Článek

I Karel Čapek by dnes byl na seznamu dezinformátorů. Lékař Pollert našel jeho článek, který by roztrhali

 
Lékař Lukáš Pollert z Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny 2. LF UK a Fakultní nemocnice Motol na sociální síti sdílí, jak jednostranně vnímá část české společnosti vyjadřování názorů k epidemické situaci. Vadí mu, že lidé nedostávají od „kovidistů“ prostor vyjádřit svůj tzv. názor selského rozumu. Připomíná i pro dnešek aktuální slova, jež svého času k epidemii napsal spisovatel Karel Čapek. V současnosti by za ně byl, zřejmě jako řada dalších, prohlášen za „dezinformátora“.
03.04.2021 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Karel Čapek (220 článků) , Lukáš Pollert (29 článků)
Podobné články

Tvrdé dopady lockdownu: Senioři se uzavřeli před světem, bojí se i vlastní rodiny, píše lékař Pollert

 
Toho, že přílišná opatrnost před nákazou koronavirem spoustě starším lidem v mnoha případech spíše uškodila, si všímá také bývalý olympionik a lékař Lukáš Pollert (50), který působí v motolské nemocnici. Na svůj Facebook umístil k tomuto tématu status, který sdílel i lídr hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší (50).
12.02.2021 23:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10330 článků) , Lukáš Pollert (29 článků)

Lékař Pollert: Starých se nikdo neptal. Prostě se řeklo budete zavření, příbuzní ať k vám nechodí, zabili by vás. Špatně špatně

 
Bývalý vodní slalomář, lékař Lukáš Pollert, se v rozhovoru pro server HlídacíPes.org vyjádřil k současnému stavu společnosti. Podle jeho slov totiž vystrašená společnost dělá nesmyslná a přehnaná rozhodnutí a lze s ní také snadno manipulovat. „Dělám všechno pro to, aby společnost vystrašená nebyla, abychom se lépe zorientovali,“ uvedl.
22.03.2021 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Lukáš Pollert (29 článků)

500 mrtvých na covid? Směšné. A obézní od TV chtějí roušky. Lékař Pollert z první ruky

 
ROZHOVOR Počet úmrtí a nemocnost v důsledku kouření cigaret je číslo, o kterém se covidu nemůže ani zdát. Proti tomu je covid úplný žabař. Lékař Lukáš Pollert z Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny 2. LF UK a Fakultní nemocnice Motol považuje za úplně směšné číslo 500 mrtvých, kteří zemřeli na covid, ve světle masy lidí, které v nemocnici den co den vídá. Jde o lidi s nadváhou a samozřejmě kuřáky. Olympijský vítěz z Barcelony 92 a stříbrný medailista z Atlanty 96 však se skrývanou ironií dodává, že proti kuřákům nic nemá, protože bez nich by neměl práci.
22.09.2020 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Lukáš Pollert (29 článků)

Týdny bez praní a pak... Známý lékař Pollert tuší zlo spojené s respirátory

 
Lékař, olympionik a bývalý komunální politik ODS Lukáš Pollert nevidí smysl v povinném nošení respirátorů. Prý to bude horší, než kdyby člověk nosil textilní roušky. „To bude lahůdka. Budou se nosit týdny bez praní, a to teprve bude semeniště bakterií a virů,“ napsal na facebooku. Jelikož i v Rakousku lockdown selhal, tak ho nemá smysl zavádět v Česku. „Na lockdown je pozdě, změna roušek zbytečná, zavřením školek přijdeme opět o personál v nemocnicích,“ myslí si.
25.02.2021 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Lukáš Pollert (29 článků)

„Věřím v humanitu, v demokracii a v člověka.“ Karel Čapek zemřel před 80 lety

 
Během necelých 49 let svého života stihl být Karel Čapek fotografem-amatérem, sběratelem etnické hudby, předsedou československého PEN klubu, dramaturgem, vychovatelem a především světově proslulým spisovatelem. Jeho laskavá díla byla přeložena do mnoha jazyků, Čapek byl opakovaně navržen na Nobelovu cenu za literaturu. Zemřel před 80 lety, 25. prosince 1938, na zápal plic, jen několik měsíců před plánovaným zatčením gestapem.
23.12.2018 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Karel Čapek (220 článků)

Už Karel Čapek tušil nástup Trumpa a varoval před ním. Nevěříte? Jan Čulík o tom má celou přednášku

 
Šéfredaktor serveru Britské listy je přesvědčen, že už Karel Čapek varoval před nástupem člověka typu Donalda Trumpa do Bílého domu. A nejen před Trumpem. Stejně tak prý Čapek varoval před nenávistí vůči uprchlíkům.
09.02.2017 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Karel Čapek (220 článků) , Donald Trump (5674 článků)

Lukáš Pollert pohřbil kamaráda: Filip Topol (†48) už jednou málem umřel!

