Článek

Hyťhová (PRO): 80 procent škol musí z peněz pro učitele zaplatit své nepedagogické pracovníky

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k penězům ve školství.
03.05.2024 06:15 |

podobné články

Podobné články

Školy udělaly naprosté maximum, o vládě bohužel totéž říci nemohu, říká Hyťhová

 
Podle místopředsedkyně Trikolory a bývalé poslankyně Terezy Hyťhové musí vláda dodržet slib, který dala občanům před volbami, tedy že v souvislosti s covid-19 nezavede žádné restrikce. „Lidé chtějí normálně žít. Kdo se naočkovat chce, nepotřebuje o tom slyšet denně v novinách,“ říká Hyťhová v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, ve kterém se vyjádřila také k blížícímu se startu nového školního roku, který bude poznamenán desítkami tisíc ukrajinských dětí. „Vláda podle mě spí už dlouho, a to velice tvrdě. Školy udělaly naprosté maximum, tudíž je nelze z ničeho vinit. O vládě bohužel totéž říci nemohu,“ komentuje Tereza Hyťhová.
24.07.2022 14:00 |

podobné články

Největším problémem je, že stále existují lidé, kteří nechtějí chodit do práce, udeřila Hyťhová

 
Bývalá poslankyně a dnes místopředsedkyně Trikolory Tereza Hyťhová se nebojí pojmenovat problémy pravým jménem. V nedávném rozhovoru pro Studio Triko otevřeně mluvila o vyloučených lokalitách, kterými „její“ Ústecký kraj trpí dodnes. „Stát nikomu nemůže hradit úžasný a bezstarostný život na úkor jiných. Sociální dávky musí pobírat lidé, kteří je skutečně potřebují,“ je přesvědčena Tereza Hyťhová, podle také je velice zbabělecké a povrchní, když zjistíme, že není v tuto chvíli nikdo, kdo by měl skutečný zájem se zabývat touto problematikou. „Máme tu vysokou inflaci a o to víc je smutné, když někdo doslova „ždíme“ náš systém, zatím co jiní mají hluboko do kapsy,“ myslí si místopředsedkyně Trikolory.
13.08.2022 19:35 |

podobné články

Učitelka z Trikolory Hyťhová: Pekarová ať si nosí svetrů kolik chce, ale ve školách musí být teplo

 
Místopředsedkyně Trikolory Tereza Hyťhová se zlobí na vládu Petra Fialy. Přestože vláda tvrdí, jak je aktivní v boji proti drahotě a energetické krizi, ve skutečnosti pouze poklonkuje škodlivé zelené politice Evropské unie. „Když lidé, kteří nemají na zaplacení faktur za energie, přišli na Václavské náměstí, pan premiér se nezmohl na nic jiného, než tyto lidi nazvat proruskými sympatizanty. Tohle chování premiéra je nepřípustné,“ říká bývalá poslankyně, učitelka Hyťhová v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
08.10.2022 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6458 článků)

Další posila Rajchlovy strany PRO. „Má odvahu mluvit nahlas,“ vysvětluje přestup exposlankyně Hyťhová

 
Další přestup na mimoparlamentní scéně. Exposlankyně Tereza Hyťhová tento týden oznámila, že posiluje řady strany PRO Jindřicha Rajchla. V Ústeckém kraji, odkud pochází, se hodlá zapojit do řešení otázek školství. „Ve straně jsou lidé, kterým na této zemi záleží  a nebojí se své názory říkat nahlas, což je v této době až vzácnost,“ míní Hyťhová v rozhovoru pro PL.
16.02.2024 14:05 |

podobné články

Poslankyně Hyťhová opustila klub SPD, míří ke Trikolóře

 
Poslankyně SPD Tereza Hyťhová opustila poslanecký klub svého hnutí a přidala se ke Trikolóře Václava Klause ml., který tak získal třetího poslance. Hyťhová uvedla na svém Facebooku, že odeslala rezignační dopis předsedovi klubu SPD Radimu Fialovi.
27.07.2020 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11115 článků) , Radim Fiala (446 článků) , Radim Fiala (446 článků)

