Článek

Injekce pro lidi bez domova: Praha začala pod Libeňským mostem očkovat jednodávkovou vakcínou

 
Praha začala očkovat lidi bez domova proti covidu-19 přímo v místech, kde se tito lidé zdržují. Spolupracuje na tom s organizacemi Armáda spásy, Naděje a Drop In. Pilotní očkovací místo vzniklo i pod Libeňským mostem. Očkovaní dostanou vytištěný certifikát a elektronickou verzi si mohou nechat uložit u poskytovatelů sociálních služeb. Informovali o tom v úterý zástupci hlavního města. K vakcinaci lidí na ulici město používá jednodávkovou vakcínu Janssen od firmy Johnson & Johnson. Lidé bez přístřeší se totiž nezdržují na jednom místě a hrozí, že by se zdravotníkům nepodařilo podat jim i druhou dávku.
13.07.2021 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (300 článků)
Podobné články

Praha začala v terénu očkovat bezdomovce, očkuje se i pod Libeňským mostem

 
Praha začala očkovat lidi bez domova proti covidu-19 přímo v místech, kde se tito lidé zdržují. Spolupracuje na tom s organizacemi Armáda spásy, Naděje a Drop In. Pilotní očkovací místo vzniklo i pod Libeňským mostem. Očkovaní dostanou vytištěný certifikát a elektronickou verzi si mohou nechat uložit u poskytovatelů sociálních služeb. Informovali o tom dnes zástupci hlavního města. K vakcinaci lidí na ulici město používá jednodávkovou vakcínu Janssen od firmy Johnson & Johnson. Lidé bez přístřeší se totiž nezdržují na jednom místě a hrozí, že by se zdravotníkům nepodařilo podat jim i druhou dávku.
13.07.2021 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (300 článků)

Pod Libeňským mostem ve Vltavě vznikla obří díra. Testují tu, co stavba vydrží

 
Už měsíc pracují odborníci pod Libeňským mostem ve Vltavě. Řeku pod jedním z pilířů obestavěli speciální konstrukcí, ze které odsáli vodu, a nyní hloubí do podloží řeky jámu. Cílem akce je odebrat z pilíře vzorky a zjistit, jak na tom most z hlediska bezpečnosti doopravdy je. Varianty vzejdou dvě: stavbu bude čekat buď rozsáhlá rekonstrukce, nebo bude muset vzniknout zcela nové přemostění. Pracovníci na místě hloubí jímku dnem i nocí.
20.12.2016 16:35 |

podobné články

Výbuch plynové lahve na lodi pod Libeňským mostem zabil muže

 
K výbuchu na lodi, kotvící pod Libeňským mostem v Praze vyjížděly všechny záchranné složky kolem půl třetí ráno. Uvnitř bylo nalezeno torzo těla asi šedesátiletého muže, řekla policejní mluvčí Jana Rösslerová.
04.06.2013 11:50 |

podobné články

Vakcíny Johnson & Johnson je málo, čekatelů hodně

 
V Česku se konečně začalo očkovat jednodávkovou vakcínou od firmy Johnson & Johnson (J&J). Americkou očkovací látku zatím dostalo 277 lidí. S rozvozem prvních 14 400 dávek začal distributor už minulý týden, do některých ordinací se vakcína dostala teprve v pondělí. Na jednu ordinaci připadá jedno balení o 50 dávkách. I za to jsou praktici šťastní.
27.04.2021 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (300 článků)

