Článek

Identita sériového vraha Zodiaca odhalena: Byl to armádní zpravodaj, tvrdí vyšetřovatelé

 
Skupina vyšetřovatelů věří, že konečně identifikovala nechvalně proslulého sériového vraha Zodiaca. Jeho identina je přitom jednou z největších záhad moderní kriminalistiky. Vražd se měl prý dopustit bývalý armádní zpravodajec Gary Francis Poste, který zemřel v roce 2018. Zločincovu identitu potvrdila žena, kterou měl údajný vrah v dětství vychovávat.
07.10.2021 19:10 |

podobné články

Podobné články

Šifra vraha Zodiaca: Trojice nadšenců rozluštila vzkaz nejslavnějšího sériového zabijáka

 
Jeho identita patří mezi největší kriminalistické záhady 20. století. Sériový vrah známý jen pod přezdívkou Zodiac děsil na sklonku 60. let severní Kalifornii a okolí. Hrál si s médii i s policií, kterým posílal dopisy a šifrované vzkazy ohledně svých záměrů a identity obětí. Jeden klíčový vzkaz ale vzdoroval snahám o rozluštění déle než půl století. Jmenuje se Šifra 340.
12.12.2020 22:15 |

podobné články

V Rusku dopadli sériového vraha. Snědl zřejmě více než 6 lidí!

 
Ruská policie dopadla sériového vraha, který jedl své oběti. Čtyřiadvacetiletému Alexandru Byčkovovi vyšetřovatelé připisují šest vražd, za něž si odpykává trest jiný člověk.
26.03.2012 14:10 |

podobné články

Macura si pořád myslí, že byla Bartošová zavražděna! Tohle jsou závažná obvinění, která nedají Rychtářovi spát

 
"Zdeněk Macura":http://www.extra.cz/tema/zdenek-macura (40) se rozhodl, že bude kvůli "Ivetě Bartošové":http://www.extra.cz/tema/iveta-bartosova-zpevacka (†48) za svou pravdu bojovat, i kdyby ho "Josef Rychtář":http://www.extra.cz/tema/josef-rychtar (56) roztrhal na kousky. On by se znovu složil jako puzzle a nadále dělal všechno proto, aby se sebevražda Bartošové vyšetřovala s takovou kadencí jako kdysi známý případ sériového vraha Zodiaca z 60. let minulého století.
19.05.2014 20:40 |

podobné články

Jsem synem sériového vraha! Exkluzivní rozhovor s autorem amerického bestselleru

 
Gary L. Stewart chtěl jediné - zjistit, kdo byl jeho biologický otec, který ho odložil na schodech domu. Po dvanácti letech pátrání dospěl k přesvědčení, že je synem nejděsivějšího seriového vraha Ameriky, jehož policie nikdy nedopadla. Svůj příběh popsal v knize Zodiac – nejnebezpečnější ze všech zvířat.
21.12.2014 12:50 |

podobné články

Zodiac: Šifry sériového vraha

 
Betty Lou Jensen (16) konečně uprosila své rodiče, aby ji pustili na rande s milovaným Davidem Faradayem (17). Manželé souhlasili jen s krajní nevolí, mysleli si, že dcera má na podobné povyražení ještě čas. Později si jistě vyčítali, že na schůzku kývli. Milenci se stali prvními oběťmi sériového vraha, který si říkal Zodiac.
23.08.2010 03:30 |

podobné články

Osobnosti: David Jensen (1 článek)

DiCaprio si ve Scorseseho režii zahraje sériového vraha

 
Americký herec Leonardo DiCaprio ztvární sériového vraha Henryho H. Holmese z 19. století, a to ve filmu Martina Scorseseho. Půjde o jejich šestou spolupráci.
12.08.2015 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Martin Scorsese (101 článků)

Policista Roman Jedlička (†28) za cenu života zastavil sériového vraha, dcera se narodila měsíc po jeho smrti: Táto, už jsem prvňáček!

 
Prvňáček je už z Natálky (7). Z děvčátka, které se narodilo měsíc po smrti svého táty, policisty Romana Jedličky (†28). Ten za cenu vlastního života zastavil v září 2008 sériového vraha Romana Postla (†28).
04.09.2015 21:55 |

podobné články

V Rusku dopadli sériového vraha: Ženám z těla vyřezával pohlavní orgány

 
Obyvatelé Novosibirsku si po dlouhých měsících řádění sériového vraha oddechli. Policie konečně chytila muže, který za pár měsíců ze světa sprovodil nejméně 4 ženy. Před smrtí je znásilňoval, pak je brutálně zabíjel. Obětem navíc vyřezával z těla pohlavní orgány.
02.11.2015 06:20 |

podobné články

Děsivý případ sériového vraha ze Slovenska: S ženami měl pohlavní styk, pak je rozčtvrtil

 
Slovenskem v posledních dnech hýbe otřesná kauza sériového vraha. Miroslav L. měl o život připravit dvě ženy, jednoho muže a jen rok a půl starou holčičku. Po obětech policie pátrala už od roku 2012, nyní se konečně daří případ řešit.
15.07.2017 12:00 |

podobné články

Policisté jsou znovu na stopě Zodiacovi: Dopadnou konečně sériového vraha?

