Článek

Italský „Robinson Crusoe“ se chystá opustit ostrov. V růžovém ráji žil osamocen 32 let

 
Mauro Morandi (81) je známý spíše jako italský Robinson Crusoe, muž od roku 1989 žije na opuštěném ostrově Budelli. Vypadá to ale, že jeho život poustevníka končí, ostrov bude muset opustit kvůli tomu, že mu úřady hrozí vystěhováním. Morandi sdělil reportérům deníku The Guardian, že už nemá sílu bojovat, a proto se chystá z Budelli odejít.
01.05.2021 20:00 |

podobné články

Podobné články

Robinson Crusoe se konečně dočká premiéry! Vrací se i s Danielem Hůlkou

 
Dobrodružný román Robinson Crusoe spisovatele Daniela Defoea se dočká své premiéry! Společnost KVArt Production s.r.o. uvede muzikál Robinson ve světové premiéře 12. listopadu 2020 v Divadle Na Maninách. V titulní roli se objeví Daniel Hůlka (52).
17.06.2020 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Hůlka (762 článků) , Daniel Daniel (549 článků) , Daniel Daniel (549 článků) , Daniel Daniel (549 článků) , Daniel Daniel (549 článků) , Daniel Daniel (549 článků) , Daniel Daniel (549 článků) , Daniel Daniel (549 článků)

Tommy Robinson vzkazuje přes PL do České republiky: Nedopusťte, aby se u vás stalo to co v Británii. Potřebujeme míň Islámu

 
ROZHOVOR Fotoreportér serveru ParlamentníListy.cz Vít Hassan odchytil na demonstraci hnutí Pegida v německých Drážďanech kontroverzního britského aktivistu Timma Robinsona. Robinson je znám svými ostře kritickými postoji vůči Islámu. Britská média jej označují jako radikála či extrémistu, případně krajního pravičáka. Robinson kromě toho krátce pobyl i ve vězení za to, že si navzdory uvalenému informačnímu embargu dovolil mediálně informovat o případu procesu s gangem pedofilů s muslimským kulturním pozadím. „Nedopusťte, aby se s vaší zemí stalo to, co liberálové udělali s Británií. Zastavte Islám a zastavte ho hned,“ vzkázal Robinson v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz do České republiky.
25.10.2018 10:41 |

podobné články

„Chráním to tu před turisty,“ brání se italský Robinson. Z ostrova ho chtějí vyhostit

 
Italský Robinson, 79letý Mauro Morandi, žije odloučeně na ostrově Budelli mezi italskou Sardinií a francouzskou Korsikou už bezmála třicet let. Před dvěma lety byl ale "jeho" ostrov, který proslavila Růžová pláž, začleněn do národního parku souostroví Maddalena a úřady si přejí, aby Morandi místo opustil. Muž ale tvrdí, že jen tak neodejde, napsal web deníku The Daily Telegraph.
29.11.2018 11:35 |

podobné články

Poznáte herce, kterému narostla cejcha, je zarostlý jako Robinson a v posteli má samé topmodelky?

 
Cože? Tenhle zarostlý týpek se špekatým panděrem a "vousem á la Robinson Crusoe":http://www.extra.cz/poznate-tohoto-zarostleho-jelimana-touzi-po-nem-miliony-zen že má v posteli jenom dokonalé topmodelky? Je to tak.
22.07.2014 21:51 |

podobné články

Opravdový Robinson Crusoe žije už 50 let na opuštěném seychelském ostrově

 
Je to skrytý sen mnoha lidí. Útěk z pracovního shonu na slunný tropický ostrov zní jako zcela nerealizovatelná idylka. Ale je to skutečně tak? Šestaosmdesátiletý Brit Brendon Grimshaw žije na opuštěném seychelském ostrově už 50 let.
26.04.2012 19:40 |

podobné články

Milionář David vyměnil peníze za pustý ostrov. Žije tu už 20 let a hledá ženu

 
Nejslavnějším trosečníkem už možná nebude Robinson Crusoe, ale Australan David Glasheen (73). Na jinak opuštěném ostrově žije dvě desítky let. Věrným druhem mu nebyl Pátek, ale fenka Polly. Nynější vousáč býval přitom uhlazenýmm milionářem, který mohl hýřit penězi. Pak ale přišel krach na burze, rozvod a odchod z civilizace.
20.06.2017 22:25 |

podobné články

Dvacet tisíc lidí v růžovém pochodovalo proti rakovině prsu

 
Na 20 000 lidí v růžovém a s růžovými balonky nad hlavami vyšlo v poledne ze Staroměstského náměstí na pětikilometrový pochod proti rakovině prsu pod heslem Před rakovinou se neschováš. Převažovaly ženy v růžových tričkách, přišlo ale i hodně mužů v šedých tričkách s růžovou vsadkou. V růžovém byly i děti v kočárcích a růžový šáteček na krku měli i někteří z pochodujících psů. Nákupem triček lidé přispěli na preventivní činnost, projekty pro pacientky a vyhodnocování screeningových dat.
14.06.2014 15:55 |

podobné články

Jiránek (ODS): Radní jednali s investory, kteří chtějí na Růžovém poli postavit Globus

