Článek

Ivan Černý: Odborník žasne a laik se diví

 
A to při čtení nové knihy známého publicisty a odborníka na mediální sféru Petra Žantovského. Jedná se o svazek z triptychu dosud vyšlých sbírek glos, komentářů a názorů jmenovaného autora na prapodivné dění kolem nás.
06.11.2023 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2831 článků) , Ivan Ivan (409 článků)
Podobné články

Zdeněk Lanz: Koronavirem „poblázněné“ školství

 
Laik se diví, odborník žasne. Ovšem v případě obnovené prezenční výuky maturitních ročníků od 25. listopadu 2020 asi nebude toto rčení platit zcela. Spíš to bude tak, že laik neví, o co přesně jde a odborník (v tomto případě ředitelé škol a učitelé), který je z titulu své práce seznámen s podrobnostmi, musí být zděšen.
27.11.2020 19:55 |

podobné články

Lédl (KSČM): Celá Praha nevychází z údivu

 
Najednou se všichni diví. Tak by se asi dal nazvat stav, ve kterém se na konci léta v Praze nacházíme. Primátor se diví, co mu to provádějí jeho vlastní ovečky v Dozorčí radě Dopravního podniku hl. m. Prahy. Ty se zase diví, čemu se diví primátor, když mu to přece říkaly. Bývalý ředitel DP se diví, proč byl odvolán on, když vlastně jde o svržení primátora.
18.08.2012 10:30 |

podobné články

Liberec - Slavia o sestup. Laik žasne. Odborník se diví

 
Slavia s Libercem. Kdeže ty čtyři tituly jsou
04.03.2011 06:35 |

podobné články

Slavia jako KOCOURKOV? Odborník se diví, laik žasne a fanoušek nechápe

 
Fotbalová Slavia zažila v pondělí zemětřesení. Klub vyměnil trenéra, když u týmu nečekaně skončil Miroslav Koubek a nahradil ho Nizozemec Alex Pastoor. Rozhodlo tak vedení klubu. Změna souvisí se vstupem nových lidí do slávistického vedení.
04.03.2014 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Alex Alex (695 článků)

Štěpánová (STAN): Odborník žasne, laik se diví. Zákon pro lidi?

 
Od 1. dubna 2015 platí nový zákon č. 41/2015 o ochraně zemědělského půdního fondu. Nahradil starý zákon č. 334/1992. Dalo by se očekávat, že nový přinese něco aktuálního, více vyhovujícího dnešním potřebám. A „opravdu" se tak stalo.
05.05.2015 22:46 |

podobné články

Chalupa (ANO): Laik se diví, odborník žasne

 
Reakce na facebookovém profilu na článek Jana Jandourka na forum24.cz.
05.01.2019 14:05 |

podobné články

Jan Veleba: Rovná páteř Miloše Vystrčila

 
Laik žasne, odborník se diví – tak by se dala shrnout do krátkého hesla politika Miloše Vystrčila, kterého v posledních senátních volbách 2016 ve volebním obvodě Jihlava volilo 8.144 voličů, respektive 7,9% , aby se v roce 2019 po smrti Jaroslava Kubery stal jeho předsedou a převzal roli druhého nejvyššího ústavního činitele České republiky.
17.09.2020 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1150 článků)

Konečná (KSČM): Odborník žasne, laik se diví

 
Musím říct, že jsem s velkým údivem četla příspěvek v Lidových novinách v pondělí 7. března od právníka, pedagoga a dlouholetého kandidáta za ČSSD Petra Kolmana s titulkem “Výběr banky není výběr zubní pasty”.
10.03.2022 04:35 |

podobné články

Ivan Vyskočil účtuje: Střet zájmů, Čapí hnízdo? Žvásty, bláboly! Co to zničené zemědělství, prodaná voda, diktát, koho volit a vítat...

 
NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Nad zneužíváním syna pana Babiše ve volebním klání se mi zvedá žaludek,“ říká herec Ivan Vyskočil a žasne i nad nenávistí vůči prezidentovi. „Hnus a zklamání,“ říká a posílá vzkaz i svým kolegům. Žasne nad volebními billboardy od konkurence, nevynechává ani zničené zemědělství nebo prodanou vodu. Zmiňuje i Fialu a neziskovku na „žhavé“ problémy v Barmě a nešetří ani, jak říká, „Pekari-Adamovou“ nebo Jurečku. Mluví i o „žalování“ v Bruselu, vítání migrantů, nebo o „líbání holínek krajanům ze Sudet“. A máme tady i „obehrané kecy“, ČT, 150 pohlaví i slova Pavla Landovského.
26.09.2021 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Vyskočil (404 článků) , Ivan Vyskočil (403 článků) , Pavel Landovský (206 článků)

Nedomyšlený zákon: laik škodu za 100 tisíc neodhadne

 
Některé zákony vypadají hezky na papíře, v praxi však jejich dodržování prakticky nelze spravedlivě vymáhat. Jedním z takových předpisů je i povinnost řidičů přivolat policii k nehodě se škodou větší než 100 tisíc korun. Po řadě varování expertů už i soud pravomocně rozhodl, že laik není odhadce a přesnou výši škody zkrátka pouhým okem nepozná.
11.01.2012 02:00 |

podobné články

Vlastnosti, podle kterých pozná kvalitní a chutné víno i laik

 
V současné době je na trhu k dostání celá řada vín. Liší se nejen barvou, ale také například přívlastkem, ročníkem, cenou či zemí výroby. Poznat chutné a kvalitní víno od toho méně kvalitního tak není vůbec snadné. Představíme vám 5 parametrů, podle kterých pozná dobré víno i úplný laik.
15.03.2013 10:55 |

