Článek

Hrozí velký monopol v rukou státu. Pavel Sehnal důrazně varuje poslance

 
Poslanecká sněmovna se bude v úterý zabývat zákonem o pobytu cizinců v naší zemi. V rámci toho mají poslanci jednat o tzv. přílepku, který by zdravotní pojištění cizinců sebral soukromým pojišťovnám a monopolně ho svěřil pouze VZP. Předseda Aliance pro budoucnost Pavel Sehnal před takovým postupem varuje.
13.07.2021 10:25 |

podobné články

Podobné články

Ze začátku si myslíte, že je to nějaká hra, co se dá vypnout, ale ono se to vypnout nedá a vy musíte dál pokračovat, říká o své cestě na severní pól Pavel Sehnal

 
Předseda Občanské demokratické aliance Pavel Sehnal se zařadil mezi pár Čechů, kterým se podařilo dobýt severní pól. Celá cesta zabrala výpravě osm dní. Cesta mrazivou arktickou pustinou byla dlouhá neuvěřitelných 111 kilometrů. Do cíle, na nejsevernější místo světa, se Pavel Sehnal dostal 12. dubna, a to o dva dny dříve, než bylo plánováno.
19.04.2017 17:10 |

podobné články

Sehnal: Poškozené z Vrbětic musí odškodnit stát a pak to vymáhat po Rusku. Chybí tu garanční fond

 
Českému státu chybí garanční fond, ze kterého by se vyplácelo odškodnění lidem poškozeným v případech, jakým jsou Vrbětice. Vyzývá k tomu předseda Aliance pro budoucnost a podnikatel Pavel Sehnal. “Pozůstalí po obětech a poškození majitelé pozemků se složitě domáhají náhrady škody, prioritou státu ale musí být včasné vyplacení poškozených a vláda má následně škodu vymáhat po vinících. V tomto případě po Rusku,” uvádí Sehnal.
28.04.2021 10:55 |

podobné články

Miliardář a předseda ODA Sehnal chce spustit vlnu podpory nevidomým sportovcům

 
Předseda ODA, miliardář Pavel Sehnal chce rozjet akci, která by vedla k finanční podpoře organizací poskytujících podporu nevidomým sportovcům. Dárci by se ale před samotným darem museli sportovně motivovat. Pavel Sehnal kvůli tomu uběhl na běžkách tisíc kilometrů. Další akce plánuje na kole. Inspirovat k podpoře chce i v dalších částech České republiky.
18.04.2018 16:35 |

podobné články

Miliardář Sehnal obnovuje ODA. Má velké plány, se kterými mu pomáhá expremiér Nečas

 
Miliardář Pavel Sehnal se rozhodl vzkřísit politickou stranu známou pod zkratkou ODA – Občanská demokratická aliance. Stal se jejím předsedou. S restartem strany prý pomáhá Petr Nečas a po jistou dobu Sehnal konzultoval svou ideu i s exprezidentem Václavem Klausem. V rozhovoru s Martinem Veselovským vysvětloval, čím se bude lišit ODA od Babišova ANO a proč považuje lex Babiš za nemravný.
09.02.2017 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10491 článků) , Petr Nečas (9358 článků) , Pavel Nečas (452 článků)

„Snažím se páchat dobro,“ hájil se miliardář Sehnal, který dostal očkování přes odpor šéfa Bulovky. Rezignovat nehodlá

 
Miliardář a někdejší místostarosta Prahy 18 Pavel Sehnal (ODA) sklízí od minulého týdne kritiku za to, že dostal přednostní dávku vakcíny proti covidu, přestože nepatří do prioritní skupiny. Zastupitelé z Letňan ho ve středu vyzvali, aby složil mandát zastupitele. Sehnal se s nimi spojil přes videokonferenci a líčil, proč vlastně očkování dostal, a hájil se tím, že se snaží konat dobro a podporovat boj proti epidemii nemoci covid-19. Trvá na tom, že na vakcínu měl nárok.
10.03.2021 21:30 |

podobné články

Sehnal: Po Babišovi zůstanou obří dluhy, kdo to zaplatí? Obnova ekonomiky potrvá pět let

