Článek

Hulik z ANO 2011: Roman, Řebíček, Topolánek, to jsou ty metastázy...

 
ROZHOVOR Víme vše o nekalostech První republiky, době nacistické okupace i o komunistickém režimu. Není proto důvod věřit, že politické zákulisí posledních let zůstane odhalení ušetřeno, věří kandidát hnutí ANO 2011 do Senátu Milan Hulík. I když v prvním kole voleb neuspěl, přesto doufá, že kamínkem, který spustí v Česku lavinu, je podle jeho soudu nedávné zatčení Marka Dalíka, blízkého přítele expremiéra Topolánka.
14.10.2012 11:55 |

podobné články

Podobné články

Protikorupčník Hulík: Bárta a Babiš? Nesrovnávejte je, jeden vyrábí párky, druhý fízluje lidi

 
Stranu ANO 2011 Andreje Babiše není možné příliš srovnávat s Bártovými Věcmi veřejnými, řekl ParlamentnímListům.cz advokát a člen výboru Veřejnosti proti korupci Milan Hulík, který za Babišovu stranu kaniduje do Senátu. „Pan Babiš vyrábí párky, pan Bárta fízluje lidi,“ prohlásil Hulík.
26.08.2012 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13527 článků)

Exministr Blažek nezaplatil za možnou pomluvu. Takže platit možná bude přímo ministerstvo

 
Bývalý ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) odmítl zaplatit peníze, které po něm chtěl advokát Milan Hulík, zastupující Rusa Alexeje Torubarova. Hulík neuspěl se žádostí o zaplacení půl milionu korun kvůli pomluvě. Peníze chtěl nejen po exministrovi Blažkovi, ale i po ministerstvu spravedlnosti. Blažek totiž jako šéf rezortu na adresu Torubarova uvedl, že kdyby si vzal jiného advokáta než Hulíka, nemusel být vydán do Ruska. Hulík nyní žaluje ministerstvo spravedlnosti.
15.03.2016 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (551 článků)

rozhovor hulik ANO 2011

 
ROZHOVOR Víme vše o nekalostech První republiky, době nacistické okupace i o komunistickém režimu. Není proto důvod věřit, že politické zákulisí posledních let zůstane odhalení ušetřeno, věří kandidát hnutí ANO 2011 do Senátu Milan Hulík. I když v prvním kolem voleb neuspěl, přesto doufá, že kamínkem, který spustí lavinu, je podle jeho soudu nedávné zatčení Marka Dalíka, blízkého přítele expremiéra Topolánka.
14.10.2012 12:00 |

podobné články

Exministr Řebíček slaví 50: Řešil střet zájmů jako Babiš, Číňanům prodal Slavii

 
14. dubna slaví padesátiny Aleš Řebíček (ODS), někdejší ministr dopravy ve vládě Mirka Topolánka. Milionář, který vedl resort od září 2006 do ledna 2009, kdy byl odvolán. I v jeho případě se řešil – stejně jako v případě jiného podnikatele v politice Andreje Babiše (ANO) – zákon o střetu zájmů. Ten mu nebyl prokázán, ačkoliv měl v minulosti podíl v soukromé dopravní firmě Viamont. Řebíček jej prodal za 750 milionů, Viamont se však dostal i ke státním zakázkám.
14.04.2017 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13527 článků) , Mirek Topolánek (2167 článků) , Aleš Řebíček (94 článků)

Slávista Paroubek: Řebíček musí mít v rukávu další dvě miliardy

 
Tak to tu ještě nebylo. Fotbalový klub Slavia Praha a jeho majitel se bude nejspíše řešit v Poslanecké sněmovně. Jde o to, že předsedovi ČSSD Bohuslavu Sobotkovi se vůbec nezdá, kde získal nový majitel, exministr dopravy Aleš Řebíček, čtvrt miliardy na nákup klubu. A expředseda ČSSD Jiří Paroubek jde ještě dál. Podle něj musí mít Řebíček v záloze ještě jednu až dvě miliardy na chod klubu.
09.08.2011 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3467 článků) , Bohuslav Sobotka (9491 článků) , Aleš Řebíček (94 článků)