Británie začala očkovat vakcínou od firmy AstraZeneca

 
Británie  začala očkovat vakcínou proti covidu-19, kterou vyvinula britská firma AstraZeneca ve spolupráci s Oxfordskou univerzitou.
04.01.2021 12:20 |

podobné články

Při očkování vakcínou proti H1N1 kolabovala žena, zřejmě se bála injekce

 
Při očkování vakcínou proti prasečí chřipce ve Zlíně kolabovala jedna z pacientek. Podle lékařů však šlo spíše o potíže vzniklé kvůli psychice pacientky než o přehnanou alergickou reakci. Žena měla zřejmě strach z injekce, který se projevil přehnanou reakcí.
26.11.2009 16:10 |

podobné články

Lesy Praha: Prostor před libeňským nádražím se zazelená novými pavlovniemi

 
Na příjemnou změnu a svěží prostředí se mohou těšit obyvatelé pražské Libně i cestující z místního vlakového nádraží. Na jaře letošního roku zahájíme kompletní rekonstrukci dvouřadého stromořadí a zeleně u parkoviště před libeňským nádražím. Českomoravskou ulici tak brzy zkrášlí 15 nových stromů pavlovnie plstnaté a prostor rozkvete i novými výsadbami okrasných trav, cibulovin a trvalek.
25.02.2018 22:30 |

podobné články

Jak jsem našel pod mostem polonahou mrtvolu: Svědectví Brita, který pátrá v Praze po zmizelém bratranci!

 
Už přes dva týdny usilovně pátrá s přáteli po svém bratranci, který zmizel na rozlučce se svobodou a od té doby je nezvěstný. Při svém pátrání po Karlu Lawovi (34) učinil jeho příbuzný Steve pod Libeňským mostem děsivý nález – mrtvolu. Blesk.cz popsal, jak zesnulého muže našel.
01.12.2014 15:15 |

podobné články

Podepření Libeňského mostu se chýlí ke konci: TSK začne v sobotu betonovat poslední konstrukci

 
Práce na podepření Libeňského mostu probíhají podle harmonogramu – na holešovické straně už jsou konstrukce vybetonované, v sobotu začne TSK betonovat poslední podpěru pod Libeňským mostem v Praze 8. Co bude s mostem dál, zatím není jasné, tramvaje by se sem ale měly vrátit 3. března.
23.02.2018 16:40 |

podobné články

„Nejlepší vakcínou je virus,“ pronesl prezident. V Brazílii zemřelo už 190 tisíc lidí

 
Nejlepší vakcínou proti koronaviru SARS-CoV-2 je samotný koronavirus, prohlásil ve středu podle agentury EFE brazilský prezident Jair Bolsonaro. Tento politik, který nemoc covid-19 v létě prodělal, už dříve uvedl, že se očkovat nenechá. Brazílie, která má na 210 milionů obyvatel a v této pandemii patří k nejhůře postiženým zemím, zatím žádnou vakcínu neschválila. Jako první z Latinské Ameriky dnes začnou proti covidu-19 očkovat Mexiko a Chile.
24.12.2020 15:10 |

podobné články

Tomu, co plánuje udělat s Libeňským mostem Babišův pražský lídr Stuchlík, neuvěříte

 
Libeňský most v Praze je celé roky v katastrofálním stavu a v současné době mu dokonce hrozí demolice. Objevují se ale i iniciativy a aktivity brojící za zachování této „rarity“. Libeňský most je totiž mostem ze 30. let, který je postaven v kubistickém stylu. Kubismus v architektuře je přitom výsostně českou specialitou. Nicméně podle názoru Ministerstva kultury Libeňský most památkou není a město by jej mohlo zbourat. Tento výklad se zase nelíbí památkářům, kteří stanovisko ministerstva napadli.
10.09.2018 14:15 |

podobné články

Babiš: Sputnik a čínská vakcína? Ano

 
Vakcínou od firmy AstraZeneca se i přes doporučení německého Institutu Roberta Kocha a Evropské agentury pro léčivé přípravky nepodávat ji starší populaci budou v České republice očkovat všechny věkové kategorie. „To byly nějaké spekulace… já jsem se ptal na Ministerstvu zdravotnictví a Česká republika tuto vakcínu bude aplikovat pro všechny věkové kategorie,“ oznámil premiér Andrej Babiš (ANO) v pořadu Střepiny televize Nova. Znovu odmítl tvrzení, že by se chystal konec ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO), výhrady však vůči němu má. „Je mediálně nezkušený a je zvyklý na jiné prostředí, než je v politice a v médiích,“ vyjádřil se o Blatném. A prozradil též, zdali se u nás bude očkovat čínskou či ruskou vakcínou. Ve věci se již prý angažovala i německá kancléřka Angela Merkelová.
01.02.2021 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22538 článků) , Angela Merkelová (2740 článků)

