Článek

Hřebčín v Kladrubech si oddechl: Za smrt ženy při Hubertově jízdě nebude platit

 
Národní hřebčín Kladruby nad Labem nemusí podle Okresního soudu v Pardubicích platit odškodnění milion korun dceři ženy, která v roce 2016 utrpěla smrtelný úraz při Hubertově jízdě. Rozsudek není pravomocný.
16.02.2021 14:45 |

podobné články

Podobné články

Při Hubertově jízdě v Kladrubech zemřela jezdkyně: Její dcera chce po hřebčínu milion!

 
Tragédie se stala v roce 2016 při Hubertově jízdě v Kladrubech nad Labem. Při jízdě, která uzavírá jezdeckou sezónu, zemřela jezdkyně, která spadla při čtvrtém skoku z koně. Její smrti přihlížela dcera, která se rozhodla hřebčín žalovat a chce po něm a pojišťovně milion korun! Případem se zabýval Okresní soud v Pardubicích. Národní hřebčín, z něhož zesnulá jezdkyně měla vypůjčenou klisnu, vinu odmítá.
28.12.2020 05:15 |

podobné články

Hřebčín v Kladrubech už nebude státní podnik. Umožní mu to čerpat dotace

 
Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem nadále nebude státním podnikem. Návrh schválila vláda během středečního jednání. Tento krok nemá za cíl privatizaci nejstaršího hřebčína na světě, ale měl by umožnit hřebčínu získání dotací z Fondu Evropské unie.
07.12.2011 22:40 |

podobné články

Pohřeb koňařky, kterou zabil pád při Hubertově jízdě: Takhle se krásná Petra nafotila před smrtí!

 
Koně se stali její láskou i osudem! Do koňařského nebe dali v pátek poslední sbohem krásné jezdkyni Petře H. (†41) z Královéhradecka její blízcí, dvě již velké dcery a kamarádi. Žena přišla o život po pádu při letošní závěrečné Hubertově jízdě kladrubského hřebčína.
04.11.2016 12:55 |

podobné články

MZe: Zrušili jsme tendr na Hřebčín v Kladrubech, připravíme nový

 
Ministerstvo zemědělství v konsensu s Ministerstvem kultury, Ministerstvem pro místní rozvoj a za vědomí Ministerstva financí zrušilo výběrové řízení na projekt Integrovaného operačního programu Obnova součástí národní kulturní památky Hřebčín v Kladrubech nad Labem s. p. o.
18.06.2013 16:10 |

podobné články

Ministr Herman: Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem má šanci být na seznamu UNESCO

 
Ministr kultury Daniel Herman dnes na kontrolní návštěvě Pardubického kraje, zaměřené na čerpání prostředků z programu IOP (Integrovaný operační program) na obnovu Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem prohlásil, že hřebčín má značné šance se ucházet o prestižní zapsání na seznam UNESCO.
30.08.2014 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Herman (1105 článků)

Kladruby: Kdo zachrání unikátní hřebčín?

 
V katastrofálním stavu je unikátní hřebčín v Kladrubech. „Kanalizace je ještě z doby monarchie. Nedávno jsme byli dva dny bez vody. Rozvod elektřiny je v havarijním stavu,“ tvrdí nový ředitel Jaromír Dražan.
29.04.2009 09:30 |

podobné články

Kladrubský hřebčín nedostane peníze na opravu

 
Národní hřebčín v Kladrubech nejspíš nedostane 300 milionů, které nutně potřebuje na opravu.
13.09.2010 22:30 |

podobné články

Hřebčín v Kladrubech bojuje o zápis do UNESCO: Jde o nejstarší podobnou památku na světě

 
Národní hřebčín Kladruby se přiblížil k zápisu na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Ministr zemědělství Marian Jurečka a ministr kultury Daniel Herman podepsali dohodu o zřízení devítičlenné rady, která by měla přechod koordinovat. Ustanovením rady ČR podle nich zahájila finální krok, kterým se bude závazně ucházet o zařazení mezi památky UNESCO.
09.06.2016 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Herman (638 článků) , Marian Jurečka (748 článků) , Daniel Herman (1105 článků)

