Článek

Imunolog Šinkora, který nazval covid „nová hnusná rýma“: Virus se s námi sžívá, hnusná fáze končí. Očkovat, ale venku odložit roušky

 
Virus se už s námi sžívá a brzy tu hroznou fázi ve spolupráci s naší imunitou ukončí sám. A my budeme zírat, že je to pryč. Nejdůležitější je, že klesají počty pacientů v nemocnicích. Očkování zachrání desítky tisíc seniorů, virová nálož klesne a zůstane jen rýma. Už nebude hnusná. Takový vývoj nemoci COVID-19, kterou označuje za novou hnusnou rýmu, očekává imunolog Jiří Šinkora. O svou dávku vakcíny se nebude hlásit, dokud nebudou naočkovaní všichni rizikoví, protože je prokazatelně imunní. Kdyby to jako imunolog udělal bez donucení, zradil by sám sebe.
30.04.2021 08:35 |

podobné články

Podobné články

Vědec Šinkora: Prodělali covid? Mohou dostat znovu, ale lehký průběh. Očkovat je? Plýtvání

 
Imunolog Jiří Šinkora v rozhovoru pro Českou televizi konstatoval, že další vakcína, která čeká na schválení - tentokrát od společnosti Moderna - bude vakcínou bezpečnou. Prozradil také, zda má smysl nechat se očkovat i v případě, že už lidé onemocnění covid-19 prodělali. Nevynechal ani otázku očkování dětí.
07.01.2021 08:40 |

podobné články

Covid: Protilátky na celý život? Imunolog Šinkora a info, které může vše změnit

 
O délce doby přetrvávání protilátek po prodělání nemoci covid-19 se v posledních měsících vedly dlouhé debaty. Ministerstvo zdravotnictví ve čtvrtek oznámilo, že zvažuje prodloužení doby po prodělání covidu na půl roku. „Plán ministerstva je málo ambiciózní. Tento čas je příliš krátký,“ komentuje pro ČT24 imunolog Jiří Šinkora. Imunita by se podle jeho názoru mohla protáhnout i na několik let. Je prý třeba posilovat přirozeně imunitní systém a obranyschopnost organismu tím, že dojde o opakované infekci, čemuž výrazně brání právě nošení roušek.
14.05.2021 14:50 |

podobné články

Seniorům jde o život. Řešení? I Sputnik, hlavně rychle, říká imunolog Šinkora. Největší chyba se stala už v létě, mladí se bavili

 
ROZHOVOR Přesně před týdnem si imunolog Jiří Šinkora vezl ze služebního pobytu v Bulharsku den starý negativní PCR test a měl otestovanou perfektní buněčnou imunitu. Po příletu se však musel izolovat, než podstoupil další, a dozvěděl se, že je pochopitelně negativní, neboť je imunní. Považuje to za další důkaz bezmyšlenkovitých opatření v naší zemi. Kdyby mohl rozhodovat, nakoupil by vakcínu Sputnik V na tolik očkování, kolik zvládneme za měsíc, a nabídl ji těm ohroženým, kteří se pro ni rozhodnou ze strachu anebo proto, že chtějí žít normální život i za cenu přijatelného rizika.
19.02.2021 10:40 |

podobné články

Pošlou sem další viry. Když vidí naši hysterii. Expert má obavu

 
Kdo tohle Babišovi nakukal. O ničem takovém jsem neslyšel, reagoval pro ParlamentníListy.cz imunolog Jiří Šinkora na myšlenku předsedy vlády, že proti covidu-19 se budeme muset očkovat pravidelně. A má obavu. „Nelze ani vyloučit, že se nějací šílenci z hysterického chování západní civilizace poučili a budou nám sem pravidelně posílat další a další koronaviry, které musí být, stejně jako SARS Cov-2, natolik mírné, aby své hostitele většinou nezabíjely, ale zas dostatečně nakažlivé, což koronaviry ze své podstaty jsou,” uvedl Šinkora.
14.04.2021 04:45 |

podobné články

Vakcína je pro staříky. Děti nechte být! Jasný vzkaz státu

 
Většina epidemiologů, imunologů a dalších odborníků se shoduje v tom, že nechat se očkovat proti novému typu koronaviru je dobrý nápad. Ideální by prý bylo, aby se nechalo očkovat na 60 procent populace. Hlavní hygienička Jarmila Rážová k tomu poznamenala, že očkování bude sice dobrovolné, ale lidé budou motivováni k tomu, aby se nechali očkovat. Imunolog Jiří Šinkora však nabídl na očkování zcela jiný pohled. „Budu velmi stručný. Vakcína proti SARS Cov-2 je pro staříky,“ uvedl.
30.11.2020 08:45 |

