Článek

Ivan Černý: Skvělé uznání českého sklářství

 
Jak známo, slovy Mgr. Jiřího Říhy, emeritního prezidenta slovutného spolku České umění skla: „Naše sklo, takříkajíc rodinné stříbro, tvoří nedílnou součást kulturního a průmyslového dědictví zemí Koruny české. Vyrábí se v Čechách a na Moravě již více než 800 let.
15.03.2021 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Černý (187 článků) , Jiří Černý (187 článků) , Ivan Říha (3 články) , Ivan Ivan (1985 článků)
Podobné články

Ivan Černý: Skvělé uznání českého sklářství

 
Jak známo, slovy Mgr. Jiřího Říhy, emeritního prezidenta slovutného spolku České umění skla: „Naše sklo, takříkajíc rodinné stříbro, tvoří nedílnou součást kulturního a průmyslového dědictví zemí Koruny české. Vyrábí se v Čechách a na Moravě již více než 800 let.
15.03.2021 14:04 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Černý (187 článků) , Jiří Černý (187 článků) , Ivan Říha (3 články) , Ivan Ivan (1985 článků)

Českému sklářství se opět daří. Firmy nestíhají vyrábět

 
Tuzemské sklářství překonalo těžké období a řada sklářských firem hlásí výrazné růsty zakázek. Některé společnosti mají vyprodáno i na rok dopředu. Vyplynulo to z diskuse nazvané Sklářské svítání, kterou v   úterý uspořádal v Jablonci nad Nisou Svaz průmyslu a dopravy. 
23.09.2014 17:40 |

podobné články

České firmy z oboru sklářství a bižuterie se prezentovaly v Peru

 
Projekt na podporu ekonomické diplomacie se zaměřením na české sklářství a bižuterii se uskutečnil v Limě. České firmy se představily na odborném workshopu v hotelu Swissotel, kde měly příležitost poznat nové obchodní partnery. Na české rezidenci pak proběhla jako další akce exkluzivní prezentace bižuterie s využitím modelek.
13.11.2017 08:20 |

podobné články

Ivan Mládek předvedl spořádaný život, na křest vzal ženu, syna i vnučky

 
Muzikant Ivan Mládek, který letos slaví životní jubileum, pojal křest bilančního trojalba jako rodinnou sešlost. Dorazil v doprovodu manželky Evy, syna Štěpána i vnuček. Ukázal tak, že rodinný život vede spořádaně. Další články k tématu: Ivan Mládek oslaví sedmdesátiny. Vydá 3CD a dostane platinovou desku Ivan Mládek vystoupil v Rusku, Jožina, který se dotkl Putina, omluvil VIDEO: Ivan Mládek dobyl Polsko, Michal Hrůza má políčeno na Indii Ivan Mládek: Prezident Klaus v mé kapele hrát nechce
02.02.2012 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Mládek (171 článků) , Michal Hrůza (271 článků)

VIDEO: Havlovo letiště mě nezajímá! David Černý parodoval Klause

 
Výtvarník David Černý si při přejmenování ruzyňského letiště na Letiště Václava Havla neodpustil malou parodii. Na mušku si vzal prezidenta Václava Klause, který se z akce omluvil, přestože prý neměl žádný oficiální program. Další články k tématu: Ruzyně je už minulostí. Vítejte na Letišti Václava Havla Sport je směšný jako moje červená bestie, říká David Černý Výtvarník David Černý musí natočit videoomluvu Knížákovi V Poznani mají 3D digitální sochu Golema. Autorem je David Černý David Černý věnuje politikům fontánu z penisů Před 23 lety neslavil Václav Havel, ale Ferdinand Vaněk v Rudém právu Fenič: Havlovo letiště je tečkou, teď nás čeká Klausův tržní mechanismus
05.10.2012 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6045 článků) , Václav Klaus (10500 článků) , David Černý (297 článků) , Václav Černý (84 článků)

Ivan Černý: Oživená tradice šumavského skla

 
Západní část Šumavy se pyšní bezesporu nejstarší sklářskou historií v českých zemích. Svědčí o tom první písemné zmínky z poloviny 14. století. O dosti později se pak sklářství usídlilo v oblasti Krušných a Lužických hor, V Beskydech i v okolí Jeseníku, ještě později pak ve vnitrozemí, jako kupříkladu ve Světlé nad Sázavou, v Sázavě či Poděbradech.
29.07.2021 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1985 článků)

