Článek

Ivan David: Podpora ekologie podle Zeleného údělu v praxi

 
Spolupředsedkyně německých Zelených ve funkci ministryně zahraničí zběsile létá tryskáči, které chce občanům zakázat.
12.12.2021 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2428 článků) , David David (1297 článků) , David David (971 článků)
Podobné články

Zelený čaj: 3 důvody, proč ho pít

 
Zelený čaj je známý pro své pozitivní účinky na naše zdraví. Již odnepaměti se věřilo, že lidskému tělu dopřává duševní vzpruhu, a proto byl velice oblíbený již u starověkých panovníků. I v současnosti se o zeleném čaji ve spojitosti se zdravím často mluví, což vás možná přimělo položit si otázku: proč pít zelený čaj?! Důvodů, proč se nebát pití zeleného čaje, je hned několik a jejich vyjmenováním bychom mohli strávit dlouhé minuty. Proto si dnes společně představíme 4 důvody, které jsou podle nás nejdůležitější a které vás jistě nenásilnou formou přimějí k pravidelnému pití zeleného čaje. Připraveni? Jdeme na to! 3 důvody, proč pít zelený čaj K pití zeleného čaje se přiklání i odborníci, kteří jsou toho názoru, že je to tzv. zázrak v hrníčku. Složení zeleného čaje je totiž pro naše zdraví prospěšné hned z několika důvodů, zmíníme se například o posílení organismu nebo zvýšení odolnosti imunitního systému. Nutno však dodat, že ani s pitím zeleného čaje se to nesmí přehánět. Určitě je dobré pít jej v rozumném množství, protože při nadměrné konzumaci vám může spíše uškodit. Teď už si pojďme představit ony důvody, proč pít zelený čaj. Snižuje riziko vzniku rakoviny Rakoviny se většina z nás bojí doslova jako čert kříže. Zelený čaj má takové schopnosti, že při pravidelné konzumaci dokáže snížit riziko vzniku tohoto tolik obávaného onemocnění. Mohou za to látky, které eliminují buňky, u nichž je možné pozorovat nepřiměřeně intenzivní růst. Podporuje imunitní systém Účinky zeleného čaje dopadají ve velké míře na náš imunitní systém. Ten udržují v dobré kondici, díky čemuž se zvyšuje obranyschopnost našeho těla čelit nejrůznějším infekcím a bakteriím, které číhají všude okolo nás. Napomáhá při nadváze Další dobrý důvod, proč si oblíbit zelený čaj, je pomoc při hubnutí. To ocení především ženy, které se snaží nějaké to kilčo shodit. Ptáte se, jak... Čtěte více Příspěvek Zelený čaj: 3 důvody, proč ho pít pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
19.09.2017 20:40 |

podobné články

Měřit prdění krav. Někteří europoslanci se prý už do Zeleného údělu normálně zbláznili. Hovoří jejich kolega, který to pozná

 
V rámci snížení emisí skleníkových plynů se EU chce zaměřit i na metan v zemědělství. „V oblasti zemědělství, která má druhý největší potenciál na snižování metanových emisí, je navržena analýza parametrů, jakými budou metanové emise měřeny,“ uvádí europoslanec Evropských socialistů velice obecně. Ivan David však má jasno, jak se bude měřit. „Do každého kravína, vepřína či ovčína by musely být namontovány přístroje, které budou měřit a zaznamenávat, jak prdí zvířata v prostoru ustájená,“ tvrdí. Ostatní europoslanci v Zemědělském výboru jsou prý pobláznění do Zeleného údělu a mají ho radši než unijní zemědělce.
07.06.2021 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2428 článků) , David David (1297 článků) , David David (971 článků)

