Článek

Hrozba jedovatého bolševníku je zpět: Hrozí popáleniny třetího stupně i slepota

 
Až popáleniny třetího stupně může způsobit bolševník velkolepý. Rostlina, která dosahuje výšky až pěti metrů, na první pohled vypadá neškodně a díky bílým kvítkům by si ho kdejaká žena možná ráda natrhala do vázy. Bolševník je však vysoce toxický a díky příznivému počasí se mu v přírodě opět daří! Lidé by se tak měli mít na pozoru.
17.05.2020 06:30 |

podobné články

Podobné články

Tomáš oslepl po kolkované vodce: Nevím, co teď budu bez očí dělat

 
Tomášovi převrátilo život pár panáků jedovatého alkoholu, který s přáteli vypil na své narozeniny. Tvrdí, že alkohol rozléval z kolkované lahve. Teď leží v nemocnici a hrozí mu slepota.
13.09.2012 20:15 |

podobné články

Podhůrský má popáleniny druhého stupně, léčí ho veterinář

 
Moderátor a herec Zdeněk Podhůrský (50) si z neopatrnosti v kuchyni způsobil na pravé ruce popáleniny druhého stupně. Poranění neřešil v nemocnici, ale léčení konzultoval s veterinářem.
05.05.2010 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Podhůrský (95 článků)

Hanychová má popáleniny druhého stupně, žehlila si kalhoty na noze

 
Agáta Hanychová má na stehně pravé nohy popáleniny druhého stupně. Žehlila si totiž kalhoty místo na žehlícím prkně přímo na levé noze. Trpí velkými bolestmi a ohrožená je i její její plánovaná dovolená s přítelem u moře.
24.09.2010 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Agáta Prachařová (2750 článků)

Školačce (14) vzplál iPhone 5C v kapse: Utrpěla popáleniny druhého stupně!

 
Toužila po novém iPhonu 5C, aby byla ve škole in, ale vlastnictví chytrého telefonu od Applu ji stálo zdraví! Teprve čtrnáctileté školačce z amerického městečka Kennebunk ve státě Maine vzplál mobil ve škole. Dívka utrpěla popáleniny druhého stupně.
05.02.2014 11:25 |

podobné články

Maminka Kateřiny Kristelové musí na plastiku: Utrpěla popáleniny druhého stupně

 
Moderátorka Kateřina Kristelová  (35) má velké starosti kvůli své mamince Janě. Ta si přivodila těžké popáleniny druhého stupně a čeká ji dlouhá rekonvalescence a plastika.
12.04.2015 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Kristelová (852 článků)

Syn houslistky Muzikářové, který utrpěl popáleniny 2. stupně, má za sebou transplantaci. Denně mu masírují jizvy

 
Houslistka Markéta Muzikářová v létě zažila krušné chvíle. Její syn Nicolas utrpěl vážné popáleniny 2. stupně ( polili ho vařící polévkou ) a operace byla nevyhnutelná, stejně jako transplantace kůže. Houslistka byla strachy bez sebe. Po dvou a půl měsících se jí konečně lépe dýchá. Její syn se úspěšně zotavuje.
23.10.2018 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Markéta Muzikářová (27 článků)

Mladík se vytahoval před dívkou, skončilo to popáleninami 3. stupně

 
Pětadvacetiletý mladík z Českolipska vnikl ve čtvrtek večer do trafostanice vodárny pod kopcem Špičák v České Lípě a utrpěl popáleniny třetího stupně na 40 procentech těla, řekla krajská mluvčí záchranné služby Lenka Markovičová. Mladík je podle lékařů v ohrožení života. Do trafostanice prý vlezl, když se předváděl před svou přítelkyní.
03.05.2013 17:15 |

podobné články

Muži explodoval v kapse iPhone 5C: Skončil s popáleninami třetího stupně!

 
Nosíte mobil v kapse? Tak pozor! Američanovi prý explodoval iPhone 5C schovaný v kalhotách a způsobil mu popáleniny 3. stupně!
02.03.2015 19:15 |

podobné články

Mladá dívka jako první člověk na světě přežila těžké popáleniny na 96 procentech těla! Co se jí stalo?

