Článek

Holomčík (Piráti): Jsem zásadně proti zrušení lustračního zákona

 
Komentář na facebookovém profilu k lustračnímu zákonu
13.05.2020 10:10 |

podobné články

Podobné články

Úsvit nepodpoří návrh na zrušení lustračního zákona

 
Hnutí Úsvit známého podnikatele Tomio Okamury nepodpoří návrh KSČM na zrušení lustračního zákona. Na krátkém setkání s novináři to dnes uvedli zástupci hnutí. Žádný z poslanců Úsvitu prý pro zrušení lustračního zákona ruku nezvedne, nicméně mají volné hlasování v tom smyslu, že se mohou hlasování zdržet či z jednacího sálu odejít.
11.02.2014 13:40 |

podobné články

Holomčík (Piráti): Mou ambicí je oslovit aktivní seniory

 
Piráti si zvolili dalšího místopředsedu strany. Stal se jím poslanec Radek Holomčík, který post obhajoval. Získal podporu 282 hlasů z celkových 527. Radek Holomčík doplní tým předsedy Ivana Bartoše, první místopředsedkyně Olgy Richterové a místopředsedy Vojtěcha Pikala.
12.01.2020 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Radek Bartoš (21 článků)

Holomčík (Piráti): Mou ambicí je oslovit aktivní seniory

 
Piráti si zvolili dalšího místopředsedu strany. Stal se jím poslanec Radek Holomčík, který post obhajoval. Získal podporu 282 hlasů z celkových 527. Radek Holomčík doplní tým předsedy Ivana Bartoše, první místopředsedkyně Olgy Richterové a místopředsedy Vojtěcha Pikala.
12.01.2020 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Radek Bartoš (21 článků)

Sobotka podpořil návrh komunistů na zrušení lustračního zákona

 
Zrušení lustračního zákona, které dlouhodobě prosazuje KSČM, by mohlo mít podporu i u sociální demokracie. Po jednání poslaneckého klubu to dnes připustil předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. 
25.11.2013 16:17 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9546 článků)

Šéf poslanců ANO: My iniciovat zrušení lustračního zákona nebudeme

 
Podle Jaroslava Faltýnka, předsedy Poslaneckého klubu hnutí ANO 2011, nejsou, navzdory názorům zaznívajících ve sdělovacích prostředcích, lustrace pro jeho hnutí zásadním tématem. Iniciovat zrušení lustračního zákona jeho poslanci rozhodně nebudou a pro případ, že by podobný návrh předložil někdo jiný, odmítl stanovisko svého poslaneckého klubu předjímat.
26.11.2013 20:07 |

podobné články

Klaus dostal naloženo za hájení lustrací. Padla jména estébáků, které prý kdysi nechal řádit

 
Dnes trvá na platnosti lustračního zákona, ale v minulosti ho úspěšně obcházel, vzpomínají pamětníci na Václava Klause v dobách, kdy byl ministrem financí. Nyní bývalý prezident Václav Klaus tvrdí, že by byla chyba zrušit lustrační zákon úplně. „Máme lustrační zákon. Jsem proti tomu, aby byl jakýmkoliv způsobem bourán a likvidován. Tečka,“ prohlásil rezolutně k situaci, kdy se o zrušení lustračního zákona mluví v souvislosti s kandidaturou šéfa hnutí ANO Andreje Babiše na ministra financí.
13.01.2014 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9881 článků) , Andrej Babiš (18485 článků)

Hlasovat pro konec lustračního zákona by byla zrada, řekli lidovci

 
Lidovci odmítají zrušení lustračního zákona, a pokud by koaliční partneři z ČSSD a ANO hlasovali pro komunistický návrh, který bude v prvním čtení projednávat Sněmovna, považovali by to za porušení koaliční smlouvy.
04.02.2014 13:15 |

podobné články

Holomčík (Piráti): Zatímco lesy trpí kůrovcem, vláda převedla 2,5 miliardy z Lesů ČR do rozpočtu

 
Radek Holomčík dnes podal písemnou interpelaci na ministra zemědělství Miroslava Tomana kvůli převodu prostředků ze státního podniku Lesy ČR do státního rozpočtu, který schválila na včerejší schůzi Vláda ČR. Bez ohledu na kůrovcovou kalamitu a tristní stav lesů byl odsouhlasen převod v hodnotě 2,5 miliard korun. Tento bod byl zařazen na schůzi navíc až během jednání, způsob projednání tak budí obavy z účelovosti a netransparentnosti.
25.10.2018 16:11 |

podobné články

Svobodní: Účelové rušení lustračního zákona postrádá základní legitimitu

 
Svobodní jsou proti účelovému rušení lustračního zákona.
29.11.2013 11:15 |

podobné články

Jiří Pehe: Na ultimata už je veřejnost alergická

 
Zda by se naplnila hrozba lidovců, že odejdou z vládní koalice, pokud projde prvním čtením komunistický návrh na zrušení lustračního zákona, jsme se nakonec nedozvěděli, protože většina poslanců se vyslovila proti zrušení zákona. Přesto tato první koaliční krize po zformování nové vlády opět ukázala, jak amatérsky si naše politické strany občas počínají.
15.02.2014 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (416 článků)

