Článek

Hustý dým nad Malou Stranou: Hořelo v areálu Musea Kampa! Jeden zraněný, desetimilionové škody

 
Obří dým, který se ve středu odpoledne a navečer valil nad Kampou, vyděsil Pražany. Hasiči vyráželi k Sovovým mlýnům, kde v areálu Musea Kampa začaly hořet kabely v technické místnosti. Jednoho člověka museli ošetřit záchranáři, dalších 100 lidí bylo nutné z objektu evakuovat.
15.07.2020 15:00 |

podobné články

Podobné články

Museum Kampa: Museum Kampa: Sousoší umělecké skupiny Pode Bal poukazuje na nevyřešené zločiny

 
Dát veřejnosti možnost zhlédnout naživo kontroverzní prostorově rozměrnou skulpturu, ale také otevřít debatu nad dosud nevyřešenou otázkou vypořádání se se zločiny páchanými v dobách komunismu si klade za cíl instalace, která bude od 16. července k vidění na nádvoří Musea Kampa. Dílo umělecké skupiny Pode Bal zvané „Rekonstrukce jako tragédie a fraška“ se do Musea Kampa přesunulo z promenády před bruselským sídlem Evropského parlamentu, kde v květnu tohoto roku vzbuzovalo emoce nejen mezi některými evropskými politiky.
17.07.2015 07:36 |

podobné články

Museum Kampa: Sousoší umělecké skupiny Pode Bal poukazuje na nevyřešené zločiny

 
Dát veřejnosti možnost zhlédnout naživo kontroverzní prostorově rozměrnou skulpturu, ale také otevřít debatu nad dosud nevyřešenou otázkou vypořádání se se zločiny páchanými v dobách komunismu si klade za cíl instalace, která bude od 16. července k vidění na nádvoří Musea Kampa. Dílo umělecké skupiny Pode Bal zvané „Rekonstrukce jako tragédie a fraška“ se do Musea Kampa přesunulo z promenády před bruselským sídlem Evropského parlamentu, kde v květnu tohoto roku vzbuzovalo emoce nejen mezi některými evropskými politiky.
17.07.2015 10:36 |

podobné články

Kampa a Milada Horáková: Tamní muzeum připomene 70. výročí od popravy venkovní výstavou

 
Museum Kampa připomíná každý rok památku Milady Horákové. Jinak tomu nebude ani letos při 70. výročí její vraždy. Kromě tradiční vzpomínkové akce bude od soboty 27. června v parku Kampa k vidění i výstava mapující osud této jedinečné osoby, která byla jako jediná žena v ČSSR z politických důvodů odsouzena k trestu smrti pro údajnou špionáž a velezradu. Výstava bude nainstalována v parku Kampa, podél cesty spojující Museum Kampa s Werichovou vilou a pro veřejnost bude přístupná zdarma.
26.06.2020 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Milada Horáková (464 článků)

Unikátní dražba Blesku a Musea Kampa dnes vrcholí: »Manolky« s dopisem od mistra Blahníka!

 
Nejen parádní modré lodičky se sponou, proslavené filmem Sex ve městě, ale i vlastnoruční podpis a osobní dopis od krále bot! To je ve hře v dražbě Blesku a Musea Kampa, která dnes vrcholí!
08.11.2017 06:35 |

podobné články

Mecenáška umění Meda Mládková slaví narozeniny: K 99 letům otevře brány Musea Kampa

 
Mecenáška moderního českého výtvarného umění a zakladatelka MuseaKampa - Nadace Jana a Medy Mládkových oslaví 8. září úctyhodných 99 let. Ke svým narozeninám otevře brány Musea Kampa, jehož návštěva bude pro tento den zcela zdarma.
10.09.2018 10:50 |

podobné články

Desetimilionové škody po požáru v Museu Kampa: Zůstává zavřené, ministerstvo kultury mu přidá miliony

 
Museum Kampa je po požáru z minulého týdne zatím úplně zavřené a velká část expozic se pro diváky do konce roku neotevře. To nepochybně způsobí pro celou instituci ztrátu příjmu ze vstupného. V pondělí si škody prohlédl ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD), který slíbil, že by muzeum od státu mohlo dostat podporu v řádu jednotek milionů. „Najdeme způsob, jak vás podpořit,“ slíbil po návštěvě.
20.07.2020 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2777 článků)

Z holešovického nádraží stoupal hustý dým: Hořely tři kontejnery, zplodiny se dostaly do haly

 
Hasiči zasahují na nádraží Holešovice. Blízko areálu totiž vzplály tři kontejnery s odpadem, zplodiny hoření pronikly také do nádražní haly. Z areálu stoupá hustý dým. O události informovali pražští hasiči.
08.02.2018 17:10 |

podobné články

Hustý dým na Žižkově: V serverovně České pošty hořelo, hasiči z budovy vyvedli devět lidí

 
Obyvatele pražského Žižkova vyděsil v sobotu hustý dým, jenž se začal valit zbudovy České pošty na Olšanské ulici. Hasiči, kteří během chvíle dorazili na místo, zjistili, že kouř zaplnil serverovnu, v níž začaly hořet záložní zdroje. Z budovy vyvedli celkem devět lidí.
12.05.2018 12:05 |

podobné články

Požár v Museu Kampa: Výstavní prostory zavalil hustý dým. Co bude se vzácnými uměleckými díly?

