Článek

Ivan Bartoš v Mostě: Je to tu horší než v Rumunsku. My máme řešení

 
Ivan Bartoš s Vítem Rakušanem do toho zase šlápli. Z Mostu od plic promluvili o tom, jak chtějí změnit Česko. Ivan Bartoš znovu přirovnal Ústecký kraj k Rumunsku a Rakušan promluvil o mrtvých v chemičce z Babišova holdingu.
13.08.2021 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2306 článků)
Podobné články

Volání z mobilu je u nás prý horší než v Rumunsku. Poslanec od Kalouska vyráží do boje

 
Poslanec za TOP 09 a Starosty Jan Husák rozebral stav českých mobilních sítí, hlavně co se týče mobilního internetu. Podle něj je pokrytí horší než v Rumunsku, ceny jsou přitom vyšší.
22.05.2013 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Husák (72 článků)

Husák (TOP 09): Vysoké ceny, nízké investice a pokrytí horší než v Rumunsku

 
Pokrytí mobilním internetem třetí generace (3G) je dnes v České republice horší než například v chudším a hornatějším Rumunsku. „Nová aukce na kmitočty uvolněné po analogovém televizním vysílání přitom naznačuje, že kvůli špatně nastaveným parametrům budou také investice do internetu čtvrté generace (4G) neefektivní,“ říká předseda podvýboru pro ICT Jan Husák.
22.05.2013 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Husák (72 článků)

Pirát Bartoš: Chceme, aby politika měla kulturu

 
Jak chce znovuzvolený předseda Pirátů Ivan Bartoš dostat stranu do vlády? Měla by se opozice sjednotit proti Andreji Babišovi? A má opozice i Piráti konkrétní řešení problémů této země? O tom v Interview Plus Českého rozhlasu hovořil s moderátorem Michaelem Rozsypalem znovuzvolený předseda České pirátské strany, poslanec Ivan Bartoš.
15.01.2020 15:41 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2306 článků)

Dezinformace. „Popravený“ Bartoš vysvětlil výsledek Pirátů

 
Předseda Pirátů Ivan Bartoš a šéf STAN Vít Rakušan se vyjádřili k výsledkům, kdy jejich společná koalice skončí na pásce třetí. Jejich kampaň - zejména pirátskou - podle všeho ovlivnily dezinformace, hovořil o tom Bartoš. "Ovlivnilo to to, jak se choval premiér v průběhu celé kampaně," uvedl Bartoš.
09.10.2021 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (327 článků) , Ivan Ivan (2306 článků)

Ondřej Kosina: Kdo vyhraje volby v Rumunsku?

 
Parlamentní volby v Rumunsku se uskuteční 11. prosince a zatím vše nasvědčuje tomu, že zvítězí vládní sociální demokracie. Ačkoliv reputaci expremiéra Victora Ponty poškodily korupční aféry a nedávná vlna protestů, socialisté zůstávají nejsilnější stranou v zemi. Od posledních voleb však došlo v Rumunsku k zásadnímu přeskupení politických sil.
27.10.2016 20:40 |

podobné články

Ivan Bartoš prozradil, jaké sprosťárny a výhrůžky mu lidé píší. Green Deal není strašák, ale šance, která se už nebude opakovat

 
ROZHOVOR „Máme příležitost jak transformovat a inovovat ekonomiku, udělat z té naší montovny spíš mozkovnu. Z Green Deal se vytváří strašák, ale je to neopakovatelná šance, jak se stát technologickou velmocí. Buďme ambiciózní a dávejme si vysoké cíle,“ konstatuje Ivan Bartoš, předseda České pirátské strany. Vysvětluje i body pirátského plánu Budoucnost řešíme teď. „Podstatou našich návrhů je jednodušší a přehlednější prostředí, díky kterému bude možné snížit zdanění práce. Máme návrhy pro omezení odlivu zdrojů do zahraničí – ty nás stojí podle odhadů víc než 400 miliard korun, to je asi 40 tisíc korun na každého občana. V neposlední řadě vidíme krizi jako příležitost k modernizaci ekonomiky,“ uvádí.
05.06.2020 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Green (8 článků) , Ivan Ivan (2306 článků)

Ivan Bartoš pro PL: S ministry se komunikuje bez problémů, jenže pak se do toho vždycky vloží pan Babiš...