 
Babišova vláda po sobě zanechá dluhy v ohromné výši, které budou muset zaplatit všichni pracující. Uvádí to předseda Aliance pro budoucnost Pavel Sehnal. Ten nesouhlasí s představami, že Česko je vůči HDP málo zadlužené. “HDP bude klesat, ale dluh zůstane. Obnova ekonomiky potrvá zhruba pět let,” prognózuje Sehnal.
19.04.2021 08:35 |

podobné články

Sehnal: Feri byl marketingový trik. Do sněmovny patří lidé se zkušenostmi

 
Do sněmovny patří lidé se zkušenostmi. Poukazuje na to předseda Aliance pro budoucnost Pavel Sehnal ve světle kauzy Dominika Feriho a jeho údajně sexuálně násilnického jednání vůči ženám. Feriho někdejší politické angažmá Sehnal vidí jako marketingový trik TOP 09, jak nalákat mladé voliče.
03.06.2021 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Feri (326 článků)

Sehnal: Co teď čekat do voleb? Pravděpodobně se nestane vůbec nic

 
Předseda Aliance pro budoucnost Pavel Sehnal se vrátil k hlasování o vyslovení nedůvěry vládě. Mediální dopady na hlasování, které rozhodli svým odchodem ze sálu komunisté, budou podle Sehnala pro opozici jednoznačně negativní. „Premiér měl možnost v dlouhém a pečlivě sestaveném projevu strhnout pozornost na svou stranu a de facto všechno překřičet,“ uvedl Sehnal.
15.06.2021 20:20 |

podobné články

“Stát musí brutálně zeštíhlit, jinak se nedoplatíme.” Pavel Sehnal má recept pro bohatou společnost

 
Lidé za feudalismu odváděli vládci desátek. Dnes platíme víc než půlku a státu je to pořád málo, to se musí změnit. Předseda Aliance pro budoucnost Pavel Sehnal načrtl, jak zreformovat nejen státní správu, ale kompletní pravomoci státu. Soukromý sektor podle něho nesmí mít svázané ruce a prázdné kapsy.
21.07.2021 15:25 |

podobné články

Navýšení minimální mzdy? Doplatí na to nejchudší, varuje Pavel Sehnal

 
Minimální mzda do moderní společnosti nepatří, zatíží podnikatele a v konečném důsledku to odnesou právě ti nejméně vydělávající občané. Říká to předseda Aliance pro budoucnost Pavel Sehnal.
19.06.2021 13:45 |

podobné články

“Tomu zabráníme!” Pavel Sehnal burcuje proti plánu ČSSD i Pirátů. Hrozí zdražování

 
Sliby o zdanění bohatých jsou nebezpečné a diskriminační. Říká to Pavel Sehnal, předseda Aliance pro budoucnost. Realizace takových kroků by podle něho nejen zdražila výsledné výrobky v prodeji, ale i demotivovala podnikatele k tvůrčí práci.
24.06.2021 15:30 |

podobné články

Budou tisíce soudů. Lidé zkusí ze státu vytřískat škody. A senioři? Stát musí konat, burcuje Pavel Sehnal

 
Vláda neříká pravdu, když tvrdí, že nebude omezovat ekonomiku, už to naopak dělá. Předseda Občanské demokratické aliance Pavel Sehnal pro ParlamentníListy.cz předkládá argumenty, proč vláda svými zásahy do ekonomiky postižené koronavirem způsobí další škody.
02.10.2020 09:05 |

podobné články

Malá změna, ale velký pokrok pro férový soudní proces. Policie přišla o monopol na revizní posudky DNA

