Článek

I přes pomoc státu se může část občanů dostat do dluhové pasti, varuje senátorka Dernerová

 
ROZHOVOR ParlamentníListy.cz hovořily s Alenou Dernerovou. Lékařkou a členkou horní komory Parlamentu. Zajímala nás především energetická krize, ale na přetřes se dostalo i téma dětské inkluze nebo její spolupráce s exkriminalistou Karlem Tichým. Ten šetřil mimo jiné Františka Mrázka nebo Redla.
23.09.2022 20:50 |

podobné články

Osobnosti: František Mrázek (186 článků) , František Tichý (36 článků)
Podobné články

I přes pomoc státu se může část občanů dostat do dluhové pasti, varuje senátorka Dernerová

 
ROZHOVOR ParlamentníListy.cz hovořily s Alenou Dernerovou. Lékařkou a členkou horní komory Parlamentu. Zajímala nás především energetická krize, ale na přetřes se dostalo i téma dětské inkluze nebo její spolupráce s exkriminalistou Karlem Tichým. Ten šetřil mimo jiné Františka Mrázka nebo Redla.
22.09.2022 11:05 |

podobné články

Osobnosti: František Mrázek (186 článků) , František Tichý (36 článků)

Senátorka Dernerová dělá rozruch ve svém obvodu. Radnice musí vysvětlovat ministerstvu hlasování o akciích

 
Senátorka a mostecká zastupitelka Alena Dernerová (Severočeši.cz) je na kordy se současným vedením radnice v Mostě, kde nedávno sesadili primátora. Ohniskem obviňování je aktuálně kauza prodeje akcií FK Baník. Na tu Dernerová upozornila Ministerstvo vnitra. Vládnoucí náměstkové Mostu, kteří jsou součástí jiného křídla Severočechů.cz, i pravá ruka ministra průmyslu a obchodu si ji za to kriticky podávají.
02.06.2014 20:55 |

podobné články

České zdravotnictví může brzy z týdne na týden zkolabovat, varuje senátorka Dernerová

 
Stejně jako ministryně Michaela Marksová Tominová (ČSSD) je i senátorka Alena Dernerová (S.cz) přesvědčena, že by nájemníci měli mít možnost vyjádřit se k tomu, kdo bude jejich sousedem. Naopak velmi kriticky se vyjádřila na adresu sociálnědemokratických senátorů. Proč? Během svého šestiletého funkčního období iniciovala tři ústavní stížnosti a podílela se na návrzích 20 senátních zákonů. Řadu věcí má ale i rozpracovaných, a proto se rozhodla na podzim obhajovat mandát. Povídali jsme si také o nejpalčivějších problémech našeho zdravotnictví a jejich možném řešení.
08.05.2016 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Marksová (465 článků)

Z konce kandidátky na vrchol. Slušovický Čuba i senátorka Dernerová to dokázali

 
Výsledky voleb i letos v některých případech zamíchaly preferenční hlasy voličů. V Ústeckém kraji se z původní 55 pozice dostala na první místo mostecká senátorka Alena Dernerová kandidující za hnutí Severočeši.cz. Na Zlínsku pak lidé nezapomněli na někdejšího šéfa agrokombinátu Slušovice Františka Čubu, který kandidoval za Stranu práv občanů - zemanovce. Také jeho katapultovaly preferenční hlasy z posledního místa kandidátky na první.
14.10.2012 09:30 |

podobné články

Navigátor varuje: Na lidech v dluhové pasti parazitují neseriózní společnosti

 
V roce 2013 požádalo o oddlužení 30 tisíc lidí a situace často zneužívají podezřelé společnosti. Množí se firmy parazitující na lidech, kteří se dostali do dluhové pasti[1]. Navigátor bezpečného úvěru varuje, že ačkoliv se tyto společnosti zaštiťují pomocí a poradenstvím, finanční situace dlužníků se nakonec jejich přispěním často zhorší.
16.07.2014 15:45 |

podobné články

Lékařka-senátorka Dernerová: Koronavirus po vakcinaci nezmizí. Naučme se s ním žít

