzal ženu, syna i vnučky

 
Muzikant Ivan Mládek, který letos slaví životní jubileum, pojal křest bilančního trojalba jako rodinnou sešlost. Dorazil v doprovodu manželky Evy, syna Štěpána i vnuček. Ukázal tak, že rodinný život vede spořádaně. Další články k tématu: Ivan Mládek oslaví sedmdesátiny. Vydá 3CD a dostane platinovou desku Ivan Mládek vystoupil v Rusku, Jožina, který se dotkl Putina, omluvil VIDEO: Ivan Mládek dobyl Polsko, Michal Hrůza má políčeno na Indii Ivan Mládek: Prezident Klaus v mé kapele hrát nechce
02.02.2012 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Mládek (180 článků) , Michal Hrůza (273 článků)

Ivan David: Řecko se snaží vyhnout opakování Mnichova 1938

 
Řecké vládě se minulý týden podařilo uzavřít s Egyptem dohodu o vymezení námořní hranic. Včetně rozdělení výhradních ekonomických zón kolem řeckých ostrovů a podmořského šelfu vybíhajícího na jedné straně z Egypta a na druhé straně z řeckých ostrovů.
13.08.2020 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2428 článků) , David David (1297 článků) , David David (971 článků)

EU uvalí na Rusko další sankce. Postihy představilo i USA, Biden cílí na oligarchy a Kreml

 
Evropská unie v sobotu uvalí další sankce na Moskvu kvůli ruské agresi na Ukrajině. Členské státy Rusku pozastaví doložku nejvyšších výhod a omezí používání kryptoměn, aby jejich prostřednictvím ruský stát a elity neobcházely sankce. Zakážou také vývoz luxusního zboží do Ruska a dovoz výrobků ze železa a oceli, oznámila dnes předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová. Nová opatření představují čtvrtý balík sankcí proti Rusku kvůli jeho invazi na Ukrajinu, koordinovaný se Spojenými státy a dalšími spojenci ze skupiny G7. USA dnes v souvislosti s invazí na Ukrajinu uvalily sankce na další ruské oligarchy. Je mezi nimi i rodina kremelského mluvčího Dmitrije Peskova, 12 poslanců ruské Státní dumy a deset členů představenstva ruské banky VTB
11.03.2022 19:55 |

podobné články

Ivan David: Erdogan nevydržel nekrást plyn ani jediný den

 
V pondělí hlásila s velkou slávou zvláštní emisarka EU - španělská ministryně zahraničí Gonzáles Layová, že s tureckým prezidentem Recepem Erdoganem dohodla měsíční zastavení narušování řeckých a kyperských výsostných vod tureckým vrtnými loděmi, které v Egejském moři kradou ropu a plyn.
02.08.2020 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2428 článků) , David David (1297 článků) , David David (971 článků)

Ivan David: Erdogan nevydržel nekrást plyn ani jediný den

 
V pondělí hlásila s velkou slávou zvláštní emisarka EU - španělská ministryně zahraničí Gonzáles Layová, že s tureckým prezidentem Recepem Erdoganem dohodla měsíční zastavení narušování řeckých a kyperských výsostných vod tureckým vrtnými loděmi, které v Egejském moři kradou ropu a plyn.
03.08.2020 14:37 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2428 článků) , David David (1297 článků) , David David (971 článků)

Respect nabídl velká jména, originalitu přinesli Konžané

 
Letošní ročník festivalu etnické hudby Respect nabídl záplavu velkých jmen. Na scéně se objevili Norka Mari Boine, francouzský jazzový trumpetista Erik Truffaz, maďarský Muzsikás, Malijec Issa Bagayogo i gambijský zpěvák Juldech Camaro za doprovodu kytaristy Roberta Planta Justina Adamse. Současně ale ukázal, že world music pomalu vplouvá do středního proudu a originalita se ve fúzích začíná vytrácet. Výjimku představoval konžský soubor Kasai All Stars.
28.06.2009 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Robert Plant (48 článků)

Muž musí být chytrý, žena krásná, říká partnerka Františka Janečka

 
Operní pěvkyně Tereza Mátlová a partnerka Františka Janečka opět vplouvá do víru pracovních povinností. A stylově, s novými účesy. Jejím dvorním kadeřníkem se stal Michal Červený, jehož práci propůjčila maminka tříleté dcery Emilly tvář.
13.05.2011 11:00 |

podobné články

Osobnosti: František Janeček (441 článků)