Hvězdný boxer Vilém Jakš vyhrál 30 zápasů v řadě: Za války padl v boji s nacisty

Jako boxer vyhrál 30 zápasů za sebou. Věštili mu skvělou kariéru, ale jeho cesta nakonec vedla jinudy. Nakonec tragicky zahynul v boji proti nacistům, při pádu bombardéru 311. československé bombardovací perutě RAF do vln Biskajského zálivu.
14.10.2021 05:05 |

Jakš sedmý ve sprintu v Toblachu, vyhrál Kershaw

Kanaďan Devon Kershaw vyhrál ve středu v italském Toblachu sprint volnou technikou, který je pátou etapou seriálu Tour de Ski, před lídrem seriálu Dariem Colognou ze Švýcarska a Norem Petterem Northugem. Martin Jakš skončil sedmý, Dušan Kožíšek osmnáctý a Martin Koukal jedenadvacátý.
05.01.2011 17:00 |

Osobnosti: Martin Koukal (30 článků) , Petter Northug (31 článků) , Dušan Kožíšek (22 článků) , Martin Jakš (33 článků)

Bauer VYHOŘEL, šanci na medaili v Tour má ale Jakš

Českému běžci na lyžích Lukáši Bauerovi se loňský triumf v Tour de Ski hodně vzdálil. V předposledním závodě totiž doběhl až 13. Zazářil Martin Jakš, který skončil čtvrtý. Vyhrál Nor Northug.
08.01.2011 14:30 |

Osobnosti: Martin Jakš (33 článků)

Běžec na lyžích Jakš se pořádně vytáhl v Otepää, byl šestý

Běžec na lyžích Martin Jakš obsadil šesté místo v závodu Světového poháru na 15 km klasicky v Otepää a potvrdil dobrou formu z Tour de Ski, v níž na začátku roku skončil osmý. Závod vyhrál Nor Eldar Rönning.
22.01.2011 16:15 |

Čechům se v Kuusamu dařilo. Bauer byl desátý, Jakš patnáctý

Desátým místem v závodě Světového poháru na 10 kilometrů volně se blýskl Lukáš Bauer. O pět míst hůře dopadl Martin Jakš. Podnik ve finském Kuusamu vyhrál norský suverén Petter Northug.
26.11.2011 14:45 |

Osobnosti: Lukáš Bauer (162 článků) , Petter Northug (31 článků) , Martin Jakš (33 článků)

4. díl Tour de Ski vyhrál Nor Northug. Jakš skončil osmý

Martin Jakš skončil osmý a další český běžec na lyžích Lukáš Bauer patnáctý ve čtvrté etapě Tour de Ski v Oberstdorfu.
01.01.2012 15:35 |

Osobnosti: Lukáš Bauer (162 článků) , Martin Jakš (33 článků)

To jsem nežral. Vaginální válka. Pomatené sluníčkářky se rády nechají oplodnit imigranty. Vilém Čok na rovinu o tom, o čem se v kapele hádá s Kocábem

ROZHOVOR „Uvnitř kapely jsou různé rozepře. Například Vilém Čok je v jiné názorové pozici, a to přináší určité konflikty. No a jestli to bude eskalovat, tak kdo ví, jak to dopadne s Výběrem...,“ poznamenal nedávno zcela vážně Michael Kocáb na vrub svého hudebního kolegy. V rozhovoru ParlamentníchListů.cz ale na to Vilém Čok překvapivě reaguje: „V pohledu na migrační krizi máme opravdu dosti odlišné názory. Všiml jsem si, že mě Michael zmiňuje ve všech jeho verbálních veřejných diskusích a nevadí mi to...“ Mimoto se ovšem Čok rozhovořil i o „vaginální válce“, a to v souvislosti s imigrační krizí v Evropě. Důvod? Prý se zcela jistě najde spousta ochotných a pomatených „sluníčkářek“, které se nechají s radostí oplodnit... Hudebníkovy kritiky nebyl ušetřen ani prezident Miloš Zeman.
30.04.2016 18:30 |

