Článek

Horečka sobotní noci patřila v Brně muzeím a galeriím

 
Semifinále hokejového šampionátu proti Slovákům? Finále Ligy mistrů s českým zástupcem Petrem Čechem? Nic z toho se v sobotu večer nemohlo vyrovnat už tradiční Brněnské muzejní noci, která se letos uskutečnila už poosmé. Své brány návštěvníkům tentokrát od šesté hodiny večerní až do půlnoci otevřelo na 15 brněnských institucí.
20.05.2012 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čech (1125 článků)
Podobné články

Státním galeriím hrozí mezinárodní kulturní izolace

 
Státním galeriím v Česku hrozí kulturní izolace ze strany zahraničních partnerů. Ministerstvo kultury ČR totiž omezilo zápůjčky uměleckých děl na zahraniční výstavy z obavy, že budou jako majetek státu zabaveny zahraničními soudy kvůli kauze nevyjasněné arbitráže s firmou Diag Human. Ve Vídni takto byly v květnu zadrženy obrazy a sochy Beneše, Gutfreunda a Filly ze sbírek Národní galerie a Moravské galerie v Brně.
10.10.2011 14:55 |

podobné články

Horečka sobotní noci: Městské divadlo v Brně roztančí Bee Gees, disco a Travolta

 
Bude to podle všeho nejočekávanější premiéra letošní sezony Městského divadla Brno a také »hozená rukavice« na české muzikálové scéně. Nové verze muzikálu Horečka sobotní noci, kterou napsal v roce 2013 Ryan McBryde, se režijně ujal šéf brněnské scény Stanislav Moša. Premiéra je naplánována na sobotu 20. ledna.
11.01.2018 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Moša (10 článků)

Na českou muzikálovou scénu vstoupí Horečka sobotní noci

 
Na konci 70. let proměnil svět v jeden velký taneční parket, o dvacet let později se stal divadelní senzací. Taková je stručná historie muzikálového fenoménu s názvem Horečka sobotní noci. Letos, tedy 15 let od premiéry na newyorské Broadwayi, se legendární americký muzikál se slavnými písněmi skupiny Bee Gees konečně dostane do Prahy. Od 30. září 2014 ho bude mít na programu Divadlo Kalich.
25.02.2014 15:25 |

podobné články

Horečka sobotní noci vystřídá v Kalichu Pomádu

 
Divácky velmi úspěšnou Pomádu vystřídá v pražském Divadle Kalich neméně slavná Horečka sobotní noci. Premiéra se uskuteční 30. září opět v režii Jána Ďurovčíka.
05.09.2014 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Ján Ďurovčík (33 článků)

Brněnská Horečka sobotní noci zvedla ze sedadel německé publikum

 
Vynikající muzika, skvělé taneční i pěvecké výkony za doprovodu špičkových muzikantů divadelního orchestru, působivá choreografie. To je základ muzikálového koktejlu, který před rokem namíchal pro brněnské městské divadlo režisér Stanislav Moša a který nyní představení v premiérovém balení připravil i pro německé publikum. A povedlo se. Vyprodané městské divadlo v Ingolstadtu příběhu se šlágry kapely Bee Gees Horečka sobotní noci tleskalo o víkendu ve stoje.
08.01.2019 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Moša (10 článků)

Šílené drama: Zpěvačka Horecká vyhrožovala sebevraždou a chtěla podříznout dceru

 
Známá country zpěvačka skupiny Schovanky Hana Horecká (57) se včera v odpoledních hodinách zabarikádovala ve svém bytě ve Zbuzanech u Prahy. Nejdříve prý ohrožovala nožem svoji dceru Julianu (33), poté se chtěla zabít sama. Dceři se podařilo z bytu uniknout, Horecká nadále hrozila sebevraždou.
21.08.2011 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Hana Horecká (24 článků)

Zpěvačka Hana Horecká: Skončila v blázinci! Rozmlouvala s anděly!

 
Známá country zpěvačka Hana Horecká (57) se o víkendu zřejmě pomátla a tak ji drží pod sedativy v psychiatrické léčebně v pražských Bohnicích! Horecká v sobotu nejdříve přivolala policii s tím, že ji někdo chce zabít.
22.08.2011 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Hana Horecká (24 článků)

Hana Horecká před sebevraždou: Mluvím se svým andělem Arachetem!

 
Folková a country zpěvačka Hana Horecká (57) se v sobotu pokusila ve Zbuzanech u Prahy o sebevraždu a podříznutím vyhrožovala i své dceři Julianě (16). Horecká momentálně leží v bohnické psychiatrické léčebně a svědectví o jejím pohnutém způsobu života začala vystupovat na povrch!
23.08.2011 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Hana Horecká (24 článků)

Horecká ve válce s Černockou: Kvůli nevěře!

