Článek

Hůř, než myslíte. Pokuty pro Penny Market mají drsné vyústění

 
1 700 000 Kč. Tolik činí pokuty, které dostal jen za minulé čtvrtletí řetězec Penny Market, převážně za šizení s cenami, kdy na cenovce v regálu je jedna cena, na účtence druhá. A vyšší. Obecně prospěšná společnost Kverulant zveřejnila pokuty, které řetězce za minulé čtvrtletí dostaly. Penny Market například za to, že si na kávě přihodil 20 Kč nebo na mentoskách 8 Kč. U jednoho výrobku byla cena dokonce dvojnásobná. Pokuta byla 600 000 Kč, což ovšem bledne proti předchozí pokutě tři miliony Kč, kterou Penny Market vyfasoval mimo jiné proto, protože dětský polštář a peřinu napálil o 559 Kč.
11.03.2024 09:05 |

podobné články

Podobné články

20 Kč za pečeni. Jablka. I tak Penny Market dostal vynadáno

 
Svého času bývalý ministr zemědělství Zdeněk Nekula radil Čechům, ať jindy než v akci výrobky nekupují, protože jenom v akci jsou ceny „normální“. Řetězce slevové akce nabízejí dále, například Penny Market. Ovšem nakupující si stěžují, že jim ti, kdo přijdou do obchodu dříve, například důchodci, vykoupí zlevněné zboží a pak v regálech „není ani prd“. Penny Market je odkázal na obsluhu. Ani 20 Kč za pečeni a jablka za poloviční cenu nezabralo, Penny Market stejně dostal vynadáno.
09.10.2023 14:20 |

podobné články

Místo platby školného výplata. Penny Market umožní práci i vzdělání

 
V říjnu odstartuje Penny Market nový projekt Duální vzdělávání – praxe a studium pod jednou střechou. Cílem je rozvoj znalostí a zkušeností budoucích vedoucích prodejen či jejich zástupců. Jednoduše řečeno; Penny si své vedoucí zaměstnance chce vychovat od základu jak v teoretické rovině, tak praxí v prodejně. Přihlášku je možné podat až do poloviny září.
05.06.2014 12:40 |

podobné články

35 Kč za hermelín v krámu. Účtenka? Přes 50 Kč. Penny Market přistižen při podvodu. Ne poprvé

 
Víte, který řetězec dostal od roku 2022 zdaleka nejvíce pokut? Byl to řetězec Penny Market. Na sankce se zaměřil server Kverulant.org, jehož ředitel Vojtěch Razima nyní Penny přistihl při podvádění i osobně. V krámu byla na cenovce cena hermelínu okolo 35 Kč. Ale účtenka tvrdila něco jiného, u hermelínu na ní byla suma přes 50 Kč. Obchod měl mimo jiné v minulosti také problémy kvůli prodávaným těstovinám.
04.03.2024 09:40 |

podobné články

Válka o klienty: Amper Market šířil lživé informace a vyhrožoval obcím odpojením enektřiny v zimě, zaznělo z napadané firmy

 
Společnost Amper Market, dravého dodavatele energií pod vedením podnikatele Jana Palaščáka, trápí stíny kauzy Energie pod kontrolou. Palaščákův Amper Market obecně prospěšné společnosti Energie pod kontrolou (EPK) dodával dva roky elektřinu, kterou v návaznosti na to bez soutěže nakupovaly od EPK desítky obcí. EPK později zkrachovala a její bývalí jednatelé jsou obvinění z tunelování firmy. Amper Market se pokusil agresivně přepsat zákazníky EPK na sebe a zároveň zahájil mediální kampaň, ve které se od svého bývalého odběratele distancuje.
13.10.2017 18:45 |

podobné články

Ostuda. 100% zisk. „Hodný“ Penny Market a spol. Odhaleno

 
Akční slevy v desítkách procent, hájí své ceny český Penny Market. A zástupci obchodníků dodávají: Ve slevách se v Česku prodá 60 % zboží, to je nejvíc na světě! Odmítají tak myšlenku zastropovat ceny potravin jako na Slovensku. Ekonom Jaroslav Šulc jejich slova odmítá. „Údaj o možné polovině prodejů pod cenou je pravdivý, ale chybí tam přesný výraz. Je to polovina zboží prodávaná pod nadsazenou cenou, pod neúměrně vysokou cenou. Jestli říkají, že po té cenové dohodě by se to prodávalo za trvalou slevu, tak je třeba to říci jinak. Prodávalo by se to za o trošinku nižší ceny, než jsou ty dnešní oligopolní, vykořisťovatelské vůči tomu bezbrannému obyvatelstvu,“ sdělil ParlamentnímListům.cz. „Je ostuda téhle vlády, že neumí bouchnout pěstí do stolu,“ dodal. Marže marketů prý nejsou 3–5 %, ale i 100 %.
22.03.2023 12:35 |

podobné články

Rada pro reklamu: Penny Market propaguje „Českou kvalitu“ eticky

 
Reklamní kampaň řetězce Penny Market v duchu sloganu „Nakupujte hezky česky“, který podle sdružení Spotřebitel.net mohl klamat zákazníky, je v souladu s etickým kodexem reklamy. ČTK o tom dnes informoval výkonný ředitel Rady pro reklamu (RPR) Ladislav Šťastný.
17.09.2012 16:05 |

podobné články

Penny Market hledá Hvězdu regionu a soutěží o exkurze k českým výrobcům

 
Řetězec Penny Market pro své zákazníky připravil prázdninovou soutěž s mottem Toulky po České republice, která umožní výhercům nahlédnout do tajů výroby Becherovky nebo oblíbeného Pribináčka a dalších regionálních výrobců. Kromě šťastných výherců budou na jejím konci stát také Hvězdy regionů.
15.07.2013 09:35 |