 
Catrin Pugh (20) prožila zničující autobusovou havárii, kde zemřelo 23 cestujících z 52. Měla štěstí, že nezemřela, ale měla k tomu velice blízko. Catrin utrpěla "popáleniny":http://www.extra.cz/tema/popaleniny na 96 procentech těla a lékaři jí dávali jednu tisícinu na přežití.
02.05.2014 10:56 |

podobné články

Říkali mi lidská ohnivá koule, teď jsem opět krásná, říká popálená žena

 
Kvůli jejím děsivým zraněním jí přezdívali lidská ohnivá koule. Australanku Danu Vulin (29) totiž v roce 2012 napadla zhrzená žena, která se mylně domnívala, že sexy blondýna spí s jejím mužem, a podpálila ji. Dana utrpěla popáleniny třetího stupně na 60 % těla. Skoro tři roky musela nosit speciální masku, ale jako zázrakem získala krásu zpět.
28.04.2015 05:50 |

podobné články

Za únik jedovatého mraku ze Synthesie patrně může velké horko

 
Za únik jedovatého mraku, který se ve čtvrtek pozdě večer rozšířil z pardubické chemičky Synthesia, patrně může velké horko, řekl ředitel Inspektorátu práce Královéhradeckého a Pardubického kraje Jaroslav Nečas.
02.07.2010 16:40 |

podobné články

Kvůli sázce o čtyřicet korun snědl muž syrového smrtelně jedovatého hada

 
Jen o vlásek unikl smrti kvůli sázce Ind Zaver Rathod, který se s přáteli vsadil, že pozře syrového smrtelně jedovatého hada. Za to měl dostat sto rupií, v přepočtu tedy asi dvaačtyřicet korun. Touha po penězích ho přiměla sázku splnit.
17.07.2010 15:10 |

podobné články

Roman Joch: Vyřídit Kaddáfího a stáhnout se

 
Jedovatého hada, který není vůči nám nepřátelský, lze nechat na pokoji. Když se však někdo rozhodne na jedovatého hada udeřit klackem, ať si je raději stoprocentně jist, že ho tím úderem vyřídí jednou provždy.
30.03.2011 15:55 |

podobné články

Dvě děti se nadýchaly jedovatého plynu! Přežily to!

 
K ohlášenému úniku plynu vyjeli ve čtvrtek dopoledne profesionální hasiči do Broumova na Náchodsku. Dvě malé děti se tam nadýchaly velmi jedovatého oxidu uhelnatého, řekla agentuře Mediafax mluvčí hasičů Královéhradeckého kraje Martina Žahourková.
03.11.2011 12:50 |

podobné články

Šťastný chovatel: Adoptoval jedovatého pavouka z banánů

 
Tomu se říká pavoučí štěstí. Místo smrtonosné boty čeká na samičku jedovatého pavouka láskyplná budoucnost. Africká pavoučice vyběhla z banánů na skladníky supermarketu v pražských Vršovicích.
21.03.2013 16:35 |

podobné články

dTest: Bylinné čaje s příchutí pesticidů a jedovatého plevele

 
Podle statistik se nejvíc bylinných čajů prodá od listopadu do února, kdy řádí virózy a nachlazení. Spotřebitelé oprávněně očekávají, že pití vylouhovaných bylinek jejich zdravotnímu stavu prospěje. Kvalitu použitých bylinek dTest otestoval a přinesl nepříjemná zjištění – třetina testovaných čajů propadla kvůli přítomnosti pesticidů a jedovatého plevele. Nedostatečné hodnocení si kvůli vysokému množství pesticidů odnesly také dva čaje určené dětem.
15.02.2018 14:10 |

podobné články

V Děčíně zabil člověka únik jedovatého fenolu. Dvě ženy skončily na JIPce

 
Zemřel jeden z lidí, kteří byli ve čtvrtek vážně zraněni při úniku jedovatého fenolu v děčínské chemičce. Řekl to mluvčí Krajské zdravotní Ivo Chrástecký. Zraněných je ještě dalších 16 lidí - z toho dvě ženy hospitalizované na jednotce intenzivní péče. Neštěstí se stalo ráno v areálu firmy Chemotex, výrobce průmyslové chemie, kosmetiky a drogerie. Mimo areál firmy fenol nepronikl, okolí nekontaminoval. Hasiči a záchranáři zásah před polednem ukončili.
26.04.2018 10:15 |

podobné články

Úřad vyzve myslivce a rybáře k dobrovolnému opuštění jedovatého olova

 
Ministerstvo životního prostředí plánuje v příštím roce vyzvat myslivce a rybáře, aby dobrovolně přešli na bezolovnaté střelivo při lovu zvěře a bezolovnatou zátěž při lovu ryb a přispěli svými zkušenostmi k diskusi o odklonu od používání jedovatého olova.
24.10.2019 10:34 |

podobné články

Řeky začínají stoupat, Dyje dosáhla třetího stupně

 
Výrazné oteplení posledních dní nadále zvyšuje hladiny českých i moravských řek. V deseti krajích platí stav bdělosti a na Vysočině vyhlásili meteorologové dokonce pohotovost. Nejhorší situace je v Podhradí na Dyji, kde hladina odpoledne dosáhla třetího stupně - ohrožení.
22.03.2010 09:05 |

podobné články