 
Lékařka a senátorka Alena Dernerová (Nestr.) má za to, že se musíme naučit s koronavirem žít. Vakcína podle ní pomůže zvládnout současnou epidemii, ale v budoucnu může virus mutovat a zatím není jasné, zda se nebude muset očkovat pravidelně jako v případě chřipky. Navíc podle ní ještě před vakcinací roste kolektivní imunita a ti, kteří již covid prodělali, mají dlouhodobější imunitu než po vakcinaci.
07.01.2021 20:55 |

podobné články

Senátorka Dernerová hrozí: Těším se, až u soudu promluvím

 
ROZHOVOR Senátorka a dětská neuroložka Alena Dernerová z Mostu se neostýchá nahlas označit nesrovnalosti, ať jde o předražené zdravotnické přístroje z evropských peněz, korupci, nesmyslné zdravotnické zákony v neprospěch pacientů a podobně. Na jedné straně si tak vysluhuje uznání veřejnosti, na druhé straně ataky a žalobu od těch, kterým si dovolila „píchnout do vosího hnízda“. Aktuální stav shrnula v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, jimž okomentovala i rojící se zprávy o jejím odchodu od hnutí Severočeši.
13.08.2012 13:00 |

podobné články

Senátorka Dernerová: Amnestie byla morální genocida

 
Senátorka Alena Dernerová zvolená za hnutí Severočeši.cz přišla do pořadu Hyde Park. Hovořila o žalobě na exprezidenta Václava Klause, kterou zamítl Ústavní soud a kterou také podepsala. Otázky diváků ale mířili i na zdravotnictví.
27.03.2013 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10796 článků)

Oblíbená senátorka Dernerová popisuje, jak jí nabídli úplatek

 
V Mostě to vře poté, co podnikatel Jiří Zelenka před pár dny nakráčel na veřejné zasedání zastupitelů a vyzval k odvolání náměstkyně, která podle jeho mínění měla v minulosti prospěch z přijetí úplatku. Sdělení o úplatkářské aféře věří i senátorka za Mostecko Alena Dernerová. I jí byl prý úplatek nabízen.
06.10.2013 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Zelenka (26 článků)

Nepříjemná pravda z první linie: Lékařka a senátorka Dernerová se začala zajímat o kšefty s rouškami a zjistila šílené věci

 
ROZHOVOR Kvalitní roušky má od filantropa, ochranný štít ze školní 3D tiskárny. Čínské dodávky ochranných pomůcek si vzala pořádně na paškál dětská neuroložka a senátorka Alena Dernerová z Mostu. Mají ženy rodit v roušce? V rozhovoru pro PL se vyjádřila i k „pamfletu“ úředníků, kteří posílali zdravotníky do první linie bez ochranných pomůcek. K jejich nákupu má mimo to doporučení, jak by jej dělala ona. Rozkrývá, jak to vidí se zdravotnictvím a ekonomikou „po COVIDu“. Někoho přirovnala k Churchillovi, hodnocením protáhla český krizový štáb a pozastavila se nad scénkou „Řekněte jméno“.
04.04.2020 09:05 |

podobné články

Senátorka Dernerová: Lidé se bojí. Roušková gestapa. Dávky pro sever? Pražáci nechápou

 
ROZHOVOR „Lidé se bojí lidí. Začíná asociálno.“ Dětská neuroložka a senátorka Alena Dernerová kroutí hlavou, k čemu jsme v kovidové době dospěli, když už tady šílenci zakládají ‚roušková gestapa‘, jak PL.cz psaly. Mluví o vyvolávání děsu, do čehož se chaoticky zatahují i ti nejmenší. Proč ji rozesmály zásilky důchodcům? Objasňuje, proč neměly vznikat kraje a proč „nevygumovat“ Senát. Pražáci nechápou…
16.09.2020 22:00 |

podobné články

Povinně se mlčí. Lékařka a senátorka ale covid rozstřelila natvrdo. Trestní oznámení?

