Článek

Hrubý (Svobodní): Plošná opatření jsou nesmyslná. Nechme ochranu před Covidem na úvaze každého

 
Po několika měsících se do popředí společenské debaty opět dostávají omezující opatření vlády, která mají zabránit šíření epidemie nemoci Covid-19.
12.09.2020 19:45 |

podobné články

Podobné články

Hospodářská komora: Plošná opatření už nelze připustit

 
Plošná opatření proti šíření nákazy jsou podle Hospodářské komory největší obavou podnikatelů. Znovuzavedení plošných restrikcí proto podle prezidenta komory Vladimíra Dlouhého nelze připustit.
22.09.2020 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dlouhý (589 článků) , Vladimír Dlouhý (589 článků)

Jak se nosily roušky v Česku. Vojtěch oznámil nová plošná opatření

 
Už čtyři měsíce nosí lidé v Česku roušky. Zprvu platila povinnost nosit roušku všude mimo domov, nyní je nutné ji mít jen při vybraných akcích nebo na vybraných místech. Nová plošná opatření budou platit od soboty.
23.07.2020 18:45 |

podobné články

Plošná opatření už nikdy nebudou, vzkázal Babiš opozici

 
Plošná omezení vláda už nikdy nezavede a není namístě strašit druhou možnou vlnou epidemie koronaviru. V pátek ráno to na tiskové konferenci po jednání vlády prohlásil premiér Andrej Babiš (ANO), který tak reagoval na výzvy opozice, která kabinet k přípravě na možnou druhou vlnu nabádala.
05.06.2020 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20864 článků)

Řádění vrahů a kriminálníků? Toto se stane, když si občané nechají vzít zbraně, varuje expert

 
Pavel Černý, muž, co trénoval policii a vojenské jednotky v Mexiku, Afghánistánu či Kongu, sdělil v Kupředu do minulosti svoji glosu o legálně držených zbraních. „Nechme lidem jejich soukromé legální zbraně. Nechme jim možnost se bránit,“ naléhal. „Nevyužívejme podobné tragické události k nějakým pochybným sluníčkovým snahám, že bez zbraní, a to jakýchkoliv, možná i těch, jaké mají policisté, armáda, nám na světě bude lépe,“ zakončil.
21.02.2020 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Černý (91 článků) , Pavel Černý (91 článků)

Bartoš: Zákaz vycházení? Neodůvodněné. Dejte lidem v karanténě peníze

 
„Vláda od začátku zhoršuje chaos, mění bez jakéhokoliv důvodu opatření z minuty na minutu, nepodkládá opatření daty a nevysvětluje je veřejnosti,“ stěžuje si na svém facebooku předseda Pirátů Ivan Bartoš. Vadí mu, že vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) dosud nepředstavila „plán boje s covidem“ či nezavedla dostatečné kompenzace pro provozy, na které dopadly její restrikce. Vládě poradil, kam by nyní měla upřít zrak a jaká její nařízení jsou podle něj naopak nesmyslná.
03.01.2021 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20864 článků) , Ivan Ivan (1734 článků)

Část farmářů nedosáhne na koronapomoc. Brání tomu nesmyslná podmínka, stěžují si

 
Co vypěstovali, to se zkazilo. Zavřené restaurace v době šíření koronaviru přestaly odebírat plodiny i maso a zemědělci jsou tak na mizině. Ministerstvo zemědělství slibovalo pomoc, ta měla přijít prostřednictvím dotace. Jenže sedláky čekal při čtení podmínek šok - nárok na peníze budou mít jen ti, kteří loni žádali o dotaci na pojištění plodin nebo zvířat. Teď prosí ministra Miroslava Tomana (ČSSD), aby podmínku, která je podle nich nesmyslná, vypustil.
29.06.2020 06:35 |

podobné články

Kresa (Svobodní): Tři důvody, proč posílit ochranu hranic

 
Se vznikem Schengenského prostoru vlády rezignovaly na ochranu státních hranic. Zcela tak vypadl jeden z nejdůležitějších bezpečnostních prvků každého samostatného státu. Proč potřebujeme posílit ochranu našich hranic? A jak?
31.08.2015 06:30 |

podobné články

Epidemiologové řekli Vojtěchovi názor na zpřísnění opatření. Ministr chystá oznámení