Osobnosti: Michael Kocáb (741 článků) , Vilém Čok (109 článků) , Miloš Zeman (26226 článků) , Michael Michael (1732 článků)

Neutralita jen naoko? Zdi švýcarských galerií zdobí obrazy ukradené nacisty

Švýcarsko zřejmě nebylo za druhé světové války tak neutrální, jak se snažilo vypadat. Alespoň co se umění týče. Na zdech jeho galerií visí cenná díla ukradená nacisty původním, většinou židovským majitelům. Zdědily či dostaly je od respektovaných obchodníků s uměním, na které teprve po letech vyplouvají důkazy o napojení na nacisty.
13.01.2019 20:10 |

Lyžař Jakš doběhl v Muoniu v závodu FIS třetí na klasické desítce

Běžec na lyžích Martin Jakš potvrdil, že má na úvod sezony skvělou formu.
13.11.2010 15:55 |

Jakš porazil v Kuusamu Bauera

Běžec na lyžích Martin Jakš obsadil v závodě Světového poháru v Kuusamu na 10 km klasicky jako nejlepší z Čechů 16. místo.

Jakš a Nývltová skončili ve sprintu ve čtvrtfinále, Bauer neuspěl

Lyžaři Martin Jakš a Eva Nývltová skončili ve sprintu na Tour de Ski v Oberstdorfu shodně ve čtvrtfinále. Obhájce celkového prvenství Lukáš Bauer neuspěl v kvalifikaci a po 52. místě ve třetí etapě podle předpokladů klesl z třinácté pozice průběžného pořadí na 21. místo.

Osobnosti: Lukáš Bauer (162 článků) , Martin Jakš (33 článků) , Eva Nývltová (23 článků)

Český den ve skiatlonu. Jakš dojel třetí, Bauer pátý

Bauer je v průběžném pořadí osmý, Jakš devátý
03.01.2011 13:35 |

SKVĚLÝ ÚSPĚCH! Jakš na Tour de Ski třetí ve skiatlonu, Bauer pátý

Martin Jakš doběhl třetí v pondělním skiatlonu v německém Oberstdorfu, který byl čtvrtou etapou Tour de Ski.
03.01.2011 14:00 |

Super závod, jeden z nejlepších, radoval se třetí Jakš

Martin Jakš vybojoval ve skiatlonu třetí místo
03.01.2011 17:25 |

Jakš opět zářil - ve stíhačce dojel čtvrtý. Bauer 13.

1. Cologna, 2. Hellner, 3. Northug, 4. Jakš
06.01.2011 13:00 |

Jakš je před finále Tour de Ski třetí, Bauer desátý

Český běžec na lyžích Martin Jakš se po předposlední etapě Tour de Ski posunul na průběžné třetí místo. V sobotním závodě na 20 kilometrů klasicky s hromadným startem doběhl stejně jako v předchozí etapě čtvrtý, když ve spurtu vedoucí skupiny prohrál až ve fotofiniši s Kanaďanem Devonem Kershawem.
08.01.2011 18:40 |

Smutný Jakš: Forma je kvůli nemoci úplně pryč

Skončil osmý v Tour de Ski a do posledního závodu bojoval o stupně vítězů, na mistrovství světa ale Martin Jakš připomíná vyhořelé jaderné palivo.
27.02.2011 16:15 |

Český rodák a bývalý hokejista Petr Jaks zemřel po střetu s vlakem

Bývalý švýcarský hokejový reprezentant českého původu Petr Jaks byl nalezen mrtev. Podle serveru Basler Zeitung přišel pětačtyřicetiletý rodák z Frýdku-Místku o život při střetu s vlakem v italském Bari. Policie dnes o jeho úmrtí informovala rodinu a dokončuje identifikaci oběti neštěstí, aby vyloučila veškeré pochybnosti.
07.10.2011 06:25 |