Babiš: Česko bude dále očkovat vakcínou AstraZeneca

 
Česko bude dál očkovat proti covidu-19 vakcínou AstraZeneca, řekl při odletu na dnešní návštěvu Rakouška novinářům premiér Andrej Babiš. Vyplynulo to podle něj z dnešního jednání vládní rady pro zdravotní rizika.
16.03.2021 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22538 článků)

Světoznámý režisér se nechal očkovat ruskou vakcínou Sputnik. A toto vzkázal na Západ

 
Americký režisér Oliver Stone se nechal očkovat ruskou vakcínou. Píše o tom server Echo24.cz. Stone, jenž je dlouhodobým příznivcem Ruska a jeho hlavy státu Vladimira Putina, nechápe, proč ji Západ ignoruje.
15.12.2020 18:36 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3645 článků) , Oliver Stone (90 článků)

Většina Čechů by se proti covidu očkovat nedala. Hrůzu mají zejména z ruské a čínské vakcíny

 
Očkovací vakcíně proti koronaviru nevěří většina Čechů. Očkovat by se nedalo 66 % veřejnosti. Významnou roli v tom hraje i její původ; zatímco německou vakcínu by si lidé do sebe „vpravit“ nechali a někteří by snesli i americkou, od ruské anebo od čínské by raději dali ruce pryč. Nechuť se očkovat koronavirovou vakcínou vyplývá z říjnového průzkumu agentury STEM/MARK.
16.10.2020 21:40 |

podobné články

Autobus MHD se zasekl pod mostem, řidič přehlédl značku!

 
Na brněnském vlakovém nádraží Královo pole se ve středu doslova zasekl autobus MHD pod mostem. Řidič se tam s vozem nevešel do povolené výšky vozidla a zůstal pod mostem viset.
14.12.2016 19:45 |

podobné články

Václav (66) žije pod mostem a neměnil by: Pere si, vaří si, sprchuje se v „azyláku“

 
Život bez domova je pro mnoho lidí nepředstavitelnou situací, naopak ale realitou pro Václava Šímu (66), který už 11 let žije pod Hlávkovým mostem v Praze. Hrdina, který zachránil už několik lidských životů, se pro Blesk.cz rozpovídal o tom, jaké to je fungovat bez střechy nad hlavou. Václav si u Vltavy v centru metropole pere, myje se, vaří a ještě obstarává psa. Kde bere vodu a proč po něm stříleli?
28.07.2017 05:40 |

podobné články

Panika na mostě v Praze: Našli pod ním funkční granát!

 
Pražany vyděsil explozivní nález pod Libeňským mostem. Kolemjdoucí tam našel funkční granát. Na místo se okamžitě přijeli policisté s pyrotechnikem. Místo muselo být kvůli hrozbě výbuchu vyklizeno.
11.10.2014 12:40 |

podobné články

Nechat se očkovat ruskou vakcínou? Neznám nikoho takového. Vzpomeňte si na Pelíšky a lžičky z NDR, varuje oceňovaný komentátor

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) během pátku v Maďarsku jednal se svým protějškem Viktorem Orbánem o zkušenostech Maďarů s ruskou vakcínou Sputnik V a naznačil, že by chtěl zajistit vakcíny bez zásahů Evropské unie. Novinář a komentátor Petr Honzejk však vyjevil, že by ruská vakcína mohla u mnoha lidí v Česku narazit. „Zkušenost mojí generace, že z Ruska nikdy nemůže přijít nic dobrého, je prostě určující,“ píše Honzejk na svém facebooku.
06.02.2021 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22538 článků)