Řebíček má opět problém: Nepřiznané miliony může znovu šetřit policie

 
Kauza bývalého ministra dopravy Aleše Řebíčka se zkomplikovala. Řebíček totiž řekl, že prodal svůj podíl ve stavební a dopravní firmě Viamont za celkem 750 milionů korun. To je ale minimálně jednou tolik, než původně přiznal. Dříve totiž uváděl, že za akcie od svého exspolečníka ve firmě inkasoval celkem 342 milionů korun. Řebíček tak porušil zákon o střetu zájmů. Problém je ale také v tom, že kvůli nepřiznaným milionům by si na něj mohla opět posvítit protikorupční policie.
16.11.2011 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Řebíček (94 článků)

Stanislav (64) s rakovinou bojuje dva roky. Metastázy mu zasáhly celou pánev

 
Pan Stanislav byl až do dvaašedesáti let zdravý jako řípa. Pak ale přišel zlom. Před dvěma lety mu lékaři diagnostikovali rakovinu, která se mu rozšířila do celé pánve. Od té doby je pro něj nemocniční prostředí druhým domovem. Kostní metastázy bere podle svých slov stejně, jako kdyby měl rýmu. Prostě se musí vyléčit. Ozařování u něj postup nemoci prozatím zastavilo.
26.02.2017 22:00 |

podobné články

Andulce (5) při léčbě angíny našli nádor. Má metastázy i v kostech

 
1. 1. 2016 většina lidí slavila příchod nového roku, ale rodině malé Andulky se zhroutil svět. Z běžné angíny se u holčičky vyklubal zhoubný nádor. I když před rokem dívenka absolvovala transplantaci kmenových buněk, poslední vyšetření ukázalo, že má metastázy v kostech.
08.08.2017 05:25 |

podobné články

Advokát Hulík podal žalobu na financování Zemanovy kampaně

 
Prezidentský kandidát Miloš Zeman a členové jeho volebního týmu čelí od 8. ledna žalobě kvůli financování kampaně. U pražského městského soudu se právník Milan Hulík domáhá toho, aby prezidentský kandidát zveřejnil údaje o veškerých dárcích, kteří přispěli na jeho kampaň. Podle něj na Zemanův transparentní účet bylo převedeno zhruba 6,7 milionu korun ještě předtím, než ho ministerstvo vnitra oficiálně zaregistrovalo jako uchazeče o funkci hlavy státu.
28.01.2013 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21141 článků)

Soud odmítl žalobu advokáta Hulíka na financování kampaně Zemana

 
Pražský městský soud odmítl žalobu advokáta Milana Hulíka na vítěze prezidentské volby Miloše Zemana a jeho volební tým. ČTK to zjistila z databáze soudních rozhodnutí. Hulík se domáhal toho, aby Zeman zveřejnil údaje o veškerých dárcích, kteří přispěli na jeho kampaň. Soud ale došel k závěru, že Hulík nebyl oprávněn takovou žalobu podat, protože sám nebyl prezidentským kandidátem. Advokát dnes řekl, že zvažuje kasační stížnost.
12.02.2013 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21141 článků)

Pučista, mentální ejakulát, ozývá se kvůli Ištvanovi. Protikorupční advokát krotí vášně

 
Advokát Milan Hulík (Veřejnost proti korupci) má pifku na Janu Nagyovou. Když ještě pracovala na Úřadu vlády, nepředala prý premiérovi Nečasovi otevřený dopis, který Hulík sepsal kvůli funkci na Ministerstvu obrany. Přesto má pocit, že si Nagyová nezaslouží potupu vězeňské cely. Ani žalobce Ivo Ištvan si ale nezaslouží slovní hanu, která se na něj valí třeba od spoluzakladatetele ODS Petra Štěpánka.
16.07.2013 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1549 článků) , Petr Štěpánek (612 článků) , Petr Štěpánek (612 článků) , Jana Nagyová (1542 článků)

Scenárista Hulík a režisér Krejčí připravují film o Evě Olmerové

 
Filmový historik Štěpán Hulík, čerstvý držitel ceny kritiky za scénář k filmu Hořící keř a zároveň také laureát ceny RWE za Objev roku, připravuje scénář o životě jazzové zpěvačky Evy Olmerové. Pod názvem Čekej tiše bude hraným celovečerním debutem ve světě uznávaného režiséra reklam Martina Krejčího.
29.01.2014 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Eva Olmerová (16 článků) , Eva Martino (95 článků) , Martin Krejčí (4 články)

Štěpán Hulík: Agnieszku jsme překvapili

 
Autorem scénáře k filmu Agnieszky Hollandové Hořící keř je Štěpán Hulík. Získal za něj Českého lva a místo režisérky převzal i hlavní cenu.
23.02.2014 18:10 |

podobné články

Palach se upálil, já o něm jen napsal, byl jsem trochu parazit. S Pustinou to je jiné, říká Hulík

