Článek

Hory zasáhne další silné sněžení. V nížinách bude o víkendu pršet

 
Meteorologové vydali varování před nebezpečím tvorby sněhových jazyků. V horských oblastech se mohou tvořit i závěje. Na horách může o víkendu připadnout až půl metru sněhu.
11.01.2019 12:00 |

podobné články

Podobné články

Na horách bílo, v nížinách bláto. Meteoroložka řekla, kdy se dočkáme sněhu

 
Zatímco na horách připadlo o víkendu až 15 cm sněhu - v Beskydech 15 cm sněhu, v Jeseníkách 10 cm, v Krkonoších 15 cm a na Šumavě 5 cm sněhu, v nížinách v neděli po ránu leželo do 2 cm sněhu jen v Moravskoslezském a Zlínském kraji. Nový pracovní týden přinese výrazný nárůst teplot vzduchu – teplota bude stoupat až k 10 °C. A i když by druhá polovina ledna měla přinést ochlazení, srážky se k němu zřejmě nepřidají. Sezónní předpovědi se přiklání k tomu, že únor bude v Evropě střední teplotně výrazně nadprůměrný. Bude tak letošní zima v nížinách na sníh podobně chudá jako v roce 1993/94, kdy v nížinách za celou zimu leželo maximálně do 3 cm sněhu?
06.01.2020 05:55 |

podobné články

Počasí s Honsovou: O víkendu bude pršet, na horách nasněží až 30 centimetrů

 
Druhý adventní víkend přinese zimní charakter počasí pouze do hor, kde bude sněžit. Na vrcholcích hor napadne až 30 centimetrů sněhu, to v nížinách budeme potřebovat deštníky a nejvyšší odpolední teploty tady ještě vystoupí až k 9 °C. Naši pocitovou teplotu ale bude snižovat čerstvý vítr, který bude v nárazech dosahovat rychlosti až 65 km/h. Na horách se mohou tvořit sněhové jazyky v kombinaci se sněžením a čerstvým větrem. Výrazné ochlazení a sněžení i v nížinách očekáváme po víkendu.
07.12.2018 05:35 |

podobné články

Silné sněžení zasáhne velkou část Česka. Hrozí vichr, lijáky o víkendu zvednou hladiny řek

 
Velkou část České republiky zasáhne dnes odpoledne silné sněžení a jih Čech vydatný déšť, který zvedne hladiny toků. Ve většině Česka bude také foukat silný vítr. Vyplývá to z aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
21.12.2018 05:15 |

podobné články

Česko čeká týden plný sněhu, bude i v nížinách a o víkendu přijdou mrazy až -10 °C

 
První lednový týden bude bohatý na srážky. Zatímco v pondělí bude sněžit v Čechách až od vyšších poloh, na Moravě a ve Slezsku pouze v horských oblastech, během týdne se bude hranice sněžení snižovat a od čtvrtka očekáváme sněžení i v nížinách. Počasí u nás bude pod vlivem tlakové níže, která bude z centrálního Středomoří postupovat nad Evropu střední a postupně k nám od severu pronikne studený vzduch, který přinese ochlazování.
04.01.2021 05:15 |

podobné články

Republiku svírá mráz, Moravu zasáhne další vlna sněžení

 
Moravu a Slezsko, část kraje Vysočina a Královéhradecký kraj v pátek zasáhne od jihovýchodu další vlna sněžení. Navíc republiku zasáhnou o víkendu další silné mrazy, ojediněle až –20 stupňů. Už v noci na pátek naměřili meteorologové na několika stanicích teplotní rekordy.
03.12.2010 07:15 |

podobné články

Na Česko se žene chumelenice, sněžit bude i v nížinách. Sledujte radar Blesku

 
Slunečné počasí a ranní četné mrznoucí mlhy ukončí o víkendu přechod studené fronty. Počasí v Česku začne ovlivňovat během noci na sobotu – ta přinese sněžení pouze do hor, jinde bude pršet. Během sobotního odpoledne očekáváme přechod tzv. podružné studené fronty, na té se už budou vyskytovat výhradně srážky sněhové. V neděli po ránu se tak probudíme na většině území do bílého rána – v nížinách napadne až 5 cm sněhu.
03.01.2020 05:40 |

