Článek

Hrozí další silné bouřky, varují meteorologové

 
Ve východní polovině České republiky hrozí v neděli odpoledne a večer silné bouřky, varoval v soboru Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Při přívalových deštích může napršet okolo 30 milimetrů srážek.
10.07.2021 11:25 |

podobné články

Podobné články

Česko zasáhnou silné bouřky s krupobitím, varují meteorologové

 
Pardubický a Královéhradecký kraj v pátek odpoledne zasáhnou silné bouřky s přívalovým deštěm, varují meteorologové. Od sobotního poledne hrozí bouřky, které mohou doprovázet přívalový déšť či krupobití a silný vítr v celých Čechách a na Vysočině.
12.06.2015 11:15 |

podobné články

Na východě hrozí velmi silné bouřky, varovali meteorologové

 
Meteorologové v pátek upravili výstrahu před bouřkami. Velmi silné bouřky hrozí až do večera na východě republiky. Většinu Moravy a Slezska pak zasáhnou silné bouřky. Kvůli intenzivním nočním srážkám mohou na západě a východě Čech ještě způsobovat komplikace rozvodněné toky.
09.07.2021 11:55 |

podobné články

Do Česka dorazily bouřky. Provázet je mohou i kroupy, varují meteorologové. Sledujte radar

 
Po vedrech dorazily odpoledne do Česka bouřky. Meteorologové upozorňují, že místy mohou být silné, doprovázet je může i krupobití. Bouřky zasáhnou celé Čechy. Vyplývá to z výstrahy, kterou dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Zároveň meteorologové upřesnili konec výstrahy před požáry. Původně platila do odvolání, nyní je její konec stanoven na úterní ráno.
13.08.2018 13:35 |

podobné články

Silné bouřky udeří odpoledne na jihozápadě Čech. Hrozí i kroupy, sledujte radar

 
Silné bouřky na jihozápadě Čech ve čtvrtek a bouřky silné až velmi silné na celém území Česka v pátek. Takové je aktuální varování Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) pro nejbližší hodiny. Jako první by se měli mít na pozoru lidé v Karlovarské, Plzeňském, Jihočeském a Středočeském kraji, a to od 12 do 22 hodin. Právě tady mají být v pátek bouřky ještě silnější.
31.05.2018 05:45 |

podobné články

Meteorologové varují: Hrozí silné bouřky a riziko bleskových záplav

 
Největší české řeky, Labe a Vltava, klesají, ale záplavy hrozí dále. Meteorologové totiž předpovídají na dnešek a pondělí silné bouřky s vydatnými srážkami, které mohou zvláště hladiny menších toků výrazně zvednout. Už v noci na dnešek zatopil Zákolanský potok na Kladensku po bouřce několik domů v obci Běloky a ohrozil několik dalších obcí. Na jiných místech zatím voda opadá a tisíce evakuovaných se vrací domů. Premiér Petr Nečas (ODS) dnes uvedl, že vláda poskytne další peníze na odstranění škod, bez zvyšování daní či schodku státního rozpočtu. 
09.06.2013 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9358 článků)

Silné bouřky bičují Česko: Po lijácích a krupobití hrozí rozvodnění řek, sledujte radar Blesku

 
Varování meteorologů se naplnila, po tropickém počasí udeřily na Česko velmi silné bouřky. Provází je přívalový déšť a silný vítr, hrozí i krupobití, varují meteorologové. Na Šumavě a v Novohradských horách spadlo během pouhých 30 minut i 40 litrů vody na metr čtvereční.Bouřky postupují směrem ke středním Čechám a Vysočině. Hasiči evidují desítky výjezdů, hlavně na jihu Čech i Moravy a na Vysočině.
25.07.2021 05:05 |

podobné články

Česko zasáhnou silné bouřky, varují meteorologové

 
Silné bouřky zasáhnou v neděli odpoledne a večer Česko. Meteorologové je očekávají především na Moravě, Slezsku a v jižní polovině Čech. V celé zemi se pak podle předpovědi četnější bouřky objeví v průběhu pondělí a úterý.
27.07.2014 11:30 |

podobné články

Hrozí velmi silné bouřky, varují meteorologové

 
V Česku hrozí velmi silné bouřky, varovali v sobotu meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), kteří rozšířili výstrahu vydanou v pátek.
05.06.2021 12:25 |

podobné články

Na východ Česka se ženou velmi silné bouřky, varují meteorologové

 
Velmi silné bouřky zasáhnou v neděli především Moravu a Slezsko, varují meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu. Provázet je budou přívalové deště, kdy může během velmi krátké doby spadnout 60 litrů na metr čtvereční. Hladiny některých řek a potoků mohou opět vystoupat na některý z povodňových stupňů.
18.07.2021 10:05 |

podobné články

Hrozí velmi silné bouřky s přívaly deště a krupobitím. Meteorologové upřesnili varování

