Článek

Iniciativa 21: Dezinformace státu ignorujeme, píše Úřad vlády. Ministr zdravotnictví Válek může v “zájmu státu” bezostyšně lhát

 
Bezmocnost vládního zmocněnce pro dezinformace Michala Klímy: nemá kompetence k prošetření ministrových lží, natož k jejich zastavení .
21.06.2022 11:55 |

podobné články

Podobné články

Covid vleze na seniory. Honem, očkovat! Válek prosil

 
Hosty první hodiny Otázek Václava Moravcei byli ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09), stínový ministr zdravotnictví za ANO Julius Špičák a exministr zdravotnictví za ČSSD Svatopluk Němeček. Válek upozornil, že příští středu bude počet pozitivních 80 tisíc denně, ale pak se bude situace lepšit. Zásadní problém je podle něj v tom, že covid se začne posouvat opět mezi nejstarší populaci. V jednu chvíli Válek z televize pozdravil svou těhotnou dceru. „Já se omlouvám, Aničko, zdravím.“ Špičák znovu a znovu volal po povinném očkování.
23.01.2022 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Němeček (388 článků) , Julius Julius (80 článků)

Vatové tyčinky používáme každý den, ale jsou nebezpečné. Proč ignorujeme varování na obalu?

 
Snad každý z nás používá staré dobré uchošťoury. Ušní maz nám totiž neustále otravuje život. Nejjednodušší způsob, jak se ho zbavit, je právě vatovými tyčinkami. Ale také ten nejhorší. Na obalech nás pořád dokola varují, že jsou nebezpečné. Proč to pořád ignorujeme?
04.05.2016 10:05 |

podobné články

Frackovo okénko: Písařík? Ubožák, co by se měl od rovného Vojtka učit aneb jak udělat z matky svého dítěte totální krávu!

 
V bulváru platí zlaté pravidlo - když máš máslo na hlavě, nesmíš lhát. Zapírat se, sypat si popel na kštici, spáchat sebevraždu, cokoli je lepší než lhát. Zejména v případech typu Kolář, kdy se navíc lhát snaží ten, kdo nemá intelektuálně ani na to, pochopit, proč lhát nemá! Je to bohužel případ i Martina Písaříka, nad jehož výroky v dnešním textu na blesk.cz nevím, zda si zapálit jointa, nebo se rozbrečet.
09.03.2015 20:21 |

podobné články

Osobnosti: Martin Písařík (188 článků)

Krotit covid po Vojtěchovi bude nový ministr. Adept Válek je pro změnu u antigenních testů

 
Pokud by se na tom předsedové stran vznikající vládní koalice shodli, poslanec Vlastimil Válek (TOP 09) by nabídku na post ministra zdravotnictví přijal. Válek už ve čtvrtek mluvil s končícím ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO) a plánuje také telekonferenci se zástupci ministerstva zdravotnictví, na které společně proberou aktuální vývoj epidemie covidu-19. Informace pak chce předat takzvanému AntiCovid týmu koalice Spolu. Válek to ve čtvrtek řekl ČTK.
14.10.2021 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1782 článků) , Adam Vojtěch (1379 článků)

Dekonspirace: Prague Security Studies Institut

 
„Dezinformace jako byznys: Firmy nevědomky financují weby šířící dezinformace, Vliv autoritativních režimů ve střední Evropě, Experti navrhují 21 doporučení pro zlepšení komunikace českého státu, Koho by volili čeští dezinformátoři?, Dezinformační weby brojí na volby – všímají si kvality potravin a migrace, Terčem dezinformačních webů bylo v minulém týdnu české členství v EU, Dezinformace a senátní volby, Jak chránit Evropský parlament před autoritářskými vlivy?, Důsledky Vrbětic – jak reagovat na stupňování hybridního působení.“ Tato a podobná témata tvoří podstatnou náplň veřejných výstupů a vystoupení organizace s anglickým názvem Prague Security Studies Institut (PSSI). Jak je na první pohled vidět, je to další základna pro boj s vnitřním i vnějším nepřítelem, šířícím zde údajné konspirace, dezinformace a nepravdy, čímž škodí rozvoji liberální demokracie, nejvyššího stadia ve vývoji lidské společnosti pod velením USA a EU.
05.08.2021 10:25 |

podobné články

Filmový hrob: osudy mnoha představitelů Hvězdných válek skončily hereckou smrtí

 
Snad jen málokdo od nejnovějšího dílu Hvězdných válek očekává kasovní nebo kritický neúspěch. Síla se probouzí má nastartovat novou trilogii, ale i pomoct vdechnout životu antalogii dalších filmů z předaleké galaxie. Ne vždy byl však sukces Hvězdných válek pro všechny dobrou zprávou. Minimálně řada herců z původní trilogie i prequelů totiž popularitě navzdory skončila kariérně na bodu mrazu. Výjimečně se filmy podepsaly i nad tragickým osudem jejich životů. V předvečer premiéry sedmého filmu z Hvězdných válek je tak dobré si na jejich příběhy po konci Hvězdných válek připomenout, že očekávání mají mnohdy velmi ironická zakončení. 
16.12.2015 16:00 |

podobné články

Krmení bumbrlíčka na Kavčích horách. Stávka co jde na ruku řediteli, to nikde jinde neuvidíte, tuší Žantovský

