Článek

Hůř to dopadnout nemohlo. Scholz v Číně řešil, co nechtěl

 
V Německu to opět vře. Zatímco se koaliční Zelení a liberálové z FDP hádají, jakou cestou naplnit německé klimatické cíle, třetí koaliční partner sociální demokrat Olaf Scholz vyrazil na návštěvu Číny. Jenže má problém. Podle serveru německého listu Handelsblatt se kancléřova cesta ocitla ve stínu íránského útoku na Izrael, a to se Olafu Scholzovi rozhodně nehodí.
15.04.2024 10:35 |

podobné články

Podobné články

Volební drama: Vítězem v Německu Scholz, ale... Merkelová povládne až do Vánoc?

 
Německé volby vyhráli sociální demokraté. Olaf Scholz tak předčil lídra CDU/CSU Armina Lascheta, který vzkazuje: Scholz není žádný král. Nyní se rozbíhá složité povolební vyjednávání. A politologové očekávají, že nebude krátké. Scholz by rád Merkelovou vystřídal v kancléřském křesle ještě před letošními Vánoci. Panují však i pochybnosti, zda se v Německu nová vláda stihne do té doby domluvit.
26.09.2021 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2854 článků) , Armin Laschet (20 článků)

Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř. Profesor Höschl Čechům

 
Psychiatr Cyril Höschl vysvětlil, čím po covidové krizi a při současné válečné krizi prochází psychika Evropanů. Popsal také, jak je možné, že ruští vojáci, kteří si doma normálně hrají se svými dětmi, na Ukrajině neváhají podobné děti vraždit. A Čechům, kteří mají dojem, že se teď mají zle, poslal jasný vzkaz: Nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř. Ukrajinci čelící ruským bombám už se mají hůř.
19.04.2022 13:40 |

podobné články

Richard Seemann: Scholz v Bundestagu - „Vyhrajeme boj“

 
Spolkový kancléř Olaf Scholz ve svém prvním vládním prohlášení vyzval občany, aby důvěřovali, že země bude schopna překonat pandemickou krizi. Oznámil hluboké změny, které si vyžaduje složitá situace v souvislosti s pandemií korony. Vrcholový sociálně demokratický politik zároveň občany povzbudil, že bude to zase lepší, „vyhrajeme boj, překonáme krizi," řekl Scholz.
16.12.2021 14:30 |

podobné články

„Stačí říct.“ Kancléř Scholz nabídl turbínu. A udělal další velký ústupek

 
Německo by dost možná mohlo pod hrozbou sociálních nepokojů a přídělového systému urychleně přehodnotit svůj energetický mix. I přes nelibost vládních Zelených totiž kancléř Olaf Scholz poprvé nezavrhuje, že by Německo nemuselo zcela upustit od jaderné energie. Významná otočka zazněla během kancléřovi prohlídky výrobního závody továrny Siemens Energy v Mülheimu an der Ruhr, kde uvízla turbína pro plynovod Nord Stream servisovaná v Kanadě. „Stačí, aby někdo řekl ‚chci ji‘, a bude tam velmi rychle,“ doufá Scholz, že o ni Rusko projeví zájem.
03.08.2022 15:45 |

podobné články

Scholz: Vycvičíme 5 tisíc Ukrajinců, dodáme zbraně. Putin se přepočítal

 
Německý spolkový kancléř Olaf Scholz ve svém čtvrtečním projevu v Bundestagu označil ruské raketové nálety na civilisty za akt zoufalství a slíbil další podporu Ukrajině. Do jara prý Německo vycvičí novou ukrajinskou brigádu až o 5000 mužích, dohromady s dalšími evropskými partnery bude vycvičeno 15.000 prvotřídních ukrajinských vojáků. „Putin se přepočítal,“ prohlásil nečekaně odhodlaný Scholz, kterému byl v minulosti vyčítán vlažnější postoj k pomoci Ukrajině.
20.10.2022 15:15 |

