Článek

Ivan David: Bidenova administrativa zvažuje útok Ukrajiny na Krym

 
Ne, to není přebrept, to je realita proxy války na Ukrajině. Samo o sobě to zní děsivě, a v analýze následků ještě děsivěji.
23.01.2023 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2633 článků) , David David (1510 článků) , David David (1130 článků) , Ivan Ivan (211 článků)
Podobné články

Bidenova rodinná pouta: Starší syn zemřel, mladší dělá problémy, manželka Jill oporou

 
Jill Bidenová (69) je hybnou silou za demokratickým kandidátem na prezidenta Spojených států Joem Bidenem (77), na tom se shoduje řada politologů a novinářů. A pokud se Bidenovi podaří volby vyhrát, USA se musí připravit na to, že Bidenová bude naprosto jiná první dáma, než na kterou v uběhlých čtyřech letech byli zvyklí. Doktorka pedagogiky je velmi společensky aktivní, a to nejen ve svém oboru, ale i v dalších. Během svého života i jako druhá dáma USA se účastnila nespočtu projektů a iniciativ. Na svého manžela má velký vliv, zasáhla i do výběru jeho kandidáta na viceprezidenta – trvala na tom, aby to byla žena. Biden nakonec vybral senátorku Kamalu Harrisovou. Bidenová se nechala slyšet, že pokud by se stala první dámou USA, nevzdala by se svého zaměstnání pedagožky, to je věc, kterou by se maximálně odlišovala od všech svých předchůdkyň, uvedla stanice CNN.
02.11.2020 05:40 |

podobné články

Sokyně Melanie Trumpové: Jill Bidenová rozvedla manželství kvůli záletům s kamarádem

 
Pokud se demokratickému kandidátovi Joe Bidenovi (77) podaří u voleb porazit současného prezidenta Spojených států Donalda Trumpa (74), nastane střídání rovněž na postu první dámy a slovinskou exmodelku Melanii Trumpovou (50) případně nahradí učitelka Jill Bidenová (69), která si ve vládě exprezidenta Baracka Obamy střihla roli „druhé dámy“ USA. Pedagožka má ale na svém kontě podle všeho také pořádný skandál, její exmanžel Bill Stevenson se s reportéry Daily Mailu podělil o příběh, jak ho Bidenová s prezidentským kandidátem podváděla. Aféra vedla k rozvodu.
20.08.2020 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5936 článků) , Barack Obama (2511 článků) , Bill Stevenson (2 články) , Bill Stevenson (2 články) , Joe Biden (901 článků)

Zapomeňte na Melanii: Jill Bidenová mění obraz první dámy USA, stačil jí jediný týden

 
Jill Bidenová (69) hned první týden v nové roli první dámy Spojených států ukázala, jak moc odlišná bude od své předchůdkyně Melanie Trumpové (50). Stejně jako její manžel, prezident Joe Biden (78), začala Bidenová velmi aktivně. Hned po inauguraci přesídlila do Bílého domu, od té doby má velmi nabitý program, neopustila ani svou práci vysokoškolské učitelky, uvedl list The Independent.
29.01.2021 12:16 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (901 článků)

Je Bidenová stylová, nebo trapná a stará? První dáma ukázala punčochy a národ je ve varu

 
První dáma Spojených států Jill Bidenová (69) ve svých černých vzorovaných, podle některých dokonce síťovaných, silonkách vzbudila na internetu rozruch. Uživatelé twitteru se nemůžou shodnout, zda její volba byla „mladistvá a odvážná“, nebo „nevkusná až trapná“. Do této doby sklízela Bidenová za své modely jen pochvaly, uvedl list Daily Mail.
06.04.2021 13:30 |

podobné články

Bidenová je zpět po záhadném zákroku. Okouzlila v bílých šatech a bez punčoch

 
První dáma Spojených států, doktorka Jill Bidenová (69) obnovila svůj mezistátní program a tento týden se vydala do státu Illinois. Působila velmi svěže a fit, je otázkou, co za zákrok musela minulý týden podstoupit. „Standardní procedura“, jak o návštěvě lékaře informoval Bílý dům, zabrala 2 hodiny, Bidenovou doprovázel manžel, prezident Joe Biden (78). Bidenová v chladném počasí překvapila v bělostných šatech a fuchsiovém sáčku, aby se vyhnula dalšímu skandálu s punčochami, radši si je nevzala vůbec, uvedl list Daily Mail.
22.04.2021 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (901 článků)

První dáma Bidenová poprvé v Evropě: Zmínila radu od mrtvého syna. A Biden potká Putina

