Článek

Hrnčíř (SPD): Drancování naší země musí skončit

 
V České republice dochází k nadměrnému odlivu zisků do zahraničí, kdy jednou z forem je výplata dividend, jejichž prostřednictvím každoročně odtékají stovky miliard korun.
09.10.2021 12:20 |

podobné články

Podobné články

Drancování republiky na plné obrátky. Kam mizí české peníze? Vyšla kniha, která to odkrývá. Seznam.cz, PENTA a další. Čísla, fakta, jména

 
PŘEČETLI JSME PRVNÍ Právě vychází nová publikace s názvem „Kam mizí české peníze“. Místopředseda rozpočtového výboru a poslanec SPD za Jihomoravský kraj Jan Hrnčíř napsal knihu, ve které rozebírá, jakým způsobem a v jakém množství jsou z naší země nadnárodními korporacemi vyváděny zisky do zahraničí, i když knížka není zdaleka omezena jen na toto téma. Ačkoli má Hrnčíř akademické ekonomické vzdělání, v žádném případě nejde o žádnou „suchařinu“ či nudu, ačkoli i teoretické pojmy vysvětluje.
30.09.2021 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Kam Kam (429 článků)

Babiš rozdává i lidem štítícím se práce, kritizuje poslanec SPD. Proti hanebnosti, kterou spáchal Sobotka, to ale nic není

 
ROZHOVOR „Český automobilový průmysl má obrovskou tradici,“ připomíná poslanec za hnutí SPD Jan Hrnčíř a varuje před zbytečnými překážkami, které jeho rozvoji klade Evropská unie, případně ekologičtí aktivisté. Nebezpečím je podle Hrnčíře také vysoká exportní závislost na Evropské unii, v souvislosti s tím poslanec SPD připomněl podle něj nepochopitelné rozhodnutí Babišovy vlády poskytnout bavorské automobilce BMW investiční pobídku ve výši 529 milionů korun. Babišova vláda si vysloužila kritiku i za rozdělování sociálních dávek. „Dává nejen potřebným, ale také lidem štítícím se práce,“ tepe do vlády Hrnčíř, který se jakožto spolupředkladatel novely exekučního řádu chystá na klíčové sněmovní jednání, které má proběhnout příští týden. Na závěr Hrnčíř připomněl období vlády Bohuslava Sobotky, který podle něj významně ulevil zahraničním majitelům českých firem. Na úkor Česka.
16.01.2019 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9573 článků) , Jan Bohuslav (62 článků)

„Hamáček ukazuje svaly, šlápl vedle.“ Hrnčíř z SPD jde po krku také Vojtěchovi, chce jejich hlavy? Jde o tyto nákupy

 
ROZHOVOR „Dokud nebude k dispozici účinný lék nebo vakcína, nemůžeme si dovolit samovolné šíření koronaviru v populaci,“ myslí si poslanec SPD Jan Hrnčíř. Podivuje se nad aktuální činností Jana Hamáčka; domnívá se, že ministr vnitra svým tvrdým postojem šlápnul vedle. Skutečnost, že ochranné pomůcky nakupují paralelně dvě ministerstva, a navíc každé za úplně jiné částky, považuje vystudovaný ekonom Hrnčíř za naprostý nesmysl a požaduje, aby byla vyvozena osobní i hmotná odpovědnost. Vládu kritizuje za nekoncepčnost přijatých opatření a čtenáře seznamuje s tím, jak by krizi chtělo řešit hnutí SPD. Vyjádřil se i k tomu, zda bychom se měli zbavit koruny ve prospěch eura.
08.04.2020 20:11 |

podobné články

Nehoráznost! Bojím se o zdravotníky. Krátit jim teď mzdy? Jan Hrnčíř připomíná, kudy mizí české peníze

 
ROZHOVOR Vláda jedná chaoticky a na její dnešní kroky budeme doplácet i dlouho poté, co pandemie nového koronaviru odezní, říká ekonom a poslanec Jan Hrnčíř (SPD). České zdravotnictví je podle něj dobře vybaveno, Hrnčíř má ovšem strach o ty, kteří o nás v nemocnicích denně pečují. Kritika zazněla i vůči způsobu, jakým nyní vláda bojuje proti nárůstu nezaměstnanosti. V samotném závěru pak přišla na řadu otázka, která dnes možná neprávem zapadá pod lavinou zpráv o koronaviru. České peníze, které končí mimo Česko...
27.09.2020 05:55 |

podobné články

Hrnčíř (SPD): Naše země krvácí. EET jako kouřová clona?

