Článek

InterContinental nedostane památkovou ochranu. Z budovy zbyl už jen betonový skelet

 
Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) zastavil přezkumné řízení, které se zabývalo rozhodnutím o památkové ochraně pražského hotelu Intercontinental. Hotel tak definitivě památkou nebude. Na Zaorálkovo usnesení upozornila Česká televize. Petra Hrušová z tiskového odboru MK ČTK sdělila, že Zaorálek přezkum zastavil 26. října. MK rozhodlo o tom, že hotel památkou nebude, letos v únoru. Majitelé několik měsíců hotel rekonstruují a plánují také úpravy jeho okolí.
23.11.2021 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2820 článků)
Podobné články

Hotel InterContinental nezíská památkovou ochranu. Komisi ministerstva se budova nelíbí tam, kde stojí

 
V poslední době se o hotelu InterContinental hovoří především v souvislosti s jeho budoucností. Chystá se totiž jeho rekosntrukce včetně revitalizace přilehlých prostor. Ministerstvo kultury nyní rozhodlo, že brutalistní hotel nezíská památkovou ochranu, a to pro problematické aspekty stavby.
09.02.2021 15:10 |

podobné články

Památkáři chtějí chránit hotel Intercontinental

 
V hotelu Intercontinental byla ve čtvrtek pokřtěna jedinečná monografie s názvem Hotel Intercontinental v Praze, kterou připravil Národní památkový ústav (NPÚ). Zaznělo přání, aby nejcennější brutalistická stavba u nás dostala památkovou ochranu.
07.02.2020 10:56 |

podobné články

Obrazem: Mňága a Žďorp s hostem Žbirkou zahrála z výškové budovy v Brně

 
Z horních podlaží rekonstruované budovy zůstal jen betonový skelet. Vznikl tak prostor s panoramatickým výhledem na Brno.
25.04.2021 11:45 |

podobné články

Hadí lázně mají zpět památkovou ochranu, o níž přišly za Staňka

 
Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) definitivně potvrdil památkovou ochranu teplických Hadích lázní. Znovu tak změnil rozhodnutí svého předchůdce Antonína Staňka, který vloni krátce před svým odchodem z funkce odňal chátrající klasicistní stavbě v památkové zóně lázeňského města status kulturní památky.
27.02.2020 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2820 článků)

Legendární InterContinental čeká proměna za 765 milionů: Skleněná budova na piazzetě i prodloužení Pařížské

 
Legendární hotel InterContinental, kde se natáčel dnes už kultovní film Zítra vstanu a opařím se čajem s největšími hereckými hvězdami, čeká zásadní proměna. V plánu je rozšíření veřejných prostranství v okolí budovy i rekonstrukce interiérů brutalistní budovy. Součástí plánu je také stavba jihovýchodní části náměstí Miloše Formana, které s hotelem sousedí. Typická vnější podoba má zůstat zachována.
07.11.2019 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Forman (506 článků)

Sociálně nepřizpůsobiví občané, domky plné bezdomovců, bordel. To bude najednou peněz… Baví mě, jak před volbami všichni slibují naprosto stejné nesmysly. Exnáměstek primátora hovoří

 
ROZHOVOR „Podívejte se na rozpočty. Doslova nám vyjedli vše, co tam bylo. Posledních osm let se utrácelo víc a víc, poslední koalice tomu dala korunu. Vzpomeňte si na prvních deset let tohoto století; podle mne bylo líp a za mnohem méně peněz. Otevírali a opravovali jsme hřiště, školy, školky, parky, zeleň nebo třeba naučnou stezku v Thomayerových sadech. Připravil jsem projekt, který měl šetřit peníze a naopak něco vydělat – torzo vidíte na Palmovce, ani za osm let se nedostalo dál než na betonový skelet a původní záměr se rozplynul,“ říká o hospodaření Prahy 8 bývalý náměstek primátora a exstarosta Prahy 8 Josef Nosek, který kandiduje v komunálních volbách na Osmičce a do Senátu.
26.09.2018 20:40 |

podobné články

Velké změny u hotelu Intercontinental: Uvítají Pražané novou budovu a průchod na náplavku?

 
Hotel Intercontinental je jednou z výrazných budov na břehu Vltavy. Nedávno ji koupila trojice českých podnikatelů, kteří mají s budovou i jejím okolím velké plány. Mimo jiné chtějí proměnit celé okolí hotelu a na přilehlém náměstí by měla vzniknout nová budova. S jejich plány se mohou přímo v budově seznámit Pražané, kteří se k plánům mohou i vyjádřit. Plány investora však může ještě zkomplikovat ministerstvo kultury, kde běží řízení o prohlášení budovy za kulturní památku.
12.10.2020 17:45 |

podobné články

Železniční most na Výtoni památkou zůstane. Ministerstvo ochranu odmítlo zrušit

 
Ministerstvo kultury (MK) odmítlo zrušit památkovou ochranu pražského železničního mostu mezi Smíchovem a Výtoní. Majitel chtěl ochranu sejmout kvůli opravě, dříve se mluvilo i o úplném nahrazení mostu novým. Rozhodnutí ministerstva zatím není pravomocné a běží lhůta na odvolání.
05.03.2020 07:15 |

podobné články

Štefek (KSČM): Rok jako radní pro kulturu a památkovou péči

 
Ten rok na pozici radního pro kulturu a památkovou péči Středočeského kraje mi osobně hodně vzal a hodně dal. Vzal mi mnohé iluze a i trochu optimismu, toho občas lituji, vzal mi moře času, toho ale nelituji, pokud to nebyl čas v zácpách na středočeských a pražských silnicích.
04.12.2013 15:15 |

podobné články

Národní památkový ústav: Kačerov se stal první vesnickou památkovou zónou v Královéhradeckém kraji

