Článek

Hotely a hostely jako ubytovny pro bezdomovce? Praha zrušila soutěž, nabídky nevyhovovaly

 
Pražský magistrát zrušil soutěž, kterou vypsal na nákup hotelů, hostelů či bytových domů pro krátkodobé ubytování. Z usnesení, které v pondělí schválili radní, vyplývá, že z došlých nabídek nebyla žádná pro záměry města vhodná. Praha chtěla ubytovny využívat například pro lidi bez domova nebo pro krátkodobé ubytování zaměstnanců klíčových profesí. Pokud to schválí zastupitelé, magistrát vypíše jinou soutěž s upravenými podmínkami.
08.02.2021 15:30 |

podobné články

Podobné články

Pražské hotely a hostely hostí v době koronaviru stovky bezdomovců. Město si je najme na další dva měsíce

 
Není tajemstvím, že v Praze žije zhruba 3250 lidí, kteří nemají střechu nad hlavou. Zvláště nynější situace související s koronavirovou pandemií jim přitom život o to více ztěžuje. Pražský magistrát pro lidi v tíživé životní situaci proto pronajímá pokoje v nejrůznějších pražských hostelech a hotelech, které by jinak s ohledem na nulový turismus zůstaly nevyužité. Nově smlouvy s hotely a hostely, které byly původně na jeden měsíc, magistrát prodlouží o dva měsíce, schválila rada.
27.04.2020 16:25 |

podobné články

Praha chce využít situace na trhu a koupit hotely nebo hostely. Hodlá ubytovat zdravotníky či hasiče

 
Vedení hlavního města se rozhodlo, že využije současné situace na trhu s nemovitostmi a naplánuje nákup nových ubytovacích kapacit, které by měly v budoucnu sloužit například pro policisty, hasiče, záchranáře nebo i pro sociálně slabé rodiny. Praha by mohla koupit například hostely nebo bytové domy až za miliardu korun. Více než polovinu peněz si chce město vypůjčit.
12.10.2020 20:15 |

podobné články

Zábranský (Piráti): Nové ubytovací kapacity přispějí k řešení situace lidí v bytové nouzi

 
Praha plánuje nakoupit objekty k ubytování lidí z řad podporovaných profesí a osob v sociální tísni. Konkrétně by mělo jít o bytové domy nebo ubytovací zařízení, jako jsou hotely, hostely či ubytovny. Pražské zastupitelstvo ve čtvrtek schválilo záměr vyhlásit veřejnou soutěž na jejich nákup.
18.10.2020 20:30 |

podobné články

Deset mrtvých bezdomovců v Praze. „Spacák nestačí, otevřete hotely,“ vyzývají aktivisté politiky

 
Před budovou pražského magistrátu se v pondělí sešel happening několika organizací, které se snaží řešit problémy lidí bez domova. Aktivisté upozorňují na to, že za časů koronaviru podstatně ubylo míst, kam se mohou bezdomovci alespoň na chvíli schovat. V sousedství magistrátu je například městská knihovna, která je dlouhodobě uzavřená, ale kde často lidé bez domova našli alespoň na chvíli střechu nad hlavou. Praha už některé hostely nebo hotely takto otevřela a všechny se rychle naplnily.
15.02.2021 13:05 |

podobné články

Margot Robbie: Miluju ubytování v hostelech

 
Přestože je australská kráska Margot Robbie slavnou hollywoodskou tváří, stále při cestování po světě ráda využívá hostely. Rodačka z Queenslandu totiž miluje hostely. Spávala v nich ještě jako neznámá tvář, ale nedokáže se jich vzdát ani v době, kdy ji poznávají na ulici.
21.12.2016 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Margot Robbie (62 článků)

Pražské penziony a hostely zejí prázdnotou. Doufají, že se u nich v létě ubytují tuzemští turisté

 
Nejen centrum hlavního města je od letošního března neobvykle prázdné, ale také provozní krátkodobého ubytování hlásí, že návštěvníků mají v těchto dnech mnohonásobně méně, než tomu bylo v předchozích letech. Podle ankety ČTK jsou penziony a hostely vytíženy přibližně z 20 procent své kapacity. Provozovatelé doufají, že v létě se to zlepší.
05.07.2020 08:30 |

podobné články

Praha koupí hotely. Ubytuje v nich bezdomovce, policisty či hasiče, vypsala veřejnou soutěž