 
Dle poslední analýzy, kterou nechala vypracovat Vláda ČR, dochází dlouhodobě k obrovskému odlivu peněžního kapitálu do zahraničí. Drancování naší země jede na plné obrátky.
14.11.2016 19:15 |

podobné články

Užiteční idioti – jako Havel. Pivovary budou brečet. Hrnčíř z SPD rozsekl Vrbětice. Ale nejde jen o pivo

 
Hostem v XTV byl poslanec z hnutí SPD Jan Hrnčíř. Řeč přišla i na Vrbětice a Rusko. Z vystoupení Hamáčka s Babišem měl prý pocit, že brzo vyhlásíme Rusku válku. Prezident Zeman se dle jeho názoru vyjádřil racionálně a bez hysterie. Na diplomatickou roztržku údajně doplatíme ekonomicky a posloužili jsme prý jen jako užiteční idioti. Třeba naši pivovarníci, podle poslance, zapláčou na úkor těch německých.
30.04.2021 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3284 článků) , Jan Zeman (457 článků)

Arogantní Drahoš a nenávist jeho příznivců k voličům Zemana. Pokud Babiš v tomto neobstojí, je to konec naší země. Na této věci si ale trváme. Poslanec od Okamury promlouvá

 
ROZHOVOR „Pan Drahoš se vybarvil jako elitář opovrhující obyčejnými lidmi. Vůbec nepochopil, že absenci osobního charismatu nedožene zvýšenou mírou arogance. Myslím, že právě televizní debaty do značné míry otevřely lidem oči,“ říká poslanec SPD Jan Hrnčíř. „Jsme připraveni ke kompromisům ohledně dalších parametrů referenda, ale trváme na tom, že by mělo být umožněno hlasování o případném vystoupení z EU,“ dodal k jednání s Babišem místopředseda rozpočtového výboru Hrnčíř.
07.02.2018 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zeman (457 článků)

Šílenství, drancování, korupce a Kalousek. Senátor Doubrava účtuje s pravicí

 
ROZHOVOR Severočeský senátor Jaroslav Doubrava patří mezi nejtvrdší kritiky současné vlády. Proto i předčasné volby vnímá jako šanci na konec šílenství, drancování a svérázné představy o politice v podání exministra Miroslava Kalouska. Taková podle něj byla předchozí vláda, prý jedna z nejhorších, co jsme kdy měli. Noví lidé podle něj musí vyřešit řadu palčivých probémů, ať s nedostatkem práce, nebo s nepřizpůsobivými.
20.08.2013 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Doubrava (255 článků) , Miroslav Kalousek (7434 článků)

Šílenství, drancování, korupce a Kalousek. Senátor Doubrava účtuje s pravicí

 
ROZHOVOR Severočeský senátor Jaroslav Doubrava patřil mezi nejtvrdší kritiky Nečasovy vlády. Proto i předčasné volby vnímá jako šanci na konec šílenství, drancování a svérázné představy o politice v podání exministra Miroslava Kalouska. Taková podle něj byla předchozí vláda, prý jedna z nejhorších, co jsme kdy měli. Noví lidé podle něj musí vyřešit řadu palčivých probémů, ať s nedostatkem práce, nebo s nepřizpůsobivými.
20.08.2013 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Doubrava (255 článků) , Miroslav Kalousek (7434 článků)

Nejvzdělanější z okamurovců promluvil: Nulovou toleranci ilegální migrační vlně. A chceme do vlády, nezvolili nás, abychom se krčili u záchodků