 
Pokud budou v Česku zavedena nová plošná opatření kvůli zvyšování počtu nových případů nákazy novým koronavirem, budou platit od pondělí. Ve čtvrtek to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). O případných opatřeních diskutuje s epidemiology, rozhodnutí oznámí dnes večer. Podle Vojtěcha nehrozí vyhlášení nouzového stavu nebo podobně restriktivní opatření. Není potřeba ani obnovit činnost Ústředního krizového štábu, uvedl. To ale obratem zpochybnil ministr vnitra a poslední šéf štábu Jan Hamáček (ČSSD), podle kterého je situace alarmující. Premiér Andrej Babiše (ANO) řekl, že nová opatření by ve skutečnosti mohla začít platit už v pátek.
23.07.2020 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2557 článků) , Vojtěch Adam (1195 článků) , Adam Vojtěch (928 článků)

Kritika boje proti xenofobii je prý nesmyslná. Důvody objasňuje Jiří Pehe

 
Politický komentátor Jiří Pehe se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz vyjádřil k tomu, v čem je podle něj kritika výzvy vědců proti xenofobii nesmyslná.
20.08.2015 22:46 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (439 článků)

Ministerstvo financí vyvrací mylná tvrzení o evidenci tržeb

 
Na sociálních sítích se v souvislosti s EET objevují i zcela nesmyslná tvrzení vztahující se k této reformě, která se snaží zpochybňovat i důvěryhodnost informací Ministerstva financí. Aby Ministerstvo financí vyvrátilo jakékoliv případné pochybnosti o serióznosti jím zveřejňovaných informací, na tato nesmyslná tvrzení reaguje.
23.08.2015 13:01 |

podobné články

Drsná kritika: O adventu nastane v supermarketech masakr, nařízení jsou nesmyslná, říká šéf obchodu Prouza

 
Blížící se advent děsí obchodníky. Kvůli stávajícím vládním nařízením totiž hrozí, že se nákupní domy totálně zaplní v pátek a v sobotu. Opatření včera zkritizoval v Epicentru Blesk Zpráv prezident Svazu obchodu a turistického ruchu Tomáš Prouza, kterému se mimo jiné nelíbí to, že vláda nová nařízení navrhuje příliš rychle. I kvůli náhlému zavedení opatření, kdy obchody musí na každého zákazníka počítat s 15 metry čtverečními, nastal v některých supermarketech totální chaos.
19.11.2020 09:21 |

podobné články

Mateřská je plošná dávka, proto ji pobírám, hájí se Talmanová

 
Čtyři roky v Poslanecké sněmovně zajistily manželce expremiéra Mirka Topolánka Lucii Talmanové na účtu devět milionů. Přesto si zažádala o rodičovský příspěvek ve výši 3 a půl tisíce korun. "Je to plošná dávka," reagovala na článek Blesku.
07.09.2010 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2319 článků) , Lucie Talmanová (130 článků)

Plošná epidemie chřipkových onemocnění v ČR pokračuje

 
Plošná epidemie chřipkových onemocnění v ČR pokračuje. V pátém kalendářním týdnu stouply počty akutních respiračních infekcí o 9,6 procenta ve všech věkových skupinách a chřipky o 33 procent. Hlášeno je k dnešku 264 závažných případů chřipky, 51 lidí zemřelo. ČTK to řekl hlavní hygienik ČR Vladimír Valenta.
01.02.2013 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Valenta (69 článků)

