Článek

„Hrstka lidí a pro mainstream událost.“ Žantovský sleduje, co se děje kolem Foltýna

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Fialova vláda zřídila funkci koordinátora strategické komunikace, do níž si z Hradu zapůjčila bývalého náčelníka Vojenské policie. Na podporu nového bojovníka s dezinformacemi, který má vybrat bažinu kýblem, se sešla na Hradčanském náměstí hrstka lidí, ale i tak to pro mainstream byla událost. Do přehledu mediálních zajímavostí tohoto týdne zařadil Petr Žantovský i bizarní spor, který vede pirátský kandidát do europarlamentu Mikuláš Ferjenčík s významným českým režisérem Jiřím Strachem.
08.06.2024 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Strach (299 článků) , Petr Strach (22 článků)
Podobné články

„Hrstka lidí a pro mainstream událost.“ Petr Žantovský sleduje, co se děje kolem Foltýna

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Fialova vláda zřídila funkci koordinátora strategické komunikace, do níž si z Hradu zapůjčila bývalého náčelníka Vojenské policie. Na podporu nového bojovníka s dezinformacemi, který má vybrat bažinu kýblem, se sešla na Hradčanském náměstí hrstka lidí, ale i tak to pro mainstream byla událost. Do přehledu mediálních zajímavostí tohoto týdne zařadil Petr Žantovský i bizarní spor, který vede pirátský kandidát do europarlamentu Mikuláš Ferjenčík s významným českým režisérem Jiřím Strachem.
08.06.2024 05:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Strach (299 článků) , Petr Strach (22 článků)

Giuseppe Maiello: Dnes není vůdce, dnes je mainstream. Jen jeden názor? Neúcta k obětem koncentráků

 
Dnes není vůdce, dnes je mainstream. Jestli jste mimo mainstream, jste ostrakizován. Pak máme dvě možnosti. Buď mlčet, nebo říkat své názory i za cenu, že za to budeme pykat. Generace před námi skončily v koncentráku, uvádí k dnešní době sociální antropolog, vysokoškolský pedagog Giuseppe Maiello.
08.05.2024 04:45 |

podobné články

Tresty pro násilníky a vyděrače: Expolicista dostal 3 roky!

 
Šokem pro oběť brutálního násilí a vydírání skončil včera soud v Jihlavě. Jen na tři roky poslal soudce do vězení za vydírání expolicistu Martina Foltýna (35). Iniciátor celé akce Roman Motičák (38), který si Foltýna na „špinavou“ práci najal, půjde do vězení na pět let, třetí z kumpánů, Zdeněk Zapletal (33), byl dokonce zproštěn obvinění.
18.07.2013 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (344 článků)

Pokud vyhraje v USA Biden... Vondra a Michael Žantovský svou předtuchou zklamou evropský mainstream

 
Europoslanec Alexandr Vondra (ODS) před americkými prezidentskými volbami upozorňuje, že ani vítězství Joe Bidena nemusí nutně znamenat zlepšení americko-evropských vztahů. „Nejsem si jist, že s Joe Bidenem to bude snazší, ani nemusí jít o tak výraznou změnu, jak si někteří v Evropě namlouvají,“ říká Vondra. S tím souhlasí ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský. „Doufám, že by mohl být pozitivním příspěvkem k evropsko-americkým vztahům, ale stoprocentně jistý si tím nejsem,“ tvrdí Žantovský.
02.11.2020 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6485 článků) , Alexandr Vondra (1440 článků) , Joe Biden (1177 článků) , Michael Michael (1921 článků)

„Ani milimetr novinářského papíru těmito tématy neušpiníte?!“ Petr Žantovský připomíná událost, kterou mainstream úplně zamlčel. A proč

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Předvolební diskuse na TV Barrandov tento týden ukázala, jakého názorového veletoče je schopen ředitel a moderátor TV Barrandov Jaromír Soukup. „Zkušený kšeftman s PR a reklamou si spočítal, komu má nadržovat a co se mu po volbách vyplatí,“ nabízí jedno z vysvětlení Petr Žantovský v pravidelném přehledu mediálních zajímavostí. Dojde i na možné ohrožení německých parlamentních voleb ze strany ruského média a také na novinářské slouhy režimu z mainstreamu.
11.09.2021 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Soukup (417 článků)

„Slačálek by si ušetřil ostudu a nálepku lháře, kdyby si to zjistil!“ Petr Žantovský tvrdě zúčtoval s autorem hanopisu

 
Levicově orientovaný politolog Ondřej Slačálek se vyjádřil k faktu, že byl mediální analytik Petr Žantovský navržen coby kandidát do Rady ČTK. Ve svém článku se vyjadřoval tak, že to Žantovský nechtěl nechat bez odpovědi a zareagoval. Slačálek např. označil Žantovského za „lžidocenta“, „Klausova dvorního normalizátora“ a tak podobně. Raději se podívejte sami, jak na to Žantovský zareagoval.
30.08.2017 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Rada (314 článků)