 
S bolestí v srdci nesl lékař a bývalý olympionik Lukáš Pollert (43) rakev se svým kamarádem Filipem Topolem. Díky Pollertovi utekl zakladatel skupiny Psí vojáci hrobníkovi z lopaty, když mu úspěšně operoval slinivku a prodloužil mu život o patnáct let. Podruhé mu už ale pomoci nedokázal...
27.06.2013 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Lukáš Pollert (29 článků) , Filip Topol (26 článků)

Lukáš Pollert: Večeři v restauraci s dětmi si dovolit nemůžeme

 
Ve třiceti letech utnul svou úžasnou kariéru ve vodním slalomu a naplno se ponořil do medicíny. Olympijský vítěz z roku 1992 Lukáš Pollert (45), lékař na klinice anesteziologie a resuscitace v Motole, tvrdí, že už ho sportovat nebaví. Přesto svých šest dětí ke sportu vede.
21.08.2015 00:55 |

podobné články

Osobnosti: Lukáš Pollert (29 článků)

Jacksonův lékař dostal za neúmyslné zabití zpěváka čtyři roky

 
Lékař Conrad Murray byl odsouzen ke čtyřem letům vězení nepodmíněně za to, že nepřímo způsobil smrt zpěváka Michaela Jacksona. Podle soudu hrubě a opakovaně porušil své povinnosti lékaře vůči pacientovi, když umělci opakovaně podával anestetikum propofol. Lékař přišel i o svoji licenci. O výši odškodnění pro zpěvákovy děti rozhodne soud později. Další články k tématu: Za smrt zpěváka Jacksona může jeho lékař, rozhodla porota Do dražby míří postel, na které zemřel „král popu“ Michael Jackson Jacksonův lékař porušil léčbu, tvrdí experti. Obhajobě uštědřili ránu Jackson byl před smrtí téměř slepý, vypověděl jeho lékař Syn afrického diktátora prošustroval miliony za auta i Jacksonovy ponožky Lékař odsouzený za zabití zpěváka Jacksona se odvolá
29.11.2011 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Michael Jackson (1724 článků) , Michael Jackson (644 článků) , Michael Jackson (644 článků)

ODS zoufale hledá pražského lídra. Bude jím Pollert?

 
ODS chce do boje o pražský magistrát vyrazit s novým a svěžím kandidátem. Ke své smůle zatím nemůže žádného najít, a proto se probírá chytlavými jmény. To nejnovější je Lukáš Pollert.
26.07.2010 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Lukáš Pollert (29 článků)

Olympionik Lukáš Pollert: Se smečkou svých dětí odemykal Vltavu!

 
Lukáš Pollert (42), olympijský vítěz ve vodním slalomu, vzal o víkendu děti na vodu. Nebyla to ale jízda divokými peřejemi, které tak mistrně krotil během své sportovní kariéry, spíš se projeli po »oleji«. Spolu s dalšími vodáky odemykali řeku Vltavu pod klášterem ve Vyšším Brodě.
17.04.2012 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Lukáš Pollert (29 článků)

Lukáš Pollert o výchově šesti dětí: Nakupujeme v bazaru a nestačí nám sedmimístné auto!

 
Národ ho zná jako olympijského vítěze vodního slalomu nebo také jako lékaře, ale málokdo ví, že Lukáš Pollert (44) je otcem šesti dětí. Přiznal, že je to dost náročné. Nejen finančně, ale i psychicky. Občas se mu dokonce stane, že některé z dětí zapomene ve školce.
16.06.2014 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Lukáš Pollert (29 článků)

Olympionik a doktor Lukáš Pollert (48): Po třicítce by člověk neměl sportovat!

 
Lukáš Pollert (38) se proslavil nejenom tím, že získal dvě olympijské medaile ve vodním slalomu, ale i tím, že medaile prodal za 150 tisíc! Po ukončení kariéry se stal na plným úvazkem lékařem a otcem šesti dětí. A jako bývalý sportovec tvrdí, že po 30 letech by už člověk neměl sportovat.
06.09.2018 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Lukáš Pollert (29 článků)

Kubek bije na poplach, že země krvácí: Lockdown situaci zjevně nezlepšuje, namítá Pollert