 
Restaurátoři v Muzeu Kampa, jehož část ve středu zasáhl požár, posuzují, zda bude třeba čistit umělecká díla. Žádné nebylo při požáru zničeno, ale do objektu se dostal kouř. Mluvčí muzea Jana Pelouchová ve čtvrtek sdělila, že se posuzují škody na technickém zázemí muzea, kde je výrazně poškozena klimatizace.
16.07.2020 13:50 |

podobné články

V Otrokovicích hořel průmyslový areál: Valil se hustý dým a ozývaly se výbuchy

 
Požár, který dnes odpoledne zachvátil jednu z budov v průmyslovém areálu TOMA v Otrokovicích na Zlínsku, již mají hasiči pod kontrolou. Z oblohy nad městem už zmizel také hustý černý dým, který byl viditelný ze vzdálenosti několika kilometrů. Místo ohraničili policisté páskou, hasiči však nikoho evakuovat nemuseli.
05.07.2016 14:10 |

podobné články

VIDEO: Mohutný požár u Prahy: Z domu ve Vestci se valil hustý dým. Škoda osm milionů!

 
Ohnivé peklo zachvátilo dům ve Vestci u Prahy! Ze střechy i oken se valil hustý tmavý dým, hasičům se podařilo požár zlikvidovat. Jako zázrakem se nikomu nic nestalo, obyvatelům se před ničivými plameny podařilo utéct. Nezkrotný živel ale stačil napáchat škody za 8 milionů korun.
08.03.2020 16:05 |

podobné články

Hasiči zasahují v elektrárně Tušimice! Z místa stoupá hustý dým

 
V areálu elektrárny Tušimice vypukl požár. Na místo vyrazilo pět hasičských jednotek. Z místa šlehaly pětimetrové plameny a stoupá hustý dým.
20.07.2012 12:45 |

podobné články

Požár tovární haly v Praze: Hustý dým zahalil část města

 
V sobotu večer vypukl v areálu bývalého ČKD rozsáhlý požár. Hasiči krotili plameny v textilním skladu v pražských Vysočanech dlouho do noci a dohašovali i v neděli přes den. Práci jim komplikovaly tlakové nádoby. Černý hustý dým, který stoupal vysoko k obloze, děsil pražany v každém koutu metropole.
23.08.2015 07:55 |

podobné články

Hustý dým se valil z domu ve Vršovicích! Požár uhasili policisté, pomohl elektrikář-amatér v uniformě

 
Hustý dým se v neděli odpoledne začal valit z jednoho z bytů v pražských Vršovicích. Na místo jako první dorazili policisté z pohotovostní motorizované jednotky, z auta bleskovou rychlostí vytáhli hasicí přístroje a běželi dovnitř. Tam našli majitele bytu (67), který se sám v hustém kouři snažil hasit požár elektroinstalace, ale marně. Policisté muže vyvedli ven a zavolali záchranku. Pak jeden z policistů, který je amatérským elektrikářem, vypnul elektřinu a jeho kolegové
11.11.2020 13:50 |

podobné články

Hustý dým a oheň vyhnaly lidi z postelí! V Nuslích hořel byt, hasiči evakuovali 18 lidí, psy i kočku

 
Plameny a hustý dým vyhnaly v noci na úterý obyvatele z domu v pražských Nuslích. Hořet začal byt ve třetím patře, na místo hned vyrazilo několik jednotek hasičů. Z domu evakuovali 18 lidí, z toho 16 zachránili pomocí vyváděcích masek. Zachránili i čtyři psy a kočku. Jeden člověk skončil v péči záchranářů.
20.04.2021 08:05 |

podobné články

Hustý dým nad Holešovicemi! Hořelo na stavbě administrativní budovy

 
Černý hustý kouř zahalil ve čtvrtek dopoledne celé Holešovice. V Argentinské ulici začala hořet uskladněná izolace na stavbě administrativní budovy. Hasiči z holešovické stanice při zásahu zachránili jeřábníka.
12.10.2017 10:40 |

podobné články

Požár Musea Kampa: Lidé darovali bezmála 400 tisíc. Není jisté, zda se podaří zachránit všechna díla

 
Rok 2020 je vnímán jako jeden z nejhorších posledních dekád. Své o tom ví i Museum Kampa, které nejen že musí být zavřené kvůli vládním nařízením už podruhé v tomto roce, ale v polovině července jej navíc postihl i požár. Museum proto vypsalo sbírku, kde lidé mohli přispět na jeho fungování. Nyní je sbírka už ukončena. Konečná částka je bezmála 340 tisíc korun.
10.11.2020 19:45 |

podobné články

Obří požár skladu v Plzni: Dým byl vidět na kilometry daleko

 
Hustý černý dým stoupající nad městem vyděsil obyvatele Plzně. Kouř byl vidět až z centra města. Hořelo ve firmě, kde se třídí plasty.
14.03.2016 16:20 |

podobné články

Požár v Muzeu Kampa: Škody jsou více než 10 mil Kč, z obrazů musí vyčistit mazlavý popílek

 
Muzeum Kampa by se po středečním požáru mohlo částečně otevřít do 14 dnů. Škoda na technickém zázemí muzea, kde hořelo, se vyšplhala přes deset milionů korun. Umělecká díla zasažená při požáru mazlavým popílkem z kouře, se budou muset restaurovat, náklady na jejich očištění a sanaci depozitáře budou jeden až dva miliony korun.
17.07.2020 12:00 |

podobné články