Kancelář Blaník získala v Plzni zvláštní uznání

 
Porota festivalu Finále Plzeň udělila o víkendu zvláštní uznání seriálu Kancelář Blaník. Ostrá politická satira internetové televize Stream.cz si tak po Ceně Václava Havla za přínos díla občanské společnosti udělované Českým filmovým a televizním svazem a zvláštním uznání Asociace režisérů a scenáristů přičítá další ocenění.
04.05.2015 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6045 článků) , Václav Český (586 článků)

Stanislav Kliment: Uznání Kosova a protiruské sankce otevřou dveře Evropské unie

 
Uznání nezávislosti samozvané republiky Kosova a zavedení sankcí vůči Rusku budou podmínkami pro přijetí Srbska do Evropské unie, Srbský prezident Tomislav Nikolič včera v televizi RTS řekl, že Brusel klade Bělehradu podmínky pro vstup do Evropské unie – jednak jde o uznání tzv. Republiky Kosovo a také o připojení k protiruským sankcím. Nikolič se odvolával na jednání s komisařem EU Johannesem Hahnem.
23.02.2017 10:15 |

podobné články

Jan Urbach: Zruší státy NATO uznání takzvané Republiky Kosovo?

 
Předseda Vojenského výboru NATO generál Petr Pavel vyzval Rusko, aby odvolalo uznání suverenity Abcházie a Jižní Osetie. „Vyzýváme Rusko k odvolání uznání samostatnosti těchto regionů a aby vyjádřilo respekt vůči gruzínským hranicím," prohlásil generál po setkání s ministrem obrany Gruzie Levanem Izorijem.
04.03.2017 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (790 článků)

Lustry Jaroslava Horejce v sídle Světové obchodní organizace

 
26. října 2017 proběhla v sídle Světové obchodní organizace, budově Centre William Rappard v Ženevě, slavnostní inaugurace historických lustrů Jaroslava Horejce, renovovaných mj. díky peněžnímu daru České republiky. Rekonstrukce lustrů představovala jedinečnou příležitost pro propagaci českého sklářství a zároveň příspěvek k zachování českého kulturního dědictví. Ministerstvo průmyslu a obchodu kromě zabezpečení finančního příspěvku rovněž zaštítilo ve spolupráci se Stálou misí ČR při OSN v Ženevě týdenní doprovodnou výstavu českého skla „THE BEAUTY OF CZECH GLASS“.
21.11.2017 15:15 |

podobné články

Zemřel bývalý bubeník skupiny Tublatanka Juraj Černý. Bylo mu 54 let

 
Ve věku 54 let zemřel slovenský hudebník Juraj Černý, zakládající člen skupiny Tublatanka, která byla kdysi populární v Československu. Informovala o tom slovenská televize TA3. Černý kapelu opustil začátkem 90. let, nyní hrál na bicí ve skupině Slobodná Európa. Černý žil v Maďarsku, kde se v noci na dnešek podrobil operaci střev. "Jsem z té zprávy zdrcený. Ďuro byl velmi dobrý kamarád, byl velmi talentovaný a vlastně ani nepotřeboval cvičit," vzpomněl na svého kolegu z Tublatanky její lídr Martin Ďurinda. Černý se narodil 10. července 1961 v Bratislavě. Vystudoval režii na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě.
26.02.2016 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Juraj Černý (8 článků) , Martin Černý (77 článků)

Zkušenost z řádění v USA: Kde mají slušní občané zbraně, tam se nerabuje, říká elitní policejní instruktor Černý před senátní bitvou s Dienstbierem

 
ROZHOVOR „To není protest, to je kriminální jednání, hodné jen a pouze odsouzení,“ říká elitní policejní instruktor a prezident Ligy LIBE, Mgr. Pavel Černý, pplk. v.v., k dění posledních dnů v USA. Tam během truchlení za Georgem Floydem, který zemřel během policejního zákroku, dochází na mnoha místech k rabování, k ničení majetku a k další trestné činnosti. Černý si všímá paradoxu, kdy mnohdy zničené obchody a obchůdky patří Afroameričanům, proti jejichž diskriminaci se tyto protesty konají. „Policie při podobných událostech může mít natolik rázem vyčerpané a zaměstnané síly, že se prostý občan pak pomoci mužů zákona prostě nedovolá,“ varuje Černý a přidává – tyto věci se již dříve děly i v Evropě. Vzpomíná např. na řádění, které proběhlo v roce 2000 v Praze kvůli zasedání MMF. Tehdy byl Černý příslušníkem jednotek, které v ulicích hlavního města doslova válčily s anarchisty. A jak se tedy bránit, když je policie přetížená a v ulicích jsou rozbíjeny výlohy? I to nám podle Černého ukazují nejnovější záběry z USA: Kde lidé svůj majetek brání s legální zbraní v ruce, tam se nerabuje a neničí.
05.06.2020 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Černý (104 článků) , Pavel Černý (104 článků)

