Článek

„Inspirativní a srdečný.“ Šabachova studentka vzpomíná i na besídky v hospůdce

 
V 66 letech zemřel známý český spisovatel Petr Šabach. Svoje zkušenosti předával svým studentům během hodin tvůrčího psaní na bývalé Literární akademii Josefa Škvoreckého. Jako na otevřeného a srdečného kantora na něj vzpomíná jedna z jeho bývalých studentek Andrea, nynější redaktorka Blesk.cz.
17.09.2017 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Josef Škvorecký (66 článků) , Petr Šabach (29 článků)
Podobné články

Konec Vánoc? Škola zakázala besídky kvůli náboženské korektnosti

 
Pořádně naštvaní jsou rodiče malých dětí z italského města Terni. Místní škola totiž zakázala vánoční besídky s koledami a stromečkem. Ředitel to odůvodnil strachem z muslimských žáků. Podle místního islámského duchovního to je ale nesmysl.
22.11.2018 09:50 |

podobné články

Russell Crowe nechal v malé velšské hospůdce spropitné osmnáct tisíc!

 
Russell Crowe nepatří mezi nejoblíbenější hosty amerických restaurací, už nesčetněkrát jako nespokojený zákazník totiž napadl obsluhu. Těžko by mu to však věřili v jedné velšské hospůdce - nechal tu spropitné 600 liber!
29.06.2009 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Russell Crowe (75 článků)

Velký jarní úklid v Benicích: Odstartuje před úřadem, skončí v hospůdce

 
V květnu se obyvatelé Prahy-Benic mohou dobrovolně zapojit do velkého jarního úklidu městské části. Uklízet se bude celá obec od pohozených odpadků. Na dobrovolníky na závěr celého úklidu čeká i odměna ve formě malého občerstvení v nedaleké hospůdce.
05.05.2016 11:10 |

podobné články

Inspirativní rána: Nakopnutí hned na začátku dne!

 
Už to budou čtyři roky, co se skupina lidí měsíc co měsíc schází na ranní pokec. K tomu si pozvou někoho zajímavého. Člověka, který je posune dál, inspiruje svými zkušenostmi. Inspirativní rána jsou začátkem dne i nakopnutím!
22.02.2017 08:00 |

podobné články

Nové knihy: Nesbø, Hájíček, Shem, Šabach, Uris

 
V rámci Velkého knižního čtvrtku připomínáme další detektivku norského mága Joa Nesbøa, román amerického lékaře a pedagogova Samuela Shema i britské prozaičky Kate Atkinsonové. Pozornost si zaslouží sleva e-knih, třeba Šabachova Občanského průkazu. Samozřejmě nemůže chybět nový komiks.
17.10.2014 07:05 |

podobné články

Studentka vyhrála boj s univerzitou, která ji vyhodila kvůli příliš krátké minisukni

 
Brazilská studentka vyhrála soudní proces s univerzitou, který se vlekl téměř celý rok. Jednadvacetiletou Geisy Arrudovou vedení školy vyhodilo kvůli příliš krátkým šatům. Studentka se ale nedala tak snadno odbýt a incident dovedla až do pro ni úspěšného konce. Vysoká škola bude muset Arrudové vyplatit jako kompenzaci v přepočtu téměř 380 tisíc korun.
07.10.2010 11:25 |

podobné články

Třetí obětí bostonských výbuchů je čínská univerzitní studentka

 
Třetí a doposud oficiálně neidentifikovanou obětí pondělního pumového útoku během mezinárodního maratonu v Bostonu je studentka Bostonské univerzity. Škola to bez dalších podrobností zveřejnila na svém webu. Následně čínský konzulát v New Yorku oznámil, že mrtvá studentka byla čínskou občankou. 
17.04.2013 08:30 |

podobné články

Studentka (21) jezdí na luxusní dovolené. A nestojí ji to ani korunu! Jak to dělá?

 
Studentka Cassandra Jacqueline (21) z Austrálie se nehodlala smířit s tím, že by byla chudá studentka a pořád jen seděla doma a učila se. Rozhodla se, že procestuje svět a nebude ji to stát vůbec nic. A podařilo se! Jak to dívka udělala?
31.12.2016 21:05 |

podobné články

Studentka z Česka bodovala v soutěži nejlepších mladých vědců Evropy

 
Studentka z České republiky Karina Movsesjan získala v úterý v Tallinnu jednu ze tří prvních cen Evropské unie pro mladé vědce za letošní rok. Oznámila to v Bruselu Evropská komise. Mezinárodní porota ocenila biochemický výzkum mutace proteinu RAD51, za který už loni v listopadu studentka získala cenu v Česku a letos v USA.
26.09.2017 16:40 |

podobné články

Nová CD - Joss Stoneová, Sting i Miroslav Šimek

 
Vaši CD sbírku může obohatit například novinka Joss Stoneové Colour Me Free, Stingovo vánoční album If On a Winter's Night nebo Vánoční besídky Miloslava Šimka v divadle Semafor a audioknihy Arnošta Goldflama a Bohumila Klepla.
04.11.2009 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Sting (89 článků) , Joss Stone (29 článků) , Bohumil Klepl (38 článků) , Miloslav Šimek (46 článků)