 
ROZHOVOR „Komunikace s naprostou většinou ministrů probíhá korektně, často i vstřícně. Problém nastává, když se do věci vkládá premiér, mění se termíny a často i podmínky. Jako opoziční strana přistupujeme k celé krizi velmi uvážlivě a zodpovědně, máme zájem na řešení,“ vysvětluje předseda Pirátské strany Ivan Bartoš. „Naprostá většina lidí si důležitost dodržování základních pravidel uvědomuje a podle toho se chová. Bohužel ta část veřejnosti, která se chová k ostatním bezohledně, způsobuje protahování současného stavu. Pokud je to možné, měli by lidé v maximální možné míře využívat home office. S tím jsme se obrátili i na vládu, aby zajistila tuto možnost na ministerstvech a v dalších institucích, ale na náš požadavek nereagovala,“ konstatuje.
04.11.2020 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2306 článků)

Mě už to skutečně vytáčí. Šéf Pirátů Bartoš našel souvislost mezi Clintonovou, Babišem a odpůrci Brexitu

 
Předseda Pirátů Ivan Bartoš nechápe, jak někdo, kdo si říká demokrat, může mluvit o tom, že je demokracie přežitkem, shazovat klidně milionové skupiny lidí. „Tak vznikají nálepky typu ‚kavárna‘ a nelze se divit. Demokracie buď je, anebo není,“ sdělil na Facebooku předseda Pirátů Ivan Bartoš v den vítězství Donalda Trumpa. Ignorování nebo shazování rovného hlasu v rámci paušalizace, že můžou za to staří, může za to venkov, města, mladí, nevzdělaní, je podle něj skutečná cesta do pekel. „Tak vznikají politické elity a odtržení politiky od reálného života. Bohužel, koho je dobré a koho není dobré volit, nám už tyto elity a média standardně předkládají dopředu,“ vypozoroval.
09.11.2016 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5817 článků) , Ivan Ivan (2306 článků)

Poche je problém, řekl Pirát Bartoš. Pak nastínil osud ČSSD v Babišově vládě

 
Ve studiu ČT24 komentoval vznik nové vlády předseda Pirátů Ivan Bartoš a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ivan Bartoš znovu vysvětloval, že přes Čapí hnízdo nejede vlak, a Tomio Okamura nechce „multikulturní globální řád“, který prý prosazuje ČSSD.
27.06.2018 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2758 článků) , Ivan Ivan (2306 článků)

Piráti v ohrožení? Ivan Bartoš žádal BIS o ochranu

 
Šéf Pirátů Ivan Bartoš v červnu požádal ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Martina Koudelku, „pokud by se nějaký náš Pirát či Pirátka dostal nevědomky do nějakého hledáčku „cizích agentů“ či byl zaplétán do špionážních hrátek a BIS by to zmerčila, zda by nás na to mohli upozornit“. Bartoš na tuto schůzku se zpožděním upozornil na stránkách Pirátů ve složce evidence lobistických kontaktů. Zprávy o schůzce později označil za haluz.
06.09.2018 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Martin (92 článků) , Ivan Ivan (2306 článků)

Ivan Bartoš se v euforii po volbách pustil do ODS, je to prý „SPD pro lepší lidi“. Fiala reaguje na své poměry velmi ostře

 
Předsedu ODS Petra Fialu podle serveru Echo24.cz rozzlobila slova šéfa Pirátů Ivana Bartoše směřující na adresu ODS. Bartoš v rozhovoru pro deník Právo mluvil o kampani ODS jako o „SPD pro lepší lidi“. Předseda Pirátů kromě toho také uvedl, že ODS se vůbec nezměnila a její předseda představuje pouze fíkový list. Na tato slova Petr Fiala ostře zareagoval na svém twitterovém účtu. „Ivan Bartoš by měl vážit slova,“ napsal.
08.10.2018 21:46 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2855 článků) , Ivan Ivan (2306 článků)

Vláda dlouhodobě lhala, vzkazuje Ivan Bartoš. Za vzor dává, jak to dělá Hřib v Praze

 
Předseda Pirátů Ivan Bartoš vyzývá vládu, aby už lidem nelhala a také aby jasně řekla, za jakých podmínek se současná opatření zmírní. „Musí být jasně řečeno, za jakých okolností se to zase otevře. Musí tam být světlo na konci tunelu,“ říká Bartoš, který v kruhu rodinném oslaví čtyřicáté narozeniny.
19.03.2020 19:01 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2306 článků)

Ivan Bartoš o druhé vlně koronaviru: Vláda nakupovala "šmejdy" z Číny a může znovu