Jihomoravský kraj dofinancuje svým školám nepedagogické pracovníky

 
Krajské školy nepřijdou o uklízečky ani účetní. Jihomoravský kraj v krajním případě využije rezervy ze svého rozpočtu ve výši až 150 milionů korun na dofinancování platů nepedagogických pracovníků, které nebudou kryty ze státního rozpočtu. Kraj je zřizovatelem 179 škol a školských zařízení, takže se jedná o stovky pozic, například o uklízečky, účetní, školníky či ekonomické pracovníky.
24.02.2024 20:45 |

podobné články

Plaga chce do rozpočtu další miliardu, slíbil víc peněz pro školníky i učitele

 
Zhruba o 1,1 až 1,2 miliardy korun by chtěl ministr školství Robert Plaga (ANO) ještě navýšit stávající návrh rozpočtu školství na příští rok. Peníze navíc bude v nadcházejících jednáních o rozpočtu požadovat pro vysoké školy a pro nepedagogické pracovníky ve školách. Plaga to dnes řekl při setkání s novináři na ministerstvu školství. S ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) o tom bude jednat zřejmě na začátku září.
23.08.2018 15:10 |

podobné články

Co čeká školky, školy, žáky a učitele? Rodiče musí děti nahlásit a přibalit jim dvě roušky

 
Ministerstvo školství vydalo metodické pokyny, které mají vyřešit fungování mateřských škol, základních škol, středních škol a konzervatoří na konci školního roku 2019/2020. Rozepsané v nich je, co čeká děti, studenty, učitele, ale de facto i rodiče. Ti do školy nesmějí, zato musí své dítko školou povinné vybavit dvěma rouškami a sáčkem na jejich odkládání. Do školek naopak rodiče vyprovodit děti můžou - ale musí co nejdříve prostor následně i opustit. Rodiče, kteří mají zájem o docházku dětí do škol, musí dát jejich ředitelům vědět v případě žáků prvního stupně do 18. května a v případě žáků devátých ročníků do 7. května.
02.05.2020 20:55 |

podobné články

Ministr Plaga chce další miliardu. Pro vysoké školy a nepedagogické pracovníky

 
Zhruba o 1,1 až 1,2 miliardy korun by chtěl ministr školství Robert Plaga (ANO) ještě navýšit stávající návrh rozpočtu školství na příští rok. Peníze navíc bude v nadcházejících jednáních o rozpočtu požadovat pro vysoké školy a pro nepedagogogické pracovníky ve školách. Plaga to dnes řekl při setkání s novináři na Ministerstvu školství. S ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) o tom bude jednat zřejmě na začátku září. Zprávu přinesla ČTK.
23.08.2018 14:55 |

podobné články

Jihočeský kraj obdrží dodávku respirátorů do škol a školských zařízení

 
Během dnešního odpoledne obdrží Jihočeský kraj dodávku 179 360 ks respirátorů FFP2 určených dle usnesení vlády ze dne 5.10.2020 pro pedagogické i nepedagogické pracovníky 584 škol a školských zařízení v kraji.
07.10.2020 10:10 |

podobné články

Dzurilla: Při registraci k očkování rozhoduje věk, není nutné být první

 
Registrace k očkování proti covidu-19, která se v sobotu otevře pro učitele a nepedagogické pracovníky, by podle vládního zmocněnce pro IT Vladimíra Dzurilly měla proběhnout bez problémů. Systém by měl vydržet i pondělní nápor, kdy se otevře pro přibližně milion seniorů nad 70 let. Závod o co nejrychlejší registraci podle Dzurilly není nutný. Přednost v očkování dostanou lidé podle věku, nikoliv času registrace.
26.02.2021 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dzurilla (28 článků)

Na nepedagogické pracovníky chybí školám v Libereckém kraji 130 mil.Kč

 
Zhruba 130 milionů korun chybí podle předběžných odhadů školám v Libereckém kraji na zaplacení nepedagogických pracovníků. Největší problémy budou mít kvůli chybějícím penězům malé školy v malých obcích, řekl dnes novinářům hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). Kritizoval postup vlády, která o chybějících penězích ve školství jednala v úterý v rámci koalice a pak s odbory, aniž by přizvala zástupce měst, obcí a krajů, které jsou zřizovateli škol.
15.02.2024 17:30 |

podobné články

Bek sežene peníze na kuchařky a školníky. Souhlasný hlas samospráv: „Jsme rádi, že argumenty zabraly“