 
Štěpán Hulík je mladým scenáristou, jehož teprve druhý projekt, minisérie Pustina, si odbyl premiéru prvních dvou dílů v Karlových Varech.
06.07.2016 11:50 |

podobné články

Prezident Slavie Řebíček: Dluhy jsou téměř zaplacené, ale sponzory dál sháníme

 
Prezident fotbalového klubu SK Slavia Praha Aleš Řebíček mluvil o současné situaci ve vršovickém celku. Přiznal, že stále shání nové sponzory, rozpočet má pokrytý do konce roku a všechny dluhy "sešívaných" jsou téměř splacené.
19.08.2011 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Řebíček (94 článků)

Luhačovice povede nově Semelová (ČSSD)

 
Z jednání stran úspěšných ve volbách nakonec pro Luhačovice vzejde koalice, kterou bude tvořit ČSSD, ANO 2011, TOP 09 a ODS. Informovala o tom současná místostarostka a jednička volební kandidátky ČSSD Marie Semelová.   „Uzavřeli jsme včera v pozdních hodinách koaliční dohodu. V nové radě bude mít 3 místa ČSSD, 2 křesla ANO 2011 a po jednom radním ODS a TOP 09," sdělila Semelová. Koalice tak bude mít nadpoloviční většinu 12 mandátů v zastupitelstvu, které má 21 členů. Novou starostkou se podle uzavřené koaliční smlouvy stane právě Marie Semelová z ČSSD, která dostala ve volbách i nejvíce hlasů od voličů. „Stejně jako v minulém volebním období budou v radě dvě uvolněné funkce. Kromě starostky bude v uvolněné funkci místostarosta Radomil Kop za hnutí ANO 2011," doplnila Semelová. Uvedla také zastupitele, kteří by měli za koalici zasednout v radě města. „Z ČSSD to bude kromě mé osoby Roman Lebloch a David Ruman, za ANO 2011  Radomil Kop a Zdeněk Červenka, za ODS Stanislav Duháň a za TOP 09 Marian Ležák," uvedla Semelová. A jak si nová koalice představuje svou práci pro město? „Smluvní strany povedou město Luhačovice k prosperitě a budou usilovat o čisté, bezpečné a zdravé místo pro život, lázeňství a rekreaci," uvádí se v koaliční smlouvě. Oficiálně bude ale vedení města zvoleno až na ustavujícím zasedání zastupitelstva. To musí svolat současný starosta František Hubáček. Předpokládá se, že se první schůze nově zvolených zastupitelů bude konat 6. listopadu.
28.10.2014 10:45 |

podobné články

Osobnosti: David Hubáček (8 článků) , Maria David (9 článků) , Roman Červenka (218 článků) , Stanislav Červenka (1 článek)

Poslanci zveřejnili příjmy a dluhy, Řebíček koupil domy za 134 miliónů

 
Poslanci a senátoři ve svých majetkových přiznáních za minulý rok poodkryli své příjmy, dary i dluhy. Ze sněmovních zákonodárců loni zřejmě nejvíce utrácel exministr dopravy Aleš Řebíček. Ten si v zahraničí pořídil za peníze utržené za prodej akcií dvojici nemovitostí v ceně 134 miliónů korun. V horní komoře přiznal nejvyšší objem vedlejších příjmů lídr nové strany TOP 09 Karel Schwarzenberg.
23.06.2009 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3733 článků) , Aleš Řebíček (94 článků)

Exministr Řebíček couvl kvůli rodině z kandidátky a na sněm ODS ani nepřijel

 
Kvůli kauze člena své rodiny, který je v podezření z vyděračských praktik, odstoupil exministr dopravy a poslanec Aleš Řebíček z kandidátky ODS v Ústeckém kraji pro podzimní volby do Sněmovny. Na nominační regionální sněm v pondělí do Litoměřic vůbec nedorazil.
30.06.2009 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Řebíček (94 článků)

Bratr exministra Řebíčka prý bral úplatky. Teď jde k soudu

 
Bývalý teplický policista Adam Řebíček jde k soudu kvůli tomu, že spolu s dalšími kolegy bral úplatky od lidí, jimž hrozilo trestní stíhání. Adam Řebíček je přitom bratr exministra dopravy Aleše Řebíčka z ODS.
01.03.2010 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Řebíček (94 článků)