Článek

Ideologie nás iritovala svou disciplínou a kožeností, tvrdil Voskovec

 
Ztratil jsem domov, ale našel svět, říkával Jiří Voskovec. Většinu života strávil mimo vlast a v emigraci také před čtyřiceti lety zemřel. Jestli tam byl šťastný?
15.07.2021 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Voskovec (8 článků)
Podobné články

Filmové premiéry - Markéta Lazarová, Johnny English se vrací, Happy Happy a Můj otec George Voskovec

 
Tento týden má premiéru unikátní digitálně restaurovaná kopie jednoho z nejvýznamnějších děl české kinematografie - Markéta Lazarová. Rowan Atkinson bude řádit ve filmu Johnny English se vrací, do norské rodiny a manželských patálií nás zavede komedie Happy Happy a Libuše Rudinská uvádí do kin dokument Můj otec George Voskovec.
13.10.2011 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Rowan Atkinson (116 článků) , Libuše Rudinská (3 články)

Voskovec a Werich - paralelní touha i nemožnost být spolu

 
Po tři sobotní večery se na ČT 2 objevoval dokument scenáristy a režiséra Aleše Kisila Voskovec a Werich, paralelní osudy. Přibližoval životy legendární divadelní dvojice od roku 1939, tedy od jejich emigrace do USA až do Werichovy smrti v roce 1980.
03.07.2012 15:00 |

podobné články

Šebrle je před závěrečnou disciplínou sedmiboje druhý

 
Roman Šebrle je před závěrečnou disciplínou sedmiboje na halovém mistrovství Evropy v Paříži druhý.
06.03.2011 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Roman Šebrle (382 článků)

Toto je Muž roku 2011! Porotu uchvátil volnou disciplínou

 
Nový Muž roku byl vyhlášen v pátek večer v Náchodě. Stal se jím Martin Gardavský, který porotu pobavil volnou disciplínou. Nejlepším ze Slováků byl podle poroty Jakub Lorencovič.
26.08.2011 23:25 |

podobné články

Nic není na věky: Nápadníkovi Bartošové se rozpadá jeho zářivý psycho oblek

 
Během posledního soudního líčení asi Josefa Rychtáře  (55) iritovala nejen samotná přítomnost jeho životního soka Zdeňka Macury  (39) , ale také jeho špinavé boty . To ale nebyla jediná chybička na jeho vzhledu.
01.04.2014 16:00 |

podobné články

Velký dobrý pro dědice po Jolandě (†55): Miliony synům vědmy, hodně budou někde

 
Někoho to možná překvapí, ale věštkyně Jolanda (†55), která nedávno podlehla krátké intenzivní sérii zdravotních komplikací, neodcházela z tohoto světa rozhodně chudá. Podle její sestry právě naopak, zůstaly po ní miliony a byla na tom tak dobře, že jí prý záviděl celý Děčín. Na nákupy jezdila taxíkem, čímž své okolí iritovala.
11.02.2020 07:01 |

podobné články

Bezbřehý lidskoprávní aktivismus a islám. Dvě cizorodé a pro Evropu nesmírně nebezpečné ideologie, varuje spisovatel Vondruška. Může nás to prý zničit

 
HISTORIE A SOUČASNOST OČIMA VLASTIMILA VONDRUŠKY V Evropě se dnes střetává několik ideologií. Dokud mezi sebou zápasily jen ty původní, evropské, bylo to celkem idylické, protože na to jsou evropské národy zvyklé po staletí. Spisovatel a historik Vlastimil Vondruška upozorňuje, že problém nastal ve chvíli, kdy se do tohoto kadlubu vmísily dvě cizorodé a nesmírně nebezpečné ideologie. Tou první je bezbřehý lidskoprávní aktivismus a tou druhou islám. Pořád je ale dost těch, co nepřiznají, že představa o multikulturalismu je samozřejmě utopie.
02.10.2016 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Vondruška (131 článků)

Nebojím se viru, ale covidismu. Václav Klaus odhalil, co se prý děje „ve stínu covidu“. A Západ? Hroutí se

 
Bývalý prezident Václav Klaus v rozhovoru vysvětlil nebezpečí tzv. covidismu. „Covidismus je zhoubná ideologie, které já se bojím neskonale více než covidu samotného. Ta zhoubná ideologie, covidismus, nás posouvá daleko, daleko do minulosti,“ vylíčil. Pandemie urychlila procesy zkolabování Západu. „Masové restrikce lockdownového typu s koronavirovým šířením nedělají vůbec nic,“ myslí si exprezident.
17.02.2021 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10495 článků)

Šílená genderová ideologie. Chlapečci v šatičkách s panenkami. Okamura varuje před totální hrozbou od Pirátů

 
ROZHOVOR „Piráti jsou ve skutečnosti neomarxisté a že jsou totální hrozbou pro svobodnou společnost a pro náš národ,“ říká předseda SPD Tomio Okamura. Šílená genderová ideologie o pohlaví jako sociálním konstruktu jde proti zdravému rozumu a končí tím, že nabádá chlapečky, aby si hráli s panenkami. A nositeli těchto trendů je právě strana, kterou minulý týden Václav Moravec slavnostně vyhlásil za budoucího vítěze voleb.
21.03.2021 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (646 článků) , Tomio Okamura (2575 článků)