podobné články

Napáchal škodu. Covid: Vědec omastil kolegu. Konkrétní zkušenost

 
Vědec, imunolog Jiří Šinkora promluvil. Vládou zaváděné, ekonomiku devastující, neřízené promořování podle něj nikam nevede a stálo životy tisíce lidí. Šinkora je navíc přesvědčen, že spoustu dalších osudů zdevastovalo a nenávratně poškodilo mladou generaci. „Řešení tu bylo, ale šanci jsme propásli.“ Co si myslí o současné mediální hvězdě, zastánci lockdownů, imunologovi Hořejším? Pozice přestárlého rádoby humanisty! Důchodce, co se nechá uplácet vládou! Poškodili jsme mladé, zaděláváme si na mezigenerační konflikt?
08.12.2020 13:56 |

podobné články

Covid? Přestárlá populace, to je problém. Vědec promluvil

 
Imunolog Jiří Šinkora se rozepsal na svém facebookovém profilu ohledně vakcíny a také ohledně současného typu koronaviru. "Pokud tento koronavirus potřebuje k navození populační (nesnáším slovo stádní) imunity vakcínu, tak jak to bylo při sžívání se s předchozími 4 koronaviry, které se podle všeho svými vlastnostmi od SARS Cov-2 vůbec neliší? To šlo nejspíš úplně přirozeně i bez vakcín," poznamenává Šinkora.
21.12.2020 11:10 |

podobné články

Vědci se s tím nemažou: Ohrožení důchodci. Plýtvání vakcínou. Dvacet tisíc mrtvých. Co dvacet, rovnou sto

 
Kdo se naočkuje, ten nemůže šířit onemocnění, tvrdil na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Blatný. Ale odborné instituce nesouhlasí. Imunologové také ne. „Oficiální dezinformace,“ ozval se imunolog Jiří Šinkora. Ten také vládu vypeskoval, že očkuje zdravotníky, ačkoliv by měla očkovat důchodce. Počet obětí podle něho vzroste nad 20 tisíc a v létě už nebude očkovat koho. Ale to ještě nic není proti předpovědím Jaroslava Flegra...
06.01.2021 15:05 |

podobné články

„Pane ministře, odstupte.“ Imunolog se obul do Blatného i kvůli Chebu, další si přisadil

 
Jan Blatný (za ANO) by měl jako ministr zdravotnictví skončit. Je o tom přesvědčený imunolog Zdeněk Hel z Alabamské univerzity, který Blatného zkritizoval za odmítání německé pomoci pacientům z nemocnice v Chebu. Další imunolog Václav Hořejší pak pro Českou televizi uvedl, že je pro něj ministr „odkecanej“ a důvěra Čechů v úřadu zcela promarněná. Twitter ministerstva zdravotnictví útoky na svého šéfa, který ve čtvrtek přiznal nefunkčnost stávajících opatření, odmítl a bagatelizoval.
04.02.2021 22:35 |

podobné články

„Těch pár mladších nestojí za řeč.“ Imunolog: Děti neočkujte! A za toto by Babiš nesl odpovědnost

 
ROZHOVOR Bez očkování je ztracena část nejstarší populace a bude to vždycky tak, když se objeví nový virus podobného typu. A že se budou objevovat, to už je dnes téměř jasné. Podle imunologa Jiřího Šinkory je SARS-Cov-2 nebezpečný pouze proto, že u nejstarší populace, která nemá z mládí vybudovanou imunitu, může vyvolávat těžší onemocnění a někdy i zabíjet. Těch pár mladších, kteří s ním mají problémy, nestojí statisticky za řeč a hysterické upozorňování na tyto výjimky jen zvyšuje napětí a pocit strachu ve společnosti. A kdo nese zodpovědnost za selhání v očkovací strategii? Všichni tři ministři zdravotnictví a hlavně premiér, účtuje Šinkora.
02.04.2021 04:50 |

podobné články

Imunolog Jaroslav Svoboda: Restrikce cílit na rizikové. Covid se šíří i tam, kde v létě trvaly roušky apod. Zničení malých firem, z toho mám strach

 
ROZHOVOR Přední český imunolog Jaroslav Svoboda se obává dopadů restrikce, kterou vláda nastolila v souvislosti s epidemií onemocnění covid-19. „Já osobně jsem přesvědčený, že měla být cílená na rizikovou populaci, ať už to bylo podle našich odhadů půl miliónu lidí či dle odhadů jiných až dva milióny. Tvrdím, že tato její zacílenost mohla zachránit řadu lidských životů,“ říká v první části rozhovoru pro ParlamentnímiListy.cz. Profesor Svoboda též překvapivě hovoří o „covidové“ situaci v severní Itálii.
03.11.2020 05:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Svoboda (127 článků)

