Článek

Holiš (ANO): Rožnovské hodiny už opět bijí

 
Přes 60 000 Kč stály nové hodiny na rožnovském kostele. Po více než 3 měsících se zrealizovala výměna hodin, které přestaly fungovat 8. března 2020. Občané Rožnova se již opět mohou těšit na pravidelné odbíjení každou hodinu.
13.07.2020 11:30 |

podobné články

Podobné články

Hejtman Holiš: Jsme pod velkým tlakem a neměli jsme ani den hájení

 
ROZHOVOR Hejtman Zlínského kraje Radim Holiš (ANO) se pustil do práce. Přestože i kraj na východě Moravy čelí nelehké situaci při zvládání pandemie, hejtmanství obměnilo vedení krajských nemocnic i dalších krajem řízených organizací „Kategoricky odmítám, že ve Zlíně bude někdy fakultní nemocnice,“ uvedl v rozhovoru hejtman Holiš.
16.02.2021 12:10 |

podobné články

Holiš (ANO): Musíme se seznámit s úřadem a zaměstnanci

 
Starostou Rožnova pod Radhoštěm pro volební období 2014-2018 byl na úterním ustanovujícím zasedání zastupitelstva města zvolen Radim Holiš (ANO 2011) Do funkcí uvolněných místostarostů byli následně zvoleni Kristýna Kosová (Zdravý Rožnov) a Jan Kučera (Nezávislí Rožnováci).
19.11.2014 12:09 |

podobné články

Čunka střídá v hejtmanském křesle Holiš z ANO

 
Novým hejtmanem Zlínského kraje se v úterý na ustavujícím zasedání krajského zastupitelstva stal dosavadní starosta Rožnova pod Radhoštěm a lídr vítězného hnutí ANO Radim Holiš. První jeho náměstkyní je jednička kandidátky Pirátů Hana Ančincová. Dosavadní lidovecký hejtman Jiří Čunek míří do opozice.
10.11.2020 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (835 článků)

Senátor Čunek ve Zlíně skončil. V křesle hejtmana ho vystřídal starosta Holiš

 
Éra lidoveckého hejtmana Jiřího Čunka skončila. Od úterý má Zlínský kraj nového hejtmana, který se stal dosavadní starosta Rožnova pod Radhoštěm pětačtyřicetiletý Radim Holiš z vítězného hnutí ANO. V nově zvolené krajské radě s ním budou vládnout kromě ANO také zástupci Pirátů, ODS a ČSSD.
11.11.2020 16:56 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (835 článků)

To je smrt! Snad se Babiš pochlapí. Premiér u Moravce dostal pořádně naloženo

 
Ve druhé hodině Otázek Václava Moravce se sešli jihomoravský hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL), zlínský hejtman Radim Holiš (ANO) a pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD). Netolický nenechal nit suchou na premiérovi Andreji Babišovi. Já už jsem nešťastný. Ať se premiér zachová jako chlap,“ rozohnil se před kamerami Netolický. Holiš jako zástupce hnutí ANO premiéra hájil. Grolich varoval, že Jihomoravský kraj může čekat na smrt.
06.12.2020 14:50 |

podobné články

Holiš (ANO): V Rožnově otevřeli novou budovu školní praxe za 40 milionů korun

 
V rožnovské Střední škole informatiky, elektrotechniky a řemesel v úterý (18.2.) slavnostně otevřeli nově zrekonstruované prostory pro praktické vyučování.
24.02.2020 15:16 |

podobné články

AOPK ČR: Raky v Rožnovské Bečvě zabil račí mor

 
Za hromadný úhyn raků říčních v Rožnovské Bečvě může račí mor. Laboratorní analýza, kterou provedli pracovníci katedry ekologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, vyvrátila domněnky, že raky má na svědomí letošní horké jaro s nedostatkem kyslíku ve vodě a nadbytkem pylu.
07.06.2018 12:35 |

podobné články

Kauza kolem kontaminace Bečvy bobtná: Vedoucí směny rožnovské čistírny spáchal sebevraždu

 
Kvůli opakované kontaminaci řeky Bečvy a velkému úhynu tamních ryb vyrazila policie pátrat do rožnovské čistírny odpadních vod (ČOV) společnosti Energoaqua. Poslední zprávy totiž naznačovaly, že by za zpustošením řekly mohla stát právě ona čistička. Vyšetřovatelé tak vyzpovídali hned několik zaměstnanců. Podle informací Práva pak vedoucí provozu podniku spáchal sebevraždu.
03.12.2020 08:36 |

podobné články

Hodiny na věži Staroměstské radnice opět bijí. Ručičky ale mají „obráceně“! Proč?