 
TÝDEN V MÉDIÍCH S velkou pompou předstoupit před národ a jedním slůvkem nezmínit kauzu, která zmítá druhým nejsilnějším vládním uskupením, dokázal uprostřed týdne premiér Petr Fiala. Tím jen připomněl starou americkou manipulační techniku, o níž byl natočen vynikající film s Dustinem Hoffmanem. V pravidelném přehledu mediálních zajímavostí však Petr Žantovský soustředil pozornost na bumbrlíčka z Kavčích hor a také na to, co zjistila Iniciativa 21 dotazem na Úřadu vlády. Z odpovědi je patrné, že zatímco ministr může bezostyšně lhát, běžný občan může skončit za mřížemi.
25.06.2022 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Dustin Hoffman (74 článků) , Petr Fiala (3702 článků) , Dustin Hoffman (6 článků)

Válek chce konec opatření v Česku nejpozději 1. dubna: Přeje si předcovidové Velikonoce

 
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) chce, aby nejpozději 1. dubna byla uvolněna téměř všechna protikoronavirová opatření. Respirátory by mohly být povinné v menší míře než dosud. Řekl to na dnešní tiskové konferenci ve Sněmovně po schválení novely pandemického zákona. Na jednání vlády chce Válek příští týden předložit návrh postupného uvolňování opatření. Válek uvedl, že by chtěl mít již předcovidové Velikonoce.
18.02.2022 14:30 |

podobné články

Pandemický zákon: Jak má Válek rozdané karty? Naběhl si a dostal facku, říká politolog

 
Pokud nebude pandemický zákon, budu muset žádat o nouzový stav. Tím včera v Senátu hrozil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Jenže ani tato slova senátory nepřesvědčila a novela neprošla. Rozruch však vzbudila i aférka kolem fotky, na které hrál ministr Válek v senátní lavici karty. Podle politologa Jana Kubáčka si tím zbytečně naběhl, byť se senátoři pustili zveřejněním fotky na velmi tenký led a následně se i káli a Válkovi omlouvali. Při projednávání novely však dostal Válek v Senátu facku, míní Kubáček. Poučí se z ní?
11.02.2022 11:40 |

podobné články

Musíme Romům najít lokalitu, kde budou moct vést svůj způsob života. Mimo Prahu, dodal rychle Válek

 
V nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News diskutoval ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) s poslancem a záchranářem Jiřím Maškem (za ANO). V Česku momentálně pobývá přes 300 tisíc válečných uprchlíků z Ukrajiny. Válek ujišťoval, že se vše zvládne. „Já mohu garantovat, že se nestane, aby pro české občany nebyl k dispozici jakýkoliv lék nebo jakákoli péče,“ zdůraznil Válek. Ale v prvé řadě žádal své spoluobčany, aby měli pochopení i pro romské uprchlíky z Ukrajiny.
15.05.2022 12:35 |

podobné články

Válek ze Spolu odmítl pomoci v boji s covidem. „Nejsem členem vlády,“ brání se

 
Na pondělní jednání rady vlády pro zdravotní rizika dostal opět pozvánku i kandidát TOP 09 na ministra zdravotnictví Vlastimil Válek. Účast ale odmítl, uvedl na Twitteru. Zdůvodnil to tím, že není členem vlády, aby se mohl podílet na rozhodování v této oblasti. Podle něj by se epidemie covidu-19 měla řešit odborně a nabídl odborníkům, aby se zúčastnili jednání AntiCovid týmu koalice Spolu. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) je to škoda, že se Válek nezúčastnil.
25.10.2021 11:00 |

podobné články

Válek se vzdal kvůli křeslu ve vládě firmy školící lékaře. Podnikání převzal syn

 
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) ukončil podnikání ve firmě Avtokrat Consult, která pořádá školení lékařů. Novým majitelem a jednatelem brněnské firmy se stal ministrův syn Vlastimil Válek mladší, upozornil dnes server Deník N. Podnikatelskou činnost členům vlády zakazuje zákon o střetu zájmů.
06.01.2022 22:55 |

podobné články

Díky uprchíkům se zdravotnictví zlepší i pro české občany, tvrdí ministr Válek. U Moravce ohlásil další rozvolnění

