Článek

Imunolog Hořejší řekl nástupce Blatného, vyčinil vládě i Čechům a fandí Sputniku V

 
Boj proti rychlejší britské mutaci koronaviru je již prohraný. To v rozhovoru pro Blesk řekl molekulární imunolog profesor Václav Hořejší (71). Za největší problém má, že Češi nemají motivaci k testování. A kdyby mělo být po jeho, klidně by očkoval ruskou vakcínou Sputnik V. I když přiznává, že by bylo lepší, kdyby ji schválila Evropská unie.
08.02.2021 05:05 |

podobné články

Podobné články

„Pane ministře, odstupte.“ Imunolog se obul do Blatného i kvůli Chebu, další si přisadil

 
Jan Blatný (za ANO) by měl jako ministr zdravotnictví skončit. Je o tom přesvědčený imunolog Zdeněk Hel z Alabamské univerzity, který Blatného zkritizoval za odmítání německé pomoci pacientům z nemocnice v Chebu. Další imunolog Václav Hořejší pak pro Českou televizi uvedl, že je pro něj ministr „odkecanej“ a důvěra Čechů v úřadu zcela promarněná. Twitter ministerstva zdravotnictví útoky na svého šéfa, který ve čtvrtek přiznal nefunkčnost stávajících opatření, odmítl a bagatelizoval.
04.02.2021 22:35 |

podobné články

Profesor Hořejší, hvězda covidu: Blatného bych nechal vyměnit. S ruskou vakcínou bych na EU nečekal. Stát je slabý a neschopný

 
Imunolog a člen Iniciativy Sníh Václav Hořejší ve Dvaceti minutách Radiožurnálu komentoval dosavadní opatření proti šíření epidemie, která podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) přestala už fungovat. „Kdyby záleželo na mně, tak bych Blatného nechal vyměnit,“ sdělil, že to by zřejmě současné situaci pomohlo. Česko by mělo podle Hořejšího také začít používat ruskou vakcínu Sputnik V co nejdříve a nečekat na schválení Evropskou lékovou agenturou. Náš stát je prý „slabý a neschopný“, protože nedokáže vymáhat dodržování opatření.
09.02.2021 20:50 |

podobné články

Epidemie zřejmě zpomaluje. Jistotou je ale jen úplný lockdown, tvrdí imunolog Hořejší

 
Vypadá to, že epidemie začíná zpomalovat. Potvrdit by to měla data z konce týdne. Novinkám to řekl imunolog z Ústavu molekulární genetiky Akademie věd Václav Hořejší. Uvedl také, že by se měla nyní začít projevovat prvně přijatá opatření. Situaci ale podle něj s jistotou zlepší jedině úplný lockdown, jaký panoval například v Izraeli.
31.10.2020 04:50 |

podobné články

Imunita po prodělaném covidu by měla chránit i před britskou mutací, tvrdí imunolog Hořejší

 
Lidé, kteří v uplynulých týdnech a měsících prodělali onemocnění covid-19 a mají vytvořené protilátky, by měli být po dobu jejich účinnosti chráněni i před agresivnější britskou mutací koronaviru. Novinkám to řekl imunolog Václav Hořejší z Akademie věd České republiky.
29.01.2021 12:17 |

podobné články

Imunolog Hořejší: Hrozí kolaps a politici se hádají o hloupostech. Čím hrozí mutace z JAR?

 
Další opatření jsou nutná, je přesvědčený imunolog Václav Hořejší. Nerozumí tomu, proč se nyní namísto ochrany obyvatel budou dle jeho slov politici „dohadovat o blbostech“. „Připadám si jako v blázinci,“ řekl ve vysílání Radiožurnálu a ČRo Plus profesor a bývalý šéf Ústavu molekulární genetiky Akademie věd ČR. Zároveň zodpověděl důležité otázky týkající se tématu tzv. britské a jihoafrické mutace koronaviru, kolem kterého stále panují nejasnosti, a to zdaleka nejen v mediálním prostoru.
25.02.2021 16:25 |

podobné články

Imunolog Hořejší: Promořování je hazard a chiméra

 
Strategie tzv. kolektivní imunity je chybná a nebezpečná, varuje imunolog Václav Hořejší. O maximální eliminaci koronaviru se musíme snažit především pomocí „chytrých“ epidemiologických opatření. „Vydat se cestou ‚promořování‘ je hazardní,“ upozorňuje ve svém textu pro Lidové noviny.
25.04.2020 13:25 |

podobné články

Ministerstvo průmyslu a obchodu: Ocenění Česká hlava letos získal imunolog Václav Hořejší i společnost VÚTS

 
Nejvyšší ocenění pro vědce v České republice získal za letošní rok imunolog Václav Hořejší, vědci z Akademie věd nebo společnost VÚTS.
01.12.2020 11:00 |

podobné články

Profesor Hořejší nechápe tlak na rozvolňování: Proč to přeháníme s tou svobodou?

