Článek

I děti už vážně onemocněly COVIDem, varují pediatři

 
Nová data z čínské studie naznačují, že koronavirus není k malým dětem tak milosrdný, jak se dosud předpokládalo. Vyplývá z nich, že nemoc COVID-19, kterou vyvolává, může mít také u nich velmi těžký průběh.
19.03.2020 18:30 |

podobné články

Podobné články

Půjčujete dětem tablet? Mohou mít problémy s řečí i pomočováním, varují pediatři

 
Děti vyrůstají do prostředí plného všudypřítomných obrazovek – počítačů, tabletů a chytrých telefonů. Jelikož reagují nápodobou, pokud vidí rodiče zírat do chytrého telefonu, mají samozřejmě podobný zájem. Někteří rodiče tablety nebo telefony dětem půjčují, ať už k hraní her, nebo sledování pohádek. Kanadští pediatři ovšem přišli na to, že u dětí do 18 měsíců, které si hrály často s chytrými mobily, se pomaleji vyvíjela schopnost mluvit. Co na to český pediatr?
03.06.2017 12:00 |

podobné články

Pediatři spolkli hlavičku LEGO panáčka. Za jak dlouho a v jakém stavu vyšla ven?

 
Spolkl váš potomek omylem něco, co neměl, a vy nevíte, co dělat? Skupina pediatrů z Austrálie a Anglie se rozhodla učinit experiment, jehož výsledek měl uklidnit a zároveň poučit rodiče, kteří se ocitnou ve stejné situaci. Jak Blesk Zprávám potvrdil i český odborník Jan Schwarz z Fakultní nemocnice Plzeň, lékaři problematiku polykání nežádoucích předmětů řeší poměrně často. Pediatři tedy zcela dobrovolně spolkli hlavičku panáčka stavebnice LEGO a sledovali, kdy, jak a zda vůbec „vyjde ven“. O experimentu informoval portál The Guardian.
03.01.2019 06:05 |

podobné články

Dětský zásyp obsahoval azbest, desítky žen onemocněly rakovinou. Teď má výrobce platit

 
Americká společnost Johnson & Johnson (J&J) musí skupině žen, které po používání hygienických potřeb obsahujících mastek s azbestem onemocněly rakovinou vaječníků, zaplatit pokutu a odškodné v celkové výši 4,69 miliardy dolarů (přes 104 miliard korun). Rozhodla o tom ve čtvrtek soudní porota ve státě Missouri. Podle agentury Reuters se jedná o dosud o zdaleka nejvyšší částku, kterou musí firma čelící řadě podobných žalob zaplatit.
13.07.2018 18:05 |

podobné články

Pediatři varují: Maminky nekrmí své děti správně!

 
Když maminka již nemůže kojit, volba dětské výživy je zcela klíčová pro správný vývoj imunitního systému i pro správný tělesný vývoj. Pokud už kojit nemůžete, měla byste se poohlédnout po stravě, která se snaží z co největší části přiblížit mateřskému mléku a zajistí zdravý růst vašeho děťátka. Poradíme vám, kde pořídíte nejkvalitnější kojenecká mléka a dětské příkrmy. A za super ceny!
11.03.2014 20:05 |

podobné články

Kojenci se můžou v autosedačkách udusit, varují odborníci

 
Pediatři v Americe mají jasno. Rodiče by vůbec neměli nechávat děti do jednoho roku spát v takzvaných vajíčkách. Jedná se o autosedačky, které se hojně používají nejen při přepravě, ale také se snadno nasadí na konstrukci kočárku. Nesvědčí to jejich vývoji a můžou se v nich udusit.
18.06.2015 05:45 |

podobné články

Lékařka: Špatná strava při kojení? České matky sužuje spíš alkohol a nikotin

 
"Dodržujte správné stravovací návyky v prvních dnech života svého dítěte. Zabráníte tak vzniku smrtelných onemocnění, až bude dospělé," varují brazilští pediatři. Fotky z kontroverzní kampaně...
21.09.2015 14:05 |

podobné články

Na černý kašel v ČR zemřeli už tři novorozenci

 
Jihomoravští hygienici varují před černým kašlem. Nemoc, proti které se od roku 1958 v ČR povinně očkuje a kterou lidé znají spíš z románů, se vrací. Od počátku milénia jí v kraji onemocněly každý rok desítky lidí. Od dospělých ji mohou chytit dosud neočkovaní novorozenci. Tři už zemřeli, řekla Renata Vaverková z jihomoravské Krajské hygienické stanice.
24.02.2012 15:30 |

podobné články

Černý kašel zabil v Česku po 40 letech tři novorozence

 
Jihomoravští hygienici varují před černým kašlem. Nemoc, proti které se od roku 1958 v ČR povinně očkuje a kterou lidé znají spíš z románů, se vrací. Od počátku milénia jí v kraji onemocněly každý rok desítky lidí. Od dospělých ji mohou chytit dosud neočkovaní novorozenci. Tři už zemřeli, řekla Renata Vaverková z jihomoravské Krajské hygienické stanice.
24.02.2012 15:55 |

podobné články

Absurdní! V Česku ročně léčí 400 dětí nemocných rakovinou. Prý je to málo, tak pro ně nevyrábějí léky

