Článek

Hospodářská a sociální rada Mostecka se na jaře zabývala především budoucností regionu

 
Jarní jednání Hospodářské a sociální rady Mostecka (HSRM) se stále ještě konala z hygienických důvodů elektronicky. I v dubnu a květnu tudíž dostali členové podklady elektronickou poštou a mohli k nim zasílat své připomínky a následně o navržených usneseních hlasovat.
31.05.2021 23:00 |

podobné články

Podobné články

Hospodářská a sociální rada Mostecka: Na sněmu vybrali členové regionální tripartity nosná témata pro příští rok

 
Hospodářská a sociální rada Mostecka (HSRM) se v prosinci sešla na posledním letošním jednání, kterým byl jako každý rok sněm jejích členů. Kromě standardních bodů programu, jako byl přehled čerpání rozpočtu a jeho návrh na nadcházející rok, se regionální tripartita zabývala i takzvanými nosnými tématy pro rok 2020.
20.12.2019 15:25 |

podobné články

Hospodářská a sociální rada Mostecka se vrátila k jednání online

 
Hospodářská a sociální rada Mostecka se v říjnu opět vrátila k online jednání, které si vyzkoušela už na jaře, během první vlny koronavirové pandemie.
02.11.2020 18:00 |

podobné články

Hospodářská a sociální rada Mostecka řešila podporu a rozvoj regionu

 
Podpora projektů vedoucích k rozvoji regionu byla hlavním tématem březnového jednání Hospodářské a sociální rady Mostecka (HSRM). Souvisela s ním mimo jiné prezentace společnosti Offroadsafari, která se zabývá poznávací turistikou v Ústeckém kraji, především pak v Krušných horách.
02.04.2018 11:25 |

podobné články

Hospodářská a sociální rada Mostecka doplnila předsednictvo

 
Hospodářská a sociální rada Mostecka (HSRM) měla na svém červnovém programu především Sněm, tedy jedno z nejdůležitějších setkání svých členů, kde se řeší problematika hospodaření, ale také personální záležitosti.
22.06.2018 22:20 |

podobné články

Hospodářská a sociální rada Mostecka už plánuje aktivity na příští rok

 
Hospodářská a sociální rada Mostecka (HSRM) už plánuje své aktivity na příští rok. Kromě termínů jednání připravuje například stěžejní témata, kterými se bude v nadcházejícím období zabývat.
05.12.2017 09:20 |

podobné články

Hospodářská a sociální rada Mostecka: Vodík, zánik železnic i novinky ve vzdělávání

 
Hospodářská a sociální rada Mostecka (HSRM) také v březnu jednala elektronickou formou. Všichni členové regionální tripartity obdrželi v předstihu podklady a k nim následně mohli posílat své připomínky.
05.04.2021 13:55 |

podobné články

Hospodářská rada Mostecka vyčlenila dalších dvě stě tisíc korun na projekty

 
Dalších dvě stě tisíc korun na přípravu projektů rozdělí Hospodářská a sociální rada Mostecka (HSRM) mezi své členské organizace. Červnový sněm HSRM totiž rozhodl o uvolnění této sumy v rámci každoročního Programu podpory projektů.
27.06.2016 14:05 |

podobné články

Hospodářská a sociální rada zve do regionu také parlamentní výbory

 
Ve druhé polovině roku by na pozvání Hospodářské a sociální rady Mostecka (HSRM) mohli do regionu přijet zástupci Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Regionální tripartita chce jejich prostřednictvím poukázat na problémy regionu.
18.05.2016 17:35 |

podobné články

Hospodářská a sociální rada Mostecka: Regionální tripartita se sešla poprvé v novém roce

 
První jednání Hospodářské a sociální rady Mostecka (HSRM) v roce 2020 mělo velmi nabitý program.
20.01.2020 23:01 |

podobné články

Hospodářská a sociální rada Mostecka: Regionální tripartita se sešla poprvé v novém roce

 
První jednání Hospodářské a sociální rady Mostecka (HSRM) v roce 2020 mělo velmi nabitý program.
21.01.2020 04:06 |

podobné články

Hospodářská a sociální rada: Dařilo se, dáme víc peněz na vaše projekty

 
Hospodářská a sociální rada Mostecka (HSRM) hospodařila v loňském roce s kladným ziskem. Zástupci regionální tripartity už nyní mají jasno, jak zisk z roku 2014 využít. Doporučili uspořené prostředky převést do Fondu podpory projektů HSRM.
14.03.2015 22:05 |

podobné články

Mostecká ODS požaduje rezignaci Topolánka i celého vedení strany

 
Mostecká oblastní ODS žádá rezignaci současného vedení strany. Listopadový kongres by podle členů ODS z Mostecka měl být volební. Předseda ODS Mirek Topolánek podle vedení mosteckého oblastního sdružení oslabil šance strany na úspěšný výsledek ve volbách zejména svou rezignací na poslanecký mandát. Oznámil to v pátek předseda oblastního sdružení Václav Janout.
16.10.2009 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2338 článků)