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pondělí upřesnil varování před silnými, či dokonce velmi silnými bouřkami a souvisejícími vzestupy hladin řek. Velmi silné bouřky, které mohou doprovázet přívalové srážky, poryvy větru a ojediněle i kroupy větších rozměrů, budou hrozit ve východní polovině republiky. Ve zbytku hrozí „pouze“ silné bouřky.
26.07.2021 11:50 |

podobné články

POZOR! Česko zasáhly silné bouřky z vedra. A bude ještě hůř! PŘEDPOVĚĎ

 
Teplotní rekordy i první silné bouřky. Tak teď vypadá počasí v České republice. A meteorologové varují. Silné bouřky a krupobití nás čekají i v dalších dnech!
18.06.2013 11:55 |

podobné články

Česko zasáhnou prudké bouřky, varují meteorologové

 
Meteorologové varují, že od úterního dopoledne až do středečního večera hrozí na celém území České republiky silné bouřky. Pro východ území platí i pro středu výstraha před vysokými teplotami.
21.08.2012 11:05 |

podobné články

Meteorologové varují: Na Moravu a Slezsko se ženou silné bouřky a kroupy

 
Od dnešního odpoledne a v sobotu hrozí na Moravě a ve Slezsku silné bouřky s přívalovými srážkami, nárazovým větrem a kroupami. Výstrahu pro moravské kraje dnes vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V Čechách bouřky řádily od čtvrtečního podvečera do dnešního rána, voda a polámané stromy na řadě míst zastavily silniční a železniční dopravu. 
21.06.2013 11:53 |

podobné články

Čtyřcentimetrové kroupy, vichr a lijáky. Sever Moravy zasáhnou silné bouřky

 
Silné bouřky zasáhnou v sobotu večer Moravskoslezský a Olomoucký kraj, varují meteorologové. Bouřky by měl doprovázet silný vítr a vydatné deště. Na některých místech hrozí krupobití, kroupy by měly mít velikost až čtyři centimetry. Výstraha, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav, trvá od sobotních 20:00 do půlnoci.
05.09.2020 20:20 |

podobné články

Velmi silné bouřky doprovodí krupobití, lijáky i vítr, varují meteorologové

 
Meteorologové v neděli upřesnili výstrahu před vysokými teplotami a bouřkami. Velmi silné bouřky hrozí v odpoledních hodinách a večer zejména na východě Čech, na Moravě a ve Slezsku. Mohou být doprovázeny přívalovými dešti, krupobitím a ojediněle rovněž nárazovým větrem o rychlosti až 90 kilometrů v hodině.
19.07.2015 10:46 |

podobné články

Přijdou velmi silné bouřky s kroupami, hrozí povodně, varují meteorologové

 
Velmi silné bouřky očekávají meteorologové od úterního večera v Čechách i západní části Moravy. Po přívalových deštích se mohou rozvodnit řeky. Očekávat se dají také škody na majetku či výpadky v energetice, stojí ve výstražné zprávě, kterou vydal v úterý Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
29.06.2021 12:40 |

podobné články

V Čechách hrozí velmi prudké bouřky, varovali meteorologové

 
Na jihozápadě, v jižní a střední části Čech hrozí intenzivní bouřky s přívalovými dešti, místy by mohlo napršet až 40 milimetrů vody, varují meteorologové. Bouřky by se měly během nedělního odpoledne a večera rozšířit po celé České republice. S postupem srážek bude slábnout i riziko požárů, které je kvůli vysokým teplotám a přetrvávajícímu suchu velmi vysoké.
07.06.2015 12:18 |

podobné články

Do Česka přišly první jarní bouřky, meteorologové však varují před náledím

 
Počasí v neděli opět překvapilo; v Česku se nezvykle brzy objevily první jarní bouřky. Podle Dagmar Honsové ze společnosti Meteopress jsou bouřky začátkem března výjimečné. Zatímco ale místy šplhaly teploty k 15 stupňům Celsia, na severu republiky meteorologové varují před náledím.
10.03.2013 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1131 článků)

Páteční bouřky budou velmi silné, meteorologové zvýšili stupeň výstrahy

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pátek zvýšil výstrahu před bouřkami. V části republiky budou hrozit velmi silné bouřky s přívalovými srážkami s úhrny kolem 60 milimetrů a kroupami. Silné bouřky hrozí i v sobotu.
14.08.2020 11:55 |

podobné články

Česko zasáhnou velmi silné bouřky, varovali meteorologové

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) rozšířil v pátek večer výstrahu před silnými a velmi silnými bouřkami. Bouřky hrozí v pátek především v Čechách a silné bouřky v sobotu zejména na Moravě. Mohou je doprovázet přívalové srážky, krupobití a silné nárazy větru.
28.08.2020 11:45 |

podobné články