 
„S těmi mrtvolami by měl přestat,“ soudí lékařka a senátorka Alena Dernerová k odhadům, že v českých ulicích budou ,,mrazáky s mrtvolami". Podobná tvrzení jsou dle ní na hraně trestního oznámení. Nelíbí se jí, že odborníci, kteří se ve věci covidu-19 odchylují od vládního postoje, jsou v médiích umlčováni. „Pak chybí náhled z druhé strany. Co se tu děje, je jen hrůza a strach,“ uvádí Dernerová pro ParlamentníListy.cz. V žádném případě prý není řešením kompletní lockdown.
03.11.2020 09:40 |

podobné články

Povinné očkování. Nesouhlas od lékařů, ale raději mlčí. Dernerová prozradila, jak to je

 
V pátek? Senátorka, lékařka Alena Dernerová žádá po Ústavu zdravotnických informací a statistiky konkrétní data ke koronavirové epidemii. Středeční termín padl. „Počkala jsem do půlnoci a napsala jsem panu profesorovi, že data nemám. Odpověděl mi, že se připravují a budu je mít do pátku,“ popisuje senátorka. Co se týká masivní plošné vakcinace, vzkazuje: „Neskutečné, co se děje! A jede v tom celá Evropa! Prosím, uvažujme racionálně!“ Sama i jako znalec z oboru dětské neurologie s masivním očkováním dětí nesouhlasí.
03.12.2021 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Sam Sam (624 článků)

Senátorka Dernerová předala plakety profesora Janského

 
V úterý odpoledne došlo v horní komoře Parlamentu, konkrétně ve Valdštejnské zahradě, k předání plaket prof. MUDr. Jana Janského pro bezpříspěvkové dárce krve. Ocenění předala lékařka a senátorka Alena Dernerová (BEZPP), místopředsedkyně Výboru pro zdravotnictví. ParlamentníListy.cz byly u toho.
06.09.2022 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Janský (7 článků)

Cesta z dluhové pasti bývá trnitá a může být úspěšná

 
V České republice v současné době čelí exekucím téměř 900 tisíc lidí, na které je dohromady vyhlášeno 4,7 miliónů exekucí. Statisíce Čechů se tak dostávají do situace, kdy zvláště pro nabíhající úroky nejsou schopni svůj dluh až do konce života splatit. Na oddlužení dosáhne jen část z nich, cesta z dluhové pasti je to přitom náročná a trvá roky. Může však být úspěšná.
22.10.2018 17:50 |

podobné články

Lidé v dluhové pasti mě nedojímají, nesou vinu, řekl exministr Blažek

 
Občané lapení do dluhové pasti si za svou situaci v drtivé většině případů mohou sami, protože si napůjčovali či nasmlouvali na splátky spotřební zboží, i když museli vědět, že svým závazkům nebudou schopni dostát. V nedělních Otázkách Václava Moravce to prohlásil bývalý ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS).
28.02.2016 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (680 článků)

Vích (SPD): Vláda ČR zamítla náš návrh na zestátnění exekutorů

 
Počet osob v exekucích je celospolečenský problém a Vláda ČR jej neřeší. Dostat se do dluhové pasti je snadné a rychlé. Cesta z dluhové pasti je ale náročná a někdy až nemožná. SPD proto dlouhodobě předkládá zásadní návrhy, jak systém vymáhání pohledávek zlevnit a zjednodušit.
30.07.2020 09:25 |

podobné články

Farský (STAN): Rodiny v dluhové pasti potřebují dostat šanci na změnu

 
Poslanecká sněmovna bude dnes již poněkolikáté projednávat novelu zákona na změnu exekučního řádu, která by dala lidem v dluhové pasti naději na změnu.
14.04.2021 11:35 |

podobné články

Mikropůjčka jako první krok k exekuci? Experti: I pár tisíc může vést do dluhové pasti

 
Mikropůjčky jsou fenoménem dnešní doby. Někteří odborníci je vychvalují, někteří jim nemohou přijít na jméno. Může prý jít o první krok k tomu, jak nejlépe uvíznout ve spirále dluhové pasti. Sloužit mají ale k tomu, aby lidé pokryli nutný nenadálý výdaj, na který jim nepůjčí v bance. Obvykle jde o relativně nízké částky, může to být pět, osm nebo deset tisíc korun. Vhodná je pro lidi, kteří se před výplatou dostali do finanční tísně, protože jim třeba dosloužila pračka a potřebují rychle novou.
08.07.2018 06:30 |

podobné články