Článek

Iniciativa chce za týden naočkovat třetí dávkou milion lidí, podpořil ji Fiala i Babiš

 
Iniciativa Lékaři pomáhají Česku dnes představila  projekt  Naočkujme milion lidí posilující dávkou za týden a pomozme našim zdravotníkům.
30.11.2021 11:05 |

podobné články

Podobné články

Babiš a Fiala společně podpořili smělý plán: 1 milion naočkovaných Čechů za týden?

 
Iniciativa Lékaři pomáhají Česku v úterý na Úřadu vlády ČR představila projekt s názvem „Naočkujme milion lidí posilující dávkou za týden a pomozme našim zdravotníkům“. Cílem akce je snížit tlak na nemocnice, které v posledních dnech čelí velkému náporu pacientů s onemocněním covid-19. Iniciativa vyzvala ambulantní lékaře, aby se zaregistrovali a nabídli několik hodin ordinační doby ve svých ordinacích k očkování. Za týden je podle nich možné podat až milion třetích dávek.
30.11.2021 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24456 článků) , Petr Fiala (3702 článků)

Babiš se nechá naočkovat třetí dávkou

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) se nechá naočkovat třetí dávkou vakcíny proti covid-19. Řekl to v pátek v předvolební debatě na České televizi.
24.09.2021 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24456 článků)

Nový projekt: Naočkujme milion lidí posilující dávkou za týden

 
Iniciativa Lékaři pomáhají Česku dnes na Úřadu vlády ČR představí projekt Naočkujme milion lidí posilující dávkou za týden a pomozme našim zdravotníkům. Cílem akce je snížit tlak na nemocnice, které v posledních dnech čelí velkému náporu pacientů s onemocněním covid-19.
30.11.2021 06:35 |

podobné články

Očkování třetí dávkou vakcíny začíná. První na světě ji nabídne Izrael lidem nad 60 let

 
Izrael nabídne přeočkování třetí dávkou vakcíny proti covidu-19 od společností Pfizer a BioNTech osobám starším 60 let. Oznámil to ve čtvrtek izraelský premiér Naftali Bennett. Podle agentury AP tak bude Izrael první zemí, která začne očkování třetí dávkou této vakcíny nabízet široké veřejnosti. Jako první bude přeočkován prezident Jicchak Herzog.
29.07.2021 21:50 |

podobné články

Válkův skandál s třetí dávkou pro děti. SÚKL ji nedoporučuje, ale ministr si postavil hlavu

 
Státní ústav pro kontrolu léčiv prozatím nedoporučil očkování dětí třetí posilující dávkou vakcíny proti nemoci covid-19 od společnosti Pfizer. A to s odůvodněním, že prozatím neexistuje dostatek dat, která by ukázala, jak v této věkové skupině, především 12 - 15 let, vakcína funguje. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) přesto očkování dětí od dvanácti let třetí dávkou jednoznačně podporuje.
11.02.2022 08:05 |

podobné články

Babiš: Interval přeočkování 3. dávkou se zkrátí, ale ne pro každého

 
Pro lidi od 60 let a chronicky nemocné bude od 1. prosince možné přeočkování třetí dávkou vakcíny proti covidu-19 už po pěti měsících od ukončené vakcinace. Nyní je interval šest měsíců. Ve svém internetovém pořadu Čau lidi to dnes řekl premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Ukončené očkování má v Česku 6,2 milionu lidí, třetí, posilující dávku zatím dostalo zhruba 621.000 lidí. "Pro další věkové kategorie se budeme snažit co nejdříve," řekl Babiš.
21.11.2021 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24456 článků)

„Tady máte milión. Ferrari. Za vakcínu,“ přijede Babiš. A lidi u vody? No, vládo, poslechni si