 
Pražský magistrát vypsal veřejnou soutěž na nákup hotelů, hostelů či bytových domů pro účely krátkodobého ubytování lidí bez domova a příslušníků klíčových profesí, jako jsou policisté, hasiči nebo zdravotníci. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman v tiskové zprávě. Majitelé nemovitostí mohou nabídky zaslat do 18. listopadu. Celkem chce město nakoupit ubytovací zařízení s kapacitou až 500 lidí. Kolik hodlá na nákup vynaložit, neuvedlo.
21.10.2020 13:45 |

podobné články

V Praze udeřily mrazy, kapacity nocleháren pro bezdomovce zatím stačí. Pak přijdou na řadu stany

 
Mrazy na přelomu roku naplno zasáhly Prahu a už si začaly vybírat svou daň - ve čtvrtek našli pod mostem na pražském Žižkově mrtvého bezdomovce, jenž nejspíš umrzl. Kapacity nocleháren ale nebyly vyčerpány, magistrát je proto zatím navyšovat nebude. Opatření pro bezdomovce spustilo město 1. prosince, novinkou je například možnost noclehu i pro lidi se zvířaty nebo dostupnější ubytování pro bezdomovce se zdravotními problémy.
03.01.2020 15:30 |

podobné články

Boj o návrat laciné ubytovny do Motola neskončil: Klíček zatím potřebným pronajímá byt

 
Petice Nadačního fondu Klíček, který od loňského roku bojuje o existenci levné ubytovny pro rodiče nemocných dětí ve Fakultní nemocnici v Motole, se ve středu 11. ledna dostala do Senátu. Na jednání promluvily obě strany sporu, nyní se čeká na další krok senátorů. Příbuzní vážně nemocných dětí, kteří z nějakého důvodu nemohou využít ubytovnu provozovanou přímo samotnou nemocnicí, mezitím využívají byt, který má Klíček pro ubytování rodičů již několik let v nájmu v pražských Hodkovičkách – ten ale nemá takové ubytovací kapacity a je daleko od motolské nemocnice. Zájem Klíčku o stavbu nové ubytovny mezitím dál trvá.
12.01.2017 09:40 |

podobné články

Dubaj – památky, ubytování, pláže

 
Jestli je někde právě teď v zimě opravdu krásně, je to Dubaj, místo kde panuje věčné léto. Pokud máte zájem na vlastní kůži ochutnat pravý orientální luxus, je tahle destinace pro vás tou pravou. Když se řekne Dubaj, asi každý si vybaví obrázky výškových budiv, z nichž ta nejslavnější vypadá jako lodní plachta na vysokém stěžni, vzedmutá poryvem větru. Také luxusní hotely se zlatými vodovodními kohoutky, s bazény vysoko nad rušnými ulicemi a s bohatými obchodními centry. Ano, to všechno je Dubaj, slunečná, moderní, pohostinná metropole v Perském zálivu, vítající za rok miliony zvědavých turistů. Pláže Dubaje Dubajské pobřeží lemují nádherné pláže a každá má svůj vlastní charakter. Místní plážová kultura je nepochybně jedním z nejunikátnějších rysů tohoto města. Jednotlivé oblasti mají vlastní specifické kouzlo. Na Sunset Beach najdete skvělé podmínky pro surfování, Palm Jumeirah nabízí luxusní odpočinek, akcí nabitá je pláž Kite Beach, Black Palace Beach je jako stvořená pro rodiny s dětmi. Módní zábavní a nákupní čtvrť The Beach vdechla dubajskému přístavu nový život, moře, písek, nákupy i občerstvení s prvotřídním zázemím, kavárnami a hřišti pro děti, spousta zábavy, např. jízda na velbloudech a pobřežní vodní park, to všechno je Dubaj. Hotely v Dubaji Symbol Dubaje je Hotel Burj Al Arab, nejluxusnější hotel na světě, jehož jedinečný vzhled je pastvou pro oči. Je určen pro lidi, kteří hledají absolutní přepych a nachází se poblíž pláže Jumeirah. Nedaleký přístav Dubai Marina nabízí ubytování i  v hotelu Hotel Byblos Marina nebo Hotel Wyndham Dubai Marina. K úplným špičkám patří Emirates Palace či Armani Hotel, který zabírá spodních 39 pater nejvyšší budovy světa, jíž je více než osmisetmetrový mrakodrap Burdž Chalífa. Tam se ale běžný turista těžko ubytuje. Levnější hotely se nacházejí zejména v oblasti Deira a Bur Dubai. Deira je místo, kde můžete vidět „Starý Dubaj“ a zažít  kouzlo exotického... Čtěte více Příspěvek Dubaj – památky, ubytování, pláže pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.12.2018 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Marina Black (3 články)