 
Až čtyři desítky obětí se připisují nechvalně proslulému sériovému vrahovi, kterému se přezdívá Zodiac (Zvěrokruh). Ten řádil v 60. a 70. letech v Kalifornii, své oběti si vybíral podle znamení zvěrokruhu a dosud se ho nepodařilo vypátrat. Policisté věří, že nové vyšetřování je konečně dovede na stopu obávaného sériového vraha.
17.11.2017 20:15 |

podobné články

Po 50 letech dopadli sériového vraha?! Zabijáka z Kalifornie prý usvědčuje DNA

 
Policie v Kalifornii zadržela muže, kterého považuje za sériového vraha a násilníka ze 70. a 80. let. Prokuratura podle agentury Reuters oznámila, že vinu nyní 72letého Josepha Jamese DeAngela dokazuje analýza DNA.
25.04.2018 22:40 |

podobné články

96 hodin řádění sériového vraha: Pozabíjel 6 lidí!

 
 Americký stát Arizona zažil řádění sériového vraha. Dwight Jones (†56) stihl během pouhých 96 hodin zabít šest osob a pak spáchat sebevraždu.
07.06.2018 08:30 |

podobné články

Proč mají Portugalci v lihu naloženou hlavu sériového vraha?

 
Už od roku 1841 "zdobí" vstupní halu budovy Lékařské fakulty v Lisabonu v lihu naložená hlava sériového vraha Dioga Alvese. Muže, který v portugalské metropoli zavraždil nejméně sedmdesát lidí. Proč "žije" ještě téměř 180 let po své smrti?
29.12.2019 11:20 |

podobné články

Krátký život sériového vraha Svatoslava Štěpánka přinesl jen utrpení a smrt

 
Trochu opomíjený příběh prvního sexuálního sériového vraha v samostatném Československu, podivína Svatoslava Štěpánka, je i po tolika letech hrůzným činem člověka, který vůbec neměl žít na svobodě.
07.05.2021 17:10 |

podobné články

Tajemná identita nejslavnějšího graffiti umělce na světě Banksyho je možná odhalena! Může za to přeřek v rozhovoru

 
Banksy je jedním z nejslavnějších graffiti umělců na světě. Jeho tvorba má většinou silný politický nebo sociální podtext s vtipným nádechem a objevuje se na všech místech světa. Samotná autorova totožnost však nikdy nebyla odhalena. Dokonce i na fotkách a videích vystupuje s kapucí. Nyní se spekuluje o tom, že jeho totožnost byla odhalena.
23.06.2017 17:10 |

podobné články

Záhadný vzkaz: Nadšenci po 51 letech rozluštili šifru zvěrokruhového vraha Zodiaca

 
Trojice nadšenců rozluštila jeden ze záhadných vzkazů, který před 51 lety poslal americkému deníku San Francisco Chronicle sériový vrah zvaný Zodiak či Zvěrokruhový zabiják (Zodiac Killer). Informovala o tom v noci na dnešek americká média. Tento vrah ve vzkazech tvrdil, že zabil 37 lidí, policie ho spojuje s pěti vraždami. Nově rozluštěný vzkaz ale zřejmě k odhalení vraha nepovede, píše americký tisk. Na dešifrování však čekají ještě dva vzkazy, z nichž jeden by mohl obsahovat vrahovo jméno.
12.12.2020 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Francisco Francisco (21 článků) , Francisco Francisco (21 článků) , Francisco Francisco (21 článků)

Identita Jacka Rozparovače ODHALENA! Po 126 letech!

 
O identitě Jacka Rozparovače se spekuluje už více než 125 let. Stovky spisovatelů, detektivů a milovníků senzací si na tématu brutálního vraha z Londýna, jemuž padlo za oběť pět prostitutek viktoriánské doby, vytvořili slušný byznys. Jenže britští genetici o víkendu oznámili, že je spekulacím konec. Identitu vraha potvrdili analýzou DNA nalezené na hedvábné šále jedné z prostitutek.
10.09.2014 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Jack Rozparovač (48 článků)

Identita striptérky, kterou dostal Harry Styles k narozeninám, byla odhalena!

 
Zpěvákovi skupiny One Direction zatancovala na jeho narozeninách striptérka a nyní se konečně zjistila její skutečná identita.
04.02.2013 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Harry Styles (163 článků)

Padesát let stará záhada vyřešena? Policie tvrdí, že zná identitu brutálního vraha Zodiaca!

 
Na konci šedesátých let řádil v okolí Severní Kalifornie vrah, který si říkal Zodiac. Policie mu přisuzuje pět vražd. Policii posílal šifrované dopisy, z nichž některé se dodnes nepodařilo rozluštit. Stejné je to i se Zodiacovou identitou, která i po téměř šedesáti letech zůstává neznámá. Policie však přišla s překvapivým zjištěným a prý ví, kdo je oním tajemným vrahem, jak informovala americká stanice Fox News.
07.10.2021 20:55 |

podobné články