podobné články

Poznáte falešnou bankovku? Povedené padělky laik odhalí jen těžko

 
Platit při nákupech hotově je tak běžné, že jen málokdo řeší možnost, že se mu do ruky dostala falešná bankovka. Napálit se přitom může kdokoli z nás. Zdařilé padělky od pravých bankovek laik prakticky nerozpozná, přesto funguje několik základních znaků, podle nichž lze falešné platidlo rozeznat pouhým okem.
03.04.2014 10:55 |

podobné články

VIDEO: Havlovo letiště mě nezajímá! David Černý parodoval Klause

 
Výtvarník David Černý si při přejmenování ruzyňského letiště na Letiště Václava Havla neodpustil malou parodii. Na mušku si vzal prezidenta Václava Klause, který se z akce omluvil, přestože prý neměl žádný oficiální program. Další články k tématu: Ruzyně je už minulostí. Vítejte na Letišti Václava Havla Sport je směšný jako moje červená bestie, říká David Černý Výtvarník David Černý musí natočit videoomluvu Knížákovi V Poznani mají 3D digitální sochu Golema. Autorem je David Černý David Černý věnuje politikům fontánu z penisů Před 23 lety neslavil Václav Havel, ale Ferdinand Vaněk v Rudém právu Fenič: Havlovo letiště je tečkou, teď nás čeká Klausův tržní mechanismus
05.10.2012 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6448 článků) , Václav Klaus (11032 článků) , David Černý (308 článků) , Václav Černý (105 článků)

Ivan Mládek předvedl spořádaný život, na křest vzal ženu, syna i vnučky

 
Muzikant Ivan Mládek, který letos slaví životní jubileum, pojal křest bilančního trojalba jako rodinnou sešlost. Dorazil v doprovodu manželky Evy, syna Štěpána i vnuček. Ukázal tak, že rodinný život vede spořádaně. Další články k tématu: Ivan Mládek oslaví sedmdesátiny. Vydá 3CD a dostane platinovou desku Ivan Mládek vystoupil v Rusku, Jožina, který se dotkl Putina, omluvil VIDEO: Ivan Mládek dobyl Polsko, Michal Hrůza má políčeno na Indii Ivan Mládek: Prezident Klaus v mé kapele hrát nechce
02.02.2012 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Mládek (184 článků) , Michal Hrůza (280 článků)

Paroubek: Čeští ekonomové se diví

 
Ekonomové z hlavního myšlenkového mainstreamu Česka se velice diví nad tím, že kurz české koruny po ukončení měnových intervencích ČNB rychle neklesá. To je opravdu divné, že? Vedení ČNB za necelé 3,5 roku nasypalo do tohoto nesmyslného "projektu“ 2,5 bilionu korun. To je neslýchaná částka. A pak se čeští ekonomové diví, proč vlastně dochází k tomu, že českou korunu budeme mít ještě celou řadu let. Ať to stojí naše podniky při konverzích do eura, co to stojí.
06.06.2017 13:40 |

podobné články

Králíkárny, jak jim říkal Havel, dnes stojí pět milionů. „Disident“ Svěrák, haha. V čem je líp? ptá se Ivan Vyskočil

 
NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM Vysmívané „králičí“ byty, velké přehrady, fungující průmysl, armáda... Ivan Vyskočil se v dnešním Nedělním ránu zamýšlí nad tím, jestli bylo před rokem 1989 skutečně všechno tak špatné. „Opravdu asi nebylo tak zle, jak nás dnes přesvědčuje pan Svěrák. Ten ‚neohrožený‘ bojovník se až teď v demokracii pere jak lev ‚za demokracii‘?“ říká Ivan Vyskočil. A dodává: „Vesničko má středisková není zrovna ukázkou jeho ‚disidentství‘.“ Žasne nad „kravskými nápady“ z EU i nad pohledem některých mladých na svět. Komentuje i letošní plavbu Pride Parade. Přečtěte si, co v tomto kontextu říká na adresu primátora Hřiba.
16.08.2020 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Vyskočil (404 článků) , Ivan Vyskočil (403 článků)

Mediální odborník slzel smíchy nad moderátorkou Drtinovou: Nesmrtelný výkon leninské žurnalistiky

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Ještě při ohlédnutí za týdnem ve sdělovacích prostředcích žasne mediální odborník Petr Žantovský nad tím, jak si počínala moderátorka ČT Daniela Drtinová při rozhovoru, který se týkal udělení profesorského titulu Martinu C. Putnovi. A netradičně dojde i na připomenutí proměny jazyka v souvislosti s proměnami politického prostředí.
25.05.2013 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Drtinová (375 článků)

Hřib a jeho ocenění: Za podobné věci po nás chtějí statisíce, žasne marketingový odborník

 
Primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib (40) je v posledních dnech terčem kritiky i posměchu. Pochlubil se totiž tím, že ho zahraniční web Mayors of Europe zařadil mezi TOP 5 primátorů v EU za rok 2021. Jak se ale ukázalo, portál neziskovky, která pochází z Chorvatska, má pochybný zdroj a u ankety například využívá snímky lidí stažených z fotobank. Nad oceněním se podivil i český marketingový odborník Martin Jaroš, podle kterého magistrát za cenu zaplatil. A obává se, že to byla pořádná pálka...
18.01.2022 09:15 |

podobné články

Castro žasne, že mladí Američané nic nevědí o Československu

 
Bývalý kubánský vůdce Fidel Castro žasne nad nevědomostí mladých Američanů, na kterou podle něj poukázaly nedávno zveřejněné výsledky ankety sestavené dvěma americkými vědci.
20.08.2010 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Fidel Castro (207 článků)