Článek

Hygienikům v Praze pomáhají kolegové z půlky republiky. Nastoupila i armáda

 
S telefonickým trasováním kontaktů lidí s covidem-19 pomáhá hygienikům 519 lidí, z toho 72 armádních hygieniků. Dalších 200 lidí bude pro tuto činnost postupně proškoleno, uvedl dnes na twitteru Chytré karantény vládní zmocněnec pro informační technologie a digitalizaci Vladimír Dzurilla. Hygienikům v Praze, kde přírůstky nakažených novým koronavirem patří k nejvyšším v Česku, vypomáhá podle něj šest dalších hygienických stanic.
14.09.2020 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dzurilla (15 článků)
Podobné články

Chytrá karanténa sbírá data a pomůže hygienikům. Zneužití se nebojte, uklidňuje koordinátor

 
IT odborníci se hlásí do služby a vytvořili systém tzv. chytré karantény, který má pomoci hygienikům zrychlit trasování nakažených. Využívat k tomu budou data mobilních operátorů poté, co k tomu dá nakažený souhlas. Vzniká také aplikace, kterou si bude moci každý nainstalovat a která bude monitorovat uživatelův pohyb.
27.03.2020 07:05 |

podobné články

Spustili eRoušku. Hygienikům pomůže u nakažených Čechů, lidé ji mohou stahovat

 
Lidé mohou ode dneška využívat aplikaci eRouška, kterou připravili odborníci spolupracující na platformě COVID19CZ. Aplikace je jednou ze složek chytré karantény a má pomoci hygienikům dohledat, s kým přišel do kontaktu člověk nakažený novým koronavirem. Program vydává na svém vývojářském účtu ministerstvo zdravotnictví, nyní je k dispozici pro telefony s operačním systémem Android a je volně ke stažení v Google Play. Pro operační systém iOS bude dostupná za několik dní, sdělila novinářům mluvčí COVID19CZ Irena Zatloukalová.
11.04.2020 17:10 |

podobné články

Půlky, kam se podíváš: Majitelka nejkrásnější zadnice světa má kalendář

 
Dokonalé půlky mám, zadnice je víc než tvář, copak s ní jen udělám? Nafotím svůj kalendář. To by mohla zpívat majitelka nejkrásnějšího zadečku na světě podle stovek milionů fanoušků Nicki Minaj. Pro rok 2015 vydala kalendář, na kterém špulí výstavní půlky v celé jejich oblé kráse. A kdo vlastně ve skutečnosti je tato exotická kráska?
04.01.2015 07:46 |

podobné články

Osobnosti: Nicki Minaj (223 článků)

Pražská hygiena nestíhá, pomůžou jí kolegové z krajů

 
Pražským hygienikům pomohu při trasování kontaktů pacientů s nákazou covid-19 kolegové z krajských hygienických stanic. V pondělí to oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).
07.09.2020 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1062 článků) , Adam Vojtěch (837 článků)

To jsou oni: Martin, Kamil a Patrik. Armáda ukázala tváře zabitých českých vojáků

 
Armáda České republiky odtajnila tváře trojice českých vojáků, které v neděli zabil poblíž základny Bagrám v afghánské provincii Parwan sebevražedný atentátník. Přímo na základně už se s nimi rozloučili také ostatní kolegové. Ostatky padlých přepraví armáda zpět do České republiky ve středu odpoledne.
06.08.2018 08:50 |

podobné články

Německá armáda je úplně v troskách. A ono je to vlastně dobře, píše Marian Kechlibar

 
Matematik Marian Kechlibar zhodnotil stav německé armády a dospěl k závěru, že Bundeswehr je úplně v troskách. Současná německá armáda je podle Kechlibara důkazem, že v něčem jsou na tom Češi přece jen líp než Němci. Jako Čech s určitými znalostmi z historie z toho má Kechlibar radost. Dokud bude německá armáda relativně slabá, nebudou mít Němci chuť rozpoutat další válku. Má to však i stinnou stránku. Jako spojenecká armáda nebude německá armáda moc platná, bude-li třeba pomoci napadenému státu NATO.
29.04.2018 19:05 |

podobné články

Armáda od rána zdvojnásobila počet vojáků k pomoci při povodních

 
Armáda od rána zdvojnásobila počet vojáků nasazených při povodních na 340. Vojáci jednak pomáhají odklízet následky záplav, ale také například staví humanitární základnu pro ubytování evakuovaných i záchranářů. ČTK to dnes oznámila mluvčí Generálního štábu Armády ČR Jana Růžičková. Po poklesu vody je armáda připravena poslat dalších 300 vojáků do Ústeckého kraje a celkem může nasadit až 2000 lidí.
08.06.2013 18:05 |

podobné články

Stavba podzemních kontejnerů v Radotíně: Omezí chodce až do půlky března

 
V následujících týdnech dojde k několika omezením dopravy v Praze 16. V sobotu neprojedou řidiči kvůli kulturní akci mezi ulicemi Václava Balého a náměstím sv. Petra a Pavla. Od pondělí 27. února až do půlky března dojde v Radotíně k omezení chodců a částečně i autobusů v ulici Věštínská kvůli stavbě podzemních kontejnerů.
24.02.2017 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (871 článků) , Petr Pavel (672 článků)