 
ParlamentníListy.cz se ptaly hlavně dosud neočkovaných, zda je něco donutí se očkovat. Zatím to ale moc nevypadá. „Je léto a situace je zatím dobrá. Straší sice mutací delta, ale zatím se zdá, že nezpůsobuje vážné průběhy nemoci. Naočkovat bych se šel, kdyby se na nás valila mutace s opravdu velkou smrtností. Což se zatím neděje,“ vysvětlil Petr trávící letní den u vody. Motivací pro něj nejsou ani tenisky, které člověk může vyhrát, když se nechá naočkovat v pražském obchodním centru. „To mi přijde jako vtip. Kdybych dostal za očkování ferrari, tak jdu okamžitě. Ale to je samozřejmě nesmysl. A že by za to někdo vyplácel nějaké vyšší finanční částky, je taky nereálné,“ doplnil. Jiný občan se svěřil, že se očkovat nenechá ani za milión, který by mu nabídl premiér Babiš. Není prý ani králík, ani morče.
14.07.2021 14:10 |

podobné články

MHMP: Praha má dostatečné kapacity pro očkování i třetí dávkou

 
V hlavním městě se aktuálně nachází celkem 16 očkovacích center, na kterých je možné nechat se naočkovat bez předchozí registrace. Další místa v Praze s dostatečnou kapacitou potom nabízejí i možnost objednat se přes rezervační systém na přesný termín, který může být už druhý den, a vyhnout se tak dlouhému čekání ve frontách a nežádoucí kumulaci osob na jednom místě. Zástupci Magistrátu hl. m. Prahy, pražské záchranky, hygieny i samotní lékaři dnes veřejně vyzvali ke vzájemné ohleduplnosti mezi lidmi a k očkování, které může zachránit životy a výrazně zmírnit dopady pandemie koronaviru. Pražané by také neměli otálet s očkováním posilující třetí dávkou. Nárok na ní má až do konce roku 209 tisíc osob v metropoli.
25.11.2021 07:40 |

podobné články

Manuál ke 3. dávce proti covidu: Kdo a jak se může registrovat a proč je to třeba?

 
Ode dneška si řada lidí PCR i antigenní testy musí hradit sama. Díky tomu už v minulých dnech vzrostl zájem nejen o testování hrazené pojišťovnami, ale i o očkování prvními dávkami vakcín. Podle ČTK vzrostla také poptávka po přeočkování 3. dávkou. Ke včerejšímu dni naočkovali zdravotníci 3. dávkou přes 200 tisíc lidí. Na očkování posilující dávkou mají nárok všichni, kdo mají 6 měsíců od poslední dávky očkování, tedy od dokončeného schématu očkování. Proč je nutné jít na třetí dávku? A jak se k očkování objednat?
01.11.2021 05:20 |

podobné články

Fiala vedle Babiše: Shodu našli v očkování!

 
Očkujte se! To včera společně prohlásili dva čeští premiéři, a to Andrej Babiš (67, ANO) v demisi a designovaný Petr Fiala (57, ODS). Oba podpořili lékařský projekt Naočkujme milion lidí za týden třetí dávkou.
01.12.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24456 článků) , Petr Fiala (3702 článků)

Očkování třetí dávkou bude od 20. září, řekl Babiš

 
Očkování třetí dávkou začne v Česku 20. září, řekl v neděli premiér Andrej Babiš (ANO). Bude se týkat lidí nad 65 let, obyvatel léčeben dlouhodobě nemocných či domovů pro lidi se zdravotním postižením.
29.08.2021 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24456 článků)

Světlo na konci tunelu? Naočkováno je v Česku už přes milion lidí! Alespoň jednou dávkou

 
Alespoň jednu dávku vakcíny proti nemoci covid-19 zatím dostal v Česku víc než milion lidí, obě potřebné dávky má 371 235 obyvatel. Od konce prosince, kdy se v zemi začalo očkovat, podali zdravotníci dohromady téměř 1,38 milionu dávek, minimálně jednou dávkou bylo k pondělnímu večeru očkováno přesně 1 007 422 lidí. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. V Česku žije zhruba 10,7 milionu obyvatel.
23.03.2021 08:50 |

podobné články

Tajná dohoda mezi Pfizerem a vládou: Třetí dávka vakcíny může být v Izraeli obratem