 
Ministerstvo kultury prohlásilo za památkovou zónu nejzachovalejší část osady Kačerov v obci Zdobnice, první památkově chráněné vesnické sídlo v Orlických horách. Ve vsi se navzdory novodobým ztrátám dochoval jedinečný soubor převážně roubené lidové architektury charakteristické pro oblast Orlických hor.
10.06.2016 13:05 |

podobné články

Berdychová: Nová strategie pro kulturu a památkovou péči bude připravená v září

 
Královéhradecký kraj úspěšně pokračuje v přípravě nové strategie pro kulturu a památkovou péči pro roky 2021–2027, která kraji umožní efektivněji podporovat kulturní dění na svém území. Jsou hotové analýzy i dotazníková šetření a nyní probíhá veřejné připomínkování. Strategie bude v prvním návrhu hotová do podzimu.
06.07.2020 21:45 |

podobné články

Karlovarský kraj: Území někdejšího loveckého revíru Kladská se stalo krajinnou památkovou zónou

 
?Karlovarský kraj je bohatší o novou krajinnou památkovou zónu, kterou se stal někdejší lovecký revír Kladská. Ministerstvo kultury o tom rozhodlo na základě vysoké kulturně-historické i přírodní hodnoty, již toto území vykazuje.
29.12.2020 10:55 |

podobné články

NPÚ: Opočno se svou památkovou zónou porazilo Hradec Králové a postupuje do celostátního kola

 
Ministerstvo kultury ČR vyhlašuje již od roku 1994 soutěž o Cenu za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón. Krajským vítězem za rok 2020 se v Královéhradeckém kraji stalo Opočno se svojí památkovou zónou. Postupuje proto do celostátního kola a bude soutěžit o titul Historické město roku.
01.02.2021 08:30 |

podobné články

ÚZSVM v Náchodě zahájil rekonstrukci největší administrativní budovy ve městě

 
ÚZSVM řeší roztříštěnost pracovišť justice v Náchodě tím, že přemístí do budovy Palachova č.p. 1303, kterou převzal náchodský ÚZSVM od města, pracovníky okresního soudu z budovy v Riegrově ulici, soudní spisovnu z budovy v Krámské ulici a zaměstnance Okresního státního zastupitelství a z budovy v Kladské.
24.07.2021 20:15 |

podobné články

Síla přírody: Bleskové tornádo ohlodá tělocvičnu na kost!

 
Stačí pár vteřin a z budovy školy je jen holý skelet! Přesně to se stalo v městečku Henryville v americkém státě Illionois na začátku března. Na záznamu můžete vidět  záběr bezpečnostní kamery z tělocvičny. Škola údajně přišla o polovinu veškerého svého vybavení. Nikdo však v budově nebyl zraněn.
06.04.2012 12:08 |

podobné články

Zina Šťovíčková: Na Miss Intercontinental ve starých šatech!

 
Vicemiss Zina Šťovíčková (19) odlétá na mezinárodní soutěž Miss Intercontinental. Česko tam ale bude reprezentovat ve starých černých šatech!
12.09.2009 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Zina Šťovíčková (32 článků)

Kábulský Intercontinental pod palbou! Taliban zaútočil na luxusní hotel!

 
Několik příslušníků radikálního hnutí Taliban zaútočilo v úterý večer v afghánském hlavním městě Kábulu na luxusní hotel Intercontinental. Z místa se ozývala střelba a exploze, informují agentury AFP a Reuters.
29.06.2011 06:25 |

podobné články

Hotelový gigant InterContinental zvýšil zisk

 
VIDEO. Největší světová hotelová společnost InterContinental Hotels v prvním pololetí zvýšila provozní zisk o šest procent na 286 milionů dolarů (téměř šest miliard Kč). Firma dnes uvedla, že vykázala dobré výsledky ve Spojených státech a Číně. Investory potěšila rovněž příslibem, že vynaloží miliardu dolarů na mimořádné dividendy a zpětný odkup vlastních akcií.
07.08.2012 14:00 |

podobné články

FANDA brázdí Intercontinental rally

 
Dnes 28. ledna odstartovala ve španělské Almeře Intercontinental rally a FANDA, jako mediální partner české stáje KB system offroad team, bude u toho. Logo FANDY se objeví na dvou závodních speciálech BOWLER WILDCAT a třech doprovodných vozidlech.
28.01.2013 18:40 |

podobné články