Si Ťin-pching je nejmocnější vládce od dob Mao Ce-tunga. Čínský prezident upevnil moc

 
Delegáti končícího komunistického sjezdu Číny v úterý schválili zařazení ideologie prezidenta Si Ťin-pchinga do stanov strany. Agentura Reuters poznamenala, že Si tak značně upevnil svou moc, neboť ideologie žádného jiného vůdce během jeho úřadování s výjimkou Mao Ce-tunga do stanov nebyla zahrnuta. Čínu tak čeká „nová éra“.
24.10.2017 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Mao Mao (73 článků)

Boj za ženská práva začíná mít všechny znaky vládnoucí ideologie. Český senátor je zděšen tím, co se děje

 
Tenistka Serena Williamsová je císařovna feministického establishmentu, říká senátor za ODS Tomáš Jirsa. Ten je totiž toho názoru, že zápletka z finále ženského US Open, kdy Serena Williamsová svedla svou prohru na sexizmus, má mnohem širší souvislosti než jeden nepovedený zápas tenisové legendy. „Ukazuje na fakt, že boj za ženská práva začíná vykazovat všechny znaky vládnoucí ideologie,“ rozepsal se Jirsa ve svém komentáři na serveru Zdroj.cz.
21.09.2018 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Jirsa (80 článků)

Boj za ženská práva začíná mít všechny znaky vládnoucí ideologie. Český komentátor je zděšen tím, co se děje

 
Tenistka Serena Williamsová je císařovna feministického establishmentu, píše komentátor Tomáš Jirsa. Ten je totiž toho názoru, že zápletka z finále ženského US Open, kdy Serena Williamsová svedla svou prohru na sexizmus, má mnohem širší souvislosti než jeden nepovedený zápas tenisové legendy. „Ukazuje na fakt, že boj za ženská práva začíná vykazovat všechny znaky vládnoucí ideologie,“ rozepsal se Jirsa ve svém komentáři na serveru Zdroj.cz.
21.09.2018 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Jirsa (80 článků)

Klaus si na severu Čech posteskl. Zelená ideologie prý kazí naše zákony

 
Během své návštěvy Ústeckého kraje se Klaus znovu ostře vymezil vůči ekologickým organizacím, když prohlásil, že zelená ideologie zásadně kazí naše zákony. V této souvislosti si ovšem také posteskl, že tvorbu našich vlastních zákonů už mnohdy nemáme ve svých rukou. Zejména po přijetí Lisabonské smlouvy prý především překládáme do češtiny evropské direktivy.
20.10.2011 13:55 |

podobné články

Pilc (Svobodní): ODS ve vleku zelené ideologie

 
ODS ve vleku zelené ideologie přehlasovala prezidentovo veto ve věci dotování biometanu penězi z kapes daňových poplatníků.
12.05.2012 11:35 |

podobné články

Papež zná "dobré" marxisty, ideologie je to ale prý špatná

 
Papež František ve svém životě potkal řadu marxistů, kteří byli dobrými lidmi. Marxistická ideologie je ale špatná a on sám se za žádného komunistu nepovažuje. Hlava římskokatolické církve to uvedla v rozhovoru, který dnes publikoval italský list La Stampa. 
15.12.2013 16:00 |

podobné články

Varování z Divného světa: Ideologie je módní vlnou, rozvrací však vztahy. Šíří se tu prý nový fašismus

 
Žádná ideologie není k dobrému soužití rozdílných skupin a kultur potřebná. Jediné, co je podstatné, je mít rád lidi. Myslí si to David Malý, který se ve svém článku na serveru Divnej svět zamýšlí nad nástupem neofašismu.
12.01.2014 10:20 |

podobné články

RECENZE: Ideologie se nedá zničit

 
Výstavu plakátů, které byly v historii nástrojem propagandy či ideologie, připravilo pražské centrum současného umění DOX. Expozice ukazuje, že když „uzávorkujeme“ politický rozměr vystavovaných děl, můžeme vidět velice kvalitní práce, jejichž umělecká kvalita je nesporná.
22.02.2014 10:40 |

podobné články

Bednář (Svobodní): Ideologie, jež není půvabná

 
Pavel Kolář a Michal Pullmann předvedli v titulním článku Orientace z 22. února, nazvaném Nenápadný půvab ideologie, pohled, v němž v podstatě polemizují s označováním komunistického režimu v Československu jako režimu totalitního. Je na místě předložit zásadně odlišný výklad.
10.04.2014 13:50 |

podobné články

Slovenský pravicový exministr vnitra: USA v tomto nahradily SSSR a napomohly rozvratu, toto bylo zničující. A Rusko...

 
ROZHOVOR Slovenský exministr vnitra a bývalý místopředseda Křesťanskodemokratického hnutí Vladimír Palko kritizuje politiku Spojených států a EU ve vztahu k Rusku, Ukrajině i Blízkému východu. Je dle něho často nerozumná. Rusko se snažilo Západu vycházet vstříc, ale nedostalo se mu za to uznání a NATO je obkličuje. Dnes USA v úloze šiřitele globální ideologie vystřídaly Sovětský svaz, tato ideologie je založená na boji proti rodině. Přesto jsme s USA součástí jedné západní civilizace, do níž Rusko nepatří.
18.03.2015 15:01 |

podobné články