Fenomén českého skla: České lustry svítí největším boháčům

 
České sklářství si během staleté tradice vybudovalo ve světě výbornou pověst. Výrobci křišťálu nebo dekorativních instalací a svítidel sklízejí prestižní ocenění i zakázky. I když české sklárny tvrdě zasáhla finančí krize z roku 2008, postavily se opět na nohy. Svaz průmyslu a dopravy ČR proto české sklo zařadil do ankety o největší průmyslové ikony, které budovaly dobré jméno českého průmyslu doma i v zahraničí.
19.11.2018 00:05 |

podobné články

Ivan Langer: Uznání Kosova byla chyba

 
Barbora Tachecí v Českém rozhlase vyzpovídala někdejšího ministra vnitra za ODS Ivana Langera. Ten se pro mnohé možná překvapivě zastal expremiéra za ČSSD Jiřího Paroubka. Prý proti němu byly v minulosti vedeny příliš tvrdé kampaně. Tento výrok pronesl bývalý volební manažer ODS, který měl ony kampaně také na starosti. Prozradil, že by zvážil přijetí 50 syrských válečných uprchlíků v Česku. Jednoznačně také prohlásil, že uznání Kosova bylo chybou pravicových vlád.
27.09.2018 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4120 článků) , Ivan Langer (688 článků)

Světový úspěch Rottrové: Zpěvačce to práskl Nohavica!

 
Zpěvačka Marie Rottrová (78) vypadá na svůj věk opravdu skvěle a zaslouženě tak patří mezi nejkrásnější ženy České republiky. Úspěch a uznání však nesklízí jen za svůj vzhled, ale především také za úžasnou barvu nezaměnitelného hlasu. Rottrová v rozhovoru pro novinky.cz vyzradila, že uznání přišlo i od veleúspěšné kapely.
15.01.2020 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Marie Rottrová (292 článků)

Mladý herec už má fanoušky i mezinárodní uznání. A tohle je jeho krásná sestra, která se věnuje stejné profesi

 
S herectvím začal už v dětství, průlom v kariéře Timothéeho Chalameta (24) nastal až v roce 2017 díky režiséru Lucovi Guadagninovi. Tehdy jednadvacetiletý mladík si zahrál hlavní roli v jeho filmu Dej mi své jméno, za kterou získal nominaci na Oscara a mezinárodní uznání. Další skvělé nabídky na sebe nenechaly dlouho čekat.
13.12.2020 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Oscar Oscar (247 článků)

RECENZE: Sklář Antonín Oth. Krása zrozená broušením a ohlazováním

 
Zásluhou kurátora Jiřího Bohdálka se královská kaple brněnského hradu Špilberk tradičně stala přes léto místem výjimečné výstavy představující osobnost českého sklářství. Tentokrát volba padla na umělce, který neprávem stojí v ústraní.
07.08.2014 11:25 |

podobné články

CzechTrade: Sklářské výrobky vzbudily v Číně velký zájem

 
Čeští skláři vzbudili nebývalý zájem v Číně. Ve městě Chengdu v provincii Sichuan se před několika dny uskutečnil již čtvrtý ročník akce s názvem České sklo v Chengdu 2018. Na pořádání události, jejímž cílem byla prezentace českého sklářství a kultury v Číně, se velkou měrou podílela také agentura CzechTrade.
25.10.2018 21:16 |

podobné články

Z "Eliášky" v Kamenickém Šenově měl lustry i turecký sultán. Regionální skvost chátrá

 
Kamenický Šenov je srdcem českého sklářství. Najdeme zde spoustu dosud fungujících výroben, ale bohužel i ty, jejichž sláva byla už dávno zapomenuta.
06.06.2021 07:40 |

podobné články