podobné články

Teplotní šok v Česku: Začátek jara srazí teploty až o 15°C, přinese i sněžení

 
Ještě v pátek k nám bude, před přechodem studené fronty, proudit teplý vzduch od západu, takže se nejvyšší odpolední teploty zastaví až na 18 °C. O víkendu ale začne do Česka proudit studený vzduch od severu až severovýchodu, který přinese výrazné ochlazení. V sobotu očekáváme občasné sněžení nebo sněhové přeháňky i v nížinách, v neděli po ránu bude i v nížinách teplota klesat až k -6 °C a tvořit se bude náledí. Začátek astronomického jara, které startuje v pátek, tj. 20. března ve 4.49 hodin, tak přinese pokles teplot až o 15 °C. Podprůměrné teploty očekáváme celý příští týden.
20.03.2020 05:45 |

podobné články

Česko zasáhne silné sněžení

 
V úterý nad ránem zasáhne území České republiky silné sněžení, varoval v pondělí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Vzhledem k teplotám pohybujícím se kolem nuly nasněží i ve středních a nižších polohách. Nejintenzivnější sněhové srážky zasáhnou Olomoucký a Moravskoslezský kraj. Na horách připadne až 20 centimetrů.
14.03.2016 11:50 |

podobné články

Česko zasáhne silné sněžení, hrozí i náledí

 
Téměř celé území České republiky v sobotu zasáhne silné sněžení. Napadnout mohou až čtyři centimetry sněhu. V noci ze soboty na neděli se může objevit také náledí. Výstrahu vydal v pátek Český hydrometeorologický ústav ČHMÚ).
02.04.2021 11:45 |

podobné články

Česko zasáhne silné sněžení, varují meteorologové

 
Náledí, před kterým meteorologové varovali v sobotu některé oblasti Česka, pokryje celou republiku. Český hydrometeorologický ústav rozšířil svou výstrahu. Náledí pokryje v noci na neděli celou republiku. Dál platí i výstraha, že většinu ČR v sobotu zasáhne silné sněžení.
03.04.2021 10:55 |

podobné články

Do Česka se vrátí sníh, i v nížinách má napadnout 15 cm. Sledujte radar Blesku

 
Zima ještě neřekla v Česku poslední slovo. Během středy a čtvrtka očekáváme sněžení na horách a občasné sněhové přeháňky se budou během dne vyskytovat od středních poloh, ve čtvrtek večer a v noci na pátek bude sněžit i v nížinách. Mokrý sníh bude lámat stromy, způsobí škody na elektrickém vedení a s tím související výpadky proudu. Zejména v západní části území se bude jednat o sněžení vydatné, kdy napadne až 15 centimetrů sněhu. Na Šumavě a v Krušných horách očekáváme až 20 centimetrů sněhu.
26.02.2020 09:05 |

podobné články

Vánoce budou na blátě, za bílou nadílkou musí lyžaři na hory

 
Sněhu se o letošních Vánocích v nížinách pravděpodobně nedočkáme, lyžaři za ním budou muset vyrazit na hory. Od tohoto víkendu až do vánočních svátků budou srážky časté, v nížinách dešťové nebo smíšené, na horách sněhové, informoval mluvčí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) Petr Dvořák.
10.12.2011 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (733 článků) , Petr Dvořák (728 článků)

Meteorologové předpovídají: V nížinách deštníky, na horách lyže

 
Bílá nadílka zasype v příštím týdnu naše hory. Napadnout může až dvacet centimetrů sněhu. Pár vloček sice spadne i v nížinách, spíše ale bude pršet.
25.11.2018 05:20 |

podobné články

Mrazivý začátek jara v Česku: Až -8 °C a sněžení i v nížinách. Sledujte radar Blesku

 
Do Česka se vrací zima. Poslední dny astronomické zimy (jaro startuje v sobotu 20. března), přinesou návrat zimního počasí – noční mrazy, sněhové přeháňky i v nížinách, do hor sněžení, kdy do pátku napadne na vrcholcích až 40 cm sněhu. Od severozápadu, postupně od severu k nám bude proudit studený vzduch, který nepustí nejvyšší odpolední teploty v pondělí přes 9 °C, od úterý přes 6 °C. Nejnižší ranní teploty budou postupně při zmenšené oblačností klesat až k -8 °C. Mírný nárůst teplot vzduchu nás čeká až kolem 24. března.
15.03.2021 05:50 |

