Článek

Hrozba povodní trvá, u Přerova se voda vylila do domů

 
Na většině Moravy, ve Slezsku a v severovýchodní polovině Čech nadále hrozí povodně vyvolané středečním silným deštěm. Výstraha meteorologů před vysokým rizikem povodní platí až do odvolání pro celou Moravu a Slezsko s výjimkou okresů Znojmo a Moravský Krumlov. Nejhorší je situace u Přerova. V Brodku voda z Olešnice zaplavila pět ulic. Opavskou část Držkovice voda odpoledne odřízla.
15.10.2020 06:10 |

podobné články

Podobné články

Povodeň: Kry zahradily řeku, Otava se vylila z břehů!

 
Nahromaděné kusy ledu, stoupající hladina a voda rozlévající se zahradami až k domům. Hladina řeky stoupla během několika málo hodin o 2,5 metru a kvůli bariéře z ledu a sněhu se vylila z původního koryta. Dostala se až k sto metrům vzdáleným domům. Takový pohled z okna vyděsil odpoledne Evu Kropáčkovu, která bydlí i s rodinou poblíž břehu Otavy. Nejenže hladina stále stoupala, ale s přicházejícím večerem byl obraz nezadržitelně se valící vody ještě děsivější. Krizový štáb povolal speciální vojenskou techniku.
07.12.2010 20:10 |

podobné články

STRACH NA MISSISSIPPI! Řeka se vylila z břehů! TISÍCE LIDÍ V OHROŽENÍ

 
Americká řeka Mississippi se vylila ze svých břehů a voda ohrožuje tisíce domovů. V několika oblastech úřady vyzvaly k evakuaci, informuje o tom v sobotu zpravodajská stanice CNN.
07.05.2011 18:30 |

podobné články

Muž z Přerova stíhaný kvůli otravám metanolem je zatím na svobodě

 
Pětačtyřicetiletý muž z Přerova obviněný v souvislosti s otravami metanolem je zatím na svobodě. Ze zadržení jej propustili policisté, kteří zároveň podali podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby. Žalobce jej však stále ještě nepodal. Muž byl zadržen již podruhé za sebou, policisté mu v druhém případě rozšířili obvinění o distribuci závadného alkoholu do další provozovny. Policisté v souvislosti s metanolovou kauzou stíhají také muže z Lipníku nad Bečvou a ženu z Brodku u Přerova.
20.09.2012 11:45 |

podobné články

Povodí Moravy: Slavnostní ukončení výstavby protipovodňové ochrany Přerova na nábřeží Dr. Edvarda Beneše

 
Stavba ochrany města Přerova před povodněmi na nábřeží Dr. Edvarda Beneše je dokončena. Slavnostní přestřihnutí pásky proběhne ve středu 27. 9. ve 14:30 za přítomnosti ministra zemědělství Mariana Jurečky, generálního ředitele Povodí Moravy, s.p. Václava Garguláka a primátora města Přerova Vladimíra Puchalského. Stavba opatření začala v červenci 2016 a trvala přibližně rok.
25.09.2017 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Edvard Beneš (219 článků) , Marian Morava (6 článků)

Petice: Průpich neřeší katastrofální situaci Přerova

 
My občané Přerova jsme proti stavbě průpichu. Průpich neřeší katastrofální situaci Přerova!
21.12.2017 16:00 |

podobné články

Horší než nacisté? Vojáci zavraždili u Přerova 120 žen a 75 dětí, pak přišla řada na skauty

 
Bezmála 270 lidí, včetně žen a malých dětí vyvraždili před 75 lety u Přerova příslušníci československé armády. Ti na návrší Švédské šance nedaleko Přerova zlikvidovali obyvatele několika slovenských vesnic, kteří byli z rozhodnutí úřadů přemisťováni do severovýchodních Čech.
16.06.2020 08:40 |

podobné články

Německo ohrožují záplavy, vylila se první řeka

 
Řeka Nahe se vylila v Porýní-Falci. Vylitím hrozí i Rýn, Mosela a Odra.
07.01.2011 18:15 |

podobné články

Uposlechla výzvu a šla do toho: Neučesaná, rozespalá a nenalíčená Lucie Vondráčková na sebe vylila kýbl ledové vody