 
Kriminalistický ústav přišel o faktický monopol na revizní posudky v oblasti forenzní genetiky. Končí tak praxe, kdy v případě pochybností před soudem policie kontrolovala sama sebe. “Nikdo není neomylný a o policejních genetických laboratořích to samozřejmě platí také. Takže kolega policista kontroloval kolegu policistu a nálezy revizních posudků dle toho občas vypadaly,” říká v rozhovoru pro HlídacíPes.org forenzní genetik a zakladatel české odnože projektu Nevina Daniel Vaněk.
17.08.2016 18:00 |

podobné články

Sehnal: Babiš zapírá jako školák. Měl by přiznat, že spolupráci s StB podepsal

 
Premiér Babiš by měl předstoupit před poslance a přiznat, že se za minulého režimu zavázal ke spolupráci se Státní bezpečností. Říká to předseda Aliance pro budoucnost Pavel Sehnal. Předseda vlády podle jeho slov místo toho zapírá jako školák, přestože jsou důkazy jasné.
14.04.2021 12:20 |

podobné články

Stát se podle Pavla Sehnala nestará o střední třídu. „Tohle je cesta do záhuby celé společnosti,“ varuje

 
„Je normální, že společnost je sociálně rozdělena. Jsou zde bohatší, chudší, ale mezi tím by měla být hodně velká a početná střední třída,“ říká Pavel Sehnal, předseda Aliance pro budoucnost. Teď se ale podle něj zdá, že na střední třídu tady žádná z větších politických stran nereaguje a ani o ni nestojí. „Po vzoru vládního hnutí ANO se snaží voličsky atakovat sociálně nejslabší skupinu,“ myslí si Sehnal.
30.06.2021 18:05 |

podobné články

Vláda trestá zodpovědné občany, varuje Sehnal. Jde o tornádo na jihu Moravy

 
Stát trestá zodpovědné občany, kteří měli svůj majetek pojištěný. Je o tom přesvědčen Pavel Sehnal, předseda Aliance pro budoucnost. Podle něho není možné, aby vláda jakkoli krátila pomoc lidem zasaženým tornádem na jižní Moravě, kteří získají plnění od pojišťoven. “Nelze diskriminovat zodpovědné chování,” říká.
14.07.2021 09:45 |

podobné články

Předseda Občanské demokratické aliance Pavel Sehnal dobyl severní pól

 
Předseda Občanské demokratické aliance, úspěšný podnikatel a nadšený sportovec Pavel Sehnal se přidal k hrstce Čechů, kteří dobyli severní pól. Po osmidenním putování mrazivou arktickou pustinou urazil s průvodcem a zbylými dvěma členy týmu neuvěřitelných 111 kilometrů, neboli délku posledního stupně zeměpisné šířky, aby ve středu 12. dubna stanul na nejsevernějším místě naší zeměkoule.
19.04.2017 14:10 |

podobné články

Pavel Sehnal: Praha se v ubíhajícím čase mění do krásy. To chci ukazovat

 
Pavel Sehnal je podnikatel, který po převzetí firmy Incheba na holešovickém výstavišti má velké plány právě v této lokalitě, i ve spolupráci případně s Magistrátem hlavního města Prahy.
15.09.2018 13:25 |

podobné články

Park Miloše Formana, úleva dopravě a nové byty. Pavel Sehnal (ODA) o své vizi Prahy

 
VIDEO Nové vedení hlavního města by mělo ulevit dopravě, rozprostřít turisty také více z centra a rozhodně nestavět sociální byty. Kandidát na primátora za ODA - Krásná Praha Pavel Sehnal ve studiu TV ParlamentníListy.cz uvedl, že vybudováním kancelářských budov na krajích Prahy by občané tam žijící nemuseli zbytečně cestovat do centra. Přebudování holešovického výstaviště na Park Miloše Formana, který by nabízel kulturní a společenské vyžití, by podle Sehnala ulevilo historickému centru od turistů.
04.10.2018 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Forman (501 článků)