 
Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Jan Blatný oznámil, že ve čtvrtek 3. prosince přejde Česko ze 4. epidemického stupně podle systému PES na 3. stupeň. Odborníci za tento opatrný postup kabinet chválí. Imunolog Václav Hořejší zdůraznil, že by na Čechy víc tlačil, aby se nechali testovat. „Já opravdu nechápu, proč to přeháníme s tou svobodou,“ konstatoval Hořejší.
29.11.2020 16:10 |

podobné články

„Drahoš je protežován a Zeman haněn. ČT zprivatizovali. Ať si fandí, ale za svoje peníze!“ Drahošová prozradil, co zřejmě neměla, a je zle

 
ANKETA „Mně se s kravatou Coca-cola nepodařilo být v ČT ani jednu vteřinu!“, „Ať si fandí, komu chtějí, za své peníze!“, „Paní Drahošová prozradila to, co všichni na obrazovce vidí.“ I takto reagovali politici na slova, která podle serveru aktualne.cz měla zaznít od manželky Jiřího Drahoše Evy Drahošové. Ta totiž v reakci na poznámku poslance Výborného o tom, že se mu v ČT podařilo být asi pět minut s plackou „Můj prezident je Drahoš“, než si toho editor všiml, zmínila, že jim Česká televize fandí, jen to nesmějí dávat najevo. Jenže, nemělo by veřejnoprávní médium informovat objektivně a vyváženě? I senátor Jaroslav Kubera se domnívá, že to s nestranností České televize valné nebude už proto, že fandí nekuřákům: „Paní doktorka Králíková je tam věčně.“
20.01.2018 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1143 článků) , Jiří Drahoš (1179 článků) , Jiří Zeman (1280 článků)

„Drahoš je protežován a Zeman haněn. ČT zprivatizovali. Ať si fandí, ale za svoje peníze!“ Drahošová prozradila, co zřejmě neměla, a je zle

 
ANKETA „Mně se s kravatou Coca-cola nepodařilo být v ČT ani jednu vteřinu!“ „Ať si fandí, komu chtějí, za své peníze!“ „Paní Drahošová prozradila to, co všichni na obrazovce vidí.“ I takto reagovali politici na slova, která podle serveru aktualne.cz měla zaznít od manželky Jiřího Drahoše Evy Drahošové. Ta totiž v reakci na poznámku poslance Výborného o tom, že se mu v ČT podařilo být asi pět minut s plackou „Můj prezident je Drahoš“, než si toho editor všiml, zmínila, že jim Česká televize fandí, jen to nesmějí dávat najevo. Jenže, nemělo by veřejnoprávní médium informovat objektivně a vyváženě? I senátor Jaroslav Kubera se domnívá, že to s nestranností České televize valné nebude už proto, že fandí nekuřákům: „Paní doktorka Králíková je tam věčně.“
20.01.2018 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1143 článků) , Jiří Drahoš (1179 článků) , Jiří Zeman (1280 článků)

Nechte lidi žít, řekl rektor UK Zima. Chce být prezident? ptá se profesor Hořejší

 
Imunolog Václav Hořejší ostře zkritizoval rektora Univerzity Karlovy Tomáše Zimu za to, jak se před pár dny vyjádřil ke koronaviru. Zima prohlásil, že je čas přestat lidi strašit, otevřít školy a především mladé lidi nechat žít.
06.01.2021 11:20 |

podobné články

Karanténa? A jak se museli cítit Havel, Uhl a Dienstbier před rokem 1989? Libor Rouček vyčinil nedočkavcům

 
Bývalý místopředseda Evropského parlamentu a europoslanec Libor Rouček vyčinil Čechům, pro které je karanténa už příliš zdlouhavá. A aby ukázal, že tohle je v podstatě ještě „sranda“, nabídl na sociální síti srovnání s utrpením disidentů Václava Havla, Petra Uhla a Jiřího Dienstbiera. V následné diskusi však v souvislosti se zavedením karantény zaznívaly například i obavy z nástupu totality.
25.03.2020 21:51 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5958 článků) , Libor Rouček (256 článků) , Jiří Havel (433 článků) , Petr Václav (908 článků) , Jiří Havel (433 článků)

Novinářka vlepila facku redaktorovi Sputniku. Do dění vstoupil Rozhlas a tamní boss Pokorný dostal taky. Ale libově. Mlask. Mlask. Pouze na PL

