Článek

Italové začali vyzvedávat potopenou Concordii: S vrakem pohnuli o 1,2 metru!

 
Desítky lidí, ta nejmodernější a nejtěžší technika a práce na dlouhé hodiny s nejistým výsledkem! Italové dnes začali vyzvedávat vrak potopené Concordie, na jejíž palubě zahynulo 32 lidí! Práce začaly již dnes ráno. Ve vraku, se kterým zatím pohnuli jen o 1,2 metru, jsou přitom ještě další těla!
16.09.2013 08:00 |

podobné články

Podobné články

V Patagonii našli potopenou loď s devíti a půl tunami zlata

 
Hledači pokladů našli potopenou loď, která se v hlubinách oceánu ztatila v lednu. V jejím trupu má být zlato za více než 300 milionů.
20.06.2009 08:25 |

podobné články

Lidé si dnes nemohli vyzvedávat opencard, centrum nefungovalo

 
Lidé si dnes nemohli vyzvedávat karty opencard, zákaznické centrum ve Škodově paláci až do 15:00 odpoledne nefungovalo. Příčinou výpadku byla pravděpodobně chyba v systému, řekl ČTK bez dalších podrobností mluvčí městské firmy Operátor Opencard Pavel Stöckl. Podle Martina Opatrného, mluvčího společnosti eMoneyServices (EMS), která vlastní práva k opencard a projekt dříve spravovala, byla situace důsledkem chybějící technologické podpory. Výpadek v centru začal minulý týden v pátek dopoledne, kdy nefungovalo šest z osmi přepážek.
20.07.2015 11:55 |

podobné články

Potápěči jsou zpět na Concordii, při pátrání používají nálože!

 
Potápěči se po nočních testech opět ponořili ke Concordii. Náložemi si uvolní cestu k dalším obětem. Loď je stále ještě nad hladinou, hrozí ale, že během dnešního dne se nad ní zavře voda.
19.01.2012 10:40 |

podobné články

Na Concordii měli plout i Češi. Ale nezaplatili...

 
Nezaplacení lístku jim zachránilo život. Podle šéfky liberecké cestovky Top Travel měli zájem o místo na potopené Costa Concordii i Češi! Klient si týdenní plavbu od 7. do 14. ledna rezervoval už v srpnu. Podepsal smlouvu, ale nakonec ke svému štěstí peníze za plavbu nedodal.
25.01.2012 12:15 |

podobné články

Italové upekli největší dort světa. Celou svou vlast v délce 16,5 metru (FOTO)

 
Italové mají titul Největší dort světa. Vytvořili totiž 16,5 metru dlouhou a 13,9 metru širokou maketu své země – tedy Apeninský poloostrov, Sicílii a Sardinii. Dort ve tvaru výřezu mapy má na sobě také řadu sousoší a napodobenin významných kulturních a historických památek, které Itálie v jednotlivých oblastech skýtá.
08.10.2015 10:30 |

podobné články

Soupeři Čechů v boji o MS: Italové bez rytmu!

 
Největší soupeři Čechů ve skupině B o postup Na MS v Brazílii – Bulhaři a Italové – si to rozdali v pátečním duelu. Ten skončil remízou 2:2, z čehož byli Italové rozčarovaní.
09.09.2012 12:05 |

podobné články

Potápěči našli pod vrakem Concordie vzácné obří mušle

 
Tým potápěčů, který mapuje důsledky ztroskotání obří výletní lodi Costa Concordia na okolní přírodu, našel u vraku zcela náhodou přes 200 vzácných kyjovek šupinatých. Ty dorůstají až do délky jednoho metru, a jsou tak největším v mušli schovaným mlžem ve Středozemním moři. Informovala o tom agentura Reuters.
02.11.2012 10:55 |

podobné články

Kauza Nagyová, Kalouskova velká vodka... Zaorálek hřímal ve sněmovně

 
Rozdělení Poslanecké sněmovny je podle Lubomíra Zaorálka hlavním problémem současnosti. Díky tomu má naše země v zahraničí pověst "trpaslíka pro obveselení", kde se dějí věci, které se v normální zemi nedějí. Emotivně pak vyzval poslance, aby si uvědomili svou odpovědnost a někam se pohnuli.
07.08.2013 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2428 článků)

Analytička sleduje restituční strkanici Babiše s lidovci. Varuje Sobotku před hodně zlým koncem

 
Sociální demokraté budou čelit obrovskému tlaku svých voličů, aby pohnuli s otázkou církevních restitucí. Vzhledem k tomu, že levice nemá většinu ve sněmovně, bude moci ČSSD zapomenout na realizaci levicového programu. Navzdory tomu se ale bude snažit svou vládu držet: Bude se bát nových voleb. Tak hodnotí současnou politickou situaci pro ParlamentníListy.cz politická analytička Veronika Sušová-Salminen.
14.11.2013 08:51 |

podobné články

Analytička sleduje restituční strkanici ČSSD s lidovci. Varuje Sobotku před hodně zlým koncem