 
Internetové šílenství v podobě sdílení videí s poléváním se vodou zachvátilo i české celebrity. Poté, co se v přímém přenosu zmáčeli Ivana Gottová  (38) a Petr Vágner  (36) , na sebe kýbl vody vylila i Lucie Vondráčková  (34) , která přijala výzvu právě od Vágnera.
20.08.2014 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Vondráčková (1750 článků) , Petr Vágner (268 článků)

Česko zkrápí přívalové lijáky s bouřkami. Na Žďársku se vylila Svratka

 
V důsledku bouřek a silných přívalových dešťů hasiči v sobotu vyjížděli k téměř pěti stům případů. Nejvíce práce měli ve Zlínském kraji. Museli zejména odčerpávat vodu a odstraňovat popadané stromy. Bouřky hrozí i v neděli, kdy může spadnout v Čechách a na Moravě až 80 milimetrů srážek. Kvůli vydatným lijáků stoupají hladiny některých řek. Svratka v Borovnici dosáhla na třetí povodňový stupeň a vylila se z břehů.
13.06.2020 11:50 |

podobné články

Takto se valí voda před domem Dary Rolins: Popová diva zůstala odříznutá od světa

 
Krušné chvíle během povodní zažívala také Dara Rolins  (40) . Zpěvačka zůstala odříznutá od světa ve svém pronajatém domě v Šárce, neboť do údolí pod ním se vylila řeka.
04.06.2013 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Dara Rolins (2594 článků)

VIDEO: Austrálie čelí biblické povodni

 
Austrálie čelí povodni biblických rozměrů. Voda ohrožuje už i třetí největší město Brisbane. Katastrofální potopa sužuje severovýchod Austrálie od listopadu. Voda si už vážádala 20 obětí.
13.01.2011 09:00 |

podobné články

Co byste o měli vědět o vodě

 
Voda je nezbytnou součástí všech živých organizmů včetně lidského těla. Je obsažena ve všech tělních tekutinách a v každé buňce v těle. U člověka voda tvoří až 80% tělesné váhy, i když s věkem jí v organizmu přirozeně ubývá. Voda je všude kolem nás i v nás. Je nositelkou života a dokonce i zdraví. Díky tomu, že nás dokáže vyčistit zvenčí i zevnitř, poměrně slušně snižuje riziko našeho onemocnění. Pravidelnou hydratací se ovšem můžete zbavit například zácpy, migrény, případně problémy se žlučníkem, zlepší se vám kvalita pleti a hlavně: podpoříte funkci ledvin, takže lépe odvádí toxiny z těla. Minerální, kojenecká, pramenitá… Řada z nás nakupuje balenou vodu, protože si není jistá kvalitou té kohoutkové. Jenže dost často se vám může stát, že si i v obchodě koupíte vodu, jejíž kvalita odpovídá té, co vám teče doma, jen za ní zaplatíte víc a pronese se vám. Pravidla pro prodej balené vody jsou následující: u pramenité, kojenecké a minerální vody musí být uvedena lokalita původu a název zdroje u těchto tří vod musí být na etiketě také složení vody měli byste najít datum minimální trvanlivosti, případně také pokyny o uchovávání pitná balená voda může být stejná, jako je vaše kohoutkovka, může být i chemicky upravená. Dokonce ani kojeneckou vodu nepotřebujete kupovat plošně po celé naší republice, naopak. Většina zdrojů pitné vody u nás totiž splňuje kritéria vody pro kojence. Kvalitu pitné vody by měl znát váš pediatr a sám by měl doporučit nutnost balené vody pro miminko. Kolik pít, když zadržujete vodu Jestli pozorujete, že si váš organizmus zadržuje vodu, vy otékáte (hlavně spodní část nohou) a přibýváte na váze, možná vás napadlo omezit příjem tekutin. Jenže tím se to nesrovná. Voda se v těle zadržuje ne kvůli nadměrnému pití, ale z docela jiných důvodů – z přemíry soli (konkrétně sodíku) a... Čtěte více Příspěvek Co byste o měli vědět o vodě pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
09.05.2018 14:05 |