podobné články

Penny Market – certifikace ISO 22000, bezpečnost potravin v praxi

 
Společnost Penny Market obhájila i pro letošní rok certifikát ISO 22 000, který reguluje oblast bezpečnosti potravin.
29.05.2014 15:01 |

podobné články

Kde si nakoupíte na Štědrý den? Víme, jaké obchody budou mít zavřeno

 
Diskonty Penny Market budou mít letos na Štědrý den poprvé zavřeno. Společnost to dnes uvedla v tiskové zprávě. Loni měl řetězec, stejně jako většina velkých obchodů, otevřeno do 12 hodin. Další řetězce pro letošek podobný krok zatím neplánují. Odbory chtějí, aby k uzavření prodejen 24. prosince přistoupili i další obchodníci. Zákon umožňuje velkým obchodům prodej na Štědrý den až do poledne. Penny Market prodlouží otvírací dobu všech 370 obchodů ve druhé polovině prosince.
23.11.2017 22:40 |

podobné články

Pekelné ceny, ale Češi na to vyzráli. Jídlo, oblečení, Penny Market

 
Češi kvůli vysoké inflaci a vysokým cenám šetří. Z údajů Českého statistického úřadu vyplývá, že tržby maloobchodu už rok klesají, a důvodem je podle ekonomky Marie Křížkové právě česká přizpůsobivost. Zatímco v obchodech straší pekelné ceny, Češi na ně vyzráli. Oblečení, jídlo, ale i všechno další nepotravinářské zboží lidé pořizují ve slevách, v second handech nebo bazarech. Také začali více vařit a věci mezi sebou sdílet. „Je to zajímavý fenomén, který vypovídá o tom, že lidé jsou velmi adaptabilní. Navíc je tato cirkulární ekonomika také ekologická, což je v poslední době velmi trendy téma,“ říká pro ParlamentníListy.cz ekonomka Křížková. Svá data předložil i Penny Market.
12.06.2023 12:05 |

podobné články

Penny zná oblíbené české výrobky svých zákazníků

 
V loňském roce Penny Market odstartoval zákaznickou soutěž, jejíž součástí bylo též hledání Hvězd regionů neboli výrobků, které jako nejoblíbenější zvolili svým hlasováním přímo zákazníci. Penny tak nyní přesně ví, které tři české výrobky mají jeho nakupující nejraději.
15.09.2014 13:00 |

podobné články

Penny Market zaplaví prodejnami Česko

 
Diskontní řetězec Penny Market se spojil s Plusem. Chce mít největší síť prodejen v České republice.
13.05.2009 11:15 |

podobné články

Penny Market radši stáhl z prodeje vejce z Německa

 
Veterináři zakázali prodej dvou set tisíc vajec z Německa, u kterých byl při dovozu do České republiky špatně uveden jejich původ. Německá vejce byla k dostání v diskontních prodejnách Penny Market. Státní veterinární správa (SVS) měla podezření, že byla nakažena stejně jako některé vepřové maso dioxinem. Ukázalo se však, že byla nezávazná.
14.01.2011 18:35 |

podobné články

Penny Market dál klame zákazníky. Prodává zahraniční výrobky jako české

 
AKTUALIZOVÁNO. Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) při kontrolách zjistila, že společnost Penny Market stále prodává pod označením "česká kvalita" výrobky zahraničního původu. Na problém přitom kontroloři upozornili už koncem minulého týdne a nařídili výrobky přeznačit, informoval dnes mluvčí SZPI Michal Spáčil
15.02.2012 17:45 |

podobné články

Inspekce zavřela karlovarský Penny market: Našli myší trus a ožrané potraviny

 
Kvůli výskytu hlodavců musela inspekce v pondělí zavřít karlovarský Penny market v ulici Stará Kysibelská. Našli tam myší trus a okousané potraviny.
09.04.2013 13:30 |

podobné články

Myší invaze zavřela Penny Market!

 
Myší bobky a ožrané potraviny! Karlovarský Penny Market v ulici Stará Kysibelská musel v pondělí po nájezdu hlodavců zavřít celou prodejnu.
10.04.2013 07:40 |

podobné články

Myší invaze zavřela Penny Market!

 
Myší bobky a ožrané potraviny! Karlovarský Penny Market v ulici Stará Kysibelská musel v pondělí po nájezdu hlodavců zavřít celou prodejnu.
10.04.2013 21:21 |

podobné články

Inspekce zavřela Penny market v Letovicích. V prodejně se našel myší trus

 
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) v úterý uzavřela prodejnu Penny market v Letovicích na Blanensku kvůli rozsáhlému porušení hygienických předpisů. Při kontrole zde inspektoři našli  stopy výskytu hlodavců  na prodejní ploše a v zázemí našli živé myši i s mláďaty. Prodejna zůstává zavřená i dnes a inspekce s provozovatelem zahájila správní řízení o uložení sankce, informoval v tiskové zprávě mluvčí SZPI Pavel Kopřiva. 
24.07.2013 13:40 |

podobné články

OSPZV-ASO: Dojednána byla kolektivní smlouva s řetězcem Penny Market

 
V úterý 21. 1. 2014 Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy - Asociace svobodných odborů ČR a Odborový svaz pracovníků obchodu dohodly s vedením obchodního řetězce Penny Market s.r.o. kolektivní smlouvu na rok 2014.
21.01.2014 17:35 |

podobné články