Článek

Hrad: Informace o zdravotním stavu prezidenta republiky se nezakládají na pravdě

 
Prohlášení Kanceláře prezidenta republiky
06.10.2021 18:50 |

podobné články

Podobné články

Tak tohle za tím stojí... Ovčáček smetl Stehlíkovou. Dříve to zkoušela i na Babiše

 
Na nejasnosti o zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana reagoval ve středu večer Jiří Ovčáček, ředitel odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky prohlášením, v němž konstatuje, že informace objevující se v současné době o zdravotním stavu prezidenta republiky se nezakládají na pravdě.
06.10.2021 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26231 článků)

Hrad prolomil mlčení o Zemanově stavu: Babiš přivezl dárky a květiny, Schillerová se modlí

 
Pražský hrad po téměř třech dnech prolomil mlčení o zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana. Hospitalizace v Ústřední vojenské nemocnici byla podle mluvčího Jiřího Ovčáčka plánovaná a neodhalila žádnou závažnou nemoc. Prezident je podle lékařů vyčerpaný a dehydratovaný, dostává infuze. Necelou půlhodinu strávil dnes dopoledne u hlavy státu kancléř Vratislav Mynář, po 11:00 dorazil premiér Andrej Babiš (ANO). V nemocnici ho zachytili reportéři Blesku. O zdravotním stavu prezidenta se mluvilo i na úvod třetí předvolební debaty Blesku. Vicepremiérka Alena Schillerová (za ANO) řekla, že se za Zemana modlí.
16.09.2021 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26231 článků) , Vratislav Mynář (1268 článků)

Většina uprchlíků nejsou mladí muži. Zeman zkresluje data, zlobí se dobrovolníci

 
Výroky prezidenta Miloše Zemana o tom, že je celá migrační krize organizovaná, nejspíše Muslimským bratrstvem, nezaskočily pouze odborníky. Rozohnily také dobrovolníky z iniciativy Pomáháme lidem na útěku, kteří se při své práci s běženci setkávají každý den. Podle nich to není poprvé, kdy prezident manipuluje veřejným míněním skrze výroky, které se nezakládají na pravdě. Podle iniciativy je lze snadno vyvrátit dostupnými statistikami a daty. Hrad ale něco takového odmítá.
06.01.2016 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26231 článků)

Informace o údajném doručení podezřele zásilky předsedovi vlády je nepravdivá

 
Informace o údajném doručení podezřelé obálky předsedovi vlády se nezakládají na pravdě.
25.11.2014 19:36 |

podobné články

Policie ČR: Odmítáme informace na internetových stránkách Respektu

 
Zveřejněné informace se nezakládají na pravdě.
08.04.2016 19:40 |

podobné články

A je to tady. Vdovám a sirotkům sebere vláda důchody, zuří ČSSD

 
V rámci důchodové reformy mají být podle poslance ČSSD Foldyny výrazně kráceny, nebo dokonce zcela zrušeny vdovské, vdovčí a sirotčí důchody. Opozice se bouří, nemá však sílu hlasů, jimiž by mohla postup legislativních norem zastavit. Ministr Drábek tvrdí, že informace o rušení zmíněných dávek se nezakládají na pravdě.
13.07.2011 05:00 |

podobné články

Kočí (ODS): Žádný průzkum v krajích jsme nezadávali

 
Informace v článku se nezakládají na pravdě, text navíc obsahuje nepodložené spekulace.
18.08.2011 12:40 |

podobné články

VZP: Pacienti využívající stomické pomůcky se nemusí obávat vysokých doplatků

 
Všeobecná zdravotní pojišťovna by ráda ujistila všechny své klienty, kteří využívají stomické pomůcky, že informace z posledních dní o tom, že VZP tyto pomůcky nehradí, se nezakládají na pravdě.
31.01.2013 10:10 |

podobné články

Ministerstvo pro místní rozvoj: Pohřeb mimo rakev bude i nadále zakázán

 
Ministerstvo pro místní rozvoj upozorňuje, že informace některých médií o uvažovaných změnách v různých typech pohřbívání (např. mimo rakev) v připravované novele zákona o pohřebnictví, se nezakládají na pravdě.
04.04.2016 18:40 |

podobné články

iPhone SE 2 nebude. Apple se soustředí na nástupce iPhonu X a spolehlivé dodávky

 
Už loni na podzim se rozjela informační mašinérie o připravovaném nástupci iPhonu SE, podle současných zpráv to však na „SE 2“ moc nevypadá. Analytik KGI Securities Ming-Chi Kuo, který dlouhodobě získává informace z dodavatelského řetězce pro Apple v Asii, uvedl, že se dřívější spekulace nezakládají na pravdě.
06.02.2018 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Ming Chi (2 články)

Hrad nemusí informovat o Zemanově zdraví, ve světě se praxe různí

 
Pražský hrad nemusí ze zákona zveřejňovat informace o zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana. ČTK to dnes řekla mluvčí hlavy státu Hana Burianová. Zeman údaje o svém zdraví zveřejní pouze tehdy, pokud bude ke svému stavu chtít něco říct. Naposledy se zdravotní stav hlavy státu v médiích objevil v souvislosti s jeho květnovým vystupováním při otevírání komory s korunovačními klenoty. Hrad tehdy oznámil, že Zemanovy nejisté pohyby byly způsobeny virózou.
23.06.2013 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26231 článků)