 
Prezident České lékařské komory Milan Kubek (53) se domnívá, že jsou restriktivní opatření v Česku přijímána pozdě a navíc jsou polovičatá. Anesteziolog FN Motol Lukáš Pollert (50) si zase myslí, že v Česku jsou sice pořád lockdowny, ale situace je paradoxně horší.
07.03.2021 12:16 |

podobné články

Osobnosti: Lukáš Pollert (29 článků)

Medik radí - 7. díl - Prohlídka mrtvoly na místě činu

 
A je to tu. Očekávaný další díl "Medik radí". Dnešní díl se bude zabývat tématem, pro laiky docela morbidním, nýbrž pro mě převelice zajímavým - a to ohledaní mrtvoly a potvrzení smrti. Ja to tedy je? Jak lékař pozná, že člověk je mrtvý? Co vše musí dále provést? Dozvíte se níže:) Když je lékař přivolán na místo činu, musí nejprve zjistit, zda je člověk živý, nebo zda je již skutečně mrtev. Pokud dotyčný žije, musí lékař hned udělat vše pro jeho záchranu. Ale i v tomto případě je nutné, aby si lékař dobře všiml polohy zraněného a též polohy předmětů, které by mohly se smrtí souviset. Pokud má lékař podezření, že již smrt nastala, musí toto skutečně prověřit. Důkaz smrti je v některých případech obtížný. Jednoznačný důkaz může pochopitelně podat encefalograf (EEG), který však nebývá vždy k dispozici. Co se týče elektrokardiografu (EKG), měření je nutné opakovat několikrát po sobě a výsledky nemusí být vždy jednoznačné.V každém případě je nutné zjistit, zda ustal tep a vyzkoušet reakci zornic (ta ovšem také nemusí být jednoznačnou známkou smrti). Proto se také používá tzv. Tonelliho příznak . Ten spočívá v tom, že pokud se stiskne oko dvěma prsty, je zornice oválná, pokud třemi je trojhranná. Tento příznak se objevuje již několik okamžiků po smrti a trvá asi 2 hodiny. Nevýhodou ovšem je, že tato deformace se neprojevuje u utopenců nebo v případě očního zákalu. Zrovna tak u oběšených ještě dlouho po smrti nedochází k deformaci zornic. Poměrně jednoduchou zkoušku k potvrzení smrti navrhl Balthazar. Jeho metoda spočívá v tom, že éter vstříknutý pod kůži se vstřebá, pokud je v těle ještě jiskra života. Pokud je člověk mrtev, po vytažení jehly vytryskne éter zpět. Pro provedení této zkoušky plně stačí 1–2 ml éteru, který lze pro lepší názornost obarvit eosinem. Pokud již lékař dospěl k závěru, že dotyčný je skutečně mrtvý, zjistí: a) Jaká je teplota těla – povětšinou se měří v rektu teploměrem. b) Zda jsou vyvinuty posmrtné skvrny (jak jsou umístěny a jakou mají barvu). c) Zda je již vyvinuta posmrtná ztuhlost. d) Zda jsou viditelné známky nějakého poranění. e) Zda se již neprojevují známky hniloby. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
04.08.2009 09:40 |

podobné články

Zemřel Karel Čapek jako panic?

 
Karel Čapek byl geniální spisovatel, ale velmi stydlivý muž. Klíčovou roli zde sehrála jeho dominantní matka Božena, která si přála, aby zůstala navždy jedinou ženou v životě svého křehkého Karlíčka.
30.05.2009 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Čapek (220 článků)

Vojáka roztrhali jeho vlastní psi: Mrtvého psovoda našel jeho kolega v kotci

 
Psovoda rakouské armády v noci na čtvrtek roztrhali služební psi, o které se voják staral. Informoval o tom list Kleine Zeitung. Okolnosti tragédie, která se stala v kasárnách ve Vídeňském Novém Městě, vyšetřuje policie i armáda.
14.11.2019 12:55 |

podobné články

Před 130 lety se narodil Karel Čapek: Vršovická radnice poctí slavného literáta řadou akcí

 
Letos je tomu přesně 130 let, kdy se v Malých Svatoňovicích narodil spisovatel světové proslulosti Karel Čapek (†48). Ten však většinu svého života strávil v Praze, a tak není divu, že se na jeho počest chystá v hlavním městě řada poct i nejrůznějších symbolických akcí. Iniciativy se chopila Praha 10.
09.01.2020 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Čapek (220 článků)

UNIKÁTNÍ VIDEO: Podívejte se do vily, kde bydlel Karel Čapek!

 
VIDEO: Reportéři TV Nova se vypravili s kamerou do vily, kterou obýval spisovatel Karel Čapek. Podívejte se na unikátní záběry.
15.10.2013 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Čapek (220 článků)