Ivan David: Zdražování elektřiny a plynu je jen předehra k Zelenému údělu

 
Na zářijovém plénu Evropského parlamentu jsme měli diskusi o vztahu Zeleného údělu k současnému prudkému růstu cen elektřiny a plynu. Místopředseda Evropské komise pro Zelený úděl Frans Timmmermans hájil Zelený úděl a tvrdil, že tento projekt Komise se současným zdražováním nemá nic společného.
20.10.2021 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2428 článků) , David David (1297 článků) , David David (971 článků)

Češi budou dávat a Slováci brát? Ivan David na ČT podpořil Babiše a pak jednou větou vytočil Niedermayera

 
Spory o přerozdělení celkem 750 miliard eur, tedy zhruba 20 bilionů korun, pokračují. Podle návrhu Evropské komise by měly mít státy Evropské unie tyto prostředky k dispozici, aby po pandemii covid-19 rozpohybovaly ekonomiku. Na toto téma se v pořadu Události, komentáře střetli europoslanec Luděk Niedermayer (TOP 09) a europoslanec Ivan David (SDP), zvláště pak, když došlo na financování „zeleného údělu“.
11.07.2020 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2428 článků) , David David (1297 článků) , David David (971 článků)

„Chceš pr*at?“ Ivan David se zhrozil nad cedulí euro-pirátky. Poslední kapka. A navlékat děti do opačných šatiček...

 
„Dlouhá řada šílených nápadů unijních fanatiků prohloubí bídu téměř všech domácností, navíc v souběhu s následky pandemie covidu-19 a ‚boje‘ proti ní. V důsledku ‚Zeleného údělu‘ se zdraží potraviny a zhorší jejich kvalita, protože v náhradě za snížení domácí produkce poroste dovoz z mimounijních zemí. Zdraží se pohonné hmoty asi na trojnásobek a toto zdražení se promítne do všech cen. Poroste inflace, poklesne životní úroveň,“ obává se europoslanec Ivan David (SPD). „Jde o asi tak dobré nápady jako Mao Ce-tungovy reformy v dobách ‚čínské kulturní revoluce‘. Čína je opustila, a proto přežila,“ konstatuje.
19.07.2021 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Mao Mao (98 článků) , Ivan Ivan (2428 článků) , David David (1297 článků) , David David (971 článků)

'Marihuanové městečko' chce být vzorem ekologie

 
Horské městečko v severním Maroku Šafšáuan, které je mimo jiné častým cílem vyznavačů marihuany, si vytklo za cíl být "zeleným" městem i z pohledu ekologie. Podporuje solární energii, recyklaci, provozuje půjčovnu elektrokol a dokončuje muzeum ekologie.
25.12.2017 20:55 |

podobné články

David Beckham: Bradku jsem měl kvůli Bradu Pittovi

 
Sám je vzorem pro miliony lidí po celém světě, ale i David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je Brad Pitt . Slavný fotbalista teď přiznal, že si zkoušel nechat narůst bradku právě jako hollywoodský idol. Brad ji má jen kvůli nové roli, ale i tak mu sluší. Ovšem David si ve vousech připadal divně.
19.11.2009 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Brad Pitt (1935 článků) , David Beckham (1131 článků)

Těžké sousto pro Němce od Ivana Davida: Jde o Turecko. Připomenut Mnichov

 
ROZHOVOR „Najednou nevadí tisíce politických vězňů a vraždy politických oponentů v Turecku. Válka ve východním Středomoří je na spadnutí, ale vyjednavač EU Josep Borrell ze Španělska má pro Turecko a jeho územní požadavky pochopení. Proto mu francouzský poslanec z naší frakce Thierri Mariani řekl s narážkou na Mnichov, že mu stále více připomíná Daladiera a Chamberlaina,“ říká europoslanec Ivan David (SPD). „To, co prosazuje EU v rámci ‚Zeleného údělu‘, je dlouhá řada blbostí. Zelení jsou ještě ambicióznější, chtějí zdražovat maso a zpřísňovat chov hospodářských zvířat, až do úplného znemožnění. Vážně chtějí doporučit jako jediný model pro všechny vegetariánství a bílkoviny hmyzího původu,“ všímá si.
16.09.2020 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2428 článků) , David David (1297 článků) , David David (971 článků)

Okamura se před lidmi neudržel: V EU se zbláznili! Green Deal. Elektřina zdraží o stovky procent. Všichni budete na dávkách!