Z problémové ubytovny vzniknou ve Varnsdorfu nové sociální byty

 
Varnsdorf plánuje snížit kapacitu problémové městské ubytovny TGM. Budovu chce opravit za peníze z evropských fondů, místo ubytovny v ní budou sociální byty. Na dnešní besedě zhruba stovky obyvatel se zástupci samosprávy to řekl ředitel Centra sociálních služeb Varnsdorf Karel Jiřišta.
07.11.2011 21:00 |

podobné články

Nevěsta kvapně zrušila svatbu. Na hostinu za statisíce sezvala bezdomovce

 
Američanka Sarah Cumminsová na poslední chvíli zrušila svatbu. Jenže nechtěla, aby objednaná svatební hostina za 30 tisíc dolarů (682 tisíc korun) přišla vniveč. V místě, kde plánovala svatbu, se proto rozhodla uspořádat party pro bezdomovce, napsala agentura AP.
17.07.2017 11:45 |

podobné články

Ubytování filmoví fandové stále najdou

 
Karlovy Vary nabízejí na zahájení jubilejního 50. ročníku Mezinárodního filmového festivalu (MFF) celou řadu možností ubytování. Zájem o ně je enormní, ale kapacitu mají volnou ještě hotely střední a vyšší třídy, posléze hostely či kempy. Ubytování v penzionech za několik stovek korun za noc jsou ovšem beznadějně vyprodaná.
03.07.2015 09:31 |

podobné články

Policie zrušila stovky cel. Nevyhovovaly předpisům

 
Policejní stanice teď mají problém. Chybí jim cely pro podezřelé. Staré už nevyhovují standardům.
24.10.2009 22:05 |

podobné články

Lidé kupují letní dovolenou s předstihem. Nejlepší hotely jsou téměř vyprodány

 
Strach z výše kurzu české koruny a nedostatku hotelů v last minute nabídce nutí stále více lidí, aby nakupovali zájezdy s předstihem v zimě za zvýhodněné ceny. Nejlákavější nabídky už proto cestovní kanceláře často vyprodaly. Akce first minute pokračuje do konce února. Prodejní portál Dovolena.cz shromažďující nabídky od 350 českých a německých CK doporučuje poslední skvělé first minute nabídky.
11.02.2014 13:35 |

podobné články

Nejbláznivější hotely světa: Přespěte v pokoji z ledu nebo čokolády!

 
Také si na dovolené pokaždé fotíte svůj hotelový pokoj? Opravdu netradiční záběry do své sbírky pořídíte v některém z nejbláznivějších hotelů světa. V našem výběru, který jsme pro Vás připravili ve spolupráci se srovnávačem hotelů HotelsCombined.cz, najdete designové hotely i bizarní ubytovny!
14.05.2013 00:05 |

podobné články

Tisíce bezdomovců na ulicích, zoufalí starostové. Na ČT o nové úpravě ubytoven promluvili Kubera či Nečasův exministr Mlsna

 
Zastupitelka Moravskoslezského kraje Liana Janáčková (NEZ.) si připadá jako pokusný králík kvůli sporům s Ministerstvem vnitra o ubytovny pro sociálně slabé spoluobčany. Hrozí nám, že se budou po Česku pohybovat tisíce bezdomovců, kdyby obce skutečně mohly ubytovny zakázat? Janáčková ani primátor Teplic a senátor Jaroslav Kubera (ODS) si to nemyslí. Druhý jmenovaný zmínil šťastného bezdomovce a „slavnou EU“.
23.06.2015 22:52 |

podobné články

Osobnosti: Liana Janáčková (39 článků) , Jaroslav Kubera (1143 článků)

Pražští policisté nelenili: Kontrolovali hotely i squaty, v centru naháněli neposlušné řidiče

 
Na jednu sobotu toho měli pražští policisté až až. Rozběhli totiž čtyři akce, každou s jiným zaměřením. Zatímco na periferii hlavního města kontrolovali především chatové a zahrádkářské kolonie, blíže středu už celoplošně dohlíželi na dodržování dopravy, na správnost počínání taxislužby či na pražské hotely, penziony a ubytovny.
19.01.2020 14:10 |

podobné články

Bezdomovce (72) soudí kvůli požáru ubytovny!

 
Až na deset let může zmizet za mřížemi Milan N. (72). Ten se u Okresního soudu Plzeň- město zpovídá z předloňského požáru ubytovny Karlov. Budova lehla popelem, zemřela žena (†26).
23.06.2020 12:15 |

podobné články