 
Opoziční politik a předseda Pirátské strany Ivan Bartoš má jasno. Vláda nakoupila pro Česko ochranné materiály, které označil za "šmejd". Podle něj k tomu může dojít znovu. Zároveň Bartoš uvedl, že podle ekonomů je patrný pokles ekonomiky a může být ještě hůř...
20.05.2020 13:31 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2306 článků)

Ivan Bartoš pro eXtra.cz: Vláda situaci nezvládá. Chytrá karanténa na Karvinsku byla fiaskem

 
Lokální ohniska v Moravskoslezském kraji vládla nezvládla ukočírovat, má jasno Ivan Bartoš (40). Podle předsedy České pirátské strany tak selhal test chytré karantény. Naopak si ale myslí, že i kdyby přišla druhá vlna koronaviru, podzimní senátní a krajské volby proběhnou. Lidé pravděpodobně budou moct volit pomocí drive in. Bartoš se o koronaviru rozpovídal v exkluzivním rozhovoru pro eXtra.cz.
01.08.2020 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2306 článků)

Chce být Ivan Bartoš premiérem? Měl by to říct jasněji, upozorňuje Jindřich Šídlo

 
Současným předsedou vlády je Andrej Babiš (ANO) a podle komentátora serveru Seznam Zprávy nelze vyloučit, že jím bude i po volbách 2021. O premiérské křeslo se hlásí i šéf Pirátů Ivan Bartoš a předseda ODS Petr Fiala, ale podle Šídla by to měli říct hlasitěji. Vždyť ambicí politika by mělo být říci nahlas: Chci vládnout a do své vlády dosadím tyto konkrétní lidi. Takhle nějak by se prý měl vyjádřit i Bartoš.
08.11.2020 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24036 článků) , Petr Fiala (2855 článků) , Ivan Ivan (2306 článků)

„Spratkovský.“ Pirát Bartoš o koruně, která možná skončí na jeho hlavě

 
Vrchní Pirát Ivan Bartoš vystoupil v pořadu Rozstřel. Piráti by chtěli jít do voleb se Starosty. Ivan Bartoš chce být premiérem, ale prý to zní spratkovsky. Dále řekl, že jeho největším snem je být knihkupcem ve svobodné zemi. Piráti podle něj nikdy nestavěli svou politiku jen na kritice Andreje Babiše, stejně tak STAN.
25.11.2020 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24036 článků) , Ivan Ivan (2306 článků)

Ivan Bartoš: Babišovy kauzy zdržují jeho lidé na úřadech. Miloš Zeman respektuje mou práci

 
V sobotním rozhovoru pro eXtra.cz se šéf Pirátů Ivan Bartoš (41) rozpovídal o šmejdských praktikách vůči jeho straně a problematice s migranty. V druhém pokračování rozhovoru Bartoš řekl, že je sice překvapený, jak se táhne vyšetřování kauz premiéra a faktického majitele Agrofertu Andreje Babiše (66), ale zatím věří justici a nevěří, že by měl předseda vlády pod palcem už i ji. I covid kauzy prý momentálně nejsou důvodem ke snahám měnit vládu. A co eXtra.cz řekl k prezidentovi a jeho oznámení, že případně vítězná koalice nedostane jako první šanci sestavit vládu?
29.03.2021 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24036 článků) , Miloš Zeman (26979 článků) , Ivan Ivan (2306 článků)

Ivan Bartoš o Bertíkovi: Nezavře pusu a pořád někam leze! 10 fotek neposedy s tátou

 
Předseda České pirátské strany Ivan Bartoš (41) si naplno užívá pocitu a role být tatínkem. Ačkoli má známý politik plné ruce práce ve Sněmovně, snaží si vždy najít volný čas, který věnuje svému synovi Bertramovi. Toho má sice většinu času na starost především manželka Lydie (38), Bartoš se jí ale snaží pomáhat, jak může. "Snažím se s Bertíkem chodit ven, aby si žena odpočinula, ale té se stejně po dvou hodinách stýská," říká známý politik v rozhovoru pro eXtra.cz.
14.04.2021 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2306 článků)

Ivan Bartoš: Oběť znásilnění může být v šoku. Pláče, prosí, ať jí pachatel neubližuje, ale fyzicky se nebrání

 
Předseda Pirátů Ivan Bartoš se na svém facebookovém profilu rozepsal o tom, že sex má být vždy oboustranně dobrovolný. „Pokud o tom panují jakékoliv pochybnosti, je nutné se partnera zeptat. Mlčení neznamená automaticky souhlas. A NE vždy znamená NE,“ uvedl Bartoš.
13.06.2021 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2306 článků)