 
Zpěvačka Skupiny Schovanky Hana Horecká (57) se dne 20. srpna pokusila o sebevraždu a zabitím vyhrožovala i své dceři Juliáně Magdaléně (16). Zároveň už před lety vedla otevřenou válku s Petrou Černockou, která byla stejně jako Hana manželkou bývalého vrchního kriminální rady České republiky Jana Vaculíka. Horecká ji nesnášela, protože prý tajila Vaculíkovi nevěry!
23.08.2011 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Petra Černocká (292 článků) , Hana Horecká (24 článků)

Horečka, encefalitida i smrt: Západonilská horečka v Česku? Otázka času, varuje expert

 
Západonilská horečka, kterou přenášejí komáři, se objevila v České republice. Pacient se jí nakazil v Řecku, které se s nemocí už několik měsíců potýká. Problémy hlásí i Itálie, Maďarsko a Srbsko. Komár pisklavý, který je v jižní Evropě přenašečem nemoci, žije i u nás. Podle parazitologa Jana Votýpky ale zatím není důvod k panice, protože nákaza v našich končinách je nepravděpodobná. Naopak epidemiolog Rastislav Maďar varuje, že je jen otázka času, než k ní dojde.
08.09.2018 05:10 |

podobné články

Rozloučení s legendou

 
Když slavný muzikál s hity Bee Gees Horečka sobotní noci konečně dorazil do Prahy, psalo se zcela právem o události sezóny.  Divadlo Kalich vyšvihlo strhující hudební a taneční show, jaká tu ještě nebyla. Kdo jste ještě neviděl, pospěšte si, neboť v prosinci se Horečka s námi rozloučí.
28.06.2016 13:35 |

podobné články

Horečka sobotní noci po česku bude pořádně sexy: Mrkněte, jak svůdné jsou krásky v kostýmech

 
Na česká pódia vtrhne další muzikál, jehož nejdůležitějším prvkem není zpěv, ale především tanec. V Divadle Kalich se rozhodli popasovat se po Pomádě s další legendou, v níž exceloval na filmovém plátně John Travolta, a to s Horečkou sobotní noci.
20.03.2014 16:55 |

podobné články

Osobnosti: John Travolta (327 článků)

RECENZE: Horečka sobotní noci tepe divoce a dravě

 
Po Pomádě, s níž se publikum bouřlivě rozloučilo na konci loňské sezóny, uvedlo pražské Divadlo Kalich toto úterý neméně legendární Horečku sobotní noci.
02.10.2014 10:45 |

podobné články

Zemřel producent Horečky sobotní noci. Robertu Stigwoodovi bylo 81 let

 
Ve věku 81 let zemřel australský manažer a producent hudebních filmů Robert Stigwood. Oznámili to podle agentury Reuters jeho přátelé. Nejvíce se Stigwood proslavil spoluprací s britskou popovou skupinou Bee Gees v době její největší slávy v 70. letech. Stigwood dělal manažera například také Eriku Claptonovi během jeho úspěšné sólové kariéry. Na Broadwayi produkoval muzikály jako Vlasy nebo Jesus Christ Superstar. Jako producent se podílel také na vzniku filmové rockové opery Tommy od skupiny The Who nebo snímku Horečka sobotní noci, díky němuž se Bee Gees celosvětově proslavili.
05.01.2016 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Robert Stigwood (2 články) , The Who (24 článků)

Galeriím hrozí nové církevní restituce uměleckých děl i budov

 
S možným přijetím církevního zákona, o němž bude Senát nejspíš rozhodovat v polovině srpna, se znovuobjevuje otázka, zda muzea a státní galerie nečeká další kolo restitucí týkající se nejen uměleckých děl, ale i budov, v nichž sídlí a mají vystaveny své sbírky.
23.07.2012 14:20 |

podobné články

Historici připravili knihu a film o různých železných oponách

 
Údajně první knihu a film, které mapují železné opony mezi Českem a Bavorskem, ale také berlínskou zeď a částečně hranici Severní a Jižní Koreje, vydá za tři týdny tým Západočeské univerzity v Plzni. Díky evropskému grantu ji bude zdarma expedovat školám, muzeím a historickým ústavům, řekl hlavní autor Tomáš Jílek z katedry historie ZČU. Práce trvala jeden rok.
23.03.2010 14:05 |

podobné články

Vláda projednala závěr kontroly NKÚ k muzeím

 
Ministři na svém zasedání vzali na vědomí stanovisko ministerstva kultury k závěru Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ).
22.06.2011 14:25 |

podobné články

Vinklátová (SLK): Našim muzeím a galerii se daří sbírkové fondy obohacovat

 
Výstava na kraji ukáže medaile, plakety a kované plastiky ze Severočeského muzea
24.02.2020 16:56 |

podobné články

Genzer o svém nočním řádění! Kdo je holka, se kterou odjel na hotel?

 
Horečka sobotní noci a v hlavní roli Geňa! Stále ženatý bavič Richard Genzer (52) se po jedné noci stal králem karlovarských večírků. Na festival přijel sám na jednu noc, ale sám ji rozhodně netrávil.
03.07.2018 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Richard Genzer (507 článků)