podobné články

Německo: „Lidem jde hlava kolem.“ Posuny v migraci. I Scholz má dost

 
Takhle to nemůže zůstat! Německý kancléř Olaf Scholz bouchl do stolu. Kvůli migraci. Jeho vyjádření převzal i server německého deníku Bild s dovětkem, že „už i Scholz si uvědomil, že takhle to dál nejde“. Kancléř se v tomto směru přibližuje výroku politického matadora z opoziční CDU/CSU Wolfgangu Schäublemu. Opoziční CDU připravila pětibodový plán, podle kterého by prý měla Scholzova vláda postupovat. Mimo jiné by prý měla migrantům sebrat peníze.
02.10.2023 12:05 |

podobné články

Co Scholz jen předstírá. Pravda o „řešení“ migrace v Německu

 
Tonoucí se stébla chytá. Tak podle serveru Politico vypadá snaha německé vlády zarazit příval migrantů do země. Kancléř Scholz totiž slibuje věci, o kterých se v Německu mluví již mnoho let, ale v praxi se je žádné vládě nepodařilo splnit. „Výsledkem je, že Německo a EU jsou přistiženy v trapném tanci, ve kterém Berlín předstírá tvrdé požadavky na evropské partnery a Brusel předstírá, že naslouchá,“ rozvedl myšlenku server Politico. Scholz prý řešení migrace jen předstírá. A mezitím dává stále více Němců najevo, že má z přílivu migrantů strach.
09.11.2023 09:30 |

podobné články

„Ne, nebudete muset hulit.“ Scholz ubezpečoval Číňany

 
Během návštěvy Číny německý kancléř Olaf Scholz vysvětloval čínským studentům, jak je to s konzumací konopí v Německu vzhledem k jeho nedávné legalizaci. Někteří čínští studenti měli obavy, aby ho při svém nadcházejícím studiu v Berlíně také nemuseli užívat. Scholz je ujistil, že nemusejí – on sám ho doposud nikdy neměl. Vyjádřil se pak i ke svému účtu na sociální síti TikTok.
15.04.2024 22:35 |

podobné články

Němci se připravují, že na Ukrajině bude hůř. Scholz už naléhal

 
Německý kancléř Olaf Scholz prohlásil, že Německo musí být připraveno na vyhrocení situace na Ukrajině. „Vzhledem k vývoji války a viditelným a rostoucím selháním Ruska … musíme být připraveni na eskalaci,“ uvedl kancléř s tím, že březnové navýšení obranného fondu na 100 miliard eur bylo očividně správné rozhodnutí.
22.11.2022 15:40 |

podobné články

Scholz si potřásá rukou se Si Ťin-pchingem. Zdechovský zděšen. Varování Ruskem

 
Spolkový kancléř ohlásil novou politiku Německa vůči Číně a dnes se s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem v Pekingu setkal. „Ztratil Olaf Scholz už veškerou soudnost?“ ptá se se europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) ve svém textu pro Mladou frontu DNES, který připomíná omyl s Ruskem, jenž uvrhl Evropu do obrovských problémů.
04.11.2022 09:40 |

podobné články

Scholz si potřásá rukou se Si Ťin-pchingem. Zdechovský zděšen. Varování Ruskem

 
Spolkový kancléř ohlásil novou politiku Německa vůči Číně a dnes se s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem v Pekingu setkal. „Ztratil Olaf Scholz už veškerou soudnost?“ ptá se se europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) ve svém textu pro Mladou frontu DNES, který připomíná omyl s Ruskem, jenž uvrhl Evropu do obrovských problémů.
04.11.2022 18:30 |

podobné články

Scholz chtěl v Číně mluvit o Ukrajině a Tchaj-wanu. Takto pochodil

 
Sociální demokrat a toho času německý kancléř pokračuje v návštěvě Číny. Tu mu v první den narušil letecký útok Íránu na Izrael, protože tento útok jeho cestu zastínil, ale Scholz pokračuje v programu. Je si zřejmě dobře vědom, že německé hospodářství Čínu potřebuje jako jeden z největších trhů na světě, ale při cestě po Šanghaji už oznámil, že v úterý hodlá v Pekingu v rozhovoru se Si Ťin-Pchingem řešit i citlivá témata, jako je válka na Ukrajině, ale také čínské pošilhávání po Tchaj-wanu.
16.04.2024 10:45 |