Škodováci můžou sundat roušky. Stěžovali si na pocení i ekzém na obličeji

 
Zaměstnanci automobilky Škoda Auto budou moci odložit roušky, které museli nosit kvůli pandemii koronaviru. Od středy 24. června nemusí nosit roušky uvnitř, pokud je teplota vyšší než 22 stupňů Celsia. Od 1. července bude nošení roušek pouze dobrovolné, uvedl dnes týdeník Škodovácký odborář. Od 1. července budou moci roušky odložit lidé v celé České republice, zůstanou jen v rizikových oblastech.
25.06.2020 14:45 |

podobné články

Prázdniny bez roušek: Podle ministra Vojtěcha je budeme moci odložit koncem června

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (33) si myslí, že roušky budeme moci ve vnitřních prostorách odložit na konci června. To se podle něj bude odvíjet od epidemiologické situace. Již od pondělí 25. května nebudou roušky povinné venku, pokud se bude člověk pohybovat jen se členy domácnosti či bude od ostatních ve vzdálenosti více než dva metry.
22.05.2020 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1224 článků) , Adam Vojtěch (952 článků)

Očkovaní v USA nemusí venku nosit roušky, oznámil Biden. Češi se přidali i bez vakcíny

 
Američané plně naočkovaní proti covidu-19 nemusí nosit roušky při pobytu venku, tedy kromě případů, kdy se pohybují v davu neznámých lidí. V návaznosti na aktualizaci doporučení amerického Střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) to v úterý prohlásil prezident Joe Biden. Řekl, že USA učinily v boji s pandemií ohromný pokrok, nicméně před sebou mají ještě dlouhou cestu. Šéf Bílého domu přitom znovu naléhal na Američany, aby se nechali co nejrychleji očkovat. V Česku je uvnitř i venku ochrana dýchacích cest zatím povinná bez ohledu na očkování, nicméně řada lidí vládní opatření k nelibosti ministra zdravotnictví nedodržuje.
27.04.2021 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (474 článků)

Imunolog Svoboda pro PL: Pro zdravé lidi raději Sputnik. A na tento lék se zapomnělo

 
ROZHOVOR Aby se vakcinace proti koronaviru stala v budoucnu pravidelnou záležitostí, musela by být krátká doba přetrvávání specifické buněčné imunity proti novému koronaviru, což zatím nevíme. Nebo by se musely objevit takové mutace viru, proti kterým by doposud užívané vakcíny nechránily. Tak reaguje uznávaný imunolog Jaroslav Svoboda na plány Evropské unie, která se chystá podepsat smlouvu na 1,8 miliardy dávek vakcíny proti koronaviru na roky 2022 a 2023, protože předpokládá, že očkovat proti koronaviru se bude opakovaně. Vyjádřil se i k vakcínám z Ruska a z Číny a k nadějnému léku.
16.04.2021 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Svoboda (127 článků)

Arenberger: Roušky venku bychom v létě mohli odložit

 
Ministr zdravotnictví Petr Arenberger ve čtvrtek na Twitteru uvedl, že v létě by nemuselo být nutné nosit venku roušky. Ve středu ve Sněmovně přitom uvedl, že pokud lidé „budou zlobit”, bude nutné nosit roušky i v létě.
15.04.2021 12:25 |

podobné články

Pozor. I rizikový pacient může mít negativní test na covid. Imunolog varuje před šílenými výsledky

 
Testy, testy, testy. Vidle do nich pořádně hodil zkušený imunolog Ondřej Topolčan se svým týmem z plzeňské fakultní nemocnice, která zkoumala jejich průkaznost, respektive chybovost. Některé výsledky jsou šílené. A pár zjištění díky pacientům, kteří u nás covid prodělali jako první.
17.10.2020 13:05 |

podobné články

Covid u starých: Příroda s tím nepočítala. Proto je to zlé, říká doktor

 
Nemoc covid-19 pravděpodobně prodělalo mnohem víc lidí, než ukazují oficiální statistiky. Toto onemocnění totiž mohl člověk prodělat, i když mu teď v krvi nekolují protilátky. Buňky si virus pamatují a v případě, že se koronavirus znovu objeví, tělo reaguje. Doktor Šinkora se v rozhovoru pro Deník N rozhodl popsat, jak taková buněčná imunita a reakce na setkání s koronavirem vypadá a proč jsou staří lidé ohrožení víc, než mladí. A co provedla globalizace.
16.11.2020 07:35 |

podobné články

Evolučního biologa pozvali na DVTV: Státní orgány vybouchly, úplně neskutečně

 
Když nemáme vakcínu proti koronaviru, měli bychom počítat s tím, že postupem času projde čínský virus většinou populace. To si o čínském koronaviru myslí evoluční biolog Jaroslav Flegr. A časem se z koronaviru stane další rýma. Ale teď to ještě není další rýma, takže bychom podle Flegra měli udržovat karanténní opatření v platnosti.
27.04.2020 15:25 |

podobné články