 
Dne 23. listopadu vyšel na irozhlas.cz článek, který informoval o incidentu, kdy redaktorka Deníku N Petra Procházková nejdříve vulgárně a poté i fyzicky napadla redaktora Sputniku Vladimíra Frantu. To, jak o situaci irozhlas.cz informoval, se ovšem nelíbilo radnímu ČRo Tomáši Kňourkovi. Ačkoliv ředitel zpravodajství Jan Pokorný a ani šéfredaktor Radek Kedroň v článku problém neviděli, Rada Českého rozhlasu jednoznačně odhlasovala porušení Kodexu Českého rozhlasu.
21.12.2019 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Petra Procházková (165 článků) , Jan Pokorný (154 článků) , Jan Pokorný (13 článků) , Radek Petr (224 článků) , Petr Rada (260 článků)

Imunolog Hořejší: Stydím se za velkou část společnosti. Je tu atmosféra jako za hilsneriády

 
ROZHOVOR Stydím se za to, že velká část české společnosti je nejen lhostejná k utrpení běženců ze zemí rozvrácených občanskými válkami, ale považuje je dokonce za jakési podvodníky a parazity, kteří chtějí vysávat náš sociální systém, ba dokonce za zločince, jejichž hlavním cílem je nás povraždit. To v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz prohlašuje profesor imunologie a signatář výzvy Vědci proti strachu a lhostejnosti Václav Hořejší. Mluví také o zhoubném vlivu vojensko-průmyslového komplexu.
20.08.2015 17:36 |

podobné články

To, co dělá Minář, nemá smysl. Profesor Hořejší naštve demonstranty výroky o EU i o NATO

 
Demonstrace spolku Milion chvilek pro demokracii postrádají opodstatnění, alespoň tak to vidí molekulární imunolog a akademický profesor Václav Hořejší. V rozhovoru pro Český rozhlas Plus uvedl, že důvody, kvůli kterým se protestuje, nejsou natolik závažné a naší zemi to může ve výsledku jedině uškodit. Babišova vláda podle jeho slov funguje dobře.
12.12.2019 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Český (567 článků)

Bude z nás skanzen! Neberte ho vážně! Klausovatí. Hrůza ze Zemanova projevu jela naplno éterem

 
Prezidentův projev pronesený v rámci vánočního poselství zhodnotili v pořadu Pro a proti Českého rozhlasu Plus publicista a molekulární imunolog Václav Hořejší z Ústavu molekulární genetiky Akademie věd ČR a filozof Václav Němec z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy a Filozofického ústavu Akademie věd ČR. Zatímco Němec byl z projevu celkově zklamán a vytýkal prezidentovi jeho slova o demonstracích studentů za klima či o demonstracích spolku Milion chvilek proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO), Hořejší by hlavě státu vytkl pouze jedinou věc. Tou bylo prezidentovo referování o změnách klimatu. „Vyjádření naprostého amatéra, který o problému nic neví, mi připomíná ty, kteří zpochybňují třeba evoluci,“ zhodnotil. A pak se oba vědci rozhodli referovat, co jim v projevu prezidenta naopak chybělo.
27.12.2019 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Český (567 článků)

Vědec udeřil: Promořování? Nesmysl. Smrt starých. Jako ,,čtvrtý pilíř důchodové reformy"

 
Molekulární imunolog Václav Hořejší v Deníku N vysvětluje, proč nesouhlasí s výzvou jedenácti lékařů Univerzity Karlovy v čele s jejím rektorem Tomášem Zimou, kteří volají po návratu k relativně normálnímu životu a rozvolnění karanténních opatření. O potřebě vrátit se k normálnímu životu nepochybuje ani Hořejší, ale kupříkladu koncepci promořování populace považuje za naprosto nesmyslnou.
28.04.2020 14:00 |

podobné články

Pozor, je to jinak! Profesor Hořejší o koronaviru. Optimisté, zbystřete

 
V Prostoru X se objevil imunolog profesor Václav Hořejší. Tématem byl koronavirus. V současné době nejnebezpečnější věc jsou velká shromáždění lidí. „Já si myslím, že se nic nestane, když lidi nebudou moct chodit na fotbal,“ prohlásil a dodal, že by se měl omezit restaurační provoz v blízkých oblastech ohnisek koronaviru. Byl by tedy pro přísnější opatření. O viru v současné době již prý víme dost.
01.07.2020 22:20 |

podobné články

Imunolog Hořejší: Hrozí italský scénář. Je hrozné, že se to tak zanedbalo

 
Podle imunologa z Ústavu molekulární genetiky Akademie věd Václava Hořejšího hrozí v důsledku pozdě přijatých přísných opatření „italský scénář“. Východiskem by byla vakcína, kterou by zavedl jako povinnou aspoň v některých rizikových kategoriích. Ti „hlupáci“, kteří se nechtějí nechat očkovat, ohrožují zdraví ostatních, a hrozí situace přetížení zdravotnického systému, uvedl Hořejší v rozhovoru pro Novinky.
10.10.2020 12:25 |

podobné články