Článek

Iráčana, který je podezřelý ze znásilnění a vraždy mladé dívky z Německa, dopadli v jeho domovině. A mezitím v Německu to vře

 
Dvacetiletý Iráčan Alí Bašar, jenž je hlavním podezřelým ze znásilnění a vraždy 14leté dívky v západoněmeckém Wiesbadenu, byl dnes zadržen na severu Iráku. Informaci přinesl server ČeskéNoviny.cz na základě zprávy agentury DPA.
08.06.2018 15:20 |

podobné články

Podobné články

Znásilnění a vražda dívky (†14) migrantem: Podezřelý se vrátí z Iráku

 
Iráčan podezřelý ze znásilnění a vraždy čtrnáctileté dívky z německé Mohuče nejspíš ještě dnes přiletí z Iráku zpět do Německa. Iráčana zadržely kurdské jednotky v pátek na severu Iráku. Mladík i s rodinou předtím spěšně opustil Německo, kde žil od roku 2015. Případ vraždy vyvolal v Německu velký rozruch, dnes se kvůli němu v Mohuči má konat několik velkých demonstrací.
09.06.2018 14:20 |

podobné články

Byli tři? Policie pátrá po dalším podezřelém z vraždy v Chemnitz, mělo by jít o Iráčana

 
Saské státní zastupitelství pátrá v souvislosti s vraždou pětatřicetiletého Němce v Chemnitzu (Saské Kamenici) po třetím podezřelém. Jde o Iráčana. Zatykač na něj soud vydal dnes dopoledne, informují německá média.
04.09.2018 15:00 |

podobné články

Podezřelá smrt Iráčana: Měla v tom prsty Velká Británie?

 
Evropský soud pro lidská práva se dnes začal zabývat úlohou, kterou mohla sehrát Velká Británie v podezřelé smrti Iráčana po jeho zatčení britskými jednotkami v Iráku v roce 2003. Soud se sídlem ve Štrasburku vydá v příštích měsících rozsudek, který bude konečný a bez možnosti odvolání.
11.12.2013 23:05 |

podobné články

Tak už i Polsko: Před gigantickou akcí zatkli Iráčana, co chtěl zabíjet

 
Protiteroristická jednotka ABW zatkla v hostelu v Lódži Iráčana, který přijel do země před několika dny. Důvodem je podezření, že plánoval útok v Krakově. Píše o tom Gazeta Wyborcza.
25.07.2016 12:00 |

podobné články

Německo bez cenzury Mariana Kechlibara: Absurdity, jakým neuvěříte. Policista přivezl z Iráku vraha dívky a teď ho trestně stíhají za „únos“

 
ROZHOVOR Bavorští politici by rádi nastoupili směr, který v sousedním Rakousku udal Sebastian Kurz, tedy výrazné zpřísnění azylové a migrační politiky. Upozorňuje na to matematik a publicista Marian Kechlibar, který se na serveru Kechlibar net věnuje dění v Německu velice často. V souvislosti s migrací také poukazuje na absurditu, kdy advokát z Karlsruhe podal trestní oznámení na šéfa německé spolkové policie Dietera Romanna. Obviňuje ho z toho, že když letěl do Kurdistánu osobně vyřídit vydání Iráčana podezřelého z vraždy, tak ho zpět do Německa nelegálně unesl.
15.06.2018 18:05 |

podobné články

V Německu zatkli mladé Syřany (14 a 16), jsou podezřelí z vraždy

 
Dva Syřany ve věku 14 a 16 let zadržela německá policie v souvislosti s páteční smrtí Iráčana v západoněmeckém Wuppertalu. Teroristický motiv činu vyšetřovatelé vyloučili, došlo podle nich zřejmě ke sporu kvůli obchodním záležitostem.
19.08.2017 15:20 |

podobné články

V Iráku zadrželi migranta podezřelého z vraždy a znásilnění čtrnáctileté Němky

 
Hlavní podezřelý ze znásilnění a vraždy 14leté dívky v západoněmeckém Wiesbadenu byl dnes zadržen na severu Iráku. Podle agentury DPA o tom informoval německý ministr vnitra Horst Seehofer. Dvacetiletý Iráčan Alí Bašár, který žil od roku 2015 v Německu, minulý týden opustil s celou rodinou ubytovnu pro žadatele o azyl a spěšně odletěl do severoiráckého Irbílu. Případ vyvolal na německé politické scéně ostrou debatu o migraci i práci úřadů.
08.06.2018 15:00 |

podobné články

NEVIDĚLI JSTE JE? Jeden z nich je podezřelý ze znásilnění a loupeže

 
Pražští kriminalisté žádají veřejnost o pomoc s pátráním po totožnosti trojice snědých mužů, jeden z nich je podezřelý z ozbrojené loupeže a znásilnění mladé dívky v centru Prahy. Mediafax o tom v pondělí informovala mluvčí policie Jana Rösslerová.
27.06.2011 14:45 |

