Článek

Intimní trápení císaře Napoleona Bonaparta: 8 zajímavostí, které jste o generálovi možná netušili

 
Generál a císař Napoleon I. Bonaparte jednu dobu ovládal velkou část Evropy. Velmi ambiciózní Korsičan, který se jen tak nevzdával, si dokonce troufl zaútočit na velké a mocné Rusko. Toto tažení se mu však stalo osudným. Hlad a nesnesitelná zima Napoleonovo vojsko pokořily. Kdysi slavný vojevůdce zemřel v roce 1821 na ostrově Svatá Helena.
05.05.2021 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Napoleon Bonaparte (33 článků)
Podobné články

Bude Polsko měnit hymnu? Poslanec chce vyškrtnout Bonaparta

 
Jeden z poslanců konzervativní a nacionalistické strany vládnoucí Polsku navrhl z textu polské hymny vyškrtnout slova připomínající francouzského vojevůdce a pozdějšího císaře Napoleona Bonaparta. Francouze by měl nahradit nejlépe nějaký polský válečník či vladař.
18.07.2017 06:55 |

podobné články

5 faktů, které jste o kávě možná ani netušili

 
Jen málokdo by dokázal odolat kávě! Životabudiči, bez kterého si neumíme představit jediné ráno, pomocníkovi proti únavě, který nás dokáže postavit na nohy i na té nejnudnější poradě nebo zámince, proč si musíme ve středu odpoledne vyrazit s kamarádkou. Mnoho lidí ráno vstává s neodolatelnou touhou po kávě a vyjít do práce bez plného šálku ke snídani – nebo i místo snídaně – je nepředstavitelné. Taky milujete kávu? Pak jste tady správně! Jestliže se řadíte mezi věrné příznivce tohoto nápoje, který je oblíbený po celém světě a má hned několik podob, vůní i chutí, pak je dnešní článek určený právě vám! Klidně si ke čtení následujících řádků uvařte vaší oblíbenou kávu, pohodlně se usaďte a pojďte se pustit do hledání překvapujících faktů, jenž jste o kávě možná vůbec netušili. Jdeme na to! Co jste možná nevěděli o kávě, aneb 5 kávových odhalení! Káva, káva, káva! Nápoj, který milují ženy i muži napříč všemi věkovými kategoriemi po celém světě. Kávu milujeme i my a je jedno, jestli dáme přednost klasice v podobě turka, neodoláme espressu nebo si nejvíce vychutnáme café latté. Kávová fakta: Ačkoli většina lidí ví, že káva nás po ránu dokáže nastartovat a dodá nám energii, abychom byli schopni vůbec odjet do práce či do školy, jen málokdo tuší, že nám káva může pomoci i při cvičení. Jakto? Pokud si před cvičením dáte šálek kávy, ve vašem těle se začnou uvolňovat endorfiny a ty nejen zlepší vaší náladu, ale zároveň vás povzbudí k pohybu, díky čemuž se zvýší váš fyzický výkon. Můžete kávu milovat sebevíce, ale přesto byste neměli vypít více jak 70 šálků denně. Odborníci právě tohle číslo určili jako maximální strop. Věděli jste, že odborníci po dlouhých a složitých studiích přišli s novým objevem v podobě zjištění, že lidí pijící kávu žijí déle nežli ti, kteří kávu... Čtěte více Příspěvek 5 faktů, které jste o kávě možná ani netušili pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
31.12.2016 20:35 |

podobné články

Tradiční bitva u Slavkova bez Napoleona: Americký herec zkolaboval v nemocnici!

 
Poněkud netradičně vyzněla připomínka 213. výročí bitvy u Slavkova, v níž v roce 1805 vojska francouzského císaře Napoleona porazila koalici Rakouska a Ruska. Tentokrát totiž bylo všechno jinak. Úspěch slavily armády císaře Františka I. a cara Alexandra I.
02.12.2018 14:45 |

podobné články

Císař Napoleon Bonaparte je Ital! V bitvě tří panovníků u Slavkova padl jeho předek

