Článek

Hromadná otrava gyrosem v bistru: Může za to zlatý stafylokok!

 
Zlatý stafylokok! Tahle bakterie vyvolala na začátku týdne zvracení a průjmy u nejméně 57 lidí. Otrávili se gyrosem a tortillou koupenými v makedonském bistru Maxim v Hradci Králové.
08.06.2018 05:05 |

podobné články

Podobné články

Gyrosem se otrávilo 57 lidí

 
Chtěli si pochutnat, místo se jim však udělalo zle! Policie řeší hromadnou otravu gyrosem v makedonském bistru Maxim Hradci Králové. 18 lidí muselo být hospitalizováno.
07.06.2018 08:30 |

podobné články

Výbuch plynu zdemoloval stánek s gyrosem

 
Domem ve Veselí nad Moravou otřásl výbuch propanbutanové lahve - zdemoloval kiosek s gyrosem. Obsluhující žena skončila v nemocnici.
14.05.2009 13:45 |

podobné články

Na otravu kebabem v Hradci byla i policie krátká. Proč trpěly desítky lidí?

 
Policie nenašla viníka otravy jídlem v bistru v Hradci Králové na začátku června. Vyšetřovatel případ v pátek 12. října odložil. Po požití kuřecího kebabu se zeleninou onemocnělo 81 lidí. Z nich 57 skončilo v hradecké fakultní nemocnici. Akutní otravu lidem způsobil zlatý stafylokok produkující střevní jed enterotoxin typu A. Policie případ vyšetřovala pro podezření ze spáchání přečinu ohrožování zdraví závadnými potravinami a jinými předměty z nedbalosti. V pondělí informovala mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.
15.10.2018 13:00 |

podobné články

Kebab v Hradci Králové otrávil 60 lidí: Bývalý zaměstnanec prozradil, jak to v prodejně chodilo

 
Jako cynický výsměch teď působí reklama na hradeckém bistru Maxim: "Tato prodejna je určena pro ty, kteří mají rádi čerstvé maso" …Zdejším kebabem a gyrosem se opravdu "Maximálně" přiotrávilo 60 lidí! Případ řeší hygienici a policie. A bývalý zaměstnanec bistra Blesku prozradil, jak to v prodejně chodilo.
07.06.2018 06:25 |

podobné články

Stafylokok z bistra otrávil 60 lidí. Lékařka: Hrozí i doma, pozor na záněty na prstech

 
Za hromadné přiotrávení šesti desítek lidí v prodejně rychlého občerstvení v Hradci Králové může s největší pravděpodobností stafylokok, který v prodávaném mase vytvořil nebezpečné toxiny. Zanést ho do jídla mohla třeba obsluha. „Člověk, který zpracovává salát nebo krájí maso, má třeba zánět prstu a kontaminuje vše kolem sebe,“ řekla pro Blesk Zprávy primářka infekční kliniky Hana Roháčová. Stejná nákaza podle ní hrozí třeba i při domácím grilování, protože stafylokoka má v sobě spousta lidí.
07.06.2018 19:20 |

podobné články

Němec v bistru držel rukojmí: Policie tají, jestli ho zatkla!

 
Policie ráno zřejmě zatkla útočníka, který celou noc držel 12 rukojmích v bistru ve Freiburgu. Zvláštní jednotky odvedly v poutech muže, ale policie zatím oficiálně nepotvrdila, že jde o pachatele.
25.10.2013 08:25 |

podobné články

Pohřešovaného chlapce našli v bistru ve Zlíně

 
Pohřešovaný šestnáctiletý chlapec z Tlumačova na Zlínsku, který přechodně bydlí v Otrokovicích, byl ve středu nalezen v jednom zlínském bistru. Informovala o tom mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.
16.02.2011 14:55 |

podobné články

OTŘESNÉ! Hosty v bistru otrávili muchomůrkou zelenou

 
Dva Číňané zemřeli poté, co o silvestrovské noci snědli v bistru v Canbeře jídlo s muchomůrkami zelenými. Informuje o tom v pátek agentura AFP.
06.01.2012 07:35 |

podobné články

VIP Prostřeno! Samotář Štěpnička vaří a prostírá v čínském bistru

 
VIDEO: Netradiční místo pro svoji kuchařskou exhibici si vybral skvělý herec a vynikající dabér Jiří Štěpnička (65). Soupeře pohostí v obyčejném čínském bistru. Místní kuchyň má však na něj připravenou nejednu nástrahu. Knoflíky od sporáku odpadávají a majitel neumí ani slovo česky. Jak tohle dopadne?
03.07.2012 05:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Štěpnička (35 článků)

Nebezpečné drůbeží? Asijskému bistru z Kyjova hrozí pokuta až 60 milionů!