podobné články

Pachatel znásilnění v Krči podle policie zřejmě znovu zaútočil

 
Dvě ženy se v noci na dnešek ubránily znásilnění v Praze 4. Policisté vyšetřují případy jako pokusy o znásilnění. Domnívají se, že s největší pravděpodobností jde o stejného pachatele, který je podezřelý ze spáchání brutálního znásilnění v Krči z minulé středy. Na policejním webu o tom informoval mluvčí Tomáš Hulan. Policie prosí veřejnost o pomoc při pátrání po násilníkovi.
22.12.2014 13:40 |

podobné články

Policisté zadrželi chlípníka, který znásilnil devítiletou dívku na Znojemsku

 
Policie dopadla devětadvacetiletého muže z Brněnska, který je podezřelý ze znásilnění devítileté dívky na Znojemsku. Útok se podle policie odehrál již v květnu 2009. Muž je také podezřelý z dalších dvou pokusů znásilnění, a to třináctileté školačky na Znojemsku a osmiletého děvčátka na Brněnsku.
05.09.2013 11:15 |

podobné články

„Mládež dělá, co vidí v pornu.“ Znásilnění hrozí častěji, varuje Válková

 
V oblasti trestného činu znásilnění je důležitá osvěta, tedy co znásilnění je a co jím není, upozorňuje exministryně Helena Válková (ANO). Blesk.cz řekla také, že dospívající mládež dělá občas to, co vidí v pornofilmech. A pak trestní hranici znásilnění překračuje. Kolem znásilnění přitom panuje v Česku řada mýtů, upozorňuje odbornice Petra Vitoušová. Ten nejdůležitější je, že ženu bez jejího svolení nelze znásilnit.
21.02.2017 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (347 článků)

Policejní inspekce obvinila dva policisty ze znásilnění mladé dívky

 
Policejní inspekce zadržela a obvinila dva policisty z Prahy podezřelé ze znásilnění mladé dívky v Ústeckém kraji.
29.04.2010 11:05 |

podobné články

Vražda mladé studentky afghánským imigrantem, "populismus" Merkelové a zastrašování obyvatel. Promluvil šéf německé strany

 
ROZHOVOR „Kdyby Německo normálně chránilo své hranice, tak by k této vraždě nedošlo, stejně tak jako k hromadnému znásilňování na silvestra v Kolíně nebo k útoku na cestující ve vlaku ve Würzburgu,“ říká ohledně vraždy 19leté dívky v Německu, ze které je podezřelý mladý Afghánec, Petr Bystroň, předseda bavorské zemské organizace euroskeptické strany Alternativa pro Německo. Promluvil i k vyjádření kancléřky Merkelové k tomu, že by zakázala burky a nikáby. Řekl také, jak je to v současné době s přílivem dalších migrantů do Německa.
09.12.2016 04:40 |

podobné články

Znásilnění a vražda studentky ve Freiburgu: Vyšetřovatelé dopadli afghánského uprchlíka. Prý ho prozradilo, že...

 
Vyšetřovatelé případu znásilnění a vraždy mladé studentky ve Freiburgu včera v podvečer oznámili, že se jim podařilo dopadnout pachatele. Je jím sedmnáctiletý afghánský uprchlík.
04.12.2016 06:55 |

podobné články

Muže podezřelého v kauze Aničky obvinili z vraždy a znásilnění

 
AKTUALIZOVÁNO. Jednačtyřicetiletý muž dlouhodobě podezřelý v kauze pohřešované Aničky Janatkové byl ve čtvrtek obviněn z trestných činů vraždy, znásilnění a krádeže vloupáním.
17.03.2011 14:05 |

podobné články

Otakar T. - obviněný z vraždy a znásilnění Aničky

 
Dosud jediný podezřelý v případu devítileté Aničky, která byla po pětiměsíčním pátrání včera nalezena mrtvá v pražské Troji, byl dnes obviněn z trestných činů vraždy, znásilnění a krádeže vloupáním.
17.03.2011 14:50 |

podobné články

Podezřelý z vraždy skladatele byl vydán do Česka

 
Osmadvacetiletého Jana H., který je podezřelý z vraždy skladatele a jeho ženy v Českých Budějovicích, vydala německá policie ke stíhání v Česku.
25.02.2010 15:25 |

podobné články

Migranta viní z vraždy Zuzky (†14). Další dívku (11) prý dvakrát znásilnil

 
Migrant (11) z Iráku, který je obviněn ze znásilnění a vraždy Němky Susanny F. (†14) z Mohuče, figuruje v dalším případu. Vyšetřují ho také kvůli údajnému dvojímu znásilnění další 11leté dívky. Na činu se navíc prý podílel 14letý chlapec, který byl dosud v případu veden jako svědek.
04.07.2018 11:50 |

podobné články

Trest smrti! Indie se rozhodla s pachateli skupinového znásilnění nepárat

 
Trest smrti soud v Indii udělil čtyřem mužům usvědčeným z hromadného znásilnění a vraždy studentky v autobusu v indické metropoli Dillí. Stalo se tak devět měsíců poté, co znásilnění třiadvacetileté dívky a její následná smrt otřásly indickou společností a vyvolaly celonárodní protesty a diskusi o zacházení se ženami v Indii.
13.09.2013 18:25 |

podobné články