podobné články

Jedno uznat musím. Bez Angely bude hůř. Václav Klaus o novém Německu

 
Bez Angely Merkelové bude hůř. To napsal na sociální síti exprezident Václav Klaus v den, kdy se novým německým kancléřem stal Olaf Scholz. Kancléřka Angela Merkelová skončila v úřadu po šestnácti letech. „O odcházejících jen dobře,“ dodal Klaus.
08.12.2021 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11109 článků) , Angela Merkelová (2854 článků)

Ivo Stejček: Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř

 
V roce 2005, za ministrování hrobařky českého vzdělávací systému Petry Buzkové, spatřily světlo světa tzv. rámcové vzdělávací programy. Definitivně byl tehdy opuštěn údajně starý, rigidní, moderní době neodpovídající systém tzv. jednotných osnov. Bylyrozbity struktura a řád, rozmělnil se obsah vzdělání. Výsledkem nemohlo a nemůže být nic jiného, než setrvalý trend snižování úrovně znalostí českých žáků a studentů.
23.08.2022 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Petra Buzková (61 článků)

Eckhard Scholz z vývoje Škoda Auto odchází

 
Dnes již bývalý člen představenstva Škody Auto Eckhard Scholz zodpovědný za technický vývoj dostal od hlavounů Volkswagenu nový důležitý úkol. Týká se užitkových vozů Volkswagen.
04.08.2012 12:45 |

podobné články

Richard Seemann: Německý vicekancléř Scholz odmítá zvýšení cen benzínu

 
Cena benzínu musí vzrůst žádají němečtí Zelení a jejich lídr Peter Baerbock požaduje zvýšení o 16 centů. Sociálně demokratický spolkový ministr financí vicekancléř Olfa Scholz varuje před otočením "šroubu cen pohonných hmot".
04.06.2021 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Peter Scholz (1 článek) , Peter Peter (295 článků) , Peter Richard (3 články)

Po 16 letech končí éra Merkelové, novým německým kancléřem je Olaf Scholz

 
V Německu po 16 letech skončila éra konzervativní kancléřky Angely Merkelové, kterou dnes nahradil sociální demokrat Olaf Scholz.
08.12.2021 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2854 článků)

Nečekaně zlá zpráva pro NATO. Kdo? Kancléř Scholz

 
Německý kancléř Olaf Scholz podle agentury Reuters a německého plátku Der Spiegel odmítl pozvání amerického prezidenta Joea Bidena k jednání o ukrajinské krizi. Bílý dům tvrzení, že německý kancléř na poslední chvíli odmítl pozvání amerického prezidenta na schůzku ve Washingtonu, popírá a ukazuje, že oba státníci se setkají příští měsíc. Podle některých ohlasů se nynějším neuskutečněním setkání Bidena se Scholzem situace kolem Ukrajiny „ujasnila“. Německo se staví rezervovaně i k otázce vývozu zbraní do Kyjeva.
22.01.2022 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (1151 článků)

Nářek, že Němci kašlou na Ukrajinu. A Scholz jednal s Macronem

 
Napětí mezi Ruskem a Ukrajinou nepolevuje, ale Německo odmítá dodat Ukrajině zbraně a aktivně brání Estonsku, aby samo zbraně Ukrajině dodalo. Ve veřejném prostoru, ať už v České republice, nebo v jiných zemích, zaznívá otázka, na čí straně vlastně Německo stojí a co se bude dít, pokud Rusko na Ukrajinu skutečně zaútočí. Francouzský prezident Emmanuel Macron a německý kancléř Olaf Scholz proto veřejně vystoupili a promluvili k lidem. Podívejte se sami.
26.01.2022 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (781 článků)