Tvrdý zásah protikorupční policie: Hřebčín v Kladrubech obrátili vzhůru nohama

 
V Národním hřebčíně v Kladrubech nad Labem zasahuje Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ). Zásah je součástí rozsáhlé akce na více místech republiky, uvedl mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták. Jde podle něho o případ, kterým se útvar zabývá řadu měsíců.
31.05.2013 17:50 |

podobné články

Kováčik (KSČM): Hřebčín v Kladrubech je „rodinným stříbrem“. Je trestuhodné o něj přijít

 
Vyjádření Pavla Kováčika, předsedy Poslaneckého klubu KSČM, k zásahu policie v Národním hřebčíně v Kladrubech.
31.05.2013 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kováčik (302 článků)

Změní se život obyvatelům v Kladrubech nad Labem? Záleží i na nich

 
Na besedě na téma Národní hřebčín Kladruby nad Labem a UNESCO se v Císařském hostinci v areálu hřebčína sešli občané s vedením podniku a také dalšími hosty. Byli mezi nimi i 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek, který je předsedou Rady památky Krajina kočárových koní v Kladrubech nad Labem, a Radomil Kašpar, starosta Litomyšle a předseda dobrovolného svazku obcí České dědictví UNESCO.
16.06.2017 12:15 |

podobné články

Pardubický kraj: Posuzování krajiny hřebčína v Kladrubech ze strany UNESCO pokračuje

 
Krajina pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem postoupila do dalšího kola projednávání pro zápis na seznam UNESCO. To pokračovalo oficiální návštěvou expertky Mezinárodní rady pro památky a historická sídla (ICOMOS), která se uskutečnila v Kladrubech koncem srpna. Rada památky hodnotí tuto pracovní návštěvu dobře a zajistila doplnění všech požadovaných dokumentů.
09.10.2018 10:51 |

podobné články

Hříbata budou: Pohlavní nemoc v hřebčíně zažehnali

 
Dva roky byl hřebčín v Kladrubech uzavřen kvůli pohlavní nemoci metritidě. Nemoc se konečně podařilo vymýtit a pro tamní hřebce tedy končí karanténa. Opět za nimi mohou jezdit klisny z jiných chovů.
20.02.2010 05:15 |

podobné články

William a Kate chtějí sperma svého kladrubáka! Vzorek vyrazí zřejmě v pondělí

 
Národní hřebčín v Kladrubech odešle britským královským novomanželům sperma starokladrubského bělouše Favory Alta XXI, kterého ve středu jako dar k jejich svatbě schválila vláda. Ve čtvrtek to potvrdil ředitel hřebčína Jan Höck s tím, že zásilka zřejmě vyrazí v pondělí letecky.
19.05.2011 19:30 |

podobné články

Mezinárodní konference přivedla do Kladrub plejádu odborníků

 
Ve dnech 25. a 26. května 2017 uspořádal Národní hřebčín Kladruby nad Labem mezinárodní konferenci Ochrana kulturní krajiny (Organizace kulturní krajiny se zvláštním zřetelem k chovu koní), která se uskutečnila přímo v centru Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem. Partnery konference byly Ministerstvo zemědělství ČR, Ministerstvo kultury ČR, Mendelova univerzita v Brně, Český národní komitét ICOMOS, Národní památkový ústav a Pardubický kraj.
28.05.2017 16:35 |

podobné články

Pardubický kraj: Náves před hřebčínem se vrací k původní kráse

 
Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem otevřel nově opravenou budovu na návsi před vstupem do svého areálu. Jedná se o památkově chráněný objekt bývalé fary a školy s téměř 300letou historií.
25.12.2019 09:05 |

podobné články

Pardubický kraj: Náves před hřebčínem se vrací k původní kráse

 
Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem otevřel nově opravenou budovu na návsi před vstupem do svého areálu. Jedná se o památkově chráněný objekt bývalé fary a školy s téměř 300letou historií.
25.12.2019 14:10 |

podobné články

V Kladrubech mají nového robota, který učí chodit lidi na vozíku

 
Rehabilitační ústav v Kladrubech uvádí do provozu nový přístroj, zaměřený na robotickou výuku chůze. Zařízení je určené zejména lidem na vozíku.
02.02.2010 11:25 |

podobné články

CELÝ POROD: Klisna v Kladrubech přivedla na svět HŘÍBĚ! PODÍVEJTE SE!

 
Ošetřovatelům v Národním hřebčíně v Kladrubech nad Labem se podařilo nafilmovat porod koně. Jedná se už o letošní jednadvacáté hříbě ze slavného chovu.
29.03.2011 14:30 |

podobné články