 
„To, že se vám teď zdražuje elektřina, už je na základě Zeleného údělu EU. Elektřina se má zdražit o stovky procent, slyšíte dobře. Za chvíli na elektřinu nebudou mít ani středněpříjmoví. Tak se zdraží. Tím pádem se ale zdraží všechno. Nedoplatíte se. Všichni budete na dávkách a dotacích. Jen nejbohatší na to budou mít. Oni se zbláznili,“ rozhořčil se předseda SPD Tomio Okamura v Ústí nad Labem. „Je třeba říci, že Evropská unie nebyla zřízena proto, aby dávala prospěch občanům. Byla zřízena nadnárodními korporacemi a působí v jejich prospěch. Reforma není možná. Nikdo ji vážně nenavrhuje. Nikdo ji neprosazuje. Máme jedinou šanci, z Evropské unie odejít,“ vysvětlil europoslanec Ivan David.
26.09.2021 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2850 článků) , David Green (22 článků) , Ivan Green (11 článků) , David Green (22 článků) , David Green (41 článků) , Ivan Ivan (2428 článků) , David Green (15 článků) , David David (1297 článků) , David Green (20 článků) , David David (971 článků) , Oni Oni (86 článků)

Energetický regulační úřad zveřejnil předběžné cenové rozhodnutí, kterým se stanovuje podpora

 
Předběžná verze cenového rozhodnutí Energetického regulačního úřadu č. X ze dne Y, kterým se stanovuje podpora pro podporované zdroje energie, které nejsou uvedeny v oznámení Evropské komise ze dne 11. června 2014 Státní podpora SA.35177 (2014/NN) – Česká republika - Podpora výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů energie a jejichž podpora je uvedená v § 1 odst. 1 písm. a) a b) nařízení Rady (EU) č. 2015/1589 a považuje se za existující podporu a dále ve smyslu ustanovení § 1 odst. 1 Nařízení vlády XX/2015 Sb., o podpoře elektřiny a tepla z podporovaných zdrojů energie není s právem Evropské unie v rozporu.
28.12.2015 13:26 |

podobné články

Dozorčí rada ČD odvolala představenstvo včetně ředitele Zeleného

 
Dozorčí rada Českých drah odvolala ve čtvrtek představenstvo firmy včetně dosavadního ředitele Dalibora Zeleného a zvolila nové. Předsedou představenstva se stal dosavadní náměstek ředitele ČD pro ekonomiku a techniku Daniel Kurucz, který zřejmě bude také Zeleného nástupcem.
20.02.2014 18:45 |

podobné články

Na dva měsíce si dá pauzu od údělu hokejové manželky: Lucka Vondráčková se vrací do Česka na nové turné

 
Herečka a zpěvačka Lucie Vondráčková  (36) si udělá dvouměsíční pauzu od "údělu" manželky hokejisty a v druhé polovině léta se vrátí z Kanady do Česka. Určitě toho stihne spoustu, ale jejím hlavním programem je turné, na němž bude spolupracovat s triem Vokobere.
23.03.2016 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Vondráčková (1942 článků)

„Není vám to nápadné?“ Proočkovaný cestovatel z SPD varuje. Jde o vakcíny, média to prý neřeší

