Článek

Hurá! Čaputová vítá zelenou budoucnost z EU

 
Budoucnost bude zelená, odolná a udržitelná. To jsou slova slovenské prezidentky Zuzany Čaputové na Twitteru, kterými reaguje na dnešní slova předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové.
16.09.2020 21:30 |

podobné články

Podobné články

Vítek (Patrioti): Hurá, hurá, hurá! Branný zákon, který má sílu podpisu obvodního lékaře

 
Pravidelné odvody osmnáctiletých umožní armádě získat objektivní přehled o zdravotním stavu populace a ochotě lidí podílet se v případě ohrožení na obraně země. Tahle zbytečná šaráda, je jen dalším polovičatým řešením, který lze vyřešit mnohem laciněji a jednodušeji.
14.04.2015 06:30 |

podobné články

Oáza se Číňanům nepovedla, tak poušť aspoň zakryli zelenou sítí

 
Plánovači z čínské provincie Che-nan chtěli na okraji tamního města Čeng-čou vytvořit zelenou oázu. Místo toho ale jejich chybou vznikla poušť s dunami. Problém vyřešili tím, že oblast zakryli zelenou síťovinou, aby připomínala zamýšlenou oázu. Zelená jako zelená.
22.05.2014 10:15 |

podobné články

Číňané místo oázy vytvořili poušť. Tak ji aspoň zakryli zelenou tkaninou

 
Komunisté se praxe Potěmkinových vesnic nevzdali ani v tomto tisíciletí. Důkazem jsou soudruzi z čínské provincie Che-nan a z tamního města Čeng-čou. Tam chtěli na okraji aglomerace vytvořit zelenou oázu. Místo toho vznikla poušť s dunami. A tak soudruzi přispěchali se zelenou síťovinou a celou oblast aspoň zakryli. Zelená jako zelená.
25.05.2014 10:30 |

podobné články

Pilc (Svobodní): Co si představujete pod slovy „dát něčemu zelenou“?

 
Opakovaně se v médiích můžeme dočíst, že politici „dali zelenou“ digitálnímu rádiu. Naposledy například, že britští politici „dali zelenou“ digitálnímu rádiu ve výbavě osobních automobilů. Skutečně je tomu tak?
26.08.2020 19:10 |

podobné články

Čaputová kvůli volbám tasila veto. Prezidentka rovnou hrozí i ústavním soudem

 
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová dnes oznámila, že vetovala zákon, který prodlužuje moratorium na zveřejňování volebních průzkumů na období až 50 z nynějších 14 dnů před volbami. V případě, že Sněmovna při opětovném hlasování schválí normu v původní podobě, Čaputová požádá ústavní soud o přezkoumání zákona a také požádá o pozastavení jeho platnosti.
06.11.2019 14:55 |

podobné články

Čaputová má nový plot za 70 tisíc korun. Proč zpřísňují ochranu prezidentky z řadovky?

 
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová (46) na rozdíl od jiných hlav státu po inauguraci nepřesídlila ze svého domova do prezidentského paláce, ale nadále žije ve svém domě v Pezinku. S touto „komplikací“ se museli vyrovnat především její bodyguardi. Její „řadovka“ je pod nepřetržitým dohledem ochranky, nově prezidentce na zahradě vyrostl neestetický, dva a půl metru vysoký plot za více než 71 tisíc korun. Čaputová se s tím ale musí smířit, jde o bezpečnostní opatření, napsal list Nový čas.
06.12.2019 11:20 |

podobné články

Horáková, odbojáři i osobnosti sametové revoluce: Čaputová rozdala první vyznamenání

 
Vysoké slovenské státní vyznamenání udělila ve čtvrtek prezidentka Zuzana Čaputová mimo jiné české právničce Miladě Horákové, kterou v roce 1950 odsoudila československá komunistická justice ve vykonstruovaném procesu k trestu smrti. Celkově Čaputová vyznamenala 20 osobností; mezi nimi i Slováky, kteří se podíleli na takzvané sametové revoluci, jež v roce 1989 vedla v Československu k pádu komunistického režimu. Ocenění se dostalo rovněž dvěma odbojářům, jakož i představitelům uměleckého a společenského života.
02.01.2020 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Milada Horáková (454 článků)

Ministr s bratrem zmlátil Číňana a rozbili restauraci. Čaputová přijala jeho demisi

 
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová v úterý přijala demisi ministra životního prostředí Lászlóa Sólymose, který ohlásil rezignaci minulý týden poté, co ho po výtržnosti v restauraci zadržela policie. Měsíc před parlamentními volbami Čaputová vedením úřadu pověřila ministra dopravy Arpáda Érseka, který je Sólymosým kolegou v menší vládní straně Most-Híd.
28.01.2020 16:30 |

podobné články

Čaputová pověří milionáře Matoviče sestavením vlády. Zamíchat karty může Kiska

 
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová ve středu pověří Igora Matoviče sestavením nové vlády po sobotních parlamentních volbách, které Matovičovo hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) vyhrálo. Čaputová to oznámila poté, co se v úterý setkala se šéfy tří stran, kteří podle hlavy slovenského státu vyjádřili připravenost jednat s Matovičem o vytvoření kabinetu.
03.03.2020 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (106 článků)