Server: Uprchlíci nám pomáhají. Vážně, to není vtip. Přečtěte si, jak

 
Uprchlíci pomáhají Čechům, Moravanům a Slezanům. Nevěříte? Tak se podle serveru Faktor S Týdne.cz máte zeptat našich zemědělců. Právě těm prý uprchlíci pomáhají, protože mají zájem o české maso. Nejen pro uprchlíky nakupují především hovězí maso Turci a neváhají přitom pořádně provětrat peněženky.
23.12.2016 20:10 |

podobné články

Fakultní nemocnice Hradec Králové: Personálu pomáhají desítky studentů

 
Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové pomáhají v souvislosti s epidemií COVID-19 personálu již více než tři desítky studentů Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. První medici od úterý nastoupili například na Oddělení urgentní medicíny či na Kliniku infekčních nemocí FN HK, s dalšími nemocnice o nástupu jedná. Kromě mediků pomáhají i budoucí sestry.
19.03.2020 12:11 |

podobné články

Armáda vymění letadla L-159 za modernizaci používaných strojů

 
Armáda uvažuje o tom, že vrátí nepotřebné letouny L-159 výrobci Aero Vodochody výměnou za to, že zmodernizuje stroje, které armáda používá. Uvedla to dnes Česká televize. Armáda by při této výměně získala za jedno letadlo protihodnotu ve výši dvacet až čtyřicet milionů korun, tedy zlomek jejich původní ceny. uvedla ČT.
27.11.2011 08:30 |

podobné články

Armáda spásy se stala církví

 
Armáda spásy, doposud občanské sdružení, které se věnuje charitě, se ve středu stala registrovanou církví. Armáda spásy ve středu sdělila, že pro to splnila nezbytné náležitosti. O registraci rozhodlo ministerstvo kultury. Armáda spásy má více než tři stovky členů, celkem 23 duchovních, devět sborů, tři stanice. Uvedla, že jejích nedělních bohoslužeb se účastní téměř 300 osob.
25.09.2013 17:30 |

podobné články

Cvalín (KSČM): Jestli by měl někdo demonstrovat, tak armáda česká!

 
Pokud na území České republiky má nějaká armáda demonstrovat sílu, tak by to měla být pouze Armáda České republiky, nikoliv vojska cizích států.
18.03.2015 08:35 |

podobné články

Podívejte se: Clevelandský Williams se trefil z půlky

 
Americký basketbalista se trefil z vlastní půlky.
14.12.2009 10:50 |

podobné články

VIDEO Skotové umějí dávat góly. Třeba i z půlky hřiště

 
Útočník 21 se trefil proti Islandu z půlky hřiště
15.10.2010 16:35 |

podobné články

VIDEO: Rána jako z děla... A puk byl na dvě půlky

 
Že během hokejového utkání dokáží borci vyslat na soupeřova brankáře ránu, po které by normální smrtelník těžko odcházel po svých, není nic nového. Aby však bombu jednoho z hokejistů nevydržela černá guma, to se vidí málokdy. Dělovka, po který se tvrdý kaučuk rozpadl na dvě půlky, nevyslala žádná ze slavných ikon v podobě Zdena Cháry či podobných střelců. Vše se událo v úterním souboji nižší zámořské soutěže USHL mezi týmy Sioux City Musketeers a Sioux Falls Stampede.
08.01.2011 17:35 |

podobné články

VIDEO: Parádní gól z půlky rozhodl zápas!

 
Miguel Escalada dal parádní gól z půlky v ekvádorské lize a rozhodl tak zápas.
30.10.2011 13:50 |

podobné články

Při česko-německé akci policisté zabavili pervitin za 6 milionů

 
Celkem 1,6 kilogramu drogy crystal neboli pervitinu zadrželi čeští a němečtí policisté a celníci při své dosud největší akci v česko-bavorsko-saském příhraničí. Při operaci Speedway bylo od půlky října do půlky prosince prověřeno 3300 osob. Z nich bylo předběžně zadrženo 21 Němců.
12.01.2012 14:30 |

podobné články