 
„Očkování proti žloutenkám je také ve třech injekcích. Ale je to vakcína, o které člověk ví, že funguje. Když s ní bude proočkovaný, tak žloutenku nechytne. Je chráněný. Tady u té vakcíny slyšíme očkujte se, nebo umřete. A pak říkají očkujte se, možná budete mít lehčí průběh nemoci. Je tam tolik otazníků. A teď do toho vstupují komerční zájmy. Pakliže se tu točí obrovské počty milionů dávek těch vakcín, tak jsou to samozřejmě miliardové kšefty. Tam už na zdraví někoho nezáleží,“ domnívá se poslanec SPD Jiří Kobza. Mluví i o Zeleném údělu, který zničí naši ekonomiku, o migračním údělu a o inflaci.
11.12.2021 06:25 |

podobné články

Ivan Mládek předvedl spořádaný život, na křest vzal ženu, syna i vnučky

 
Muzikant Ivan Mládek, který letos slaví životní jubileum, pojal křest bilančního trojalba jako rodinnou sešlost. Dorazil v doprovodu manželky Evy, syna Štěpána i vnuček. Ukázal tak, že rodinný život vede spořádaně. Další články k tématu: Ivan Mládek oslaví sedmdesátiny. Vydá 3CD a dostane platinovou desku Ivan Mládek vystoupil v Rusku, Jožina, který se dotkl Putina, omluvil VIDEO: Ivan Mládek dobyl Polsko, Michal Hrůza má políčeno na Indii Ivan Mládek: Prezident Klaus v mé kapele hrát nechce
02.02.2012 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Mládek (180 článků) , Michal Hrůza (273 článků)

Ombudsman: Snížení platů lidem s delší praxí není diskriminace

 
Když státní organizace šetří a lidem s delší praxí sníží plat výrazněji než jejich kolegům s kratší praxí, nelze to podle ombudsmana Pavla Varvařovského automaticky považovat za diskriminaci. Uvedl to ve zprávě, v níž hodnotí snížení platů ve Vězeňské službě (VS). Na ombudsmana se obrátila tamní psycholožka, která kvůli delší praxi byla úspornými zásahy postižena na platu výrazněji než její mladší kolegové. Považovala to za diskriminaci z důvodu věku. Ombudsman jí nedal zapravdu.
28.12.2011 09:15 |

podobné články

Zhroucení Bruselu, chudnoucí občané. Kovanda o blízké budoucnosti

 
Přední český ekonom a autor ekonomické literatury Lukáš Kovanda v rozhovoru v pořadu Kupředu do minulosti uvedl, že EU představuje nákladným plánem zeleného údělu běžce, který se sám střelí do nohy. Brusel si tak podle něj kope hrob, který bude doprovázený hospodářským rozpadem a rychlým rozpadem integrace kvůli nespokojenosti chudnoucích obyvatel. Podle něj z historie vidíme, že ekonomicky efektivnější společnost byla vždy ta, která dala prostor spontaneitě zdola. Vyjádřil se i k elektromobilitě. Elektroauta jsou podle něj v ČR stále snobská záležitost.
10.10.2021 20:55 |

podobné články

V ruských školách se bude povinně vyučovat ekologie

 
Ruský prezident Dmitrij Medveděv nařídil vládě, aby ve školách zavedla výuku ekologie.
07.06.2010 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Dmitrij Medveděv (354 článků)

Solární energie a ekologie? Špatný vtip!

 
Další a další neuvěřitelná fakta se objevují o skandálním solárním byznysu. Třeba že o životní prostředí tu vlastně až tak nejde. „Téměř žádný vliv na zlepšení ekologie to nemá. Považuji to za jeden z největších ekonomických zločinů,“ řekl Blesku ekonom Miroslav Ševčík. Solární panely jsou totiž ekologicky náročné na výrobu i likvidaci a jejich energie musí být v Česku zálohována tepelnými a jadernými elektrárnami.
11.11.2010 13:45 |

podobné články

Designblok ve znamení města a ekologie

 
První říjnový týden se na několika místech v Praze bude konat 13. ročník Designbloku, přehlídky českého a zahraničního designu. Hlavním tématem je město jako živoucí organismus a ekologie. Od 4. do 9. října bude připraveno více než 220 prezentací, výstav a módních přehlídek.
23.09.2011 10:10 |

podobné články