Čaputová v roušce k národu: Zvládneme to! Myslím na vás

 
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová promluvila s rouškou ke slovenskému národu v podobný čas jako ve čtvrtek její český protějšek Miloš Zeman. Své spoluobčany chválila za jejich přístup k této těžké situaci a dávala jim naději. „V tichu těchto dnů se můžeme společně hodně naučit. Můžeme se zastavit a vrátit se sami k sobě,“ věří Čaputová, která nyní podle svých slov očekává, že vláda Igora Matoviče provede Slovensko těžkými dny.
20.03.2020 10:36 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24232 článků) , Igor Igor (106 článků)

Čaputová (46) ukázala nového „prvního frajera“. Muzikanta vyměnila za culíkatého rebela

 
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová je opět zamilovaná. Na tajné rande upozornil slovenský server topky.sk spolu se snímkem z romantické procházky. Nový „první frajer“ je na Slovensku známou figurkou. Jde o někdejší tvář Greenpeace Juraje Rizmana (44). Na Rizmana Čaputová narazila u sebe v kanclu, dělal jí totiž poradce. Kvůli románku ale zaměstnání změnil. Blesk Zprávy si povšimly, že Juraj nyní ženu svého srdce aktivně brání na Twitteru.
25.05.2020 10:35 |

podobné články

Čaputová a její nový „první frajer“: Prezidentka si nabrnkla rozvedeného tátu s náušnicí

 
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová (46) se zhruba rok po rozchodu znovu rozhodla otevřít své srdce. Jejím vyvoleným je o dva roky mladší aktivista Juraj Rizman, který dříve působil jako poradce prezidentky pro životního prostředí. Rizman je totiž v této oblasti na Slovensku známou postavou a svého času dokonce šéfoval slovenské pobočce Greenpeace. Podobně jako slovenská hlava státu má „nový frajer“ za sebou rozvod a stihl i potomka – nyní sedmiletého syna. Čaputová je matkou dvou dcer ve věku 19 a 16 let.
26.05.2020 05:15 |

podobné články

Zamilovaná Čaputová: Podrobnosti ze soukromí nového partnera!

 
Zhruba rok po rozchodu našla lásku. Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová (46) má nového přítele, je jím Juraj Rizman, známý aktivista a tvář slovenské pobočky Greenpeace. Čaputová s Rizmanem spolupracovala třináct let a byl jejím poradcem pro otázky životního prostředí a občanskou společnost.
26.05.2020 12:05 |

podobné články

Čaputová ve fialovém chválila Slováky za boj s virem. Zmínila i veta a Kuciaka

 
Zprávu o stavu Slovenska, první od svého nástupu do úřadu loni v červnu, přednesla v pátek ráno poslancům prezidentka Zuzana Čaputová. Hlava slovenského státu předem ohlásila, že zpráva se bude lišit od podobných vystoupení jejích předchůdců. Podle tisku patří Čaputová mezi nejdůvěryhodnější slovenské prezidenty a zatím plní sliby, ke kterým se zavázala během své kandidatury. Prezidentka vyzvala k udržení soudržnosti ve společnosti, kterou přinesla pandemie. Na slavnostní chvíli si oblékla šaty a roušku ve fialové, nebo přesněji fuchsiové barvě.
05.06.2020 09:05 |

podobné články

Čaputová slaví 47 s novým „prvním frajerem“. Zpackaná mince? „Pobavilo mě to,“ odráží vtípky

 
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová dnes slaví 47. narozeniny, jsou to už druhé narozeniny, které oslavila jako hlava státu. Stejně jako loni, i letos se koná malá rodinná oslava v jejím rodném Pezinku. Letos ale mezi jejími hosty nebude chybět její nový přítel, aktivista Juraj Rizman. Čaputová je vůbec první ženou v čele Slovenska, i rok od svého zvolení se těší velké oblibě a podpoře lidí a Slováci jsou na svou prezidentku velmi hrdí, platí za liberální a důvěryhodnou političku a módní ikonu.
21.06.2020 12:55 |

podobné články

Slovensko má strach o prezidentku: Zuzana Čaputová musí do karantény a ruší schůzky

 
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová (47) musí na pět dní do preventivní karantény. V minulých dnech totiž jeden z jejích pracovníků přišel do kontaktu s člověkem, který byl nakažený koronavirem. Čaputová tak musela narychlo zrušit například setkání s předsedou českého Senátu Milošem Vystrčilem (ODS).
24.06.2020 10:20 |

podobné články

Zamilovaná prezidentka na dovolené: Zuzana Čaputová vyvezla i nového přítele Rizmana

 
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová vyrazila na dovolenou do Tater. Doma samozřejmě nenechala svoje dcery ani přítele Juraje Rizmana. Všichni si to náramně užívají a Čaputová se na sociální síti pochlubila, jak moc.
26.07.2020 12:15 |

podobné články

Prezidentka Čaputová se pochlubila přírůstkem v rodině: Radost nám dělá už několik týdnů

 
Prezidentka Slovenské republiky Zuzana Čaputová na svých sociálních sítích představila fanouškům nového člena rodiny. Roztomilé štěně labradora jménem Leon. Čtyřnohý fešák už několik týdnů dělá radost prezidentčině rodině. Čaputová se tak přidala mezi řadu státníků, kterým dělá společnost pes.
09.08.2020 20:45 |

podobné články

Unijní lídři dali brexitu zelenou. Barnier: S Brity zůstáváme spojenci

 
Návrh dohody o brexitu i o uspořádání dalších vztahů dostal v neděli v Bruselu od 27 unijních lídrů zelenou. Podle vyjednavače EU Michela Barniera je dohoda potřebná k budování důvěry pro budoucnost mezi evropským blokem a Británií, jak řekl novinářům při příchodu na mimořádný summit EU.
25.11.2018 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Michel Barnier (30 článků)