 
První dáma USA Jill Bidenová má za sebou první zahraniční cestu v nové roli - v Evropě se setkala i s královnou Alžbětou II., zatímco její muž vyrazil na summit NATO a poté jednat se zástupci EU, vrátila se za oceán. Bidenová promluvila nejen o propagaci očkování, ale i o programu pro veterány, u něhož vzpomněla na svého zesnulého syna. Americký prezident Joe Biden ve své zahraniční cestě pokračuje. A v Ženevě ho čeká jednání s ruským prezidentem Putinem.
15.06.2021 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (901 článků)

„Výřečná“ první dáma: Bidenová nepotřebuje slova, aby řekla, co si myslí. Stačí jí oblečení

 
Jill Bidenová (70) jako první dáma Spojených států patří mezi nejsledovanější ženy světa, veřejnost je zvědavá, co dělá a hlavně co si obléká. Američanka tuto pozornost umí využít ku svému prospěchu, častěji totiž lidi více zajímá právě to, co má na sobě. V jejích modelech tak obvykle bývají ukrytá různá sdělení, to poslední na summitu skupiny G7 bylo snadno rozšifrovatelné. V jihoanglickém Cornwallu se Bidenová předvedla v černé bundě s nápisem „láska“, uvedl web Insider.
19.06.2021 05:15 |

podobné články

Ikonická Bidenová: Zdráhá se hrát módní hru, přesto vyhrává. Její styl inspiruje

 
První dámy Spojených států jsou zpravidla nejsledovanějšími ženami na světě, tuto roli nyní nese Jill Bidenová (70), manželka současného amerického prezidenta Joea Bidena (78). Asi největší pozornost se upírá na to, co žena prezidenta nosí. Bidenová se opakovaně nechala slyšet, že ji tento fakt překvapuje. A i když se první dáma USA zdráhá za sebe nechat hovořit své oblečení a podlehnout tónům módy, platí za módní ikonu, uvedl deník The New York Times.
03.08.2021 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (901 článků)

Neohlášená návštěva: Bidenová zavítala do kostela, kde našla ztracenou víru po smrti syna

 
První dáma Spojených států Jill Bidenová o víkendu nečekaně zamířila do kostela v Jižní Karolíně. Konkrétně letěla do města West Columbia, kde překvapila baptistického pastora Charlese Jacksona staršího, který právě slavil 50. narozeniny. Bidenová má ke kostelu zvláštní vztah, právě zde našla ztracenou víru po smrti svého nevlastního syna Beaua, který v roce 2015 podlehl rakovině, uvedl list Daily Mail.
18.10.2021 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Charles Jackson (2 články)

Bidenova mluvčí půjde vypovídat. Řeší se porušení ústavy USA. Vážné

 
Bývalá tisková mluvčí Bílého domu Jen Psakiová bude vypovídat u soudu v procesu, v němž se zkoumá, zda Bidenova administrativa nepotlačovala práva na svobodu projevu ve spolupráci s technologickými společnostmi Meta, Twitter a YouTube. Psakiová se původně neúspěšně pokusila výpovědi vyhnout, ale federální soudce jí výpověď v pondělí nařídil.
22.11.2022 17:00 |

podobné články

Obavy z ruské invaze: Češi vyčkávají, rodiny diplomatů z Ukrajiny stahují USA i Britové

 
Británie začala stahovat pracovníky svého velvyslanectví na Ukrajině kvůli obavám z možné ruské invaze, uvedla BBC. Odejde jich asi polovina. Také Bidenova administrativa již nařídila rodinám zaměstnanců amerického velvyslanectví na Ukrajině. Americké ministerstvo zahraničí rovněž povolilo odjezd postradatelných diplomatických pracovníků z Ukrajiny. České ministerstvo zahraničí aktuálně nepřipravuje stažení rodinných příslušníků pracovníků velvyslanectví, uvedla mluvčí Lenka Do.
24.01.2022 06:05 |

podobné články

David Beckham: Bradku jsem měl kvůli Bradu Pittovi

 
Sám je vzorem pro miliony lidí po celém světě, ale i David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je Brad Pitt . Slavný fotbalista teď přiznal, že si zkoušel nechat narůst bradku právě jako hollywoodský idol. Brad ji má jen kvůli nové roli, ale i tak mu sluší. Ovšem David si ve vousech připadal divně.
19.11.2009 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Brad Pitt (1953 článků) , David Beckham (1135 článků)

