Článek

Hrozí obrovská rána ekonomice. Babiš už ví, Britové už zažívají

 
Automobilovou a kamionovou dopravu po celé Evropě může brzy paralyzovat nedostatek AdBlue, syntetické příměsi, bez které nefungují novější dieselové motory. Výrobu omezil kvůli drahému zemnímu plynu největší evropský výrobce AdBlue, slovenská společnost Duslo, stejně jako další významní výrobci v Polsku nebo Německu. Hrozí tak zejména kolaps kamionové dopravy, jaký nastal v minulých týdnech ve Velké Británii.
13.10.2021 18:15 |

podobné články

Podobné články

Dolejš: Nemůžeme vypadat jako kroužek přátel starých časů, srpen 1968 byla obrovská rána

 
Poslanec Jiří Dolejš jako jediný z KSČM hlasoval pro to, aby se 21. srpen připomínal v kalendáři jako památný den obětí invaze a následné okupace vojsky Varšavské smlouvy. V rozhovoru pro Novinky řekl, že srpen 1968 byla obrovská rána. Komunistická strana podle něj nemůže vypadat jako kroužek přátel starých časů.
24.10.2019 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (525 článků)

Vodu na Slovensku nepoužívejte ani na mytí! Takové varování dostali Britové

 
Britové nejspíš na Slovensko jen tak nepojedou. Neměli by se tam totiž kde osprchovat. Voda z kohoutků totiž není pitná a neměl by si s ní nikdo ani čistit zuby nebo se mýt. Aspoň takové varovaní dostali Britové.
13.07.2016 17:25 |

podobné články

Brexit udělal z Česka žádanou zemi: Britové náhle zatoužili po našem občanství

 
Britové si před necelými dvěma měsíci odhlasovali odchod z Evropské unie. Pro brexit byla nadpoloviční většina lidí. Celému světu tak dali najevo, že jsou si svým rozhodnutím jisti. Je ale tomu opravdu tak? Česká ambasáda v Londýně hlásí nebývalý zájem o česká občanství. Podobně jsou na tom i velvyslanectví ostatních členských států EU. Britové podle nich nechtějí přijít o přístup na volný evropský trh. Informuje o tom server Aktuálně.cz.
30.08.2016 11:25 |

podobné články

Během osmi minut bylo po všem. Britové i přes zoufalství obdivují zásah policie proti teroristům

 
Britové při sobotních teroristických útocích znovu ukázali, že jsou na tyto krizové situace připraveni. Všem teroristickým útokům sice nelze zabránit, ale když už k nim dojde, Britové na ně dokážou velmi rychle reagovat. Policie zakročila do osmi minut a teroristy postřílela.
04.06.2017 17:10 |

podobné články

Babiš dává smrtelnou ránu ekonomice. Šedá eminence ODS doporučuje německý postup

 
„Opatření české vlády jsou bez praktického přínosu a dávají smrtící ránu české ekonomice,“ varuje pražský právník a člen ODS Jan Klusáček, o němž se spekuluje jako o vlivné šedé eminenci Fialova vedení. Podle Klusáčka lepší postup ve zvládání koronavirové pandemie zvolili naši němečtí sousedé. Tvrdá opatření ze strany našeho státu dle jeho názoru povedou ke zhoršení zdravotnického systému a k prohlubování chudoby. Máme tak spíše očekávat i mrtvé, v této souvislosti.
20.03.2020 21:56 |

podobné články

Takhle hajluje anglická královna! Britové se probudili do šokujícího rána!

 
Hajlující královna, hajlující královna matka a se zdviženou pravicí se předvedl také Edward VIII. Tenhle film prostě Britové vidět nechtěli.
18.07.2015 12:11 |

podobné články

Nečekaná rána pro vévodkyni Meghan! Britové se od ní odvracejí

 
Poslední měsíce se Británie věnovala převážně americké herečce Meghan Markle (37), která se nejdříve provdala za prince Harryho (34) a nyní s ním čeká dítě. Proto vznikla anketa, kde Britové odpovídali, který z členů královské rodiny je jejich srdci nejbližší. A výsledky vás překvapí.
22.11.2018 05:25 |

podobné články

Osobnosti: Meghan Markle (791 článků)

Video: Podívejte se, jaká to byla obrovská šlupka: Policie zveřejnila záběry výbuchu plynu v centru Prahy

 
Policisté konečně dali médiím k dispozici záznam výbuchu plynu v Divadelní ulici z 29. dubna. Na videu, které se objevilo na serveru Novinky.cz, je vidět, jaká obrovská rána to byla a jaký příšerný zážitek to musel být pro ty, kteří šli zrovna kolem.
09.05.2013 14:20 |

podobné články

Ládíkova (6) maminka Jana (†50) zemřela po použití spreje proti hmyzu: Pro chlapečka vypsali sbírku