 
Hodiny pod ochozem věže Staroměstské radnice se dnes v poledne opět rozeběhly. Vypadají ale jinak, než byli Pražané zvyklí: velká ručička totiž ukazuje hodiny a malá ručička minuty, tedy obráceně, než tomu běžně bývá. Jde o věrnou podobu původních barokních hodin z 18. století, kdy naši předkové pravděpodobně ještě nežili tolik ve shonu a spíše než přesný čas pro ně bylo důležitější vědět, kolik je orientačně hodin.
09.03.2018 15:45 |

podobné články

Zlínskému kraji by měla vládnout koalice ANO, Piráti, ODS, ČSSD, Čunek je mimo hru

 
Ve Zlínském kraji vznikne koalice ANO, Pirátů, ODS a ČSSD. Lidovci v čele s Jiřím Čunkem, kteří se snažili přesvědčit ke spolupráci ODS, Piráty a STAN, tak neuspěli. Novou koalici lídr ANO Radim Holiš představil ve středu večer, kdy bylo podepsáno memorandum. Z veřejné evidence kontaktů a schůzek České pirátské strany vyplývá, že ANO Pirátům oproti minulým dnům nabídlo o jeden post radního navíc. Koalice bude mít 24 členů ve 45členném zastupuitelstvu.
07.10.2020 13:15 |

podobné články

Do zdecimované Bečvy opět unikla neznámá látka, hynou ryby

 
V Bečvě u Valašského Meziříčí po více než dvou měsících opět hynou ryby. Tentokrát však nikoliv tři a půl kilometru od výpusti z areálu rožnovské Tesly, ale přímo u výpusti, na kterou již před dvěma měsíci upozornila policie.
02.12.2020 10:45 |

podobné články

Charity bijí na poplach, mrazy vyprázdnily jejich zásoby oblečení pro potřebné

 
Zásoby teplého oblečení pro lidi bez domova a další potřebné se v řadě místních organizací Charity ztenčily kvůli mrazům tak, že pracovníci dobročinných organizací bijí na poplach. Darované věci se teď ve skladech nestačí ohřát, ihned putují k novým majitelům. Ve Valašském Meziříčí zprovoznili šatník Charity i o sobotách a nedělích.
03.02.2012 13:50 |

podobné články

Trik, jak oškubat družinářky a učitelky ve školkách. Odbory bijí na poplach

 
Někdejší ministr školství Josef Dobeš odmítl ve svém resortu škrtnout dvě a půl miliardy korun a raději odstoupil. Jeho nástupce bude mít velmi těžkou pozici, neboť vychází najevo, že by někteří kantoři mohli přijít až o pět tisíc korun měsíčně a to právě kvůli úsporám, které plánuje vláda. Odbory bijí na poplach a učitelům nabízí i právní pomoc.
30.04.2012 08:15 |

podobné články

VIDEO, KTERÉ ROZDĚLILO AMERIKU: Je to šikana, rasismus? Nebo ne? Dvě malé černošky bijí svou kamarádku

 
Ameriku v současnosti rozděluje video, na kterém dvě malé černošky bijí tříletou holčičku. Video už viděl i otec napadené holčičky a jeho reakce všechny rozhodně překvapila. Jedná se o šikanu? On si myslí, že v žádném případě.
28.08.2013 14:00 |

podobné články

Dietologové bijí na poplach: Američanky jsou dnes tlusté jako muži před 50 lety!

 
Američtí zdravotníci bijí na poplach. Obezita občanů USA je tak alarmující, že dnes průměrná žena této země váží tolik, co průměrný muž této země vážil v 60. letech minulého století. Statistická čísla vypadají hrozivě nejen kvůli zdraví, ale také kvůli ekologii. Znamenají větší spotřebu potravin, vody, kosmetiky, oděvů a také paliva v dopravě.
17.06.2015 19:05 |

podobné články

Švédové ze strachu neposílají děti do školy. Bijí je tam potomci uprchlíků

 
Případ šikany zveřejnil švédský server Kristianstadsbladet, který referuje o dění ve městečku Kristianstad a okolí. Děti uprchlíků tu údajně brutálně bijí a ponižují spolužáky, a to klidně i o několik tříd mladší. Někteří rodiče proto ze strachu o své potomky nepouštějí děti do školy, ředitelka radí znepokojeným rodičům, aby se pokusili imigranty „pochopit“.
18.03.2016 05:20 |

podobné články

Uprchlíci prý ve škole bijí děti. Volali jsme švédské ředitelce. Co řekla?

 
Velký ohlas vyvolala u čtenářů Blesk.cz zpráva o škole ve švédském městečku Kristianstad. Rodiče se tu bojí posílat děti na vyučování, protože děti uprchlíků prý švédské spolužáky škrtí, bijí a ponižují. Blesk.cz kontaktoval ředitelku školy Anniku Persson, ta svou reakcí překvapila.
19.03.2016 05:40 |

podobné články

Ochránci zvířat šílí: V německé zoo bijí slůňata železnými háky

 
Nařčení z týrání zvířat nyní čelí zaměstnanci zoologické zahrady v německém Hannoveru. Aktivisté z organizace za práva zvířat PETA zveřejnili video drezúry slonů, při které ošetřovatelé nutí slůňata k cirkusovým trikům pomocí železných háků, jimiž je bijí do citlivých částí těla. Podle ředitele zoo jde o standardní výchovnou metodu.
11.04.2017 20:10 |

podobné články

Zneužijí roboty diktátoři a teroristé? Experti bijí na poplach

 
Mezinárodní experti bijí na poplach před možností zneužití umělé inteligence ze strany "kriminálníků, teroristů či zločineckých států". Stostránkovou zprávu, která byla zveřejněna ve středu, napsalo 26 odborníků na umělou inteligenci, kyberzločiny a robotiku včetně expertů z univerzit (Cambridge, Oxford, Yale, Stanford) a z neziskového sektoru (společnosti jako OpenAI, Středisko pro novou americkou bezpečnost či Electronic Frontier Foundation).
22.02.2018 13:15 |

podobné články