Sobotka je přesvědčen, že se koalice shodne na kompenzaci pro horníky z Mostecka

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) věří, že se koalice shodne na kompenzacích pro propuštěné horníky z Mostecka. Předseda vlády to řekl na závěr své návštěvy v Ústeckém kraji. S příspěvky nesouhlasí vicepremiér Andrej Babiš (ANO). Podle premiéra je vnímáno nespravedlivě, že příspěvky dostanou propuštění horníci z OKD, ale horníci z Mostecka nikoliv. Materiál by měla na konci července projednat vláda.
12.07.2016 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22235 článků) , Bohuslav Sobotka (9561 článků)

Členové Hospodářské a sociální rady Mostecka zpovídali politiky

 
Pojmenovat největší problémy regionu a nastínit jejich řešení, chtěli znát po politicích členové Hospodářské a sociální rady Mostecka (HSRM). Už na svém zářijovém jednání proto schválili otázku tohoto znění, kterou rozeslali všem stranám a politickým hnutím kandidujícím v nadcházejících parlamentních volbách. Zástupce těch politických stran a hnutí, které by se podle předvolebních průzkumů dostaly do Poslanecké sněmovny, pozvala HSRM na své říjnové jednání.
16.10.2017 11:50 |

podobné články

Nejlépe bylo za Gottwalda, lidé táhli za jeden provaz. Pak přišli Klaus s Dlouhým. Byli jsme v kraji, kde se nikdo netěší na zítřek

 
ČESKÉ HOSPODÁŘSTVÍ Hornictví na Karvinsku – snaha o udržení těžby i nová místa v montovnách. Měli bychom rozvíjet to, co umíme, není důvod těžký průmysl zatracovat, říká vládní zmocněnec Jiří Cienciala. Velký otazník se vznáší nad budoucností Karvinska, regionu, který proslul hornictvím a svébytným nářečím „po našymu“. Hrdost na hornické povolání vystřídal strach z budoucnosti. Sociální výhody a výdobytky, kterým se těšili horníci před roku 1989, berou postupně za své. Doly tvoří významný segment ekonomiky regionu a už více než dvě století přinášejí obživu značné části obyvatel. Nyní čelí společnost OKD insolvenci, u níž není jasné, jaké výsledky přinese. Lidé mají obavy nejen z budoucnosti, ale bojí se také o situaci hovořit. Respondenti z řad současných i bývalých pracovníků OKD, se kterými Parlamentní listy hovořily, trvají na zachování anonymity. Společným jmenovatelem jsou vztek a strach.
31.05.2016 11:40 |

podobné články

Hospodářská a sociální rada podporuje vznik kvalitních projektů

 
Prvních tři sta tisíc korun z Fondu Hospodářské a sociální rady Mostecka (HSRM) rozdělila regionální tripartita mezi šest žadatelů. Dotaci úspěšní žadatelé převážně z řad měst a obcí využijí na zpracování projektové dokumentace, případně dalších důležitých rozvojových dokumentů.
17.02.2015 09:21 |

podobné články

Hospodářská a sociální rada se chystala na příští rok

 
Naposledy v letošním roce se sešli členové Hospodářské a sociální rady Mostecka (HSRM). Tentokrát ovšem na pravidelném sněmu, aby probrali nejdůležitější záležitosti na příští rok.
19.12.2017 21:45 |

podobné články

Boty budoucnosti se stanou skutečností! Nike slibuje, že v roce 2015 uvede samozavazující se obuv z filmu Návrat do budoucnosti

 
Pamatujete si na tu speciální Nike "obuv":http://www.extra.cz/tema/boty z filmu Návrat do budoucnosti? Pokud ne, hezky si ji můžete připomenout na "tomto videu":http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v;=liI1E_ZZV5w. Marty McFly do nich prostě jenom strčil nohy a boty se samy pěkně zavázaly. Automaticky, přesně, jak by se v "budoucnosti":http://www.extra.cz/tema/budoucnost mělo dít. A společnost Nike slibuje, že přesně takové boty v roce 2015, kdy se Návrat do budoucnosti odehrává, uvedou na trh!
20.02.2014 16:05 |

podobné články

Mostecká ČSSD neposlechla, kontroverzní billboardy neodstraní

 
Mostecká ČSSD nevyhoví žádosti úřadujícího předsedy sociální demokracie Bohuslava Sobotky a neodstraní kontroverzní volební billboardy svého lídra Karla Novotného.
15.09.2010 20:05 |

podobné články