 
Sociální demokraté budou čelit obrovskému tlaku svých voličů, aby pohnuli s otázkou církevních restitucí. Vzhledem k tomu, že levice nemá většinu ve sněmovně, bude moci ČSSD zapomenout na realizaci levicového programu. Navzdory tomu se ale bude snažit svou vládu držet: Bude se bát nových voleb. Tak hodnotí současnou politickou situaci pro ParlamentníListy.cz politická analytička Veronika Sušová-Salminen.
14.11.2013 08:56 |

podobné články

Průvod pravicových extremistů prošel Prahou, ke konfliktům nedošlo

 
Na Jungmannově náměstí v Praze se v neděli po 14. hodině shromáždilo zhruba pět stovek odpůrců pravicových extremistů. Byli mezi nimi také senátor Jiří Dienstbier (ČSSD) či šéf Pirátské strany Ivan Bartoš. Po 16. hodině se pohnuli k Národní třídě, aby se střetli asi s 50 příznivci neonacismu. Národní třídu proto přehradili policisté, aby zabránili střetu. To se jim podařilo a účastníci obou táborů se před 18. hodinou rozešli.
17.11.2013 14:41 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dienstbier st. (754 článků)

Senátor Valenta: Společně jsme pohnuli s věznicí

 
Sláva! Ledy se hnuly a po dlouhých letech, kdy se pražští úředníci a politici zcela odmítali bavit o rekonstrukci bývalé uherskohradišťské věznice, se zdá, že by se přeci jen mohlo začít něco dít.
10.05.2016 18:00 |

podobné články

Auto leželo měsíc na plotě. Už je pryč

 
Majitel chalupy v Helvíkovicích se kvůli chybě řidiče odtahovky měsíc trápil s cizím vrakem na svém plotě. Pomohla reportáž na tn.cz.
10.08.2009 17:20 |

podobné články

Kapitán Schettino: Loď jsem opustil omylem!

 
AKTUALIZOVÁNO; VIDEO. Italští záchranáři dnes našli ve vraku lodi Costa Concordia dalších pět mrtvých. S odvoláním na pobřežní stráž to uvedla agentura Reuters. Počet obětí po páteční nehodě se tak zvýšil na 11. Potápěči dál pátrají po tělech pohřešovaných, používali i výbušniny, aby si proklestili cestu vrakem.
17.01.2012 08:25 |

podobné články

Co s vrakem lodi? Rozřezat nebo zvednout balony

 
Odborníci na zachraňování lodních vraků začínají hledat způsoby, jak by bylo možné vyprostit z útesu ztroskotanou loď Costa Concordia. Společnost Costa Crociere, která loď provozovala, už navrhla, že by plavidlo mohlo být vyzdviženo za pomocí balonů se vzduchem a odtaženo do loděnice.
18.01.2012 18:55 |

podobné články

Opilec se třemi promile napálil do lampy, s vrakem ujel

 
Českobudějovičtí policisté zadrželi opilého řidiče, který v pátek kolem jedné hodiny ráno naboural do sloupu a ujel.
10.02.2012 14:10 |

podobné články

Vzpomínka na Henriho Toivonena

 
Finský mladík Antti známý tvorbou dechberoucích sestřihů ze světa motorsportu, si založil na youtube.com nový účet a rovnou nahrál své nejnovější dílo. My si tak můžeme jeho prostřednictvím připomenout zlatou éru rally a nádherné chvíle úspěchů Toivonena i nešťastný konec s tragickou nehodou, ohořelým vrakem závodního monstra a tedy i konec legendární a nechvalně proslulé Skupiny B.
26.08.2012 13:15 |

podobné články

Německý deník Spiegel nadšeně vychválil sankce proti Rusku: Putin je vyvrhel, musíme ho zastrašit

 
Úvodník německého deníku Der Spiegel vychvaluje sankce, které Evropská unie uvalila na Rusko. Podle něj je třeba zastrašit Vladimira Putina, který se stal vyděděncem mezinárodního společenství s rukama potřísněnýma krví tří stovek obětí ze sestřeleného letadla MH17. Vrak malajsijského boeingu je podle německých novinářů současně vrakem diplomacie, a nyní je třeba Putinovi ukázat sílu.
30.07.2014 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3203 článků)

Myslitel, lékař a člen Rady ČT Max Kašparů: Evropa je nepojízdný vrak. Mocní si přejí, aby ho někdo ukradl, proto tupě jásají nad stěhováním národů. Tomáš Halík, toho znám dlouho...

 
ROK 2015 – A CO DÁL? Evropa se stala kulturním, morálním a duchovním vrakem. Při svém ohlédnutí za končícím rokem to říká kněz a psychiatr Jaroslav Maxmilián Kašparů s tím, že po dvou diktaturách, které pošlapávaly lidská práva, začíná našemu kontinentu vládnout třetí. Diktatura ze řetězu puštěných lidských práv. V té souvislosti poznamenává, že kněz Tomáš Halík, s nímž se zná od mládí, nepoznal, že Evropská unie – infikovaná zákeřnou ideologií Zla – obrací bezbřehost lidských práv proti samotnému člověku.
22.12.2015 10:01 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (464 článků)