 
Triumfální příjezd do Brna si o víkendu Ital Roberto Colla (51) vychutnal už potřetí za sebou. Že vám toto jméno nic neříká? Italský lékař je jedním ze tří představitelů francouzského císaře Napoleona Bonaparta při nejvýznamnějších evropských vzpomínkových akcích.
20.11.2016 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Napoleon Bonaparte (33 článků)

Oscarový snímek Kolja měl premiéru před 22 lety: 7 zajímavostí, které jste o filmu možná netušili

 
Před dvaadvaceti lety měl premiéru oscarový snímek Kolja, který slavil úspěch i ve velkém Hollywoodu. Film má na svědomí Zdeněk Svěrák se synem Janem. Dojemný děj dodnes přivede nejednoho diváka k slzám. Přinášíme vám 7 zajímavostí, které jste o filmu možná netušili.
15.05.2018 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (335 článků) , Jan Svěrák (221 článků)

Císařův pekař a Pekařův císař: 9 zajímavostí, které jste o těchto filmech možná netušili

 
Klasická veselohra o císaři Rudolfovi II., pekaři Matějovi a legendárním Golemovi. Ačkoliv film přesně neodpovídá dějinám, je nesmírně poučný. Snímek Císařův pekař - Pekařův císař v hlavní roli s Janem Werichem patří k největším skvostům české kinematografie, přesto se k němu pojí zajímavosti, které jste možná netušili.
24.04.2021 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Werich (144 článků)

Nesmrtelná komedie Discopříběh: 7 zajímavostí, které jste o filmu možná netušili

 
Legendární Discopříběh z roku 1987 se vrací na obrazovky. Film Jaroslava Soukupa v hlavní roli s Rudolfem Hrušínským nejmladším a Ladislavem Potměšilem baví dodnes. Přinášíme vám 7 zajímavostí, které jste o snímku možná netušili!
04.07.2021 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Rudolf Hrušínský (285 článků) , Ladislav Potměšil (122 článků) , Jaroslav Soukup (138 článků) , Jaroslav Soukup (138 článků)

Piráti z Karibiku: Na konci světa. 8 zajímavostí, které jste o třetím díle možná netušili

 
Třetí pokračování ságy o Pirátech z Karibiku bylo i přes skvělé obsazení diváky nepříliš vlídně přijato. Fanoušci vyčítali tvůrcům příliš dlouhé scény plné nekonečných hádek. Plusovými body jsou však skvělá hudba Hanse Zimmera a   závěrečná bitva, kdy se spojí pirátští vůdci ze všech koutů světa. Připravili jsme pro vás 8 zajímavostí, které jste možná o třetím díle netušili.
14.08.2021 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Hans Zimmer (17 článků)

Nesmysl pro zbohatlíky: Hodinky s vlasy Napoleona!

 
Švýcarský výrobce luxusních hodinek De Witt vyrobí omezenou kolekci pěti set náramkových časoměřičů, které budou obsahovat kousek vlasu z hlavy Napoleona Bonaparteho. Obdivovatelé posledního francouzského císaře tak mohou na ruce nosit půl milimetru z jednoho vlasu.
27.02.2015 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Napoleon Bonaparte (33 článků)

5 zajímavostí, které jste o pohádce Třetí princ určitě netušili

 
Pohádku Třetí princ zná snad opravdu každý. Natáčela se v Adršpašských skalách, a proto jsou scenérie přenádherné. Do hlavních rolí byli vybráni Pavel Trávníček a Libuše Šafránková. Přinášíme vám 5 zajímavostí, které jste o pohádce určitě netušili.
06.05.2018 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Trávníček (427 článků) , Libuše Šafránková (355 článků)

8 zajímavostí, které jste netušili o filmu Vetřelec!

 
První část jedné z nejpopulárnějších ság v historii science fiction představuje americkou herečku Sigourney Weaver jako ženu ocelových nervů, předurčenou k boji proti nepřekonatelné bytosti z vesmíru. Posádka kosmické dopravní lodi Nostromo, která míří z obchodních cest zpět na Zemi, je palubním počítačem předčasně probuzena ze spánku. Megafilm Vetřelec se stal naprosto kultovním filmem. Podívejte se na 8 zajímavostí, které jste o filmu určitě netušili!
13.05.2018 00:25 |

podobné články

Osobnosti: Sigourney Weaver (31 článků)

Bitva u Slavkova byla letos bez Napoleona!