 
Podle některých odborníků může pomoc válečným utečencům z Ukrajiny okupované ruskými vojsky přinést destabilizací systému v ČR, především toho zdravotního. O tom, jak Česko může pomoci lidem prchajícím z Ukrajiny, diskutovali v nedělních Otázkách Václava Moravce v ČT ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09), poslankyně Iveta Štefanová (SPD) a předseda Sdružení praktických lékařů (SPL) Petr Šonka. Ministr zdravotnictví oznámil další rozvolnění.
10.04.2022 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (1003 článků)

Díky uprchlíkům se zdravotnictví zlepší i pro české občany, tvrdí ministr Válek. U Moravce ohlásil další rozvolnění

 
Podle některých odborníků může pomoc válečným utečencům z Ukrajiny okupované ruskými vojsky přinést destabilizaci systému v ČR, především toho zdravotního. O tom, jak Česko může pomoci lidem prchajícím z Ukrajiny, diskutovali v nedělních Otázkách Václava Moravce v ČT ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09), poslankyně Iveta Štefanová (SPD) a předseda Sdružení praktických lékařů (SPL) Petr Šonka. Ministr zdravotnictví oznámil další rozvolnění.
10.04.2022 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (1003 článků)

Válek posílá do boje s pandemií matematičku i etika. Nový institut má řešit opatření i dopady

 
Lékaři, epidemiologové, virologové, matemička i etik. Tyto profese najdeme v Národním institutu pro zvládání pandemie (NIZP), který dnes představil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP09). Institut bude vytvářet odborná stanoviska k řadě věcí, které souvisí s epidemií covid-19, a obsahuje několik skupin. Odborníci z prestižních univerzit a dalších institutů radí vládě již delší dobu. Nyní budou mít k dispozici „celý barák“ ministerstva zdravotnictví, jak řekl Válek.
06.01.2022 17:10 |

podobné články

Lipavský: Pozor na ruské dezinformace. I „stažení jednotek“ je dezinformace

 
Ministerstvo zahraničí připravuje další zdravotnickou pomoc Ukrajině ve výši deseti milionů. Na tiskové konferenci po dnešním jednání krizového štábu Ministerstva zahraničí to dnes řekl ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). Ministerstvo podle něj zřizuje dvě pracovní skupiny, jedna se bude zabývat vyhodnocováním situace na Ukrajině, druhá humanitární pomocí a její přípravou. Dnes nebo v pondělí chce úřad vydat aktualizované doporučení k cestování na Ukrajinu, jeho znění úřad dopracovává. Ministr opětovně Čechy vyzval, aby do země necestovali.
20.02.2022 20:10 |

podobné články

Válek o rozvolnění v Česku: „Jaro chci přivítat v normálu!“ Fiala vidí naději

 
Denní přírůstky nakažených v Česku dál rostou, počty hospitalizovaných se však daří držet na uzdě. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) nejprve v e středu po jednání vlády a pak také ve čtvrtek ve Sněmovně mluvil o odhadech do následujících týdnů. A zmínil i to, kdy by mohlo dojít k rozvolnění v Česku. Počty nakažených podle Válka porostou dál, vrcholit by měly příští týden. V polovině února by v případě tohoto vývoje bylo možné omezit, případně zcela zrušit testování v zaměstnání a ve školách, míní Válek. A zmínil rozvolnění buď od 1. března, či od 1. dubna. Nadějně vidí situaci i premiér Petr Fiala (ODS), který však dodává, že se s covidem musíme naučit žít.
26.01.2022 23:30 |

podobné články

Nahlásili Válka Klímovi. Přišlo lejstro. Zmocněnec nemůže vůbec nic

 
Po zveřejnění výzvy k nahlašování dezinformací se některé spolky činily a začaly zmocněnci pro dezinformace nahlašovat lži. Ovšem ty vládní. Nyní jim přišla odpověď. A to, že není v kompetenci zmocněnce zahájit prošetřování výroků členů vlády. Iniciativa 21, která dezinformace nahlásila a jejímž členem je např. profesor Beran, tak konstatuje, že zmocněnec je naprosto bezzubý.
21.06.2022 14:55 |

podobné články

Svrčinová jako hlavní hygienička skončí? Budoucí ministr Válek z ní chce udělat „výživářku“

 
Budoucí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) nepočítá s Pavlou Svrčinovou na postu hlavní hygieničky. Budoucí šéf resortu v nedávném rozhovoru pro Blesk Zprávy naznačil první možné personální kroky, které hodlá podniknout po svém jmenování. Jeden z nich se týká právě současné hlavní hygieničky, tou dobou nakažené covid-19. Svrčinová by měla mít nově na starosti koordinaci zdravé výživy v Česku, čemuž podle budoucího ministra rozumí nejvíc. Válek zároveň nevyloučil, že po třetí dávce bude u někoho potřeba i čtvrtá dávka vakcíny.
21.11.2021 05:15 |

podobné články