To je sranda: Petr Žantovský se ujal své funkce v ČTK. A někoho z toho málem klepla pepka

 
Konspirátor Žantovský. Redaktorka serveru Forum24 Johana Hovorková se ve svém novém článku pěkně zostra trefuje do novináře Petra Žantovského. A co je důvodem? Zasedala Rada ČTK, jejímž je Žantovský členem. A Žantovský si na zasedání stěžoval.
03.07.2018 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Rada (314 článků) , Petr Johana (16 článků)

Stropnický: Mainstream podporuje válku, jako vždycky. O profesorech nemohou říct, že jsou dezoláti. Ale strašně by chtěli...

 
„V mainstreamu nás nenávidí, protože mainstream válku podporuje. Jako vždycky. Díky signatářům nás ale nemůžou proválečná média spláchnout do žumpy jako dezoláty, i když strašně chtějí. Jestli jsou totiž dezoláti i univerzitní profesoři, kdo je potom vlastně ta elita, žejo?“ komentuje pro ParlamentníListy.cz Matěj Stropnický kritické ohlasy na mírovou výzvu v médiích a vysvětluje dezinformace o ní. Vyjádřil se k zvolenému prezidentovi Petru Pavlovi a k lidem kolem něj. „Obávám se, že až bude Petr Pavel pronášet ústavní slib věrnosti České republice, nebude říkat pravdu. Náš nový prezident vůbec nebude náš,“ podotýká Matěj Stropnický.
19.02.2023 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (658 článků) , Petr Pavel (2921 článků)

Takto funguje cenzura v koronakrizi. Petr Žantovský odhaluje hrozivé příklady. Zapleten i SÚKL

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Cenzuru ve třech podobách popisuje Petr Žantovský v pravidelném mediálním ohlédnutí za končícím týdnem. Vyděsil ho Státní ústav pro kontrolu léčiv svou zpupností, s níž by chtěl novinám diktovat, co smí a nesmí psát, čímž připomněl praxi někdejších komunistických cenzurních úřadů. Nezaostal za ním ani největší internetový server pro sdílení videosouborů You Tube, který smazal režiséru Igoru Chaunovi jeho kanál GoschaTV1 za údajné zdravotní dezinformace. A mainstream mlčí, když je namístě se ptát, jak bude potrestán expremiér Špidla za mnohamilionové škody státu.
24.04.2021 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Igor Chaun (39 článků)

Nebylo větší „klausovky“, než Miroslava Němcová. Petr Žantovský si její scény pamatuje osobně

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Za rozkošné na letošních senátorských volbách považuje Petr Žantovský skutečnost, že se v médiích perou soupeři z centrálního obvodu Prahy Václav Hampl a Miroslava Němcová, ačkoli vlastně patří do stejného tyglíku. U dlouholeté poslankyně ODS upozorňuje na to, že byla vždy mistryně v odezírání z úst šéfa své strany, u končícího senátora na přimknutí k těm, jejichž cílem bylo zbavit zemi legitimně zvoleného prezidenta a de facto zde zavést bruselskou kolonii. Stranou pozornosti nenechal ani to, před čím mainstream strká hlavu do písku.
10.10.2020 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1788 článků) , Petr Václav (1049 článků)

Michael Romancov se předvedl jako Franta Jouda ze čtvrté cenové, ukazuje Petr Žantovský. A odhalil jednoho zcela mimořádného diletanta z týmu Pavla Šafra

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Za dobrou zprávu považuje Petr Žantovský odmítnutí návrhu směrnice o autorském právu na půdě Evropského parlamentu, která nebyla ničím jiným než fintou, jak obejít skutečnost, že se jedná o cenzuru. Pozastavuje se ale nad mizivou mediální reflexi Piráty pořádané demonstrace za svobodu internetu, zatímco hrstka lidí protestujících proti premiérovi či prezidentovi je pro Českou televizi důvodem ke zpravodajství v délce mnoha a mnoha minut. Všímá si také toho, jak se politický geograf Michael Romancov znemožnil jako odborník na cokoli, a podrobně se věnuje i tomu, jak ho na bulvárním Šafrově webu neústrojně zakomponovali do článku o ministryni Taťáně Malé.
07.07.2018 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Michael Petr (108 článků) , Michael Michael (1921 článků) , Petr Pavel (2921 článků)

Rap je mainstream s puncem muziky pro mladé. Důležité je nezaprodat se, říká Veselý

 
„Rapeři jsou v dnešní době mainstream, ale pořád mají punc subkultury a muziky pro mladé,” říká hudební novinář.
06.02.2022 21:30 |

podobné články

Docent Valenčík: Poprvé v historii USA, ale i u nás, dal mediální mainstream tak okatě najevo, za kým stojí. A utrpěl debakl. Lidé prokoukli podstatu hry