Zbyněk Fiala: Patnáct podmínek míru

 
Ukrajinské vojenské a územní ztráty v bitvě o Donbas narůstají, a tak čím déle bude Bidenova administrativa a její spojenci v NATO otálet s přesvědčováním Ukrajiny k vyjednání mírové dohody s Ruskem, tím slabší bude její vyjednávací pozice, varuje americký vojenský expert David Pyne a předkládá návrh 15 bodů, které by mohly být přijatelné pro obě strany.
21.06.2022 09:05 |

podobné články

Osobnosti: David David (1510 článků) , David David (1130 článků)

Chtějí válku s Ruskem, blbí a nebezpeční. Česko je zatím ničeno jinak. Ivan David se opřel do politických elit

 
„Útok na Ukrajinu by měl smysl jen v případě odvety na nepřehlédnutelný útok ze strany Ukrajiny na ruskojazyčné obyvatelstvo LLR a DLR. Někteří získali občanství Ruské federace. Pokud Ukrajina nebo cizí vojáci z území Ukrajiny nezaútočí nebo nebudou rozmísťovány zbraně s dlouhým doletem, Rusko nechá Ukrajinu jejímu chátrání a zadlužování. Rusko má svých zdrojů i problémů dost. Nepotřebuje konflikt se zemí, kde je vybičována nenávist vůči Rusku a mnozí ještě s dojetím vzpomínají na dědečka bojujícího v ukrajinské divizi SS,“ vysvětlil europoslanec Ivan David (SPD) pro ParlamentníListy.cz. „USA budují základny u ruských hranic a posílají do Evropy další tisíce vojáků s útočnými zbraněmi, ale podle naší milé oficiální propagandy eskaluje hrozba z ruské strany,“ doplnil.
05.02.2022 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2633 článků) , David David (1510 článků) , David David (1130 článků)

Krym se odtrhl a připojil k Rusku: Ukrajinci, složte zbraně, nebo jděte pryč!

 
Na poloostrově Krym jdou události rychle kupředu. Krymský parlament schválil nařízení, podle kterého již není Krym ukrajinský, ale s okamžitou platností se přidal k Rusku! Ukrajinci, složte zbraně a nebo odejděte, vyzývá krymský vicepremiér. A ruský vůdce Vladimir Putin si spokojeně mne ruce. Právě Rusové si totiž na Krym brousili zuby.
06.03.2014 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4841 článků)

Záhadná cesta Babiše ml. na Krym: Výlet, nebo únos? Expert: „Rusové nejsou idioti“

 
Andrej Babiš mladší promluvil o tom, že byl na poloostrov Krym unesen a z ruského rodáka, řidiče ve službách Agrofertu Petra Protopopova, měl strach. Protopopov o něm mluví jako o těžkém schizofrenikovi „Andym“, o kterého se staral a který zažil na Krymu i románek. Premiér Andrej Babiš tvrdí, že jeho nemocný syn odcestoval do zahraničí dobrovolně a na Krym jel na „výlet“. A Rusům se při slovech o únosu „ježí chlupy“. Jak vnímá zprávy o cestě Babiše juniora na Krym bezpečnostní expert Andor Šándor?
16.11.2018 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25722 článků)

Marian Kechlibar: Jiná forma bankrotu aneb O odpouštění dluhů

 
Nová Bidenova administrativa zvažuje odpuštění části studentských dluhů. Je to tak trochu úvaha ze zoufalství. Stávající systém je totiž patrně neudržitelný, ale co s ním?
02.03.2021 09:10 |

podobné články

Tvrdá rána pro Putina: USA se odstřihnou od ruské ropy i plynu, přidá se Británie. A co Evropa?

 
Americký prezident Joe Biden v úterý oznámil zákaz dovozu ruské ropy a také plynu a uhlí do Spojených států. Do konce roku se od ruské ropy ropných produktů odstřihne také Velká Británie. Zvažuje také ukončení dovozu zemního plynu. Jde o další z kroků, který Bidenova administrativa podniká proti Rusku v souvislosti s jeho invazí na Ukrajinu.
08.03.2022 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (901 článků)

Zbyněk Fiala: USA by nesnesly cizí základny v sousedství

 
Bidenova administrativa už uznala, aniž by to otevřeně řekla, že NATO nepočítá s dohledným přijetím Ukrajiny, protože by to znamenalo závazek pro USA a jejich evropské spojence, že ji budou bránit. Není sebemenší šance, že Spojené státy a evropští spojenci takový závazek přijmou, pokud to znamená boj s ruskými jednotkami, píše se na názorových stránkách NYT.
15.01.2022 09:40 |

podobné články