 
ROZHOVOR „Je evidentní, že lidé přestali věřit slibům tradičních zkorumpovaných stran a požadují systémové změny, říká nově zvolený poslanec za SPD Jan Hrnčíř. Ten je nejen ve své straně, ale v celé Poslanecké sněmovně mimořádný svým vzděláním. Na volebním lístku byl představen jako PhDr. Ing. Mgr. Jan Hrnčíř, MBA, LL.M. Pro ParlamentníListy.cz promluvil nejen o nelegální migraci, ale také o tom, proč podle něj dopadla ČSSD a KSČM ve volbách tak špatně. A řekl také, co vzkazuje těm, kteří SPD označují za extremistické hnutí. Svědčí to jen o hlouposti těch, kteří toto říkají. Nikdo z nás nezapaluje auta ani nerozbíjí výlohy,“ říká se smíchem.
24.10.2017 15:45 |

podobné články

Když jsme vstupovali do EU, poslouchali jsme oblbovací kampaň. A nikomu to nevadilo, připomněl v Partii poslanec SPD

 
V nedělní Partii televize Prima proti sobě zasedli poslanci Patrik Nacher (ANO) a Jan Hrnčíř (SPD). Debatovali o sestavování vlády. Nacher podle svých vlastních slov nechápe, proč ostatní strany příliš nechtějí do koalice s hnutím ANO, když svůj program mohou prosazovat v podstatě jen ve vládě. Pak došlo na zákon o obecném referendu a tady se do sebe pánové pustili. Hrnčíř se zlobil, že když jsme v roce 2004 rozhodovali o našem vstupu do EU, poslouchali jsme prý jen „oblbovací kampaň“.
25.03.2018 12:20 |

podobné články

Poslanec SPD: ČSSD je nedůvěryhodná a marginální partaj, ideově vyprázdněná, nedrží sliby. Divím se, proč o ně Babiš tolik stojí

 
ROZHOVOR „ČSSD je rozhádaná a ideově vyprázdněná, nemá žádný pozitivní program pro lidi,“ říká poslanec za SPD Jan Hrnčíř. Pro ParlamentníListy.cz se vyjádřil nejen ke snaze o obnovené jednání mezi hnutím ANO a ČSSD, ale svůj názor řekl i na úder na Sýrii ze strany Spojených států, Británie a Francie. „Nejsem přítelem těchto zbrklých akcí. Doufám, že Rusko zachová chladnou hlavu a nenechá se vyprovokovat k vojenským odvetným akcím,“ říká poslanec Hrnčíř.
17.04.2018 22:05 |

podobné články

Základna? Budeme terč a užiteční idioti pro USA, varuje poslanec Hrnčíř. A Pavel Novotný ať raději nečte

 
ROZHOVOR „Ze zkušenosti víme, že Američané nepotřebují spojence, jen užitečné idioty. Nevidím žádný rozumný důvod, proč bychom ze sebe měli zbytečně dělat terč,“ říká poslanec Jan Hrnčíř (SPD) ke slovům Alexandra Vondry, která padla na kongresu ODS ohledně základny americké armády na letišti u Ostravy. Nevynechal ani řeporyjského starostu, použil výraz „šašek“. Vyjádřil se i k otázce přijetí či nepřijetí údajně dětských uprchlíků. Nešetřil Milion chvilek a vysvětlil i postoj SPD k politickým neziskovkám.
28.01.2020 18:26 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1305 článků) , Pavel Novotný (1152 článků) , Jan Novotný (93 článků) , Jan Novotný (93 článků) , Pavel Hrnčíř (5 článků) , Jan Novotný (44 článků) , Jan Vondra (5 článků)

Nemělo by se tolerovat, co se odehrává pod pláštíkem Black Lives Matter, varoval v ČT Hrnčíř

 
Poslanec, ekonom Jan Hrnčíř (SPD) hovořil na téma, kdy bude muset Česko zaplatit rekordní půlbilionový schodek a jak by měly vypadat úspory, které požaduje nejen opozice. V pořadu Interview na ČT24 zmínil, jak pohlíží na možný úmysl Facebooku zrušit facebookovou stránku předsedovi hnutí SPD Tomiu Okamurovi. A jak se dívá na globální protirasistické protesty.
14.07.2020 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Matter Matter (140 článků)

Svázat nás do dluhové unie, to chtějí. Budeme kořistí pro německé dravce. Poslanec SPD Hrnčíř rozkrývá, co Babiš podepsal v Bruselu