 
Ministr Bek slíbil, že chybějících 800 milionů na nepedagogické pracovníky škol bude dorovnáno z rozpočtu státu, aby nebylo ohroženo dokončení školního roku. Hlas samospráv, který ministerstvo k přijetí odpovědnosti nabádal, je spokojen.
06.03.2024 21:25 |

podobné články

Varování exministra Plagy: Učitelé jako kasta? Takový pohled hrozí

 
„Obyčejní lidé budou mít pocit, že jsou učitelé nějaká kasta, která má 130 %, ale v reálu to mít nebudou. Budou frustrováni jak ti lidé, tak učitelé, tak i pedagogičtí pracovníci,“ kritizoval exministr školství a předseda Rady Národního akreditačního úřadu Robert Plaga vládní snahu o zákonnou garanci 130% průměrné mzdy pro učitele. Ta podle něj reálně nemusí být taková, jak vláda naznačuje, a hrozí, že se peníze pro učitele „přelijí někam jinam“. Pro nového ministra školství podle něj bude stěžejní zejména to, aby tvrdě lpěl na svých požadavcích při rozpočtových vyjednáváních.
25.04.2023 19:55 |

podobné články

Hyťhová z Trikolóry naložila Gazdíkově školské reformě. Je to velice smutné

 
Bývalé poslankyni a dnes učitelce Tereze Hyťhové se nelíbí návrh reformy základního školství, se kterým přišlo ministerstvo vedené Petrem Gazdíkem. Podle jejich slov rozdělení výuky na jádrovou a rozšiřující část povede pouze ke snížení kvality českého školství. „Mám však pocit, že tyto školské reformy napáchají pouze více škody než užitku. O školství hlavně musí rozhodovat lidé s dostatečnou praxí ve školství, ne úředník z kanceláře,“ říká v rozhovoru místopředsedkyně Trikolory Tereza Hyťhová, která zároveň rýpla také do jí tolik kritizované inkluze. „Nemělo by se zapomínat na plošnou inkluzi ve školách, která napáchala obrovské a mnohdy nevratné škody. Ministerstvo by mělo udělat zhodnocení inkluze a provést změny,“ dodala.
29.04.2022 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1213 článků) , Petr Gazdík (1202 článků)

Hyťhová: Musí přijít někdo, kdo se přestane bát. A „vyloučené lokality“ vyřeší

 
Tereza Hyťhová byla nejdříve zastupitelkou Ústeckého kraje a pak čtyři roky poslankyní za Trikoloru. Vloni se vrátila do školství a působí jako speciální pedagog. O to víc ji trápí, jak se minuly účinky jakýchkoliv dosavadní snahy řešit problematiku vyloučených lokalit, kterých je na Ústecku hned několik. Otevřeně se o tom rozpovídala ve Studiu Triko v rozhovoru s mediálním expertem Petrem Štěpánkem.
03.08.2022 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (1000 článků) , Petr Štěpánek (1000 článků)

Harrachov nezkrachuje, rozhodl soud. Ale Babiš bude muset zaplatit skoro 17 milionů

 
Krkonošské středisko Harrachov nemusí zaplatit společnosti J. F. World Brokers téměř 100 milionů korun za úvěr, který radnice údajně převzala v roce 1993 spolu s některými nemovitostmi při privatizaci Crystalexu. Ministerstvo financí jako druhý žalovaný ale musí firmě zaplatit 16,8 milionu korun jistiny úvěru. Ministerstvo má také žalobci zaplatit soudní výlohy, naopak žalobce má soudní výlohy zaplatit Harrachovu. Rozhodl o tom dnes Krajský soud v Hradci Králové.
25.04.2014 16:10 |

podobné články

Co nastane v září ve školách? Pedagožka: „Děti v rouškách budou vyloučeny, ale učitelé to zvládnou.“

 
Hostem pořadu Interview v České televizi byla učitelka a předsedkyně Učitelské platformy Petra Mazancová. Ta přišla mluvit zejména o covidu ve školství. Učitelé se prý do škol těší, ale mají obavy. Ministerstvo školství se údajně hezky naučilo psát pokyny. Děti v rouškách budou dle pedagožky vyloučeny, ale učitelé to prý zvládnou. A co učitelé a očkování? Padla zajímavá zkušenost.
20.08.2021 19:55 |

podobné články

V životě neměli tolik peněz, učitelé stojí za vládou. Babiš se tvrdě pustil do odborů

 
Učitelé v životě neměli tolik peněz. Právě těmito slovy reagoval premiér Andrej Babiš (ANO) na středeční ohlášenou stávku v debatě v Českém rozhlase. Učitelé podle premiéra za vládou stojí a kabinet změny pod nátlakem stávky nechystá. Stávku naopak jako legitimní formu vyjednávání obhajuje šéf ČSSD Jan Hamáček. Opozice Babiše kritizuje za to, že nedodržela daný slib navýšení platů o 15 procent.
04.11.2019 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26324 článků) , Jan Hamáček (3331 článků)