 
V pondělí 17. prosince 2018 se uskutečnilo první jednání nového vedení Kladna s investorskou společností, která chce v Kladně na Růžovém poli postavit Globus. Šlo o úvodní schůzku, na níž zazněly současné pozice obou stran. Radní z koalice ODS, Kladeňáci, ANO a SPD Globus na Růžovém poli nechtějí. Problémem je místo, nikoliv hypermarket jako takový. Stavbou Globusu by obyvatelé Kladna nevratně přišli o oblast, která se využívá pro odpočinek a volný čas.
18.12.2018 12:40 |

podobné články

Toto nechcete snad ani číst! Bojovník proti islámu Robinson se svěřil americké televizi o tom, jak vypadá samotka v britských žalářích

 
Tommy Robinson se krátce po svém propuštění z vazby ve vysílání televize Fox News rozpovídal o tom, co prý zažil v britské věznici, kam byl umístěn do vazby kvůli svému protiprávnímu jednání. Toho se dopustil tím, že živě sdílel informace a mediálně pokrýval případ soudního přelíčení s údajným gangem pedofilů, na který předtím britské orgány uvalily informační a mediální embargo z obavy z možného ovlivnění poroty. To, co Robinson prý ve vězení zažil, rozhodně není veselé čtení.
13.08.2018 19:20 |

podobné články

Klaus zůstal v boji proti pochodu gayů osamocen, píše IHT

 
Americký list International Herald Tribune se v úterním vydání věnuje postoji Václava Klause vůči sobotnímu pochodu homosexuálů Prahou. Zmiňuje, že byť jeho kontroverzní výroky často mají velkou popularitu, tentokrát zůstal zcela osamocen. Navíc se dostal do sporu s americkým velvyslancem.
16.08.2011 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10371 článků)

Deník předpověděl Okamurovi smutnou budoucnost: Zůstane osamocen

 
Tomio Okamura bojuje o voliče pro svůj Úsvit přímé demokracie. Deník Právo si však všímá postojů ostatních kandidujících politických stran a informuje, že i když Úsvit překoná pětiprocentní hranici pro vstup do sněmovny, zůstane osamocen. Na překážku je jeho nečitelnost a lidé z VV na kandidátkách.
11.10.2013 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2526 článků)

Střelci tu pilovali své umění, členové Hitlerjugend tu byli jako doma. Znáte historii Střeleckého ostrova?

 
Ostrov mnoha jmen i tvarů. Přiléhavější charakteristika pro ostrov mezi Slovanským a Dětským ostrovem, kterému se dnes neřekne jinak než Střelecký, snad ani není. V minulosti vystřídal opravdu mnoho jmen. První zmínky pochází už ze 12. století, kdy se mu říkalo Trávník. Dále pak Malé Benátky, Hořejší či Malý ostrov, Ostrov pod mostem, Vodní dvůr a také »šicinzl«, což bylo počeštělé Schützeninsel, tedy Střelecký ostrov.
14.10.2020 05:30 |

podobné články

Italský ostrov hrůzy: Vozili na něj oběti moru do karantény, v masovém hrobě bylo na 160 tisíc těl

 
Dva nadšenci se vypravili na italský ostrov Poveglia, který je znám jako místo děsivých hrůz, které se tu odehrávaly ve středověkých, ale i pozdějších dobách. Ponuré místo opředené mnoha „kvalitními“ duchařskými pověstmi si prohlédli hezky zblízka. Pravdou je, že známý „Ostrov duchů“ moc příležitostí k příjemnému odpočinku nenabízí...
28.10.2020 05:40 |

podobné články

Kuriózní nehoda: Trosečník v renaultu!

 
Jako Robinson Crusoe dopadl 25letý muž v Sezemicích na Pardubicku. Jen místo na voru v mořských vlnách, balancoval na kapotě Renaultu 19 uprostřed potoka.
31.07.2012 12:10 |

podobné články

Novodobý Robinson Crusoe, který strávil více než rok na moři, o svém dobrodružství lže. Kdo to tvrdí a proč?

 
Je to nejspíš jedna z největších senzací novodobé historie, salvadorský rybář José Salvador Alvarenga, který pracoval v Mexiku, strávil více než jeden rok jako trosečník ztracený na "volném moři":http://www.extra.cz/tema/more, než ho mořské proudy donesly až k Marshallovým ostrovům, kde jej našli místní obyvatelé.
05.02.2014 14:25 |

podobné články

Osobnosti: José José (304 článků)

ŽEBŘÍČEK: U českých diváků stále vede Deadpool

 
Americký snímek Deadpool stále vede žebříček návštěvnosti českých kin. Za poslední víkend nasbíral 67 990 diváků. Druhý je animovaný Robinson Crusoe.
22.02.2016 16:25 |

podobné články

Novy clanokHrajte s Nedělním Bleskem o ceny k filmu Robinson Crusoe

 
Pošlete správnou odpověď a vyhrajte!
30.08.2016 12:35 |

podobné články

Hrajte s Nedělním Bleskem o ceny k filmu Robinson Crusoe

 
Pošlete správnou odpověď a vyhrajte!
11.09.2016 00:05 |

podobné články

Po dvou letech se na scénu vrací Daniel Hůlka: Krach producentky a miliónové dluhy prodloužily čekání na premiéru

 
Před více jak dvěma roky se herci v čele s Danielem Hůlkou  (52) dozvěděli jen týden před premiérou, že muzikál Robinson Crusoe nebude. Producentka muzikálu Ema Krahulíková zkrachovala a zůstaly po ní miliónové dluhy.
18.06.2020 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Hůlka (762 článků) , Daniel Daniel (549 článků) , Daniel Daniel (549 článků) , Daniel Daniel (549 článků) , Daniel Daniel (549 článků) , Daniel Daniel (549 článků) , Daniel Daniel (549 článků) , Daniel Daniel (549 článků)