 
Firmy Pfizer a BioNTech, které vyrábějí vakcíny proti covidu-19, začnou Izraeli okamžitě dodávat další vakcíny, pokud se země rozhodne začít obyvatele očkovat třetí dávkou. Podle izraelské televize jde o tajnou dohodu, k níž přispělo jednání premiéra Naftaliho Bennetta s šéfem Pfizeru Albertem Bourlou. Izrael od minulého týdne očkuje třetí dávkou lidi se sníženou imunitou, očkování zbylé populace ministerstvo zdravotnictví zatím nepovažuje za nutné a trvá na tom, že dvě dávky očkování jsou dostatečnou ochranou.
20.07.2021 12:00 |

podobné články

„Neočkujte jen vyvolené.“ Imunolog radí odsunout druhou dávku a varuje před zmarem

 
Rizikovou populaci je třeba podle imunologa Vojtěcha Thona z centra RECETOX Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity Brno a AKIMED okamžitě naočkovat první dávkou vakcíny proti nemoci covid-19, očkování druhou dávkou při nedostatku vakcín nedává smysl. Společnost lze jen tak během osmi či deseti týdnů vyvést z nejhoršího, v opačném případě se s následky bude potýkat ještě měsíce, řekl Thon v rozhovoru pro ČTK.
10.02.2021 07:25 |

podobné články

Studie: Kombinace vakcín zabírá víc

 
Lidé, kteří se nechají naočkovat nejprve jednou dávkou vakcíny AstraZeneca a poté jednou dávkou preparátu Pfizer/BioNTech, vykazují silnější imunitní reakci než ti, kteří dostali dvakrát stejnou očkovací látku.
12.06.2021 12:00 |

podobné články

Premiér Babiš: Šel jsem příkladem a nechal se naočkovat třetí dávkou

 
Komentář na facebookovém profilu ke třetí dávce očkování proti koronaviru
14.10.2021 16:15 |

podobné články

Izrael nabídne veřejnosti třetí očkovací dávku - jako první na světě

 
Izrael nabídne přeočkování třetí dávkou vakcíny proti covidu-19 od společností Pfizer a BioNTech osobám starším 60 let. Bude tak první zemí, která začne očkování třetí dávkou této vakcíny nabízet široké veřejnosti. Jako první bude přeočkován prezident Jicchak Herzog.
29.07.2021 20:40 |

podobné články

MeSES radí: S třetí covidovou dávkou rovnou píchejte i očkování proti chřipce

 
Od 20. září se v Česku začne očkovat třetí dávkou vakcíny proti covidu-19, lidé si budou moci posilující dávku očkování dát nejméně osm měsíců po své poslední dávce. Mezioborová skupina pro epidemické situace (MeSES) vedená epidemiologem Petrem Smejkalem nabádá, aby byla lidem v rámci podání třetí dávky dána rovnou i vakcína proti sezónní chřipce. „Bezpečné a účinné,“ zaznívá od poradní skupiny.
30.08.2021 17:10 |

podobné články

Druhá dávka Pfizeru po třech týdnech pro děti a nově registrované. Lidé s termínem „ostrouhají“

 
Lidé, kteří se registrovali k očkování a ještě nemají vybraný termín, budou mít od čtvrtka 15. července mezi první a druhou dávkou očkování proti covidu-19 odstup 21 dní místo dosavadních 34 dní. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) dnes na dotaz ČTK řekl, že termín se zkrátí také všem dětem, které jsou zaregistrovány k očkování nebo už očkovány první dávkou. Lidé s již zarezervovaným termínem očkování nebo podanou první dávkou si termín měnit nemohou.
12.07.2021 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1782 článků) , Adam Vojtěch (1379 článků)