 
Léčba na míru pro děti, které onemocněly rakovinou, v Česku neexistuje. Děti se léčí preparáty určenými a odzkoušenými pouze pro dospělé, upozornil primář brněnské dětské onkologie Jaroslav Štěrba i odbornice na zdravotnické právo Ivana Plechatá.
19.03.2012 09:45 |

podobné články

Kalamita ve škole v přírodě na Písecku: 145 dětí mělo zažívací problémy

 
Ve škole v přírodě v Růžené na Písecku mělo dnes nad ránem 145 dětí ve věku od 10 do 14 let zažívací potíže. Na místě zasahovali záchranáři, kteří 26 pacientů převezli do nemocnic. Děti patrně onemocněly střevní chřipkou, která se v horkém letním počasí v kolektivech vyskytuje.
04.06.2015 17:55 |

podobné články

„Tetanovky“ nebudou: V Česku chybí vakcíny pro děti

 
Čeští pediatři si stěžují, že jim chybí důležitá vakcína, která je určena pro děti od deseti do jedenácti let. Konkrétně se jedná o očkovací látku Boostrix Polio, která se používá proti tetanu, záškrtu, černému kašli a dětské obrně. Jenže firma zničehonic oznámila, že pozastaví výrobu až do konce roku, což je vzhledem k důležitosti této vakcíny velký problém. Na věc upozornila MF DNES.
22.03.2017 11:05 |

podobné články

Sem své děti na tábor rozhodně neposílejte! Stovky se jich otrávily

 
Skoro tři stovky dětí zotavujících se na letních táborech onemocněly v tomto týdnu otravami. Z oficiálních míst zní vysvětlení, že se prostě přejedly. Experti ale tvrdí, že na vině je i šetření a z části také nedostatečná kontrola.
06.07.2013 11:25 |

podobné články

Testy na koronavirus byly negativní: Češi evakuovaní z Wu-chanu budou propuštěni z karantény

 
Vládní speciál s celkem 5 Čechy přiletěl do Česka z koronavirem zamořeného Wu-chanu 3. února. Odtud byli všichni převezeni do Nemocnice Na Bulovce, kde bylo testy prokázáno, že Covidem-19 není nakažen ani jeden Čech. I tak ale museli strávit 14 dní v karanténě, z níž budou v pondělí konečně propuštěni. Informovala o tom televize Nova.
15.02.2020 23:05 |

podobné články

Tom Hanks a jeho žena mají koronavirus: Ozvali se z karantény a překvapili fotkou

 
Tom Hanks (63) a jeho žena Rita Wilson (63) se v Austrálii nakazili koronavirem. Informaci na Twitteru oznámil sám herec s tím, že jsou s manželkou oba v domácí karanténě a podrobují se vyšetřením, testům a jsou léčeni. Nyní se znovu ozval, sdělil, jak se jim v izolaci daří, a ukázal, jak nakaženi Covidem-19 vypadají.
13.03.2020 09:46 |

podobné články

Osobnosti: Tom Hanks (267 článků) , Rita Wilson (28 článků)

Omezení volného pohybu osob kvůli koronaviru: Co je vládou povoleno a naopak zakázáno?

 
Kvůli koronaviru byl v neděli poprvé v historii České republiky vládou vyhlášen zákaz volného pohybu osob na území celého státu. V Česku bylo k pondělnímu ráno potvrzeno 298 případů nákazy Covidem-19. Jakým způsobem přesně se toto nařízení dotkne života občanů?
16.03.2020 08:06 |

podobné články

Doktorka se mi vysmála za roušku: Eva a Petra mají koronavir, ukázaly selhání systému

 
Dvě Češky, které jsou nakažené koronavirem, se rozhodly svůj příběh o nákaze natočit na video a sdílet s veřejností. Ženy s Covidem-19 chtějí poukázat na fakt, že bojovat s touto nemocí není žádná legrace a že nosit roušky je skutečně potřeba - první z nich se totiž zřejmě nakazila v MHD či v supermarketu. Reakce lékařů a hygieny na její prosbu o testování byly naprosto příšerné.
18.03.2020 10:46 |

podobné články

Osobnosti: Eva Petra (29 článků)

Druhá oběť koronaviru v Česku: Pacientovi s Covidem-19 selhaly orgány, měl rakovinu

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na svém Twitteru oznámil, že koronaviru podlehl v Česku už druhý nakažený. Jednalo se o pacienta, který trpěl nádorovým onemocněním, které u něj nákaza nemocí Covid-19 zhoršila.
24.03.2020 10:56 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (492 článků) , Adam Vojtěch (395 článků)

Koronavirus v královské rodině: Princ Charles se nakazil Covidem-19, Británie trne strachy

 
Clarence House oznámil, že princ Charles (71) byl testován na koronavirus s pozitivním výsledkem. Následník trůnu je aktuálně od ostatních členů rodiny izolován ve Skotsku, cítí se prý ale dobře a z domu se věnuje pracovním povinnostem.
25.03.2020 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Princ Charles (169 článků)

Italská sestřička onemocněla Covidem-19: ZABILA SE! Aby nenakazila další...

 
Oznámení »máte koronavirus« rozhodně nemusí být fatální, zvlášť je-li vám pouhých 34 let a nemáte žádné zdravotní komplikace. I přesto si ale nakažená italská setřička Daniela Trezziová (†34) dobrovolně zvolila smrt. Než by nakazila další, raději zabila samu sebe!
27.03.2020 05:05 |

podobné články