Plošná stávka řidičů kvůli nízkým mzdám zřejmě nebude

 
Podle informací, které má aktuálně Ústecký kraj k dispozici, nebude ve čtvrtek 6. dubna plošná stávka řidičů linkových autobusů, která by zasáhla převážnou část území kraje.
05.04.2017 13:05 |

podobné články

Kandidát na hejtmana (Svobodní): Vystoupení z EU není cíl, ale cesta

 
Svobodní ani Soukromníci nemají v zastupitelstvu Libereckého kraje žádného zástupce. Pro nadcházející volby se tak rozhodli spojit síly. Radek Uchytil (Svobodní) věří, že nyní atakují hranici 5 % ve všech krajích. S jedničkou na kandidátce jsme si povídali o jeho plánech s krajem. Prozradil nám i více o svém návrhu na řešení imigrační krize pomocí vybudování integračního táboru na území neuznaného Království Severního Súdánu. A řeč přišla také na vystoupení Česka z EU, o které Svobodní dlouhodobě usilují.
20.07.2016 09:35 |

podobné články

Psychiatr Zvěřina: Covid? Máme půl roku. Jinak bude zle

 
ROK S COVIDEM A TEN PŘÍŠTÍ „Naše politická reprezentace se ukázala být zajímavě nejednotná a chaotická ve svých příkazech občanům. Politici, ať již vládní nebo opoziční, nedokázali pandemii nechat v rukou lékařů a zdravotních pojišťoven,“ říká v bilančním rozhovoru známý psychiatr a sexuolog Jaroslav Zvěřina a dodává, čím tomu podle něj „nasadil korunu“ sám premiér. Ze své praxe prozradil, s čím lidé dnes nejvíce bojují. Promluvil také o působení médií a o vztahu k umělcům. Vysvětlil také, jaká opatření proti koronaviru mu přišla nesmyslná.
29.12.2020 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Zvěřina (51 článků)

Slzy v očích nad maily: Majerová-Zahradníková už nemohla mlčet. Dějí se tragédie

 
ROK S COVIDEM A TEN PŘÍŠTÍ „Několik ministrů bych asi nechala propadnout, ostatní bych klasifikovala trojkami a čtyřkami a téměř všichni by asi dostali sníženou známku z mravů,“ tak by jako pedagog ohodnotila českou vládu za uplynulý rok poslankyně Trikolóry (původně zvolena za ODS) Zuzana Majerová Zahradníková. Upozornila, že nepřipravená, přestřelená, nelogická, často úplně nesmyslná vládní opatření probouzejí v některých lidech nejhorší vlastnosti. Stádovitost, udavačství, nenávist a patologický strach.
04.01.2021 12:25 |

podobné články

Publicista: Plošná opatření? Ne! Občany testovat, nakažené izolovat a poskytnout jim péči, dokud se nevyléčí či nezemřou

 
Celý svět teď ohrožuje pandemie koronaviru a jednotlivé země přijímají různá opatření, aby před touto pandemií ochránily své občany. Český premiér Andrej Babiš se svým týmem přijal jedny z nejtvrdších opatření, a to dříve než řada jiných zemí EU. Publicista Zbyněk Vlk si však v této souvislosti položil otázku, zda jsme se nevydali na cestu k totalitě. A zda je horší koronavirus, nebo totalita?
31.03.2020 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20864 článků)

Pomohl panák vodky a sauna? Pandemie koronaviru je na ústupu i v zemích s nulovými opatřeními

 
Zatímco ve většině zemí střední a západní Evropy probíhala v posledních týdnech striktní opatření kvůli pandemii koronaviru, některé země zaujaly benevolentnější přístup. Například v Dánsku i ve Švédsku plošná opatření nebyla zaváděna vůbec a bary a restaurace tam až na výjimky zůstaly otevřené. I přesto se ale v těchto zemích vrací už teď život do starých kolejí. Extrémním případem je Bělorusko. To i přes nulová opatření hlásí minimální počet obětí.
04.05.2020 16:40 |

podobné články