Rodič ukousl na vánoční besídce jinému otci prst

 
Vánoční dětské besídky jsou většinou plné nadšení a upřímné radosti. Besídka základní školy v anglickém městě South Shields se ale tuto středu poněkud zvrhla. Dva otcové se totiž na sebe vrhli. Prali se dokonce tak vehementně, až jeden z nich ukousl druhému prst.
08.12.2011 13:45 |

podobné články

Koukněte se na krásnou dcerku Terezy Maxové: Je celá maminka, ale oči má po tátovi

 
Topmodelka Tereza Maxová  (40) poprvé na veřejné akci ukázala svoji dcerku Mínu. Holčičce je dva a půl roku a už teď to vypadá, že bude krasavice po mamince. Zatím se ale trochu stydí. Když musela Tereza za svými povinnostmi v rámci besídky pro děti z dětských domovů, nechtěla se hnout z tatínkovy náruče.
13.12.2011 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Maxová (423 článků)

Jak se nezbláznit? Sabotujte předvánoční shon a stres!

 
Pečení cukroví, vánoční besídky dětí, úklid a shánění dárků nám dávají pořádně zabrat. Ženy prožívají listopad a následný advent asi nejhůře ze všech. Co se tahle letos toho předvánočního stresu zbavit a užít si advent v pohodě? Víme, jak na to!
14.11.2013 09:36 |

podobné články

Mareš zkazil Monice moderátorský kšeft: On zářil, ona byla za šaška

 
Manželství nejlépe placeného moderátora u nás Leoš Mareše (37) a jeho ženy Moniky (38) se rozpadlo už před více než třemi roky. Včera se z nich nečekaně stali kolegové. Mareš se vecpal Monice do moderování mikulášské besídky v Motole a vůbec ho netrápilo, že tím svou ženu totálně rozhodil. Navíc v infantilní čepici vedle něj působila jako šašek.
06.12.2013 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Mareš (3047 článků)

Sociální ústavy nejsou ani ve svátky prázdné. Jsou svědky řady dojemných příběhů

 
Ani o vánočních svátcích a dalších volných dnech ústavy sociální péče, dětské domovy či domovy důchodců nezůstaly poloprázdné. Za většinou klientů dorazily návštěvy a někdo měl to štěstí, že se jel podívat domů - pokud tedy mohl. Proběhly vánoční besídky, ale jinak tu šel život v zaběhlých kolejích. Nejinak tomu bylo také v Domově pro osoby se zdravotním postižením v Bystřici nad Úhlavou na Klatovsku.
29.12.2013 21:03 |

podobné články

NKÚ: Ministerstvo životního prostředí pořádalo vánoční besídky za milióny

 
Pořádání vánočních besídek za milióny korun, nákupy fotorámečků, které jsou dosud ve skladě, vyplacení statisícových částek za mediální zastupování či milióny za externí právní služby. Takové bylo hospodaření ministerstva životního prostředí (MŽP). Náklady na konzultační, poradenské a právní služby vzrostly za dva roky více než dvojnásobně, uvedl Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ).
27.01.2014 09:55 |

podobné články

8 tipů, jak přežít vánoční večírky bez kocoviny!

 
O tom, že se svátky nezadržitelně blíží, svědčí kromě větších front v obchodech i pozvánky na vánoční večírky nebo besídky s přáteli. Máme pro vás rady, jak to letos zvládnout bez kocoviny. Hodit se budou i během roku.
28.11.2014 06:15 |

podobné články

Divadlo Sklep slaví filmem i minisérií

 
Svérázné besídky, pásmo němčiny Alles gute, Česká soda, filmová tvorba režisérů Tomáše Vorla, Ondřeje Trojana či Václava Marhoula, výtvarné práce Aleše Najbrta. To vše a ještě mnohem víc je spjato s kultovním Divadlem Sklep, které před 45 lety založili tehdy čtrnáctiletí David Vávra a Milan Šteindler ve sklepě Vávrovy babičky.
07.05.2016 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Trojan (44 článků) , Václav Marhoul (39 článků) , Tomáš Vorel (86 článků) , Milan Šteindler (119 článků) , David Vávra (26 článků)

VIDEO To je odvaz. Internet ječí smíchy nad Vojtěchem Filipem a jeho soudruhy na vánoční párty

 
I komunisté se umí pořádně odvázat, jak je vidno ze záběrů, které odvysílala Česká televize v pořadu 168 hodin. Na sociálních sítích sklízí video z vánoční besídky KSČM rozporuplné ohlasy.
13.12.2016 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1175 článků)