 
Na špínu a maso pochybného původu narazily inspektorky Státní veterinární správy v asijském bistru Panda v Kyjově na Hodonínsku. Maso mohlo být podle veterinářů škodlivé lidskému zdraví.
02.02.2017 14:25 |

podobné články

Opilý otec se synem (8) v noci v bistru: Dělejte si s ním, co chcete, řekl strážníkům

 
Chudák kluk! S nezodpovědným otcem musel nedobrovolně trávit nedělní noc v bistru na Malovance. Tam čekal, dokud jeho »tatínek« nedopije, aby mohl jít domů. Obsluha však muži už po několika pivech nechtěla další nalít a hosté na opilého rodiče přivolali strážníky.
23.10.2017 16:30 |

podobné články

V žižkovském bistru vás obslouží bývalí vězni i bezdomovci. Lidé mu fandí, poslali na něj čtvrt milionu

 
Má plnou podporu. Lidé sociálnímu podniku Střecha, který bude ve svém veganském bistru zaměstnávat lidi po výkonu trestu a bez domova, fandí. Pár dní před koncem se tak povedlo vybrat na Hithitu požadovanou částku. Na oslavy je ale prý ještě brzy. Proč?
09.01.2018 20:40 |

podobné články

Děsivý pokus studentů v laboratoři: Tohle vám roste v mobilu!

 
Semeniště bakterií a špíny! O čem je řeč? O mobilu! Studenti z univerzity v Surrey u Londýna nevinným pokusem zjistili, že se mobilem může šířit i nebezpečný zlatý stafylokok! Pozor, následující pokus je opravdu jen pro jedince se silnými žaludky.
16.01.2015 15:46 |

podobné články

Hygienici odhalili původ otravy v Hradci: Běžná bakterie! Co se stalo?

 
Za otravu zákazníků královéhradeckého bistra může patrně zlatý stafylokok, podle lékařů není stav pacientů nakažlivý ani život ohrožující. V hradecké fakultní nemocnici zůstávalo ve čtvrtek ráno na infekčním oddělení šest lidí, kteří se počátkem týdne přiotrávili jídlem v provozovně rychlého občerstvení centru Hradce Králové. Do pátku zůstanou v péči lékařů nejméně dva pacienti.
07.06.2018 11:20 |

podobné články

Zlatý olympionik Svoboda udělal z Kobzanové uklízečku a pozval ji domů

 
Moderní pětibojař David Svoboda, který si z olympiády přivezl zlatou medaili, přijal pozvání do nové talk show Diany Kobzanové na televizi Óčko. Ačkoli se pořad jmenuje Drzá Diana, první díl by se mohl překřtít na Drzého Davida. Nezdráhal se totiž moderátorku pozvat k sobě domů, aby mu tam uklidila. Další články k tématu: Fanynky mají vždycky šanci, usmál se zlatý pětibojař Svoboda Zrušil jsem se, omlouval Svoboda pozdní příchod na on-line rozhovor Špotáková, Svoboda, Kulhavý... Připomeňte si zlatý Londýn Krok za krokem ke zlatu. Svoboda popisuje, jak prošel jednotlivé disciplíny Čeští fandové mě dojali, slzy jsem měl na krajíčku, říká zlatý Svoboda
06.09.2012 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Diana Kobzanová (569 článků) , David Svoboda (201 článků)

Smrtící zlatý stafylokok má namále. Biologové na něj našli lék

 
IBM a Institut genetického inženýrství a nanotechnologií našly revoluční způsob léčby mikrobů, kteří odolávají známým antibiotikům.
10.04.2011 00:15 |

podobné články

Vousy jako semeniště bakterií? Kdepak, hůř je na tom oholená tvář

 
Pokud patříte k odpůrcům plnovousů, protože vám přijde, že je to hotová skrýš pro mikroby, pak budete překvapení. Ani oholená tvář na tom není nijak skvěle, dokonce naopak. Vypadá to, že bakterie Staphylococcus aureus (zlatý stafylokok) se budou mnohem pravděpodobněji vyskytovat na tvářích mužů, kteří se každé ráno holí.
13.03.2016 18:25 |

podobné články

Kuchař Jaroslav Sapík zkolaboval: Zdraví mu podlomila vážná nemoc!

 
Výsledky rozborů jsou alarmující! Zdraví televizního kuchaře Jaroslava Sapíka (65) zle podlomil zlatý stafylokok. „Je to zákeřná nemoc a vyžádá si nejméně tři týdny hospitalizace,“ potvrdil Blesku primář Petr Neužil (55).
27.01.2018 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kuchař (7 článků)

Kebab v Hradci Králové otrávil 81 lidí: Policie již zná viníka

 
Akutní otravu z jídla z bistra v centru Hradce Králové způsobil konzumentům na počátku června zlatý stafylokok produkující střevní jed enterotoxin typu A. Po požití tortilly s kuřecím kebabem, zeleninou a tzatziki onemocnělo 81 lidí. Z nich 57 skončilo v hradecké fakultní nemocnici.
02.07.2018 16:40 |

podobné články