podobné články

Ve Varnsdorfu stoupla Mandava, na Liberecku zaplavila voda sklepy a garáže

 
V neděli se během dne promění srážky z deště na sníh. Bude se tvořit náledí a řidiče potrápí i sněhové jazyky. Kvůli zamrzlým řekám a tání hrozí dokonce i povodně - ve Varnsdorfu vyhlásili druhý povodňový stupeň. Z potoků se vylila voda a zatopila sklepy a zahrady v Libereckém kraji
19.02.2012 05:55 |

podobné články

Velká voda může v týdnu ještě přijít, sucho je zažehnáno, říká meteoroložka

 
Poslední dny sužují oblasti v Česku ničivé povodně. Nedělní dopoledne bylo v Česku místy ve znamení extrémně silných bouřek – na Vysočině a ve Středočeském kraji se seřadily bouřky za sebe a postupovaly pouze velmi pomalu, a tak se znovu vylila koryta řek. Meteoroložka Dagmar Honsová pro redakci eXtra.cz popsala, co za extrémním počasím stojí a zda ještě Česko velká voda potrápí.
16.06.2020 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (964 článků)

Řeka Jevišovka se vylila z břehů: Několik desítek rodinných domů je pod vodou!

 
Řeky a potoky se rozvodňují, za vše může vytrvalý déšť. Nejhorší situace je teď aktuálně na řece Jevišovce na Znojemsku, která se vylévá z břehu. Voda z řeky zalila už desítku rodinných domů. A meteorologové nemají dobré zprávy ani na nejbližší hodiny, především na dolním toku Jevišovky hrozí extrémní stupeň nebezpečí.
14.09.2014 14:55 |

podobné články

ČAP: Češi se povodní nebojí

 
Nejničivější a těžko předvídatelný přírodní živel, který se posledních 17 let zapisuje do tuzemských statistik, jsou povodně. Spolu se statistikami pojišťoven to dokládají také údaje ČHMÚ. Jak potvrdil nový průzkum České asociace pojišťoven (ČAP) – Češi se povodní obávají minimálně a ještě méně se proti nim chrání pojištěním. Přesto podle průzkumu každý třetí Čech, který řešil nějakou pojistnou událost, se vypořádával právě s povodní. I to je důvodem toho, proč se ČAP v rámci své únorové kampaně zaměřuje i na tento živel.
27.02.2014 11:20 |

podobné články

Hřensko se „oklepalo“ z ničivých povodní. Celá obec už je opravená

 
Pět velkých povodní v rozmezí necelých jedenácti let zasáhlo od roku 2002 Hřensko na Děčínsku. V červnu 2013 Labe kulminovalo na 10,7 metru a pro nejníže položenou obec v Česku byly tyto povodně téměř fatální. Napáchaly škody za skoro 200 milionů korun, obec se musela zadlužit. Nyní už nejsou následky povodní vidět, obec dluhy splatila a snaží se o další rozvoj, řekl ČTK starosta Zdeněk Pánek.
01.06.2018 10:55 |

podobné články

Rodině v Javorníku šlo při povodni o život

 
Mezi ty, kterým velká voda vzala téměř všechno, patří i rodina Věry Červenkové z Javorníka na Jesenicku. Jí i její dceři hrozilo utonutí. Babičce Věry Červenkové Soni běsnící voda z rozvodněného Javornického potoka vzala obydlí. Naštěstí právě ve chvíli, kdy voda přišla, byla u dcery.
29.06.2009 09:25 |

podobné články

Povodeň v Putimi: Voda chovateli vzala krajtu zelenou a hroznýše královského

 
Pomalu opadávat začala voda v Blanici v Putimi na Písecku. Lidé se postupně začínají vracet do domovů a zjišťovat, jaké jim voda napáchala škody. Je mezi nimi i chovatel exotických zvířat Jiří Kozák. Ten při povodni přišel o tři hady.
05.06.2013 20:05 |

podobné články