 
Rekonstrukce slavné bitvy tří císařů u Slavkova, která se v sobotu odpoledne odehrála pod vrchem Santon u Tvarožné na Brněnsku, se letos musela obejít bez císaře Napoleona.
28.11.2009 17:20 |

podobné články

Rudé slunce nad Slavkovem přineslo opět vítězství Napoleona

 
Krvavě rudý východ slunce 2. prosince 1805 se nesmazatelně vryl do paměti francouzského císaře Napoleona. Na konci tohoto dne mohl oslavit jedno ze svých největších vítězství v Bitvě tří císařů u Slavkova. V sobotu na bojišti pod návrším Santon předvedlo na 900 nadšenců vojenské historie s 60 koňmi a 15 děly nadšeným devíti tisícovkám diváků strhující podívanou rekonstruující jednu z etap bitvy.
30.11.2013 21:10 |

podobné články

Nechte mě domluvit, mladý muži, naštvala se profesorka poslankyně na novináře. Mrtvá sestřička a nepěkná role médií

 
Profesorka Věra Adámková, poslankyně za hnutí ANO Andreje Babiše a lékařka, v rozhovoru s moderátorem Čestmírem Strakatým vystupovala s rázností Napoleona Bonaparta. Odmítla, že by vláda v přípravě na epidemii koronaviru něco podcenila. Poté vyčinila médiím za to, jak se chovala k sestřičce nakažené koronavirem, která bohužel již zemřela.
02.04.2020 15:36 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23145 článků)

Napoleonovu armádu porazily vši, blechy a tyfus

 
Zatím není jasné, jaký dopad na svět bude mít pandemie koronaviru. Epidemie ale mohou měnit běh dějin. Příkladem je tyfus, který rozložil vojska francouzského vojevůdce Napoleona Bonaparta při tažení v Rusku a přivodil konec jeho éry.
31.05.2020 07:40 |

podobné články

Napoleon byl tyran, ale do měsíce by nás naočkoval

 
Ani 200 let po smrti Napoleona Bonaparta neexistuje jednoznačný názor na jeho historickou roli. Byl to skvělý vojevůdce, který hájil hodnoty osvícenství a revoluce a dokončil modernizaci státu, anebo misogynní despota, otrokář, rasista, kolonialista a válečný štváč?
05.05.2021 19:55 |

podobné články

Pitt vyfoukl flek Washingtonovi. Odmítl přitom jednu zásadní roli: 10 zajímavostí, které jste možná netušili o filmu Sedm

 
Legendární film Sedm by měl povinně každý vidět alespoň jednou. Snímek byl natočen v roce 1995, a přesto zůstává jedním z nejoblíbenějších thrillerů vůbec. Ústřední role policistů ztvárnili Brad Pitt (54) a Morgan Freeman (81). Původně to tak ale vůbec nemuselo být. Přinášíme vám 10 zajímavostí, které jste možná o filmu nevěděli.
08.11.2018 20:41 |

podobné články

Osobnosti: Brad Pitt (1913 článků) , Morgan Freeman (88 článků) , Morgan Freeman (54 článků)

Addamsova rodina 2: Těchto 7 zajímavostí jste možná o filmu netušili

 
Jsou zvláštní, mrtvolně bílí, se smyslem pro černý humor, to je Addamsova rodinka. Od natočení druhého dílu uběhlo téměř 30 let. Ačkoliv se kultovní snímek dost často reprízuje v televizi, možná o něm netušíte úplně vše. Tohle je 7 zajímavostí, které vás možná překvapí.
31.07.2021 19:25 |

podobné články

6 zajímavostí o Jurském parku 3: Tohle jste o filmu s dinosaury možná nevěděli

 
Kdo by nemiloval filmy od dinosaurech. Dobrodružný snímek Jurský park 3 tentokrát diváky přenese blízko ostrova Isla Sorna, který je proslulý tím, že na něm žijí naklonovaní dinosauři. Připravili jsme pro vás 6 zajímavostí, které jste možná o filmu režiséra Joea Johnstona netušili.
17.07.2021 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Joe Johnston (1 článek)