 
Malého Láďu (6) potkala koncem srpna obrovská tragédie. Jeho maminka Jana Čechová (†50) zemřela po silné alergické reakci, kterou podle příbuzných měla zřejmě na sprej proti hmyzu. Pro rodinu to byla obrovská rána, pro Ládíka obzvlášť. Chlapci se nyní snaží pomoci základní a mateřská škola z Hradištka, odkud Ládík pochází.
22.09.2020 05:10 |

podobné články

ČSOB: Průměrná mzda v ekonomice poprvé poklesla

 
Údaje za první čtvrtletí naznačují doposud nevídaný výsledek, a sice pokles průměrné nomimální mzdy v české ekonomice. Zatímco na propad reálné mzdy jsme si už v posledním roce zvykli, na to, že se snižuje průměrná mzda nominálně, vidíme poprvé.
05.06.2013 10:50 |

podobné články

Intervence ČNB pomohou ekonomice i rozpočtu, myslí si Rusnok

 
Devizové intervence České národní banky pode premiéra Jiřího Rusnoka domácí ekonomice pomohou a zvýší její konkurenceschopnost. Intervence podle něj pomohou i státnímu rozpočtu, protože ekonomický růst bude vyšší a některé výnosy daní se odvíjejí od růstu cen. Rusnok to řekl po jednání vlády. Doprovodné negativní efekty intervencí se podle něj přeceňují.
13.11.2013 12:31 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1904 článků)

Rusnok: Zásahy do rozpočtu ekonomice prospějí

 
Devizové intervence České národní banky pode premiéra v demisi Jiřího Rusnoka domácí ekonomice pomohou a zvýší její konkurenceschopnost. Intervence podle něj pomohou i státnímu rozpočtu, protože ekonomický růst bude vyšší a některé výnosy daní se odvíjejí od růstu cen. Rusnok to řekl na dotaz po jednání vády. Doprovodné negativní efekty intervencí se podle něj přeceňují.
13.11.2013 14:01 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1904 článků)

Ekonom povzbuzuje: Takhle dobrou náladu v ekonomice jsem od roku 2008 neviděl

 
Prosincové výsledky konjunkturálního průzkumu statistického úřadu vyznívají velmi optimisticky. Opět se zlepšuje nálada spotřebitelů i podnikatelského sektoru. V celé ekonomice panuje nejlepší nálada od srpna 2008. Tak hodnotí stav české ekonomiky analytik ČSOB Petr Dufek.
29.12.2014 20:36 |

podobné články

Premiér Sobotka: Šedé ekonomice jsme vyhlásili nekompromisní boj

 
Komentář předsedy vlády Bohuslava Sobotky k studii o šedé ekonomice v ČR 30. ledna 2015.
31.01.2015 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9573 článků)

Viceguvernér Hampl: Zavedení eura není aktuálním tématem

 
Zavedení eura v Česku není v současnosti tématem dne. Tuzemská měnová politika a koruna jako tuzemská měna totiž ekonomice slouží ekonomice dobře. V rozhovoru pro server Roklen24.cz to řekl viceguvernér České národní banky Mojmír Hampl.
09.04.2015 11:21 |

podobné články

Osobnosti: Mojmír Hampl (62 článků)

Politici prostě neumějí dobře hospodařit, říká ekonom Sedláček

 
Ekonom Tomáš Sedláček zavítal do pondělního Interview ČT24 a promluvil nejen o české ekonomice. Uvítal, jak se české ekonomice daří. Trochu jinak je to s Řeckem, které je dnes nemocným mužem EU. Právě v Athénách se prý nyní ukazuje, jak končívá život na dluh, který si užíváme my všichni. Ukazuje se tu také, jak selhává levicový koncept řešení dluhů. Otázkou však je, co s tím dál.
08.06.2015 19:51 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Sedláček (107 článků) , Tomáš Sedláček (163 článků) , Tomáš Sedláček (61 článků)

Tohle nevypadá dobře. Německý tisk přinesl hrozivé zprávy o ukrajinské ekonomice

 
Situace na Ukrajině je stále horší. Ač ukrajinská vláda uvádí v provoz mnoho funkčních reforem, nedostává se její ekonomice dostatek peněz. Podle serveru Süddeutsche Zeitung hospodářská krize teprve začíná.
11.06.2015 21:16 |

podobné články

Dvě stě osmdesát miliard ročně. Tolik podle vrchního kontrolora zahučí v šedé ekonomice

 
Prezident Nejvyššího kontrolního úřadu Miroslav Kala usedl do křesla pro hosta v pondělním Interview ČT24. Uvítal zavedení elektronické evidence tržeb, ale připomněl politikům, že by se měli zaměřit spíše na velké ryby. Podle studie jedné z vysokých škol nám v šedé ekonomice mizí až 280 miliard korun ročně. Pomohlo by proto, kdyby se zjednodušily náš daňový systém i právní řád.
23.05.2016 19:45 |

podobné články

Paroubek: Produktivita práce v největších ekonomikách světa

 
Jaký je růst produktivity práce v největších světových ekonomikách, tedy v americké a čínské ekonomice a v ekonomice eurozóny?
30.05.2016 13:40 |

podobné články