Negativní lustrace by podle Klause měly být u ministrů samozřejmé

 
Předložení negativního lustračního osvědčení bylo podle exprezidenta Václava Klause u adeptů na funkce ministrů vždy samozřejmostí. Porušování lustračního zákona nelze tolerovat a lustrace by se neměly rušit, píše Klaus na svém webu.
15.11.2013 12:11 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9881 článků)

Holomčík (Piráti): Předsedo vlády, nehazardujte se státními lesy

 
V pondělí 6. ledna má vláda projednat dokument „Strategie rozvoje Lesů ČR, s.p. na období od 1.9.2019 do 31.12.2024“, který má zpětně vejít v platnost, a to od 1. září 2019. Piráti postup, jakým byl dokument předložen, považují za nešťastný. Mimořádně nedostatečná je dle nich i samotná strategie, dle níž má státní podnik hospodařit do roku 2024 s hlubokými ztrátami, protože obsahuje celou sérii velmi podstatných vad a nesrovnalostí. Piráti varují, že ekonomická situace Lesů ČR je velmi vážná a nemá historické obdoby a žádají o řádné dopracování strategie.
02.01.2020 17:40 |

podobné články

Holomčík (Piráti): Změna pravidel pro vodicí a asistenční psy usnadní pohyb handicapovaných

 
Nedávná událost, kdy pražský taxikář vyhodil z auta nevidomou ženu, protože mu vadil její vodicí pes, může mít pozitivní dohru. Piráti předloží změny legislativy, na základě návrhu Kanceláře veřejného ochránce práv, které zlepší postavení lidí využívající pomoc asistenčních psů, usnadní jim život a ochrání je před podobnými incidenty. Návrh hodlají Piráti podat během tohoto týdne.
02.03.2020 20:26 |

podobné články

KDU-ČSL je jednoznačně proti zrušení lustračních zákonů

 
Křesťanští demokraté budou případné hlasování koaličních partnerů pro zrušení lustračního zákona považovat za porušení koaliční smlouvy. Podobný návrh je pro lidovce zcela nepřijatelný. Zákon má stále smysl a měl by nadále platit, řekl na tiskové konferenci po jednání poslaneckého klubu předseda strany Pavel Bělobrádek.
04.02.2014 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1614 článků)

KDU-ČSL je s ODS jasně proti zrušení lustračních zákonů. Komunisté přesto vidí naději

 
Křesťanští demokraté budou případné hlasování koaličních partnerů pro zrušení lustračního zákona považovat za porušení koaliční smlouvy. Podobný návrh je pro lidovce zcela nepřijatelný. Komunisté, kteří chtějí zákon prosadit, stranám vytýkají, že chtějí zákon nechat na věčné časy. Přesto podle nich není hlasování úplně beznadějné.
04.02.2014 13:55 |

podobné články

Profesorka Dvořáková plísní nátlakové lidovce a připomíná nedávnou minulost

 
ROZHOVOR Poslanci se mají dnes vrátit k projednání komunistického návrhu na zrušení lustračních zákonů. Lidovci pohrozili, že pokud nebude předloha už v úvodu zamítnuta, odejdou z vlády. Vedení ČSSD a ANO přesto nehodlají své poslance zavazovat k hlasování proti normě. „Pokud by se měli lidovci dostat do tlaku, že mají hlasovat pro zrušení lustračního zákona, bylo by jejich stanovisko vcelku pochopitelné. Ale oni říkají, že jejich větší koaliční partneři musí hlasovat tak, jak si přejí lidovci. Není u koaličních vztahů obvyklé, aby jedna ze stran určovala, jak mají ostatní hlasovat,“ upozornila profesorka Vysoké školy ekonomické, politoložka Vladimíra Dvořáková.
11.02.2014 07:10 |

podobné články

Bílek (KS): Andrej Babiš je nebezpečím pro vládu zákona a svobodu

 
Konzervativní strana odkazuje na své prohlášení „Nedopusťme zrušení lustračního zákona“ z 28. listopadu 2013, ve kterém mmj. uvádí: „Ano, je důležité mít funkční vládu, ale vládu stran, které si uvědomují, že pro dobré vládnutí je nutné také trvat na principech, které brání vládu zákona a demokracii.“
24.06.2015 09:36 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18485 článků)

Zrušení lustračního zákona může vést k rozpadu koalice, varuje Bělobrádek

 
I dnes se poslanci přeli kvůli návrhu komunistů na zrušení lustračních zákonů. Lidovci uvedli, že pokud by koaliční strany ČSSD a ANO byly pro, pokládali by to za porušení koaliční smlouvy. To by mohlo vést až ke konci koalice. Přiznal to šéf KDU-ČSL Pavel Bělobrádek v Impulsech Václava Moravce.
05.02.2014 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1614 článků)

Další zkouška koalice: Ne všichni vládní poslanci odmítnou zrušení lustrací

 
Vládní koalici čeká pravděpodobně další spor. Ne všichni poslanci ČSSD a ANO totiž podle informací Novinek odmítnou návrh komunistů na zrušení lustračního zákona. Třetí strana koalice, lidovci, přitom v takovém případě hovoří o velkém problému pro jejich spojenectví s ČSSD a ANO.
06.02.2014 12:10 |

podobné články