 
ROZHOVOR „Není z čeho se radovat. Všechny peníze bude muset, i s úroky, Česká republika zaplatit z kapes svých občanů – daňových poplatníků,“ nevidí pro ČR výsledek summitu EU jako výhru poslanec SPD Jan Hrnčíř. Promluvil o penězích pro „nesmyslné ‚zelené‘ projekty“ i o „nepěkné dluhové budoucnosti“. V souvislosti s migranty se vyjádřil i k předsednictví Německa v EU. Padla i otázka: „Copak nám asi vláda hnutí ANO, ČSSD s KSČM tají?“ A k rozhodnutí Miroslava Kalouska neobhajovat v roce 2021 poslanecký mandát řekl...
28.07.2020 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7434 článků) , Jan Kalousek (21 článků)

Svazáci z TOP 09, udeřil Hrnčíř z SPD. A připomněl pána, na kterého jste už raději zapomněli. Ale on nezmizel...

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Již nějakou dobu v Evropě pozoruji přepisování dějin a relativizaci viny za 2. světovou válku. V pozadí jsou různé politické neziskovky a na ně napojení novodobí svazáci, jako šiřitelé této ‚pravdy‘,“ uvedl u příležitosti připomínky událostí roku 1939 poslanec za SPD Jan Hrnčíř. Ke slovům předsedkyně TOP 09 o „autonomním Protektorátu“ říká: „Chci věřit, že to paní Pekarová Adamová napsala jen z hlouposti.“ Zmínil také „novodobé svazáky“ a prozradil, jaký je jeho pohled na válečné reparace.
21.03.2021 00:05 |

podobné články

Covid: Jde tu o něco jiného. Státy EU jsou nyní svázány dluhem. Utéct už nepůjde. Poslanec Hrnčíř varuje, ještě přijdou zlé časy

 
ROK S COVIDEM A TEN PŘÍŠTÍ „Z omezení ekonomiky se radují především nadnárodní korporace a velkokapitál, protože velká část regionálních firem a podnikatelů prostě nepřežije a jejich trh obsadí právě velcí hráči, což už se děje,“ říká poslanec Jan Hrnčíř (SPD). Zmiňuje také „šmírování přes mobilní telefony“ nebo „gigantické zadlužení EU“. Přečtěte si, komu a proč podle něj nahrává uzavření divadel, kin a dalších kulturních institucí. Vysvědčení pak vystavil naší vládě: „Vláda je rozhádaná a velmi slabá.“ Nakonec prozradil, čeho se bojí v příštím roce.
31.12.2020 08:40 |

podobné články

Jihomoravský poslanec Hrnčíř se nedokázal ubránit slzám. Pak sedl do auta začal rozvážet pomoc

 
„Takovou zkázu jsem naposledy viděl v devadesátých letech po válce v Jugoslávii,“ říká k situaci na jižní Moravě poslanec a tamní zastupitel Jan Hrnčíř (SPD) s tím, že se nemohl ubránit slzám. Ocenil solidaritu lidí a dodal, že je vidět, že se národ stále umí semknout. K očkování proti covidu zcela jasně říká. „V každém případě musí rozhodnutí, zda se očkovat, zůstat na svobodném uvážení každého občana.“ Ohledně covid pasu pak zmínil „občany druhé kategorie“. Dostal se i k blížícím se volbám a nevěří prý, že koalice Pirátů a STAN vyhraje. Promluvil nejen o Pirátech, ale i o Andreji Babišovi.
28.06.2021 18:25 |

podobné články

Mráz přichází ze Západu. V Bruselu prostě rozhodnou a nařídí. Odchod by nebyl žádná tragédie, ujišťuje poslanec Hrnčíř

 
„Zavedením evropských daní a dluhů se z EU stane evropský superstát, o což euroglobalistům šlo především. Mohlo by dojít i k prohloubení problémů v otázce dostupného bydlení,“ říká poslanec za SPD Jan Hrnčíř a upozorňuje, že se Česká republika už nyní postupně stává jednou z nejdražších zemí Evropy pro své obyvatele. Ohledně konce proplácení testů na covid mluví o nepřijatelném nátlaku a diskriminaci. „Pokud stát nařídí testování, musí se také podílet na jeho úhradě,“ míní. Přečtěte si také, co vzkázal kritikům zpěváka Petra Koláře.
31.07.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (608 článků)