 
ROZHOVOR Mediální mainstream v USA i v dalších zemích, včetně naší, se jednoznačně postavil na stranu toho typu moci, kterou v době voleb reprezentovala Clintonová. A prohrál společně s ní, uvádí vysokoškolský pedagog a publicista Radim Valenčík. Rozebírá také poslední výroky nového amerického prezidenta Donalda Trumpa například k Brexitu a údajné odpovědnosti Merkelové za migrační krizi v Evropě. Důrazně se také staví proti kritikům Trumpa, kteří varují před jeho politickým stylem.
22.01.2017 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6195 článků)

Radim Uzel: Mainstream

 
Je velice obtížné definovat tento termín v oblasti médií. Podle wikipedie mainstreamová média mají ze svého titulu v zásadě oslovovat většinu populace jazykem jednoduchých sdělení, de facto nepolemizovat s jejich začleněním ve společnosti a tím udržovat mocenské status quo. Alternativní média naopak přinášejí marginalizované či marginální úhly pohledu, provokativní a alternativní pohled na aktuální dění a zasazování událostí do jiného kontextu, než jak to činí mainstream.
26.08.2017 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Radim Uzel (148 článků)

Filmové premiéry: Zbožňovaný, Quo vadis, Aida?, Mainstream, Last and First Men a 100% Vlk

 
O tom, že nevěra se nemusí vyplatit, je český film Zbožňovaný. Velký úspěch měl u diváků MFF Karlovy Vary film Jasmily Žbanič Quo vadis, Aida?. Milostný příběh Mainstream se odehrává na pozadí novodobé internetové kultury. Milovníci experimentů ocení film Last and First Men. Mezi vlkodlaky se odehrává animovaná komedie 100% Vlk.
23.09.2021 07:05 |

podobné články

„Cenzurovali mě, umlčovali. Opouštím mainstream!“ Někdejší přední Wollnerova novinářka z ČT vypustila bombu

 
Role médii je zejména v této době velmi důležitá. Investigativní novinářka a bývalá reportérka České televize Markéta Dobiášová v „1. československé konferenci covid-19“ hovořila na téma „role médií v kritických situacích“. Vymezila se proti mainstreamovým médiím v době epidemie i vůči svým kolegům. „Cenzurovali mě, umlčovali; chci se ještě podívat dětem do očí,“ uvedla. Zároveň oznámila, že se rozhodla mainstream opustit.
29.01.2022 12:15 |

podobné články

Volte „mladou a krásnou“ Nerudovou? Giuseppe Maiello: Už 50 km za Prahou je vše jinak

 
Dnes není vůdce, dnes je mainstream. Jestli jste mimo mainstream, jste ostrakizován. Pak máme dvě možnosti. Buď mlčet, nebo říkat své názory i za cenu, že za to budeme pykat. Generace před námi skončily v koncentráku, uvádí k dnešní době sociální antropolog, vysokoškolský pedagog Giuseppe Maiello.
07.05.2024 17:50 |

podobné články

Politici to „schytali“ za dalajlamu. Žantovský: Je to ostuda, škodí Česku

 
Tibetský duchovní vůdce dalajlama je v Česku druhým dnem. Od českých politiků se mu ale dostalo jen vlažného uvítání. Setkání s ním měla jen hrstka lidovců, ke kterým se připojila třeba Dana Drábová. Podle bývalého velvyslance a ředitele Knihovny Václava Havla Michaela Žantovského je to ostuda. Někteří politici jsou podle něj horlivější než Mao Ce-tung. Žantovský to řekl v rozhovoru pro Blesk.cz.
18.10.2016 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6485 článků) , Dana Drábová (185 článků) , Daniel Havel (80 článků) , Mao Mao (101 článků)

Musíme zjistit, kdo platí ty trolly, urážející na internetu Václava Havla, požaduje knihovník Žantovský. Havel byl slušný a zdvořilý, dnešní prezident si postavil kariéru na urážkách

 
V Česku je stále silně cítit odkaz Václava Havla, mnoho lidí volí podle jeho myšlenek, říká šéf Knihovny Václava Havla a bývalý velvyslanec Michael Žantovský, kterého mrzí, že dnešní sociální sítě jsou plné útoků na bývalého prezidenta. V rozhovoru pro Reflex.cz také prozradil svůj nelichotivý názor na způsob budování politické kariéry současné hlavy státu. „Zeman postavil svou kariéru akorát na urážení lidí,“ uvedl Žantovský, který nevylučuje, že prezident odmítá svá dříve tak oblíbená veřejná vystupování kvůli špatnému zdravotnímu stavu.
03.09.2018 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6485 článků) , Michael Michael (1921 článků)