Hrad: Stanovisko Kanceláře prezidenta republiky

 
Prezident republiky Miloš Zeman požádal již v roce 2018 ředitele BIS plk. Michala Koudelku o poskytnutí informace, zda použitím zpravodajských prostředků či shromažďováním informací Bezpečnostní informační službou proti pracovníkům Kanceláře prezidenta republiky, resp. spolupracovníkům prezidenta republiky byla zjištěna konkrétní bezpečnostní rizika pro Českou republiku v rámci zákonné působnosti BIS. V rozporu se zákonem nedostal prezident republiky na svoji otázku do dnešního dne odpověď. Zároveň prezident republiky nebyl ředitelem BIS upozorněn na žádná bezpečnostní rizika ve svém okolí. Průkazný je v tomto smyslu obsah korespondence mezi prezidentem republiky, předsedou vlády a ředitelem BIS z let 2018 až 2021. Dosavadní průběh vede k závěru, že pan Koudelka dlouhodobě porušuje zákon a zpravodajské prostředky BIS zneužívá ke shromažďování informací pro svoji osobní potřebu.
26.08.2021 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26231 článků)

Obvinění se nezakládají na pravdě, odmítl Kubice Lessyho slova o vydírání

 
Ministr vnitra Jan Kubice odmítl tvrzení policejního prezidenta Petra Lessyho, který v rozhovoru pro páteční Právo uvedl, že jej ministr vydírá a utiskuje. Ministr se rozhodl kvůli Lessyho výrokům obrátit na Generální inspekci bezpečnostních složek (GIBS).
10.08.2012 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Jan Kubice (681 článků) , Petr Lessy (799 článků)

Spor o Zemanovo zdraví: Exministryně ukázala na alkohol, Hrad kvůli „lžím“ hrozí žalobou

 
Kancelář prezidenta republiky (KPR) odmítla spekulace o zdraví prezidenta Miloše Zemana, označila je za lži a dezinformace. Jejich autory podle KPR vede politický aktivismus, snaha o zviditelnění a nenávist k Zemanovi. Bývalou ministryni pro lidská práva a psychiatričku Džamilu Stehlíkovou, podle které Zemanovy zdravotní problémy souvisí s alkoholickou jaterní cirhózou, chce prezident za její výroky zažalovat. Se stížností se chce obrátit také na Českou lékařskou komoru. Stehlíková v reakci vyzvala Pražský hrad, aby vystoupilo lékařské konzilium, které zveřejní informace o zdravotním stavu prezidenta. Prohlášení KPR na webu Pražského hradu zveřejnil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.
06.10.2021 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Džamila Stehlíková (109 článků) , Miloš Zeman (26231 článků)

Radek John podal kvůli mediálním útokům žalobu na ČSSD

 
Předseda strany Věci veřejné Radek John podal žalobu proti ČSSD na ochranu osobnosti. Nelíbí se mu některé spekulace, které strana prezentuje, týkající se jeho působení ve společnosti Ora Print, k jeho vztahu ke Všeobecné zdravotní pojišťovně a ke státnímu podniku Lesy ČR. Podle něj se nezakládají na pravdě a je třeba je zarazit.
02.05.2010 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2479 článků)

THQ popírá zvěsti o rušení her, pochybnosti zůstávají

 
Zvěsti o tom, že THQ zmrazila svůj vydavatelský plán na rok 2014 (když plán, tak jedině dlouhodobý) a i přes zaplacení zálohy vrací licence, které si koupila pro budoucí videoherní adaptace, se podle vyjádření australské pobočky pro VG247 nezakládají na pravdě. Situaci kolem THQ rozvířil skrze svůj Twitter Kevin Dent, šéf SIG (Special Interest Group) divize vývojářské...
01.12.2010 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10581 článků) , Petr Nečas (9372 článků)

Primátor Svoboda: Exekutorská komora záměrně poškozuje Prahu

 
Velká část tvrzení uvedených v tiskovém prohlášení Exekutorské komory se nezakládají na pravdě.
06.02.2012 18:40 |

podobné články

Paroubek: Postupně zveřejníme všechny své sponzory. A nad rámec zákona

 
Ohrazuji se proti manipulativní a lživé kampani Mladé Fronty Dnes, kdy se tento „pravicový plátek“ snaží vzbudit dojem, že strana národních socialistů – levice 21. století nemá v pořádku financování své kampaně. Argumenty, které MF Dnes ve svém článku použila, jsou naprosto scestné a nezakládají se na pravdě.
05.05.2012 07:40 |

podobné články

Brno: Plavecký stadion za Lužánkami se modernizuje i letos

 
V poslední době se objevily v médiích zprávy o razantním zvýšení ceny pronájmu plaveckých drah v Městském plaveckém stadionu za Lužánkami (MPSL). Tyto zprávy se nezakládají na pravdě a poškozují jak město Brno, tak zejména městskou společnost STAREZ-SPORT, a.s., která dráhy v Městském plaveckém stadionu za Lužánkami pronajímá.
24.08.2012 16:00 |

podobné články