podobné články

Vydatné sněžení na horách a ledovka v nížinách. Do Česka se vrací zima

 
Vydatné sněžení na horách a v nížinách déšť nebo mrznoucí srážky předpovídají meteorologové pro třetí únorový týden. Jarní teploty z posledních dnů vystřídá prudké ochlazení, kdy ranní teploty budou klesat až na minus čtyři stupně Celsia. Počasí v nadcházejícím týdnu dá zabrat především řidičům, kteří se budou potýkat nejen se sněžením, ale také s mrznoucími srážkami, ledovkou a náledím.
15.02.2016 12:55 |

podobné články

Na severu Čech bude silně sněžit, jihu hrozí záplavy. Moravu zasáhne vítr

 
Sever a severovýchod České republiky může v pátek přechodně zasáhnout silné sněžení přecházející v déšť, při němž se tvoří ledovka. Na Moravě a ve Slezsku v pátek zesílí vítr. Na jihu Čech bude vydatně pršet a déšť spolu s táním sněhu rozvodní menší toky. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
20.12.2018 15:50 |

podobné články

Na Česko se žene chumelenice, v nížinách napadne až 15 čísel. Sledujte radar Blesku

 
Sněžení v noci na dnešek zasáhne většinu území Česka. Meteorologové původně očekávali sníh jen na jihozápadě Česka, podle jejich aktuální informace se však sněžení přesune i na východ republiky, přičemž na východě Zlínského a Moravskoslezského kraje může napadnout do pátečního dopoledne až 15 centimetrů sněhu. Sníh má být většinou mokrý a hrozí to, že bude lámat stromy, způsobí škody na elektrickém vedení a s tím související výpadky proudu. ČTK to dnes sdělil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
27.02.2020 08:05 |

podobné články

O víkendu se vrátí zima, tepleji bude až v březnu

 
Počasí v Česku bude v následujících dnech opět studené, o víkendu má být oblačno až zataženo, očekává se i sněžení, a to zejména na horách, v nížinách má pršet. Oteplí se až na začátku března. Novinkám to řekla Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.
10.02.2011 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1064 článků)

5 nejlepších zimních středisek v České republice

 
Vánoce na horách jsou pro mnohé stejnou tradicí, jako kapr a salát. Zimní střediska se začínají plnit už před Štědrým dnem, většina lyžařů ale jezdí na hory přivítat nový rok. V Čechách máme krásná pohoří a všude jsou lokality s udržovanými sjezdovkami i běžecký,i tratěmi, proto může být těžké rozhodování, kam se letos vydat. Přinášíme několik tipů, které vybrali sami návštěvníci a považují je za nejlepší lyžařská střediska u nás. Říčky – Orlické hory Komu učarovaly Orlické hory, jezdí do zimního střediska Říčky, které je jistě to nejlepší v této lokaci vůbec. Perfektně udržované sjezdovky, moderní lanovka a rozsáhlé zázemí pro děti včetně Bobíkovy výukové louky lákají především rodiny s dětmi. vy si zalyžujete a o děti bude postaráno. Areál Monínec – lyžování u Prahy Moderní a poměrně nové lyžařské středisko si získalo svou popularitu díky tomu, že leží blízko Prahy, v oblasti zvané Česká Sibiř. Kromě skvělého lyžování v zimě, nabízí areál sportovní vyžití i pro letní období: lanový park, tubing, golf, koupaliště a další. Klíny – Krušné hory Krušné hory jsou zajímavou lyžařskou oblastí, tradičně například kolem Klínovce a Božího Daru. Nedaleko Mostu vzniklo zimní středisko Klíny, které se neustále rozvíjí, nicméně už teď má co nabídnout nejen pro rodiny s dětmi, ale i pro ty, co si na lyže vyjedou třeba s partou kamarádů. Lipno – Šumava Asi se najde hodně těch, kteří jezdí rádi na Šumavu. Vždyť je tu řada míst, kde se dá skvěle lyžovat a užít si. Jedním z rychle se rozvíjejících lokalit je areál Lipno. Dnes už se sem nejezdí jen v létě, i zima zde je nádherná, především pro rodiny s dětmi. Skiareál Lipno provozuje vlastní lyžařskou školu, ve středisku je k dispozici půjčovna, depot či servis lyžařského vybavení. Čertova hora – Harrachov Krkonoše jsou naše nejznámější a nejnavštěvovanější pohoří. Zimních středisek... Čtěte více Příspěvek 5 nejlepších zimních středisek v České republice pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
27.12.2018 08:25 |

podobné články